Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość jesli chodzi o t-t wychowania
to 3maj klape ok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ops chyba wpadlas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idz aufs klo i zrob
zakwas hahahahah :):) nie znacie sie na zartach??wyluzujcie!!!! :);):):););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ok juz mi sie znudzilo
tepe jestescie i nie mam juz bocku na was! tschüüssssiiiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zurek śląski ci którzy próbowali choć raz uwielbiają go, a ci co nie próbowali niech żałują. Nie należy mylić żurku śląskiego z barszczem białym też przez niektórych nazywanym żurkiem. Zurek Śląski robi się na zakwasie, który można kupic w sklepie ja jednak polecam przygotowanie go własnorecznie,zurek jest wtedy bardziej smaczny. Oto przepis na zakwas który sama stosuje: Zakwas na żur 300 g mąki żytniej razowej, kawałek skórki razowego chleba do zakwaszenia, 500 ml przegotowanej wody, 4 ząbki czosnku Do kamiennego lub szklanego naczynia wsypujemy mąkę, dodajemy posiekany, utarty z odrobiną soli czosnek, skórkę razowego chleba i zalewamy przegotowaną wodą. Mieszamy. Odstawiamy na 3-4 dni. Po przelaniu do butelki i szczelnym zamknięciu możemy przechowywać w lodówce do 2 tygodni. Uwaga - za pierwszym razem żur może się nie zakisić. Wtedy po kilku dniach wylewamy zawartość kamiennego naczynia i nie myjąc go wsypujemy do niego ponownie mąkę na żur, dodajemy wszystkie składniki jak za pierwszym razem. Zasada jest taka, że aby żur się dobrze kisił robimy go zawsze w tym samym naczyniu i chociaż brzmi to dziwnie, tego naczynia po kolejnych kiszeniach nie myjemy. Przy pierwszym zakwaszaniu warto skorzystać z zakwaszacza - nawet kupnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale sie naprodulowalas
wlazidupo:);):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest to bardzo prosty przepis na zakwas do żurka. spróbuj! Skład: 3 łyżki mąki żurek (może być żytnia razowa) 3/4 litra letniej nieprzegotowanej wody 1/2 łyżeczki cukru 2 zmiażdżone ząbki czosnku skórka z chleba z 1/2 kromki 1 liść laurowy 3 ziela angielskie Wykonanie: Wszystkie składniki wrzucamy do litrowego słoika. Po 3 dniach dolewamy 1/4 litra wody i dosypujemy 1 łyżkę mąki żurek. Tak zrobiony zakwas w ciepłym miejscu po 5 dniach jest super. Trzeba codziennie mieszać i nie może być całkowicie przykryty! Najlepiej lekko przyłożyć przykrywkę. No cóż - to chyba typowo polska zupa i warta polecenia. Skład: zakwas na żurek 2 litry bulionu 2 łyżki majeranku sól pieprz 10 dkg wędzonki (np. boczek wędzony) Wykonanie: Bulion wraz z zakwasem zagotować, dodać wędzonkę, majeranek, oraz sól i pieprz do smaku - gotujemy przez około pół godzinki. Jeżeli zupa jest za gęsta dolewamy wody. Żurek można podawać z ziemniakami, jajkiem lub kiełbasą, albo z wszystkimi tymi składnikami na raz Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupa ci urosnie tylko
mimo iz juz masz wielka.);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie, musze sobie radzic z tym zakwasem, bo niestety nie ma go w sklepach,,teraz sie zastanawiam, czy mozna tu kupic galaretke:):) glupie pytanie ale nie mam pojecia:)))):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze znow ktos zlosliwy uczepil sie naszego topiku.No coz na glupote nie mozna nic poradzic . . . Pozdrawiam! Jestem w pracy i wskoczylam tylko na chwilke sprawdzic jak sie macie. Pozdrawiam!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego, ze niki tymczasowe nas obrazaja, wyzywaja sie nie wiadomo po co i dla kogo, nie rozumiem tonu, bo kazdy tu podchodzi z usmiechem do drugiego.... zreszta szkoda slow masz 🌼 i troche wiecej usmiechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jestem taka spiaca, ze zaraz znikam w lozeczku a co. Przepis na zakwas. Trenowac intensywnie 2 godziny :P Galaretke kupuje w Polsce, tu spotkalam tylko taki Tortenguss, troche inne oblicze galaretki. No lece sie wyspac. Wpadne pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablablallalalaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignoracja skad jestes? nie wiem czy pisalas, jesli tak to nie doczytalam jestem w pracy, wiec tak z doskoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) z glowa juz troche lepiej wiec jestem.Nie moglam wczoraj kibicowac Bremen,wiec chyba dlatego zremisowali.Dzisiaj jade kibicowac mojemu nieslubnemu ,bo ma turniej tenisa stolowego.Mam nadzieje,ze wygra.Zycze wam milego wieczoru i mniej stresow z pomaranczkami.Ze tez nie ma na nie sposobu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc ignorancja,a gdzie mieszkasz,no i jak dlugo jestes w Niemczech.Tofi gdzie jest ten topik o kobietach w ciazy ,bo nie moge znalezc:( A poczytac was troche chcialam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz pospalam. Ciekawa jak to jutro ze mna bedzie. Ostatnimi dniami po poludniu padam na twarz. Najpierw czekam na Rolanda az wroci z pracy (ok23.15) potem jescze nie mozemy sie nagadac i tak czasami do pierwszej w nocy schodzi. Na drugi dzien o 8 wypada wstac z lozka (jakos sama z siebie budze sie minimum pol godziny wczesniej), bo tyle rzeczy do zrobienia i jescze ten remont. No i ja padam na twarz, 6-7 godzin to stanowczo dla mnie za malo. Tak ze Madlen swietnie Cie rozumie. Ignorancja witaj 🌻 spoznilas sie na szampana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×