Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

po slazacku prosze nie, bo nic nie poniemaju :P no chyba, ze od razu z tlumaczeniem. O klechaniu pierwszy raz slysze. Chociaz podobaja mi sie gwary. U nas sie mowilo Hochpolnisch. Jestem z Dolnego slaska ale nigdy nie powiedzialam o sobie, ze jestem Slazaczka. Sama nie wiem dlaczego jestem Polka i juz. Dzis u nas w przedszkolu byl Martinfest. Pierwszy raz bylam na takim swiecie i bardzo mi sie podobalo, tak po chrzescijansku sie zastanawiam tylko jakie poganskie sztuczki sa tu ukryte. Ale skoro nie wiem to moge swietowac do woli :P No i pierwszy raz w zyciu jadlam chleb z ziemniakami czyli Kartofelbrot. I punch byl pycha. \"do Jeams\" od czarnego nicka to bylam ja a nie barbarag :D mysle nadal, ze w czarnym ubranku bedzie Ci ladniej. Ciesze sie, ze nie skopiowales nam calego Pana Tadeusza :P Limes zakopuj dolek. Namyslilam sie i nie opowiem Wam o mojej bylej dyr, bo mi wstyd ze tacy ludzie sa. No i na koniec obiecany przepis na ciasto marchwekowe Ciasto marchewkowe 1 i ¼ szkl oleju, 4 jaja, 2 szkl. Drobno utartej marchewki, 2 szkl maki, 2 szkl. Cukru, 2 lyzeczki proszku do pieczenia, 2 lyzeczki cynamonu, 2 lyzeczki sody, szczypta soli, orzechy, rodzynki. Jajka utrzec z cukerem na puszysta mase, dodawac stopniowo make i olej, na koncu pozostale skladniki. Piec w temp 180° C ok. 40 minut. to naprawde proste ciasto polecam poczatkujacym a teraz chyba znikam do lozka, bo troche padnieta jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez zupy:)moj powiedzial ze nie bedzie jadl jej za zupami on nie jest,,ale zaloze sie ze wieczorem ja wciagnie jak z pracy wroci:)A juz napewno sprawdzi jak smakuje:) Marchewkowe....hm marchew i slodkie....chyba nie dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja rollo obalilam, duze:) Normalnie nie moge sie ruszac.Kurcze teraz napilabym sie wody mocno gazowanej, ale nie mam.Ale byloby niezdrowo, Iwona pewnie zaraz przyjdzie i powie mi ile smieci zjadlam:) Co dziewczyny porabiacie wieczorkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo ja tez lubie,mniam:)ostatnio jadlam o 23,jeny grzech...ale jaki pyszny:) Musze sie niemca pouczyc,wiecie na poczatku nie rozumialam jak oni beda nas tego niemca uczyc.Idzie im nie zle.Musze sie niezle gimnastykowac zeby nam ta gramatyke wytlumaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wcale jeszcze nie wlozku ale zaraz ide. Musze Wam talko koniecznie jeszcze opowiedziec o tym Marinfescie: otoz pani diakon pytala sie dzieci, czy wiedza cos o tym sw Marcinie, a wiec tak to byl dobry czlowiek, dzielil sie z innymi i mial konia, a jeden chlopczyk powiedzial, ze \"Martin to mnie dzis zbil\" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza u was już się zmieniła pani dyrektor, macie nową? chyba coś przegapiłam, kiedyś pisałaś właśnie o tej złej, co to się na dzieciach wyżywa. Monika coś humorek ci dopisuje, czyżby mała poprawa nastroju? A może to rollo tak na ciebie działa, chyba będziesz musiała zjadać codziennie taki przysmak!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes to bedzie pi razy oko 4 marchewki ;D Dziękuję za powitanie 🖐️ Jestem Slązaczką z Górnego Sląska - mieszkałam niedaleko Bytomia :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawi mnie jedno
Limes a ty niby taka mądra, udzielasz tu rad i pouczeń dla wszystkich dookoła, a nie wiesz ,że " w życiu" się pisze przez ż a nie przez rz, popraw sobie stopkę!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawi mnie jedno-Ty to juz nie masz sie czego czepiac,ludzie maja takie problemy a Ty sie pisowni czepiasz?? A ja dopiero skonczylam rozmawiac z kumpela z Polski:)jeny jak mi jej tu brakuje....eh... No nic kakao wypije,to sie rozgrzeje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hallöchen :-)) hey Monika nie nie :-) nie powiem ile swinstwa zjadlas.Möj syn zawsze möwi ze w takich jedzeniach nic zlego niema.Byc moze nawet to prawda.Zalezy co sie do takiej rolki wklada co nie? Ja jem tez od czasu do czasu podobne jedzonka ale zazwyczaj prosze o polowe tego miesa i tylko z kurczaka a za to wiecej kapusty bialej i czerwonej. Tutaj pada chociaz w dzien i slonko swiecilo. Bylam az zaszokowana jak o 17 godzinie ciemno sie zrobilo.No to bede znowu dni liczyla aby wigilia tak szybko jak tylko mozliwe przyszla bo wlasnie wtedy zaczynaja sie dni po troszku dluzsze robic. Nie wiem dlaczego ale jakos co drugie slowo mam na czerwono podkreslone.To chyba dla polskiej ortografi co? A ja mam niemiecka klawiature:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesie....przestancie sie wogöle ogölnie czegokolwiek czepiac :D🌼 Gdzie podziewa sie madlen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem ,ale sie Wam napisalo-mialam awarie kompa i troche mnie nie bylo :( nowaa2-napisz jak blisko Bytomia:) ja z Piekar-jeszcze klikam -ale chyba juz nie dlugo:) a poza tym po slasku sie klacho i fandzoli gupoty abo pierdoły łosprawio:) i takie inne...... Pozdrawiam i slazaków i innych karajanow;) Ktos sie pytał o koledy z plusa-mam tylko Preisnera niektore spiewaja dzieci z choru chlopiecego,ale nie mam pojecia ktory to rok🌻 na paskudna pogode;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mary:)skad jestes? kiedys bylam w takim barze i bylo tam mieli wypisane jaka chemie do czego dodaja,przy rollo nic nie stalo:):) Ja tez nie moge sie swiat doczekac i do Polski jade:)szkoda ze moj nie jedzie,takie osobne swieta,no trudno:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haloo, mieszkam w Niemczech, z chlopakiem, szwagrem i tesciami przyszlymi:) kolo Frankfurtu. dopiero kilka miesiecy. Nie umiem jeszcze zbyt dobrze niemieckiego, powiedzmy ze jestem na poziomie komunikatywnym:p poza tym cala rodzinke mam w polsce, tutaj nikog nie znam, tylko przyjaciol chlopaka. Tak sie czailam juz dlugo do Was zagadac ale nie wiedzialam czy chcecie kogos nowego:p ok to ja zmykam sie uczyc bo niedlugo w polsce egzaminy zdaje, bo studiuje a w dzien praca i praca i nie ma kiedy, jutro do nowa to samo. Odezwe sie jak wroce, buziaki papa 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba mam ta plyte CD poszukam i sie odezwe wieczorkiem. Czesc Mary 🌻 Ja tych marchewek nawet nie licze na szklanki, bo leniwa baba jestem, tylko tre 3-4 sztuki No i gdzie jest Madlen? A dytektorka zlosliwa baba to byla od Evy. Moja byla tylko kradnie i zastrasza personel. Teraz mam dobra kierowniczke. Wiecej nie powiem, by nie chwalic dnia przed zachodem slonca. lece rabac drwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny i chlopaki!!!!:) Szczerze mowiac balam sie przez ostatnie dni wypowiadac,bo pojawilo sie tu bardzo duzo osob,do ktorych ja nie pasuje:( Dlatego odpuscilam sobie i tylko was po cichu podczytywalam:) U mnie na razie ok.Olivia mi wyzdrowiala,nabrala \"farby\"na buzi,Maly tez zdrowy,wiec nie narzekam.odezwe sie pozniej,bo teraz musze mala nakarmic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Madlen no właśnie, ja ostatnio też tylko poczytuje to forum, bo ostatnio to strach się tu odezwać, można zostać skrytykowanym za wszystko, jak widać nawet za pisownie \"ż\", tak jak limes, niektórzy faktycznie nie mają co robić tylko czepiają się innych. Wypowiadasz swoje zdanie-skrytykują cię, a przytakujesz innym-zostaniesz jeszcze bardziej skrytykowana. A najbardziej mnie wkurza ,że to właśnie przez pomarańczki, niech założą sobie forum pt: krytykuj blizniego swego. Belaiza , faktycznie tamta niedobra to była evy szefowa, już sobie przypomniałam, ale jakoś tak mi w głowie siedziało ,że to ty jako jedyna z nas pracujesz w przedszkolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawi mnie jedno
Limes obserwując twoją postać na tym forum, zauważam , że z wypowiedziami idziesz na ilość , a nie na jakość, no i chciałabyś od razu wszystkich pouczać , a zauważam , że jesteś tu od niedawna, czyli jakby nie było nowa, więc masz najmniejsze prawo do żądzenia tym topikiem i wypowiadania kto w jakim języku ma tutaj pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawi mnie jedno,mam do ciebie pytanie.Jakis czas temu napisales do Barbarag :Szczerze powiem, ze Twoja postac na tym topiku doprowadza mnie wrecz do szewskiej pasji, bo widze w Tobie taka kobiete kalajaca wlasne gniazdo i nadstawiajaca tylek nowym wladcom jak tylko zapragna. To jest skrajnie obrzydliwe. Nie stac Cie na obiektywizm prawda? Czy moglbys mi prostymi slowami napisac,ze niby jakim wladcom nadstawia tak tylek,i co znaczy slowo kalajaca. Z gory dziekuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawi mnie jedno
wpadlem znowu na ten topik, patrze a tu ktos sie podemnie podszywa. jaki w tym cel jest? bo ani nie jest jakos specjalnie podszywacz wulgarny, ani nic, jakby staral sie zeby jego podszyw nie wyszedl na jaw, jakby staral sie byc wiarygodnym, ale rownoczesnie atakuje limes-inferior, z ktora ja wczesniej calkiem przyjemnie rozmawialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×