Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość malutka_de
ESPRIT Kategorie: Mode Produktangebot: Woman, Men, Kids, Accessories, Time Wear, Jewel Geführte Marken: ESPRIT Ersparnis: k.A. Anschrift: ESPRIT Reutlinger Str. 63 D-72555 Metzingen Tel.: +49(0)7123/92940 Fax: E-Mail: Homepage: Start Ziel ESPRIT Reutlinger Str. 63 D-72555 Metzingen http://www.esprit-online-shop.com Öffnungszeiten: Mo-Fr 10:00-20:00 Uhr Sa 9:00-18:00 Uhr Aufrufe: 17313 Kunden-Bewertung Ø/Anz: / 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
jeden z komentarzy: Hallo, ich war schon oft im Esprit Outlet. In Ratingen und auch in Metzingen. Metzingen ist aufgeräumter, übersichtlicher und macht einfach Spaß. Man sollte aber nicht Samstags hinfahren, da ist einfach zuviel los. Dann einen Einkaufswagen schnappen und erstmal die ganzen genialen Schnäppchen sammeln.. dann in Ruhe anprobieren.. Hier gibts Esprit Jeans für 10 €, Blazer für 15 €, Tops und Shirts für 3 €.. Taschen für 5 €, Assecoires und auch Schmuck und Uhren zu genialen Preisen!! Es gibt Damen, Herren und Kindersachen. Ein bißchen Glück und Ehrgeiz bei der Suche gehört natürlich dazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
inderella / Jacky Kategorie: Kind & Baby Produktangebot: Baby- und Kinderbekleidung Geführte Marken: Ersparnis: ca. 20 - 50 % Anschrift: Cinderella / Jacky JACKY Baby- und Kindermoden GmbH Ulmer Straße 99 D-72555 Metzingen Tel.: (07123) 929514 Fax: (07123) 14694 E-Mail: info@jacky.de Homepage: Start Ziel Cinderella / Jacky Ulmer Straße 99 D-72555 Metzingen http://www.jacky.de Öffnungszeiten: Mo-Fr 9:30-18:00 Samstag 9:00 - 13:00 Uhr Aufrufe: 13109 Kunden-Bewertung Ø/Anz: / 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny !! Ale jestem zla.W sobote jak robilam zakupy na weekend zapomnialam ze dzisiaj wolne i tez wszystko pozamykane.U Was tez tak jest ze jak w domu sie cos konczy to wszystko na raz ? U mnie juz ani chleba , ani do chleba.Z obiadem nie ma wiekszego problemu , maz skoczy do imbisu i cos tam przywiezie .Ehh, nie wiem moze na stacji beda mieli jakis chleb albo bulki.Oby do jutra !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazlam:::: juz wszystko wiem: Cludi _alb---do Stuttgart masz 57 km malutka_de--do Stuttgart masz 45 km maremarie--do Stuttgart masz 18 km usmieszka--do Stuttgart masz 27 km micka --do Stuttgart mam 52 km Nett-ka--do Stuttgart masz 10 km kasiulica--do Stuttgart masz 115 km pittypatt--do Stuttgart masz ??? Kto jeszcze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka_de---Bad Urach---4 lata w RFN---24 lata maremarie---bei Stuttgart( Steinenbronn)---29 lat micka---bei Pforzheim---9,5 roku w RFN--31lat limes-inferior --bei Brocken---4,5 roku w RFN---34 lata rodaczka cludi_alb---Münsingen--2,5 roku--- Tin---Hamburg---16,5 roku w RFN--34 lata usmieszka---bei Tübingen---3 lata---25 lat falomanka---Berlin Mo.nika--- Carlaa---bei Essen ( NRW) Augsburg26---Augsburg--3 lata---26 lat ciepla-bei Hamburg jamaja---??? Werkaaa----??? naneczka-Monachium przepraszam ale wracam---Düsseldorf beleiza--???Bawaria--9 m-cy---36 lat A-Niulka-Drezno kasiulica--bei Karlsruhe---pol roku--23lat balooonik- Gütersloh (NRW-bei Bielefeld)---50 lat--7 lat Nett-ka: Fellbach bei Stuttgart, 33 lat pittypatt?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego przy moim nicku w tabelce nie ma miasta i wieku ? A przy nicku Balooonik wyszlo jakby byla w Niemczech 50 lat , a miala 7 :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzewczyny te tabelki moze kazda z was poprawiac i to uwazam za najbardziej stosowne-bo kazda wie najlepiej co chce zyby bylo zamieszczone i jak, dlatego tez mi.nika wpisz prosze sama miejscowosc i inne poprawki----widzisz pewnie gdzies si e pogubilam i nie wiem teraz jaka to byla miejscowosc. no dziewczyny pogoda dzis superrrr. Moze zaczniemy planowac to spotkanko??? Poki jeszcze nie mam gosci , bo potem to do wrzesnia dom pelny i obowiazki tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazlam:::: juz wszystko wiem: Cludi _alb---do Stuttgart masz 57 km malutka_de--do Stuttgart masz 45 km maremarie--do Stuttgart masz 18 km usmieszka--do Stuttgart masz 27 km micka --do Stuttgart mam 52 km Nett-ka--do Stuttgart masz 10 km kasiulica--do Stuttgart masz 115 km pittypatt--do Stuttgart masz ??? asia80---do Stuttgart masz 40 km Kto jeszcze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka_de---Bad Urach---4 lata w RFN---24 lata--1 dziecko(7 m-cy) maremarie---bei Stuttgart( Steinenbronn)---29 lat micka---bei Pforzheim---9,5 roku w RFN--31lat--1 dziecko(17 m-cy) limes-inferior --bei Brocken---4,5 roku w RFN---34 lata cludi_alb---Münsingen--2,5 roku--- Tin---Hamburg---16,5 roku w RFN--34 lata---2 dzieci usmieszka---bei Tübingen---3 lata---25 lat falomanka---Berlin Mo.nika---Bremen--od 2005 w RFN--29 lat--3 dzieci(8,5,0) Carlaa---bei Essen ( NRW) Augsburg26---Augsburg--3 lata---26 lat ciepla-bei Hamburg jamaja---Hessen--4 lata w RFN--30 lat Werkaaa----??? naneczka-Monachium przepraszam ale wracam---Düsseldorf beleiza--???Bawaria--9 m-cy---36 lat A-Niulka-Drezno kasiulica--bei Karlsruhe---pol roku--23lat balooonik- Gütersloh (NRW-bei Bielefeld)---7 lat--50 lat Nett-ka: Fellbach bei Stuttgart, 33 lat pittypatt????? Ona 22--Wilhelmshaven( bei Bremen)--4 lata--22 lata(strzelec) asia80--bei Stuttgart troche pogrzebalam od pierwszych stron i znalazlam wiecej danych. Poprawki i dodatki wpisujcie laseczki same . PA!PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja poprawiam: beleiza--Dolna Bawaria- Pfarrkirchen--10 m-cy---36 lat U mnie tez sloneczko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
dzeiwczyny zastanawiamy sie nad naszym spotkaniem :) proponuje Stuttgart- dworzec glowny ten weekend-- np. sobota?? jak wam pasuej i co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka-no tak sobota lub niedziela mi pasuje, bo potem to przez gosci zgroza z wolnym terminem. Mi pasuje lepiej niedziela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cludi _alb---do Stuttgart masz 57 km malutka_de--do Stuttgart masz 45 km maremarie--do Stuttgart masz 18 km usmieszka--do Stuttgart masz 27 km micka --do Stuttgart mam 52 km Nett-ka--do Stuttgart masz 10 km kasiulica--do Stuttgart masz 115 km pittypatt--do Stuttgart masz ??? asia80---do Stuttgart masz 40 km Kto jeszcze??? malutka_de---Bad Urach---4 lata w RFN---24 lata--1 dziecko(7 m-cy) maremarie---bei Stuttgart( Steinenbronn)---29 lat micka---bei Pforzheim---9,5 roku w RFN--31lat--1 dziecko(17 m-cy) limes-inferior --bei Brocken---4,5 roku w RFN---34 lata cludi_alb---Münsingen--2,5 roku--- Tin---Hamburg---16,5 roku w RFN--34 lata---2 dzieci usmieszka---bei Tübingen---3 lata---25 lat falomanka---Berlin Mo.nika---Bremen--od 2005 w RFN--29 lat--3 dzieci(8,5,0) Carlaa---bei Essen ( NRW) Augsburg26---Augsburg--3 lata---26 lat ciepla-bei Hamburg jamaja---Hessen--4 lata w RFN--30 lat Werkaaa----??? naneczka-Monachium przepraszam ale wracam---Düsseldorf beleiza--(Bawaria)Pfarrkirchen--10 m-cy---36 lat A-Niulka-Drezno kasiulica--bei Karlsruhe---pol roku--23lat balooonik- Gütersloh (NRW-bei Bielefeld)---7 lat--50 lat Nett-ka: Fellbach bei Stuttgart, 33 lat pittypatt????? Ona 22--Wilhelmshaven( bei Bremen)--4 lata--22 lata(strzelec) asia80--bei Stuttgart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam za daleko do Stuttgartu :( ale bede myslami z Wami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia80
Wrrrr komputer nam odmowil wspolpracy... Prawie tydzien bylam odcieta od jezyka polskiego (nie mam polskiej TV)... Koszmar;)! Buuuuuuuu:( u mnie na razie "nici" ze spotkania:(. Przechodzimy grype zoladkowa... No ewentualnie mozemy przyjechac - jesli ktoras z Was chce spedzic kilka nastepnych dni w toalecie;)). Zapomnialabym o informacjach do tabelki: Asia80--Göppingen (okolice Stuttgartu)--ponad 2 lata--26 lat--1 berbec (8 miesiecy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynaamelia
witam wszystkich serdecznie,tak szperalam w internecie az wreszcie znalazlam,bardzo chcialabym aby ktos mi udzielil pewnych informacji bo nie wiem co i jak,a wiec moja sytuacja wyglada nastepujaco mieszkam w niemczech od 11miesiecy z tym ze od pazdziernika jestem juz tu zameldowana,w listopadzie wzielam slub,maz jest niemcem spodziewamy sie dziecka lada dzien do terminu mam 2 tygodnie,chciala bym sie dowiedziec co mi przysluguje od panstwa tzn rodzinne,lub maciezynskie,pewna znajoma mi powiedziala ze nalezy mi sie maciezynski mimo ze nie pracowalam tu ze na rok 500 lub na dwa lata 300euro oraz rodzinne na dziecko 156euro jakos tak,nie wiem czy to prawda,bardzo prosze o porade bo nie mam sie tu za bardzo do kogo zwrocic,z jezykiem na razie nie bardzo tylko po angielsku operuje,a moj maz cos mi gadal ze rodzinne na dziecko mi sie raczej nie bedzie nalezolo bo nie mieszkam tu roku a po za tym ze po porodzie mam tylko 4 tyg i pozniej beda mnie brac do pracy przeciez to jest nienormalne sam polog trwa 6tyg,wiec juz nie wiem kto tu ma racje,rozpisalam sie strasznie,mieszkam na bawarii,bardzi prosze o udzielenie mi porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werkaaa
Witam ! Justynaamelia-Urodzisz dziecko,dostaniesz za porod (okolo 70€)dostaniesz macierzynskie-w zaleznosci jak sobie rozlozysz na rok czy 2 lata (ja rozlozylam na 2 lata)-ok 300€ i dostaniesz na dziecko kindergeld 154-156€. Nie martw sie i powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynaamelia
a to maciezynskie mi sie nalezy mimo ze wczesniej tu nie pracowalam????????????dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynaamelia
a gdzie mam to wszystko zalatwiac w jakim urzedzie.bo wiesz mi sie coraz bardziej wydaje ze moj maz robi mnie w balona,i ma przede mna duzo tajemnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulica
no witam kobietki napiszcie mi kiedy chcecie sie spotkac w stuttgarcie??bo ja albo nie doczytalam,albo nie wybralyscie jeszcze terminu/. ja teraz w poniedzialek jade na 1,5 tyg do POLSKI!HURRA! no i jeszcze jedno!dlaczego zadna z was nie wyproibowalam mojego za....go ciasta:))):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justynaamelia-wytamy. co do kasy: ja nie dostalam zadnego 70 euro jednorazowo za porod( z tego co wiem to bylo kiedys), dostaje 154 euro na dziecko( to dostaje kazde dziecko do poki si euczy bz. na to ile rodzice zarabiaja i czy pracowali cz ynie), bo i ja pracowalam wiec 6 tyg. przed porodem nie musialam isc juz do pracy a mialam platne( pol pracodawca pol krankenkasse) i 8 tyg. po porodzie takze platne( to dostajesz jak pracowalas przed porodem). Nastepnie macierzynskie od 2 lat jest o prawie polowe zanizona srednia zarobku ( moj moz zarabia stanowczo duzo) dlatego tez ja dostalam tylko 4 m-ce zaplacone 300 euro i to na tyle. Dostalabym 6 m-cy ale przez to ze pracowalam przed porodem i 8 tyg. po porodzie mialam platne to czyli 2 m-ce poszly weg . Zarobki nie moga przekraczac rocznie brutto u twojego meza ok. 23tys. dokladnie musisz sie dowiedziec w Arbeitsamcie lub Rathausie( ja to robilam w Rathausie i oni to wysylali dalej). Tak wiec te dobre czasy dla niektorych sie juz skonczyly-niestety. moja ma 17 m-cy czyli nie az tak odlegly czas. Przypominam , ze jeszcze 3 lata temu bylo calkiem inaczej , bo moja szwagierka dostala pelne 6 m-cy zaplacone a potem mnijsza sume do 2 lat mimo ze on ai jej maz pracowali i dobrze zarabiaja. co do spotkania to chyba wychodzi na to ze teraz w to wochenende nie wypali wiec moze zrobmy to na 28 maja? To chyba niedziela? Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werkaaa
Witanko! Justynaamelia- najlepiej bedzie jak sie sama w urzedzie dowiesz,bo ja za porod 2.5 roku temu dostalam 70€,ale moglo sie pozmieniac jak pisze micka,ona ma mlodsza core.Macierzynskie tak czy tak na pewno dostaniesz tylko nie wiadomo ile( zalezy to od zarobkow twojego meza)Nie martw sie bo wszystko dobrze bedzie!Pozdrowionka dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynaamelia
witam dziewczyny dziekuje za odpowiedzi,wlasnei sie dowiedzialam ze moj szanowny maz robi mnie od poczatku malzenstwa w balona,zbiera cala kase za mnie i za moja corke[to nie jest jego dziecko]a mi nawet na zycie nie chce dawac,dzis sie sam wygadal przypadkowo,myslal ze glupia jestem ze to ze nie znam jzyka to znaczy ze nic nie jestem w stanie zrozumiec i zalatwic ale teraz ja zaczne dzialac bo nie dam sie okradac a tym bardziej moich dzieci bo to go nie interesuje nawet to nienarodzone malenstwo ktore nosze pod sercem,to bardzo przykre a ja mu ufalam a on tak mnie zawiodl,on jest zarejestrowany w urzedzie pracy bo nie pracuje bo mu sie nie chce,za to mnie wysyla do pracy juz po 4 tyg po porodzie,cos mi sie wydaje ze bede musiala skozystac z socjalu nie mam innego wyjscia a chcialam tego uniknac,pozdrawiam was wszystkie serdecznie i dziekuje za pomoc.justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynaamelia
Raz sie puscilam i widzicie jak to jest:( Maz mnie olewa calkowicie,Kindergeld mowi,ze dostane gora 50€,najgorzej ,ze u nas w domu pije sie alkohol i przez to te nieporozumienia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczeta, co ze spotkaniem w ta sobote? chetnie was poznam :) ale czy to jeszcze aktualne? ja jestem gotowa ppzryjechac do stuttgartu :) Pozdrawiam goraco z upalnego Weil! ;) PS. Jak to jest z tym nowym Elterngeld? Beda go dostawac tylko pracujace matki (lub ojcowie) czy tez ktore nie pracowaly? Tego jeszcze wprost zaden z politykow nie powiedzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynaamelia
sory,mialo byc nie puscilam,tylko na disco bylam;) Also,Mädels Tschüßßßß!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
tego za 70 € ZA POROD OD " LAT NIE PLACA-- CZASU REFORMY ZDROWOTNEJ; BO TO KASA CHORYCH PLACILA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
DZIEWCZYNY I TAK od stycznia zmeinia sie caly sytem wychowawczego i ma sie oplacac tym co duzo zarabiaja .. szczegolow nie znam pisalo niedokladnei w gazecie "Eltern", ale chyba panstwo samo jeszcze nie wie ile i jak bedzie placic.. nei oplacac ma sie samotnie wychowwywujacym, a malo zarabiajacy maja dosctac tyle samo co kiedys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynaamelia
jakis patafian wlazl tu z moim nikiem i robi sobie zabawe z cudzego nieszczescia,oby dupku ciebie to spotkalo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×