Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość do justynaamelia
Wejdz na strone: http://www.9monate.de/Erziehungsgeld_bayern.html Mozesz rowniez poinformowac sie na stronie http://www.bmfsfj.de/ Wejdz na strone http://www.bmfsfj.de/Kategorien/Service/kontakt.html i opisz swoja sytuacje (mozesz na pewno po angielsku), powinni ci w przeciagu 2-3 dni odpowiedziec... Jezeli nie to zamelduj sie na topiku, cos wymyslimy.... Pa Nett-ka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynaamellia
Znowu wodeczka w domu:( ten wpis u gory to nie moj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
pokolei: a wiec albo wezmiesz 300 e na 2 lata albo 450 e na rok, w tej drugiej opcji prezentujesz panstwu troche kasy :/ przy przyznawaniu wychowawczego ( bo to nei macierzynski patrza na zarobki sprzed roku do tylu, wiec np w tym 2006 na te z 2005 potrzebujesz swoje zeznanie podatkowe! albo jakis inny dokument to okreslajacy- lohnabrechnungi) masz prawo zarabiac przy pierwszym obliczaniu za 1 rok ponad 21 500 e na pare na rok w drugim 16 500 e na pare ! w trzecim roku sa tzn landesrzehiehungsgeld ok 200 e na rok dla malo zarabiajacych-- granicy zarobkowej nie znam! kindergeld 154 € NALEZY SIE BEZ WZGLEDU NA SYTUACJE FINANSOWA dla malo zarabiajacych jest jeszcze kindergeldzuschlag-- spytaj w arbeitsamcie paa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyno zastrzez swoj nick to nie bedzie sie nikt pod Ciebie podszywal. Pozdrawiam z goracej Bawarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nettka wlasnie opisalam swoja sytuacje i wyslalam,zobaczymy jaka bedzie odpowiedz,dziekuje za pomoc.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwach
Dawno nie pisalam,nie mialam czasu:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie dziewczyny powiedzci emi jedna rzecz.W poniedzialaek jade poskladac papiery na kindergeld i wychowawcze.I moje pytanie jest takie.Jesli wychowawcze wybiore teraz na 2 lata , to czy przypadkiem nie jest to tak ze po roku tak jakby odnawia sie to wszystko.i moga odmowic na ten 2 rok.Bo przed moim mezem podwyzka w pracy i jesli tak jest to jak w przyszlym roku przedstawimy zeznanie podatkowe za ten rok to nie zmiescimy sie w tym pulapie i moga nam odmowic , tak ? Sorki ze tak chaotycznie ale mam nadzieje ze zrozumialyscie o co mi chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwach
Szkoda,ze jak czlowiek chory to nikt nawet nie odpisze:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
hmm w waszym przypadku granica podwyzsza sie o 3.140 przy kazdym dziecku, ktore macie.. tzn ze mozecie miec 6.280 wiecej na rok, bo macie juz dwojke o ile mi wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
poprawka: 1 rok para 22.086, samotne 19.086 2 rok para 16.500 , samotne 13.500 z tym, ze tym co maja juz dzieci patrzcie wpis wyzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
dziewczyny pisze z mojego erziehungsgeldu, a przyznnoi mi go w listopadzie 2005 .. jesli ktoras ma nowsze dane prosze o wpis, bo te granica sa chyba co roku aktualizowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
jasne, bo tak prezentujesz panstwu 150 e x 12- 1800 e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ok, to tak zrobie.W sumie to liczylam ze co miesiac kindergeld i wychowawcze to razem 750 euro, w moim przypadku.I pomyslec o tym co nasze rodaczki w Polsce dostaja , nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
nedza i z bieda :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
przyp mi sie ze chyba od 24 maja moge zlozyc juz na nastepny ok , ale czy cos dostane ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwas Kwas
tez chcialabym miec dziecko,ale zawsze zle trafiam w cykl,nie moge dac sie zaplodnic...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabela
Cludi _alb---do Stuttgart masz 57 km malutka_de--do Stuttgart masz 45 km maremarie--do Stuttgart masz 18 km usmieszka--do Stuttgart masz 27 km micka --do Stuttgart mam 52 km Nett-ka--do Stuttgart masz 10 km kasiulica--do Stuttgart masz 115 km pittypatt--do Stuttgart masz ??? asia80---do Stuttgart masz 40 km Kto jeszcze??? malutka_de---Bad Urach---4 lata w RFN---24 lata--1 dziecko(7 m-cy) maremarie---bei Stuttgart( Steinenbronn)---29 lat micka---bei Pforzheim---9,5 roku w RFN--31lat--1 dziecko(17 m-cy) limes-inferior --bei Brocken---4,5 roku w RFN---34 lata cludi_alb---Münsingen--2,5 roku--- Tin---Hamburg---16,5 roku w RFN--34 lata---2 dzieci usmieszka---bei Tübingen---3 lata---25 lat falomanka---Berlin Mo.nika---Bremen--od 2005 w RFN--29 lat--3 dzieci(8,5,0) Carlaa---bei Essen ( NRW) Augsburg26---Augsburg--3 lata---26 lat ciepla-bei Hamburg jamaja---Hessen--4 lata w RFN--30 lat Werkaaa----??? naneczka-Monachium przepraszam ale wracam---Düsseldorf beleiza--(Bawaria)Pfarrkirchen--10 m-cy---36 lat A-Niulka-Drezno kasiulica--bei Karlsruhe---pol roku--23lat balooonik- Gütersloh (NRW-bei Bielefeld)---7 lat--50 lat Nett-ka: Fellbach bei Stuttgart, 33 lat pittypatt????? Ona 22--Wilhelmshaven( bei Bremen)--4 lata--22 lata(strzelec) asia80--bei Stuttgart(Göppingen)--2 lata--26 lat--1 dziecko( 8 m-cy) justynaamelia--Bawaria--11 m-cy--???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabela
kwach-a co ci dolega ze jestes chora? kwach-kwas---Czy to to samo? napisz cos wiecej o sobie,b o jakos chyba juz dawno nas nie odwiedzalas i nic o tobie nie wiemy? Dziewczyny i co z tym spotkaniem? Teraz w wochenende czy za 3 tyg.? tz. 28go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
kwas kwas to chyba jakis niespelniony gall anonim :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie wiosna pelna geba pierwsze truskawki juz zjedzone a ciasto z rabarbarem juz w piekarniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzis przyszlam sobie ponarzekac.Ciezki dzien mialam , jestem wykonczona, dzieciaki daly popalic i w ogole. Do tego za 2 tygodnie idziemy na slub, na ktory wcale nie mam ochoty.Poza tym nie mam sie w co ubrac.Niby moge cos kupic, ale nie mam czasu biegac po sklepach,a gdybym nawet ten czas miala to mi sie nie chce.Przegladalam strony quelle, otto i takie tam ale za duzo tego wszystkiego i sama nie wiem.Poza tym chcialabym cos odpowiedniego na te okazje ale jednoczesnie na luzie , zeby bylo wygodnie.Najbardziej pasowaloby mi cos ze spodniami ale niestety mam taka popaprana figure ze na zywo ciezko mi dopasowac wiec co dopiero online.I do fryzjera musze isc a dalej nie wiem do jakiego zeby mi nie zepsul.I w ogole czuje sie do bani, jestem normalnie zajechanym robotem domowym,kobiety we mnie aktualnie zadnej.Ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
wlasnei myslalam nad tym, ze leci mi juz piaty roczek na tej ziemi.. jak to szybko minelo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a u mnie 10ty. To widze ze ze spotkania teraz nici. czyli ten 28.05? Milego Wochenende.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie znacie jakichs sklepow online dla dzieci ? Szukam sukienki na ten slub na ktory sie wybieramy dla mojej corki i cos eleganckiego dla 5 letniego chlopca.Pomozcie , co ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nett-ka
Troche rzeczy dla dzieci ma Heine (www.heine.de) oczywiscie rowniez inne domy wysylkowe Otto itd. Ja czesto juz cos np. w Heine zamawialam, ale nie zawsze bylam zadowolona: czesto na obrazku material albo fason wygladal o wiele lepiej..... Jezeli masz tylko dwa tygodnie to moze lepiej jechac na zakupy.... Kupujac online nie dostaniesz tych rzeczy zaraz,.. Co bedzie jak dwa dni przed weselem dostaniesz ubranka, a one nie beda pasowac? Albo przesylka sie opozni? Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×