Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Witajcie! Dziewczyny mam fajne do sprzedania ksiazki do nauki niemieckiego (tanio) ,mieszkam w Niemczech i nie sa mi juz potrzebne:) Moze jeszcze ktos sie uczy niemieckiego?:) Jest to Deutsch lernen für den Beruf (Hueber) Leselandschaft (Hueber) Cena za 2 ksiazki 20 euro,sa uzywane,ale zadbane ,niezniszczone. Jezeli jest ktos zainteresowany : borsuk42@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mieszkam Micko na malutkiej wiosce w sumie jakies 11 domow, wiec wszyscy sie znaja i wiedza, ze jestem zona Rolanda, ktory mieszka tu od urodzenia z mala przerwa. Mam nadzieje ze juz niedlugo naucze sie rozpoznawac sasiadow, takze tych z sasiednich wiosek. Jak narazie znam tylko kilka osob. Bo to tak glupio jak mi ktos macha a ja nie wiem kto to jest. Na wszelki wypadek odmachuje kazdemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maremarie-ja mieszkam tu 10 rok i gwarantuje ci na 100 % , z eod tamtego roku stycznia weszla ustawa , ze mozesz zachowac polskie obywatelstwo , bo sama zdawalam w tamtym roku w marcu egzamin na obywatelstwo . Opisywalam szczegoly juz 10 razy na tej i innych stronach. Jakbys miala jeszcze pytania to moge ci odpowiedziec na gg. asia 80 --witamy. No tak nas tu duzo kolo Stuttgartu i nawet planujemy spotkanie-oczywiscie jak ta chora pogoda sie poprawi. Co tu porabiasz i jak dlugo jestes? belaiza-oo jej , to moja wiocha 1700 mieszkancow , to prawie jak Berlin w porownaniu do twojej!HA!HA! Najwazniejsze , ze ci sie podoba-ja bym sie juz nie zamienila na Pforzheim czy inne wieksze miasto. No tak dzisiaj znow pogoda do d.... Brak mi slow! maremarie--szybkiego powrotu do zdrowia zycze! PA! Laseczki! robie dzisiaj nalesniczki i na 18ta znow do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jedno-byloby niegrzecznie z mojej strony gdybym nie odpowiedziala na pytanie od\" pracy\"--niestety mieszkam tu tyle ale nie slyszalam o zadnej firmie co szuka prace ( bo Arbeitsamt to tylko na pokaz jest)-sama bym taka chciala poznac. Zycze powodzenia w szukaniu pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia80
Mieszkam od ok. 3 lat. Wyprowadzilam sie na ostatnim roku studiow z dwoch powodow: po pierwsze pisalam w Stuttgarcie prace magisterska, po drugie chcialam troche pomieszkac z moim facetem:)). Co porabiam? Ano mam takiego malego wrzaskulca w domu - ma osiem miesiecy:)). Kurcze to skad Wy sie dziewczyny znacie??? "Poluje" juz od dlugiego czasu na Polki z okolic Göppingen i jak do tej pory spotkalam tylko trzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia -my znamy sie z kafeterii. O to witaj w klubie wrzaskulcy: tez mam taka 17 m-czna. no to milo nam powitac nastepna z tych okolic. Odnosnie poloni-sama wiesz , ze gdybysmy mieszkaly w ok. Hamburg to tam jest jej wiecej , a tu to rzadkosc , dlatego brakuje mi nawet polskich sklepow ale kto tu taki otworz yjak tak malo Polakow! Pozdrawiam i spadam , bo wlasnie moj wrzaskulec si e obudzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tin
czesc dziewczyny :) chcialam WAM serdecznie podziekowac za zyczenia jakie mi zlozylyscie :)))) DZIEKI ! A urodzinki tak jak pisalam spedzilam w gasiach i koszuli roboczej wysmarowana od stop do glowy szachla :)))) A wogole u mnie dzis bylo prawie ze lato :)) 21 stopni mialam na polnocnym termometrze :) Oby tak dalej , co nie? Pozdrawiam was serdecznie i znikam na fitness sie odprezyc bo krzyze mnie Bola (jak diabli) ;) Pozdrowka do asia64 ...... ja tez z Hamburga i to blisko ciebie :P Ciao!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
dziewczyny w Esslingen jest sklep polskino i mamy Lzar i Ruschina nie jest tragicznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia80
Micka - tez musialam na krotko zniknac ze wzgledu na berbecia:)) do malutka_de nie wiesz moze o czyms blizej Göppingen? Slyszalam, ze sa jakies polskie sklepy w Reichenbach i Schwäbisch Gmünd, ale nikt nie wie gdzie dokladnie:). A do Esslingen to - przynajmniej dla mnie - troche daleko... Sprawdzam tez w sklepach rosyjskich - ostatnio moja tesciowa dopadla tam polska smietane 18% i zrobila mi prezent:)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze koniecznie wam napisac co mi sie przydazylo. Zdalam wlasnie test na 100% blondynke. Po spacerku plozylam sie spac, bo ta pogoda jest usypiajaca i zamknelam na zasowke drzwi wejsciowe. Potem okazalo sie ze pogoda jako taka wiec poszlam do ogrodka posiac pietruche i usunac pare chwastow, ktore zapomnialy ze ich nie lubie. Wyszlam tylnymi drzwiami, ktore natychmiast zatrzasnelam, by kot nie uciekl. Zapomnialam, ze przednimi nie da sie wejsc. No i musialam sie wlamywac do wlasnego domu. Po dwoch telefonach do Rolanda i instrukcjach tesciowej udalo nam sie wlamac przez okno do lazienki. Dobrze ze jestem szczupla hihih. Jeszcze troche mam nerwy ale jak sie okazalo nie jestem pierwszym wlamywaczem w tym domu, bo zarowno tesciowa jak i Roland juz to przerabiali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nett-ka
A gdzie ten POLSKI SKLEP W ESSLINGEN????? Jak kiedys mieszkalam w Esslingen i nadaj lubie to miasto, bo fajne jest, i ma fajne stare centrum.... Fellbach to w porownaniu straszna dziura..... Niby miasto, alo tylko na papierze!!!! Ale co zrobic, wazne bylo dla nas, zeby nie za daleko do pracy jezdzic i wynajac nowe mieszkanie po rozsadnej cenie... Dla osob mieszkajacych w okolicy Stuttgartu (ale rowniez München, Düsseldorf), ten problem moze jest znany.... Chyba jednak znalezlismy nasze "Traumwohnung" (choc zawsze moze byc jeszcze lepiej). W kazdym razie jak ktos bedzie szukal mieszkania, albo chcial meblowac mieszkanie, to moge udzielic wielu cennych rad (moja specjalnosc: Einbauküche: najlepsza kuchnia, za najlepsza cene). W razie potrzeby: udziele chetnie wskazowek!!!! A tak nawiasem mowiac, dziewczyny z Baden-Würtemberg, znacie Metzingen??? Jezeli tak, to znacie sklep Triumpha??? Tam sa ceny!!!! (oplaca sie tam wstapic) Sklep fabryczny Triumpha jest tez w Aalen (kolezana mi opowiadala), tez sie bardzo oplaca!!!! Jezeli chodzi o dialekt, to po Bawarii jest tu (Baden-Würtemberg) chyba najgozej. Moja kolezanka (pochodzi z Sigmaringen) jak zacznie swoja "Albra" jechac, to mam problemy ja zrozumiec... A moja przyszla tesciowa (mieszka w "Bayerische Wald") jak zacznie mowic z dialektem, to nie wiem czasem co ona chce.... Dobrze, ze odwiedzamy ja nie za czesto, bo dla mnie to na prawde stres. Pozdrawiam serdecznie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do polskich produktow, mozna je kupic w miejscach gdzie sie oddaje paczki, zazwyczaj u FIrmy LAZAR w göppingen sammelpunkt jest - Göppingen-Jebenhausen, Sudetenstr. sobota, godz. 13.10-14.00 (mam liste kilku innych miejsc w BW wiec jesli chce ktos wiedziec - piszcie) W Rottenburgu kolo Tübingen jest polski sklep z polskim wedlinami i innymi produktami spozywczymi. Czasami tam kupujemy, niezbyt czesto bo to dosc daleko a duzo nie ma sensu kupowac, dla dwoch osob...?? Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Fellbach paczki zbieraja Eberhardstr. - kolo Einkaufscenter EXTRA sob. 15.15-16.00 niestety esslingen nie znalazlam na mojej ulotce... ale informacje mozna znalezc pod numerem w Ostfildern : 0711/ 343648 lub 3481370 :) moze to komus pomoze ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
W Bad Urach, czyli u mnie jest outlet z bielizna... fajna bielizna teraz stringi po 1 € I STANIKI PO 2,5 € ALE PRZECUDNE potem sklep Schnitzlera --WWOWW NO SUPER PO PROSTU KOPARA OPDADA!!! jakies inne kappah itd a w metzingen nike, esprit, levis , hugo boss, escada, joop i bog wie co jeszcze.. ceny rozne od koszulek po 3-5 € espRit do drozszych, ale naprawde sie oplaca.. super sukienki za 15 € ALE JAKIE SWIETNE.. kurtki od 25-60€ SPODNEI SPODNICE UBRANKA DLA DZIeCI DODATKI i ubranka dla dzieci JacKY i CiNderella-- ten pierwszy tani!!!!duzy wybor. super slodkie ubranka i dodatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
a i schiesser jest i inne dnia malo, aby wszystko opisac.. sama chyba jeszcze wszedzie nie bylam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje micka, wyczytalam, ze od 1.Maja Niemcy toleruja drugie obywatelstwo. Na razie zamowilam sobie broszurke a jak bede miala pytanka to napisze. A moze juz teraz mozesz powiedziec, na co trzeba uwazac? I dzieki wielkie za zyczenia powrotu do zdrowia, jest juz lepiej, tak sobie psikam na zmiane z kotkiem, bo tez ma katar ;) a z tym kolanem to mnie pokaralo .... siostra miala kontuzje kolana i ja do niej mowilam : \" ty moj kochany kustyku\"... no i teraz sama jestem kustyk ;) Tin- z opoznieniem : Wszystkiego Naj! witam nowe twarze 🖐️ a Metzingen znam i bylam zachwycona, jak tylko sie podlecze to ide znowu zaszalec ;) PaPa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
SpecjalnIE na potrzeby naszego forum bylam obadac tego Triumpha i Kanza---- jestem ZAWIEDZIONA!!!! ceny z kosmosu np. Kanz sukienka 25 € NIBY PRZECENIONE 32 €-- DLA MNIE TO ZADNE PROMOCJE!!! meskie slipy w miare fajne od 9.70 €; ALE NIC SPECJALNEGO-- na ebayu sa lepsze i tansze!!! majtki damskie od 2,50 € no nie wiem czy bym takie ubrala :( staniki juz od 6-10 E JAKIES WYBRAKOWANE SLOWEM WYBRANE; PRZEBRANE I ZA DROGIE!!! ludzi bylo mnostwo, wiec wyboru zadnego.. w Espricie rzucili sukeinki letnie w Boho stylu i udalo mi sie kupic 3 kazda za 10€---REWELACYJNE; BO PRZECENIONE Z 70 €-- JAK ZWYKLE MIALAM NOSA :) duzo fajnych koszulek, topot, chust, sweterkow... malo spodni i spodnic-- w ogole brak roz. 38, a ja ten nosze :/ kurtki drogie! w niku na druga para butow daja 50% rabatu!!! fajne plecaki od 10 €-- W pL CHODZA TAKEI PO 200 zl...:P to chyba na tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
posumuje: bielizna i dzieciece lepsze w Bad Urach :) Outlet-center Babysana Bad Urach Im Unterwässer 5 , zaraz obok babysany bielizna damska :P buty i odziez damsko-meska esprit i nike sie oplaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrawiam sobotnio ❤️ a ja nie wiem gdzie tu kolo mnie takie fajne sklepy :( jak narazie ubieram sie raczej w Polsce. dzies jade kupic buciki sportowe do Walkingu. Cikawa jestem ile mnie to wyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mo.nika--no masz sie czym chwalic-maluchy przeslodkie. Kubus -to taki maluski , ze juz zapomnialam jak to 17 m-cy temu bylo.HA!HA! Rodzenstwo pewnie sie nim zajmuje , to chociaz na chwilke mozesz odpoczac? My jutro jedziemy do tego Darmmstadt na urodziny. Pogoda , ach juz brak mi slow dzisiaj rano bylo 3°C i padal snieg z deszczem-jak mi maz to powiedzial , to az mi sie wierzyc nie chcialo. Pa laseczki i milego Wochenende.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika maluszek przeslodki, ogladnelismy fotki razem z mezem, chyba nam sie tez taki marzy ale w moim przypadku to nie jest proste. zakupilismy buty do Walkingu za niebagatela 125 €, jutro w nich startuje mam nadzieje ze pojdzie mi dobrze. Z jednej strony dobrze, ze nie prazy mocne slonce ale jak bedzie padac to tez zle. No zobaczymy, troche mam treme. Przy okazji zakupow podyskutowalismy z wlascicielem sklepu, bardzo madry czlek, dal mi duzo madrych rad. Chyba zapisze sie do niego na kurs. To nie do pojecia ile ten facet wie o sprzecie sportowym itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaa
monika widzialam ladniejsze dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza--o to ladna sumka za te buty-ale pewnei warto. Tak slyszalam ze ten sport nie jest taki prosty , bo nalezy wiedziec jak wysoko nogi i rece trzeba unosic i z jaka predkoscia dlatego ja tez wzielabym na twoim miejscu z pare godzin. W koncu ma ten sport cos przyniesc. co za zajob napisal to o tych dzieciach-kazde dziecko jest piekne dla rodzica . Wiadomo , ze napisal to ktos kto sam nie ma dzieci. Ja tam uwazam malutkie dzieci wszystkie za slodkie mimo, ze nie jestem jakas maniaczka dzieci i zawsze jak ktos moje chwalil , to mowilam -no takie normalne -wszystkie dzieci sa slodkie . Najlepiej na takie wpisy nie reagowac. no my czekamy az mala sie obudzi i wyruszamy w droge. Pogoda srednio ciekawa-nic nowego. dziewczyny bawcie sie dobrze w wolne dni. PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etam
Kurcze, dopiero teraz znalazlam ten wątek :-) W DE 4 lata, NRW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie ze buty byly warte sumki, zajelam 4 miejsce :D no i jeszcze z dwa sezony mi posluza :) bylo super. Nie myslalam ze potrafie tak szybko chodzic. 6 km przeszlam w 45 minut, 38 sekund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nett-ka
Czesc! Usmieszka, dzieki za adres!!!! Mo.nika: falne dzieci!!! Gratuluje!!!! Jezeli chodzi o Outlets, to tam po prostu trzeba miec szczescie! Jak jest "nowy towar" to ma sie zawsze wieksze szanse cos znalezc... Chyba zostal mi jednak jeszcze z dziecinstwa instynkt "lowcy" - to jeszcze z czasow, jak w Polsce wielu rzeczy bylo nieosiagalnych i jak cos "rzucili" to bylo swieto! Wiec teraz tez chodze "na polowania" (jak mam czas). Musze kiedys jeszcze do WMF (Göppingen), bo potrzebuje pare rzeczy do kuchni... Ale chyba tam pojade, jak moj ulubiony sklep mebowy Inhofer w Senden bedzie mial znowu 20% na wszystko (to bede miala po drodze)... Dla wszystkich lubiacych Outlets adres: http://www.wer-zu-wem.de/fabrikverkauf/Textilien.html Moze cos jest niedaleko Was....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
Baby und Kindermoden Direktverkauf Babysana Aus den bisherigen aktuellen Angeboten Modische Jeans für Mädchen, Mädchen Anoraks, Winterware für Mädchen und Knaben u.U. 1b Ware Outlet-center Babysana Bad Urach Im Unterwässer 5 Tel. 07125 / 84 06 Verkaufs Zeiten Babysana Kindermode: Mo - Fr.: 10.00 - 12.00 Uhr 14.00 - 18.00 Uhr Sa.: 9.30 - 13.00 Uhr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×