Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

dziewczyny, ja z tą historyjką tak dla j**j, bo mi się właśnie koleżanka rozwodzi i to ona mi to podesłała, co tam u marty jakieś nowe wiadomości? uciekam robić małej koacje, bo już od 30 min marudzi ze coś by zjadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do
dzieki za odp. ale to by sie nie zgadzalo z tym co napisala dziunia "...bez abonamentu z roamingiem, mam postpaid bo jest dla mnie wygodniejszy, troszke drozszy, ale dla mnie kom to tylko w ostatecznosci, wiec jak nie uzywam nie place nic." Ich spreche nu ein bisschen Deutsch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do
dzieki za oswiecenie mnie. a ile placisz za ta alice? tez kolo 50e jak w t-com?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie do.... prepaid to słowo popularne i wszystkim znane, czyli przedplaty najpierw placimy a potem możemy korzystać z komórki, więc postpaid przeciwienstwo, ile wydzwonimy tyle pózniej zaplacimy, no a abonamenty już znikaja, u polskich operatorow już też nie ma , placimy tylko rachuneczek za wydzwonione minuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia to powinni sie poprawić w tej wikipedi, abonamenty odchodzą do lamusa, powinni napisać postpaid - rozmawiasz a pózniej placisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do
dzieki raz jeszcze za wyjasnienia. juz was zanudzac moimi pytaniami nie bede. ciao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrowka dla wszystkich. Marta rodzi, to pijemy.🌻 Co do telefonu,teraz ostatnio widzialam z T-COMu oferte za 44euro. Na takiej samej zasadzie jak dziewczyny pisaly. Internet 24 godz, bezplatne rozmowy w Niemczech, i od Pl. mariechen🌻 jesli chodzi o twoje obywatelstwo w PL. To wiem, ze takie paszporty w jedna strone sie dostawalo, bo moj facet tez taki dostal. Ale mam pytanie : czy bylas pelnoletnia gdy wyjezdzalas z PL? BO jesli bylas i podpisalas papier o zrzeczeniu sie obywatelstwa, to go nie masz. A jesli nie bylas, a taki papier podpisali twoi rodzice, to tez miec obywatelstwa nie bedziesz. Jeli nic z tych obcji ciebie sie nie tyczy, to: Musisz zlozyc w Polsce w miescie z ktorego wyjezdzalas, wniosek o potwierdzenie narodowosci polskiej , podajac owczesne nazwisko. Najlepiej isc do urzedu miasta, oni ci wskarza odpowiedni urzad gdzie powinnas ten wniosek zlozyc. Po 3, 4 tyg. przysylaja papierek w ktorym napisza, ze albo jestes albo nie obywatelem PL. Gdybys chciala miec dowod z Polski, to mozesz zlozyc wniosek w urzedzie miasta i tez go dostaniesz. Ale najpierw musisz byc zameldowana w PL, i zlozyc wniosek o nadanie nr. pesel jesli go nie posiadalas. A jesli mialas, to urzedniczka w archiwum go znajdzie (mowimy tu o ostatnim urzedzi, wydz.dowodow osobistych, z ktorego mialas dowod) A jesli chodzi o twojego syna, to jesli ty masz obywatelstwo niem. to on tez. A jesli go wpiszesz w PL w urzedzie stanu cywilnego, i wyrobisz mu akt urodzenia, to on tez bdzie mial podwojne obywatelstwo. Wiem, ze sie rozpisalam, ale krocej sie nie da. Tak to wygladalo u nas. Papapa, do jutra 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia a to simply to pierwsze słyszę, to jest jakis samodzielny operator czy należy pod większego? To rozumiem że jeżeli przez 3 miesiące nie wydzwonisz ani centa to nie musisz nic oplacać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewuszki:D Marta urodzila okolo 14 godzinki syneczka :-) . Robil troszke problmöw z wyjsciem ale wyszedl.Wzieli go na intensywna /nic zlego) zeby go sobie przez nocke ogladac .Najprawdopodobniej bede Marte w Sobote widziala to naturalnie zdam relacje. Teraz musze mojego malego wykapac bo bylismy na spacerze i on no wszystko zaliczyl co bylo na drodze.nawet pokrzywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małe rączki potrafią ulepić kwiatek z plasteliny Narysują słońce roześmiane Zbudują domek z klocków Małe rączki potrafią napisać mama, i przynoszą mi jabłko czerwone ocierają łzy i splatają się tuż nad szyją. W małych rączkach mieści się cała miłość. Marta GRATULACJE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻MARTA 🌻 WIELKIE 🌻 GRATULACJE Kassay🌻 jesli mozesz ode mnie tez, przekaz Marcie moje gratulacje. Niech wraca szybko do domu szczesliwa... Milego dnia wszystkim. Dla mnie bdzie, bo po 2tyg. nieobecnosci moj facet zjezdza na dlugi weekend. Fajnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny to troche nie rozumiem was. Jak to jest z tym obywatelstwem. Przecierz w polsce konstutucja mowi ze obywatelem danego kraju stajesz sie przez urodzenie na jego terytorium. ja np od roku tu mieszkam i teraz jestem w ciazy. A co jest z kobietami ktore sa polkami a ojciec uciekl gdy dowiedzial sie o ciazy i on jest niemcem ale ona nie moze go odszukac. Nie zna rowniez jego nazwiska. gdzie tego wszystkiego moyna sie dowiedziec Z gorz dziekuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystarczy poszukać
wystarczą GOOGLE : W poszczególnych krajach regulacje dotyczące nabywania obywatelstwa mogą być zróżnicowane. Do podstawowych sposobów nabywania obywatelstwa należy urodzenie – z samego faktu przyjścia na świat jednostka staje się obywatelem państwa. Sposób ten nazywany pierwotnym nabyciem obywatelstwa. Praktyka państw doprowadziła w tym zakresie do wykształcenia się dwóch głównych trendów, zasad: * zasady prawa ziemi (łac. ius soli) - dziecko nabywa obywatelstwo państwa, na terytorium którego następują narodziny; * zasady prawa krwi (łac. ius sanguinis) - dziecko nabywa obywatelstwo, które posiadają jego rodzice, bądź jedno z nich W Polsce obowiązuje zasada prawa krwi (Obywatelstwo polskie nabywa się przez urodzenie z rodziców będących obywatelami polskimi - art. 34 ust. Konstytucji RP). Jednak posiłkowo stosowana jest także zasada ziemi (dziecko urodzone lub znalezione w Polsce nabywa obywatelstwo polskie, gdy oboje rodzice są nieznani bądź nieokreślone jest ich obywatelstwo lub nie posiadają żadnego obywatelstwa – art. 5 Ustawy z 15 lutego 1962 r. o obywatelstwie polskim)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystarczy poszukać
... co do 2. cz. pytania ... no jeśli nie przydybał w ciemnej uliczce to chyba kobieta ma jakieś podstawowe informacje na temat tatusia :-o we mgle się nie rozpłynie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-)) tutaj znowu upaly sie zaczynaja.Na szczescie w niedziele przyjdzie ochlodzenie. A tak sie cieszylam na wiosne i przyszlo jakies upalne lato :-(( Marta wraca jutro do domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim !!!!!!!!!! kassay pogratuluj odemnie marcie dzidziusia niestety sama niemoge tego zrobic bo jestem w polsce pozdrow ich odemnie. pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyno
jezeli podasz w papierach ojciec nieznany stracisz prawo do wszystkich swiadczen na dziecko. tzn alimenty itp, no i skrzywdzisz jeszcze dziecko nie mowiac mu kto jest jego ojcem, a ojcie bedzie chodzil po swiecie bez poczucia jakiegokolwiek obowiazku w wychowanie, przeciez wychowanie i wykrztalcenie dziecka wize sie z bardzo duzymi nakladami finansowymi, wiec uwzam ze kazdy z rodzicow powinien byc odpowiedzialny i brac w tym udzial,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich chciała bym sie dowiedziec jak to jest w niemczech za tydzien razem z siostrą i kolezanką jedziemy do niemiec do pracy kolo Stuttgartu do EUROPAPARK chciała bym wiedziec jak to jest naprawde kolezanka zna dobrze j. niemiecki ja minimalnie a siostra wcale boje sie ze to nie wypali a bardzo mi zalezy mamy tam pracowac przy obsłudze jako pomoc w restauracjach kafejkach i przy sprzataniu nie mam dwóch lewych rąk i jestem pracowita ale nie wiem czy dam rade z jezykiem jezeli ktos mieszka w tamtych okolicach to odezwijcie sie prosze moj mail 82aneczka@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amidala 111
Witam was serdecznie,mieszkam od poltora roku w niemczech blisko Bremen,i prawie nieznam tu nikogo,brakuje mi chocby babskich pogaduszek,jezeli ktos ma ochote to jest moj numergg9525940. I jezeli nikt niema nic przeciwko chetnie sie dowas przylacze na tym forum.Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marleneczka77
dziunia987-przepraszam ze tak dlugo nieodpisywalam,niebylo mnie w domciu.Niewiem jak jest w szkolach wiesz bo niemam jeszcze dzieci,a co do warunkow mieszkalnych to dokladnie co bys chciala wiedziec?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amidala111
dziunia987-Wyszlam w grudniu tu za maz,moj maz jest niemcem,i popelnilismy taki blad ze odkad sie znamy rozmawiamy po angielsku poniewaz on niezna polskiego a ja niemieckiego,przyzwyczailismy sie do tego jezyka i z tego powodu malo co sie nauczylam niemieckiego,ale juz 7 maja ide na kurs,wogole przekladali ten kurs chyba 5 razy.Z tego braku znajomosci jezyka brak tez pracy,dlatego tak ciezko mi tu kogokolwiek poznac.Taka piekna pogoda ostatnio a ja sie nudze,naszczescie przywiozlam tu mojego kochanego pieska cocer spaniela,z ktorym moge wychodzic na spacerki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj kobitki, chyba wszystkie sie opalacie bo nikogo tu nie ma u nas już po pięknej pogodzie, mieszkam na takim zad**piu, że ładnej pogody jak na lekarstwo, ale swoje 10 km na rowerku to zdążyłam jeszcze dzisiaj zrobić, było chłodno, ale słonecznie uciekam się wygrzać pod gorący prysznic do później pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do....82aneczka
tez chcialabym pracowac tam. jak znalazlas te prace w de??? robilas to przez jakiegos posrednika? Kurde tez przydaloby sie wyjechac i podszkolic jezyk... :classic_cool: Masz na mysli o ten europapark - http://www.europa-park.de/ ??? to jest troche daleko od stuttagrtu :( http://de.wikipedia.org/wiki/Europa-Park raczej zaraz na granicy niem.-fran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, oj nadrobilam wreszcie zaleglosci Marcell witaj 🌻, Marto gratuluje maluszka 🌻 ❤️ 🌻. No teraz bedzie Ci lzej, mam nadzieje, oby dzidzia zdrowo sie chowala i byla dla Ciebie powodem usmiechu. Dzieci to dar Boga :D Witam nowe dziewczyny. Amidala, koniecznie zacznij z mezem po niemiecku. Chociaz jeden dzien w tygodniu na poczatek. Jak nie zrozumiesz to niech Ci po angielsku tlumaczy. Ja tez przyjechalam tu z minimalna znajomoscia jezyka ale maz mnie nauczyl. No jeszcze duzo mi brakuje ale porozumiewam sie swobodnie. 82aneczka poradzisz sobie, nie bedzie zle. Przed wyjazdem pocwicz troche slowek takich kelnerskich np. co podac itp. Zycze wysokich napiwkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadzerka po niem jak jest
nadzerka po niem jak jest????????? Erosion tak jak w slowniku?, czy uzywa sie do tego jakiegos innego slowa?????? odpowiedzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×