Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość Wioletta---
Z mocy obowiązujących przepisów jesli złozysz wniosek o wypoczynkowy bezpośrednio po macierzyńskim, pracodawca musi Ci go udzielić, wymiar wszystko za 2005 i pełny wymiar za 2006. Po wypoczynkowym składasz wniosek o wychowawczy na 1 dziecko, wszystko jedno które. Potem składasz wniosek o zmniejszenie wymiaru - rozumiem, że to zmniejszenie to Kodeksowe w okresie prawa do wychowawczego. "Ile opieki zdrowotnej nalezy mi sie na dzieci w ciągu roku??" - nie wiem o co Ci chodzi, o zasiłek opiekuńczy czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli moge wykorzystać całośc wychowawczego za 2006 rok? A nie jest on proporcjonalny do wymiaru czasu pracy? Co do opieki to chodziło mi mi o to,że jak dzieciaczki by nie daj Boże zachorowały to mi przysługuje wolne w jakim wymiarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Etat jest taki jak ustalą sobie pracodawca z pracownikiem, etat to nic innego jak proporcja godzin pracy. Wypoczynkowy nie wychowawczy, i przysługuje Ci pełny za 2006, wracając z wychowawczego w danym roku należy Ci się proporcjonalnie, ale w 2006 pełny. Jesli masz na mysli opiekuczy to jest to 60 dni w roku http://www.zus.pl/swiadcze/zas004.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena 123
Mam pytanie ; Jestem na chorobowym ciazowym i umowa skonczyla mi sie 5 stycznia 2006r,poprostu przedluzyli mi umowe do dnia porodu ,,chyba,,.Dlatego ,,chyba,, bo nie dostalam do reki kolejnej umowy.Powiedzieli,ze umowa automatycznie przedluza sie,dlatego mysle ze do porodu. Ale moje pytanie jest nastepujace; 1. Kiedy mam wykorzystac urlop,ktory mi sie nalezy za kazdy kolejny miesiac? Po porodzie jest macierzynski,ale skoro ja mam umowe do dnia porodu to czyli urlop mi przepadnie? 2. Ile dni przysluguje urlopu za kazdy miesiac (2 dni?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście miałam na mysli wypoczynkowy;) Czyli mam prawo wykorzystać go w całości przed pójsciem na wychowawczy? A po powrocie z wychowawczego będę miała 0 urlopu? No bo przecież nie mozna mieć na minusie? Moja księgowa jest w tym zielona i ostatnio miała szukać odpowiedzi na te pytania w PIP-dostanie je tam? W każdym razie jeszcze nic ni wie, moja kumpela ma podobna sytuacja i ona wymyslila,że na pewno nie przysługuje nam cały wypoczynkowy za 2006 i ja mam takie wątpliwości:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Magdalena 123 Jeśli nie masz mozliwości wykorzystania urlopu to pracodawca wypłaci Ci ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Urlop liczymy proporcjonalnie, 1/12 za m-c zależnie od przysługującego wymiaru. soul78 Tak, należy Ci się pełny urlop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lus4
Mam pytanie:o jaki zasiłek oprócz rodzinnego moge sie starać na dziecko.Nie jesteśmy jeszcze małżeństwem ja nie pracuje a ojciec dziecka zarabia 1100zł na ręke.Mamy trudną sytuacje bo potrzebujemy pieniędzy na leki dla małej bo jest alergikiem.Lekarka nam powiedziała,że o zasiłek pielęgnacyjny będzie trudno bo jak ona pracuje 6 lat to tylko jedno dziecko z Atopowym zapaleniem skóry dostało taki zasiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pimpkies
Witam czy moze urlop macierzynski dłuzszy o 2 tygodnie wszedł juz w zycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Z tego co wiem, to jeszcze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorini
Witam Wioletto, intresuje mnie pojscie na urlop wychowawczy ja cały czas pobieram penje mój maz zarabia 1400 brutto czy bedzie to płatny wychowawczy, od samego poczatku, czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorini
nie sprecyzowałam, i nie przysługuje dodatek rodzinny na urlopie macierzynskim, a jak sprawa finansowo wygladałaby po tym jak pojde na wychowawczy. Czy otrzymywałabym jakies piniazki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka27
Właśnie wczoraj dowiedziałam się że jestem w ciąży, totalne zaskoczenie i teraz mam problem. Jestem obecnie bezrobotna i za kilka tygodni mam otwierac własną działalność gospodarczą. Jezeli bedę mieć własną firmę załozoną w czsie ciąży to czy bedę mi przysługiwać jakieś świadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
dorini W okresie urlopu wychowawczego nie masz wynagrodzenia z tytułu zatrudnienia, Twój dochód traktowany jest jako utracony, tak więc należy przeliczyć dochód męża. Tak na oko widać, że 1400 brutto to mniej niż 500zł na osobę w rodzinie. Jeśli nie podejmiesz innej pracy zarobkowej to będzie Ci się należał zasiłek rodzinny 43zł, do niego dodatek z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym 400zł. Co ciekawe, zapewne załapiesz się również na 1 000zł becikowego (tego zależnego od dochodu), wniosek o ten dodatek możesz składać do ukończenia przez dziecko 1 roku, czyli powinnaś się załapać. No i oczywiście 1 000becikowego nie zależne od dochodu. milka27 tutaj masz poradnik http://e-inspektorat.zus.pl/pliki/poradniki/porad8.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorini
dziekuje wioletto ja juz jestem na macierzynskim zostało mi jeszcze dwa miesiace do pojscia do pracy., ale zastanawiam sie nad wykorzystaniem urlopu wychowawczego. Jak naliczny jest dochód do urlopu wychowawczego? Bo słyszałam ze biora dochód z ostatnich trzech miesiecy obojga rodziców. A zmienia cos fakt, ze tymczasowo jest u mnie zameldowana moja siostra, która pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik5555555555
czyli mogę dostać dwa becikowe tzn. pierwe w momencie urodzenia dzecka (będąc na macierzyńskim, kiedy dochód przekracza 504 zł). A później starać się drugie związane z niskimi dochodami, tzn. kiedy już skończy mi się macierzyński, i przejdę na wychowawczy. Wtedy mój dochód będzie traktowany jako utracony i wtedy moje kryterium dochodowe będzie poniżej 504 zł na osobę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
dorini Liczony jest dochód z poprzedniego roku, do dochodu wlicza się osoby prowadzące wspólne gospodarstwo domowe. kasik5555555555 Wg mnie tak, tak by wynikało z przepisów. Pierwsze 1 000zł to jest to bez uwględniania dochodu, a 1000zł dodatku do zasiłku rodzinnego można otrzymać w ciągu roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorini
Sory ze truje ale to znaczy ze moja siostra jest wliczana. jak sytuacja wygladałaby gdybym chciała isc tylko na trzy ,cztery miesiace wychowawczego?Czy te miesaice beda juz od poczatku płatne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Wg mnie nie jest wliczana. Będziesz miała zasiłek od pierwszego miesiąca w którym złożysz KOMPLETNY WNIOSEK, muszą być dostarczone wszystkie dokumenty (zaświadczenie pracodawcy o udzielonym zasiłku wychowawczym i zatrudnieniu powyżej 6 m-cy, zaświadczenie urzędu skarbowego o dochodzie, wypełniony wniosek, dowód osobisty, akt urodzenia - i chyba to wszystko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorini
dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bella25
czesc, mam pyt... jestem w up bezrobotna, obecnie mam szkolenie i ubiegam sie o dotacje, dopiero po pozytywnym lub negatywnym rozpatrzeniu moge otwierac wlasna dzialalnosc gospodarcza, nie jestem męzatka termin porodu mam na poczatek lipca, czy jezeli otworze dzial przed porodem to przysluguje mi macierzynski? -panie w zusie bardzo nieprzyjemne powiedzialy ze jest to bezoczekiwania i dostane ale rozpatrywane jest to indywidualnie??? pomocy o co w tym chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dulcia
Mam kilka pytań i będę naprawdę wdzięczna za pomoc ;) Otóż jestem bezrobotna, studiuję zaocznie. We wakacje biorę ślub (wpadka). Termin porodu mam na poczatek grudnia. Chodzi mi o to, ile muszę mieś przepracowane, aby dostać macierzyński i później wychowawczy? Słyszałam coś o 4 miesiącach na pełnym etapie, które do zusu opłaca mi pracodawca, a później zus wypłaca mi te zasiłki. Przyznaje, że nie jestem pewna co do tych informacji, a mam możliwość zatrudnienia się, tylko nie wiem,czy to mi się będzie opłacało odnośnie późniejszych zarobków na ww urlopach :) Z góry wielkkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dulcia
No co jest? Podnoszę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×