Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość wisia
witam mam pyt-pracuje na pł etetu-umowe mam na czas okreslony do konca czerwca-jestem w 5 mcu ciazy- czy przysługuje mi urlop wychowawczy?czy jest on płatny i w jakiej wys z połowy etatu?czy moze mi szef zmienic teraz umowe na czas nieokreslony?czy macierzynski bedzie obliczany z 1/2etatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisia - z tego co ja sie dowiadywałam to po urodzeniu dziecka przysługuje ci urlop macierzyński chyba 18 tyg a urlop wychowawczy jest kontynuacją urlopu macierzynskiego ale mozesz z niego zkorzystać jeśli w tym czasie masz umowe o prace i jest on bezpłatny - jestem w podobnej sytuacji umowa konczy mi sie 31 października a termin porodu mam na 30 czerwca. Dlatego po zakonczeniu umowy chce sie zatrudnić sie u brata na czas nieokreślony żeby iśc na wychowawczy - ale to wszystko zakręcone ;) pozdrawiam ps. musisz miec jeszcze przepracowane min 6 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisia
a pracodawca nie moze mi zmienic umowy?jakby chciał mi isc na reke?przeciez jego to nic nie kosztuje?a zasiłek wychowawczy?urlop jest bezpłatny-ale mozna sie starac o zasiłek jak dochody nie przekraczaja choroba po studiach jestem i jakos nie mam szczescia do pracy:(a na tych przepisach nie znam sie dobrze-za szybko sie zmieniaja:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Mam naiwne pytanie, ale ciągle mam nadzieje, że istnieje jakiaś furtka :D Studiuje na dziennych studiach,planuję ciążę, tylko mąż pracuje, czy przysługuje mi sie jakies świadczenie?? Czy otrzymam becikowe i zasiłek porodowy?? Pytam bo nie mam za dużo pieniedzy i każda kwota miesięcznie przyniosła by małą stalibilzację :) Nie pracowałam nigdy na dłużej jka miesiąc, czy fakt, że uczyłam sie w technikum (mam w UP status absolwenta) i odbywałam coroczne praktyki coś zmienia?? Czy mąż może pobierać za mnie zasiłek macieżyński?? Czy jak się oblicza tę kwotę na osobe to się bieże kwotę, jaką mąż dostaje ,,na rękę\" czy tą przed odliczeniem składek i pierdół?Przepraszam za te sto pytań, ale już mam dość stron internetowych, gdzie na każdej jest inaczej napisane. Bardzo dziękuję, za odpowiedź!!! Sedecznie pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisia - ja skonczyłam studia 7 lip zeszłego roku w sierpniu poszłam na staz do Urzedu Gminy- w październiku zaszlam w ciąze - umowe mam od stycznia. Najpierw miałam do 30 pażdziernika bo wójt wiedział ze jestem w ciązy ale potem przedlużłył mi do 31 października (taki aneks do umowy) - nic go to nie kosztuje :) bo i tak ZUS mi bedzie płacił macierzyński dowiedziałam że jesli chce brac ten dodatek na wychowawczym (400ZŁ) to nie moge miec przerwy w umowie :( - Kobitki z GOPSu mi to tłumaczyły wiec chyba pewne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisia
ale kobiety w ciazy nie mozna zwolnic-a nie jest tak ze umowa jakos samoczynnie jest przedłuzana?ale to nie bwiazuje zasiłkow etc pewnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jesli masz umowe np na 4 miesiące a wtym czasie zajdziesz w ciaze to pracujesz do dnia porodu i dostajesz macierzyński - ale na tym koniec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisia
niewyobrazam sobie zostawic malenstwa po macierzynskim i wrocic do pracy-o ile bym mogła:(zreszta niebardzo ma mi kto pomoc- teraz najwazniejsze aby wszystko było ok i dzidzia urodziła sie zdrowa a zmfinansami i tak nic juz nie zmienie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie :)) ja tez tak mysle maleństwo jest najważniejsze - ja chce byc z dzieckiem przynajmniej rok w domku. Teraz zarabiam 650 netto :( parodia 5 lat studiów. Pozdrawiam wszyszystkie przyszłe mamusie :) i wasze brzuszki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisia
ja po studiach przenosze sie z zieleniaka do zieleniaka za marne grosze -albo bez umowy albo na poł etatu -z tym ze wypracowywałam cały-ale niestety nie moge sobie pozwolic na siedzenie w domu i czekanie na lepsza prace-moze tu jest bład ze biore to co leci?ale dobra-nie taki temat jest tego forum!!!koniec z narzekaniem czekam na odp WIOLI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miGJGHJGFD
PODDNOOOOOOOOOSZEEEEEEEEEEEEEEE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
_renia_ http://e-inspektorat.zus.pl/pliki/poradniki/porad4.pdf wisia Po urodzeniu dziecka masz prawo do zasiłku macierzyńskiego. Jeśli nie zostanie Ci przedłużona umowa, nie masz prawo do wychowawczego, bo jak się domyślam do tego czasu rozwiąże sie umowa zawarta na czas określony. W tej chwili nie ma zaiłku wychowawczego a dodatek z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym, patrz tutaj http://www.zus.pl/swiadcze/zas005.htm http://www.zus.pl/swiadcze/zas001.htm W każdym czasie na mocy porozumienia stron może być podpisana umowa między pracodawcą a pracownikiem busia_24 Becikowe, zasiłek porodowy to nic innego jak dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka 1000zł zależny od dochodów, patrz linki powyżej do rodzinnego, oraz 1 000 niezależny od dochodów. Dochód do rodzinnego to brutto minus składki ZUS pracownika, minus podatek, minus składka na NFZ. Co do furtki to jedynie może coś w opiece społecznej, są jakieś zasiłki, ale ja się na nich nie znam. _renia_ „tak jesli masz umowe np na 4 miesiące a wtym czasie zajdziesz w ciaze to pracujesz do dnia porodu i dostajesz macierzyński - ale na tym koniec ” Nie do końca masz rację, jeśli umowa na czas określony zostaje rozwiązana po upływie 3 m-ca ciąży TO WTEDY ZOSTAJE PRZEŁUŻONA DO DNIA PORODU, JEŚLI CIĄŻA NIE MA 3 M-CY TO UMOWA NIE ZOSTAJE PRZEDŁUŻONA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisia
wiolettko-dziekuje bardzo-dobrze ze jestes:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania MG
Wioletko... A ja mam takie pytanie... Znajoma ostatnio podrzucila mi pomysl na jaki wpadla jej kuzynka... Zatrudnila sie ona w lutym-ma rodzic w kwietniu... Zatrudnila sie na zasadzie tylko "papierka" tzn widnieje na liscie pracownikow ale ow kobieta sama sobie oplaca zus aby potem "zalapac sie" na macierzynski i wychowawczy... Mam pytanie.. Na jakich to jest zasadach... Mam znajomego ktory moglby mnie zatrudnic w podobny sposob np z dniem 1 kwietnia Ja mam termin porodu na ok 22-26 czewca.. Czy taki staz pracy zapewnilby mi zasilek macierzynski a potem wychowawczy...? Dodam iz nie pracowalam wczesniej (ciagle szukam pracy-obecnie nawet posiadam status absolwenta) nie mam wypracowanych lat pracy oprucz szkoly... Czy istnieje jakis sposob aby "zalapac" sie na zasilek tego typu a jesli tak to jaki...? Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilkaaaaa26
Mam takie pytanie. Jakie są zasady otrzymania zasiłku rodzinnego? Cz też jest kryterium dochodowe 504 zł. Jesli tak to kiedy się mogę o niego starać (będąc na macierzyńskim na pewno przekroczę ten minimalny dochód). Ale kiedy mi sie on skończy i będę mogła się starać o dodatek do urlopu wychowawczego (400 zł) to moje dochód będzie traktowany jako utracony. Czy tak samo jest z zasiłkiem rodzinnym (43 zł), czy treż mój dochód będzie traktowany jako utracony (bo jesli nie to na pewno mi nie będzie przysługiwał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Ania MG Kurcze, troche trudne pytanie w sensie obszerności wyjaśniania. Nie wiem od czego zacząć, dobrze gdybyś troche poczytała na temat zatudniania na podstawie umowy o pracę, np zapraszam Cię na: http://prawo-pracy.pl/ tam jest forum, na którym również odpowiadam na pytania, ale dobrze byłoby gdybyś coś poczytała. Informacja dla Ciebie "zatrudnienie na papierze nie jest legalne", tak więc wyjaśnijmy rzeczywiste wynagrodzenie przy rzeczywistym zatrudnieniu. a potem moge Ci wyjaśniać wątpliwości kamilkaaaaa26 tak, na wychowawczym dochód Twój jest utracony Napiszę Ci po jutrze więcej bo dzisiaj i jutro nie mam czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwinaaa
Wioletto 🌻bardzo Cie prosze, napisz mi w jaki sposób oblicza się wysokość zasiłku macierzyńskiego? Pracuję od września na pół etatu zarabiałam od września co miesiąc 477 zł netto :( , w lutym 515 zł a w marcu 629 zł , dostałam jeszcze w marcu dodatek 130 zł . Czy jeśli urodze w kwietniu to liczą się do obliczeń dochody z marca? A jesli urodze końcem marca to nie? Szef przyznał mi jeszcze dodatek za trudne warunki od kwietnia :O ale czy go dostanę skoro zasiłek macierzyński wypłaca Zus a nie pracodawca? (Firma ma 16 osób). Prosze o odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletta--- dzieki za odpowiedz :) kurcze ale te przepisy sa zakręcone pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolu
wioletta jesteś wspaniałym człowiekiem z ciekawosci zajrzałamczy zalożycielka jeszcze sie udziela i ku mojemu miłemu zaskoczeniu pomoagasz nadal!! pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolu
wioletta jesteś wspaniałym człowiekiem z ciekawosci zajrzałamczy zalożycielka jeszcze sie udziela i ku mojemu miłemu zaskoczeniu pomoagasz nadal!! pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Już jestem i odpowiadam 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 kamilkaaaaa26 Właśnie przy zasilku rodzinnym jest kryterium dochodowe. Będąc na urlopie wychowawczym Twój dochód jest dochodem utraconym, tak więc liczone są dochody męża, otrzymasz (jeśli spełniasz to kryterium) zasiłek rodzinny wraz z dotakiem z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym, te 400zł. W przypadku świadczeń rodzinnym podstawą jest uzyskanie prawa do zasiłku rodzinnego, a potem jeśli spełnia się kryteria do rodzinnego do innych dodatków. Nie wiem, kiedy urodzone dziecko, ale zaznaczam Ci, że składając na wychowawczym o rodzinne z dodatkiem wychowawczym złóż też o dodatek z tytułu urodzenia dziecka tzw becikowe zależne od dochodu (to wszystko składa się na jednym druku, odznacza się jedynie dodatki), można o nie starać się w ciągu roku od urodzenia dziecka, dotyczy dzieci urodzonych chyba po 08 listopada 2005. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Malwinaaa Przy wyliczeniu zasiłku macierzyńskiego bierze się podstawę z 12 miesięcy, z tych 12 m-cy średnią. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Ale pochwał, strasznie mi miło. :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!też mam pytanie:mam umowę do końca grudnia 2006, termin porodu mam na 5 listopada czyli załap się w tej pracy na 2 miesiące macierzyńskiego czy jeżeli mi nie przedłużą umowy to przez pozostałe dwa miesiące zus też będzie mi wypłacał pieniądze i jeżeli tak to w jakiej kwocie takiej jaką zarabiałam w tym zakładzie pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja sytuacja wygląda następująco: Jestem zatrudniona na umowę o pracę która kończy się 31.12.2006 była to druga umowa więc następna powinna zostać podpisana na czas nieokreślony. 9 stycznia trafiła do szpitala z zagrożeniem poronieniem i od tego czasu jestem na zwolnieniu, które potrwa do porodu ok 2.09, potem prawdopodobnie też dostane zwonienie poporodowe. Nastepnie bedzie 16 tygodni urlopu macierzyńskiego. (dodatkowo bedę miała niewykorzystane 26 dni urlopu wypoczynkowego) Potrzebuję wiedzieć jak wygląda moja sytuacja w sensie prawnym. Czy zakład pracy ma obowiązek przedłużyć umowę ze mną do końca urlopu macierzyńskiego czy nadrzędne jest prawo do umowy na czas nieokreślony? Czy po porodzie mogę wziąść najpierw zaległy urlop wypoczynkowy a potem macierzyński? Nadmienie że nie planuję wracać do pracy zaraz po urlopie macierzyńskim i nie chcę tym zwodzić pracodawcy. Będę wdzięczna za odpowiedź bo sama pogubiłam się całkowicie w przepisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwinaaa
Wioletto 🌻dzięki za odpowiedź! ale jesli ja pracuję dopiero od 7mu miesięcy to mam naliczany zasiłek za 7 miesięcy???Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie:mieszkam obecnie u narzeczonego, woj. slaskie, ale wciaz jestem zameldowana u rodzicow, woj łódzkie...czy w takim razie moge sie zarejestrowac jako bezrobotna w miejscu gdzie nie jestem zameldowana? i czy z tego tytułu moge sie ubiegac o zasiłek jakiegoś typu?? serdecznie dziekuje za odp:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Aga*81* Zostanie Ci wypłacony zasiłek za pełny okres macierzyńskiego, w okresie zatrudnienia poprzez pracodawcę (jeśli zatrudnia powyżej 20 osób), a resztę ZUS. Podstawą będzie wynagrodzenie z pracy z ostatnich 12 m-cy przed macierzyńskim. monique80 Umowa nie musi być przedłużona, patrz powyżej. Macierzyński przysługuje od dnia porodu, nie można w tym czasie iśc na wypoczynkowy. Malwinaaa Właśnie tak, z 7 m-cy. kolorkowa niestety nie wiem, wg mnie wg miejsca zameldowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i czy moglabys mi powiedziec jak powinna wygladac zgoda pracodawcy na urlop wychowawczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Urlop wychowawczy nie jest wcale płatny, możesz jedynie starać się o dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu przbywania na urlopie wychowawczym (platne 2 lata), trzeba jednak spełniać kryterium dochodowe - patrz powyżej były juz opisy kiedy przysługuje zaisłek rodzinny. Pracodawca wcale nie musi Ci się zgadzać na wychowawczy, składasz wniosek i go po prostu masz, takie masz prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Mój mąż prowadzi własną działalność gospodarczą, ja po ukończeniu studiów urodziłam dziecko.Nigdy nie pracowałam, pobieram marne 43 zł co miesiąac, jednorazowo dostałam 500zł. W MOPS ie powiedzieli że te świadczenia trwają 12 miesięcy. Dodam jeszcze że ja i dziecko mamy inny adres zameldowania niż mąż. I w związku z tym mam pytanie - czy po tych \" wypasionych\" 12 miesiącach mogę jeszcze liczyć na jakieś świadczenia??? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×