Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

witam mam jeszcze jedno pytanie dot. świadczenia rodzinnego. Złożyłam już wniosek w OPS wraz z wszystkimi potrzebnymi dokumentami. Pan w OPS zapytał mnie czy aktualnie pracuję...pracuję od 6 września 2006r. czyli od bardzo niedawna. Kazano mi donieść umowę o pracę i w listopadzie zaświadczenie o dochodzie za październik 2006. Chciałam zapytać w jakim celu muszę przedstawiać aktualne dochody skoro z urzędu skarbowego wydawane jest zaświadczenie za 2005 rok? Ja nie pracowałam do 6 września, wychowywałam synka (nie otrzymywałam nawet świadczeń z tytułu urlopu wychowawczego ponieważ nie miałam możliwości pójścia na urlop wychowawczy) Czy teraz może się okazać, że skoro dostałam pracę to nie należy mi się świadczenie rodzinne? Jakie dochody są brane pod uwagę w obliczaniu tego świadczenia, aktualne czy za 2005 rok? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ANITA79 W okresie zasiłkowym od 09-2006 do 08-2007 do ustalenia zasiłku rodzinnego brany jest dochód za 2005 Po macierzyńskim możesz, ale nie musisz wziąć wypoczynkowy. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 gr inwalidzka Twoja grupa nic do tego nie ma. Jeśli chodzi o część zasiłku – to kiedyś tak było, teraz na 100% nie wiem 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 belferka. Niestety nie znam się na przepisach dla nauczycieli. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 iw_78 Obawiam się, że teraz nie masz co składać, bo jest Was 3 osoby (na razie) i wg mnie będzieś przekraczać granicę dochodu (policz sobie dokładnie), potem po urodzeniu bobo jest Was więcej – składasz o rodzinne na dwoje dzieci, tzw becikowe zależne od dochodu, a jak pójdziesz na wychowawcz dodatek z tego tytułu. Jest jeszcze tzw becikowe niezależne od dochodów 1 000zł 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Patipaula Tak, jak piszesz, tylko zdrowotne całe a nie tylko to z podatku. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 nata 79 18*7=126dni od 19-07-2006 do 21-11-2006 zakładając oczywiście, że masz macierzyński od dnia porodu a nie wcześniej 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 szwedzia Wg mnie nie prawda, a jaki zasiłek otrzymujesz? 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Miśka27 Utrata dochodu, jak i nowy dochód, nowa osoba w rodzinie – to są czynniki, które mają wpływ na ustalenie uprawnienia do zasiłku. W skrócie można powiedzieć, że chodzi o to, że dochód musi być jak najbardziej „aktualny”. Nie wiem dokładnie jak się mają do tego bieżące przepisy, ale z tego co wiem tylko przez jakiś okres nowy dochód nie był brany pod uwagę. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) próbuję znaleźć podobną sytuację do mojej i nie mogę, a mam różne sprzeczne zdania na temat... mam zwolnienie do 22.09 (wykorzystałam 116 dni ze 182 przysługujących) , termin porodu wg @ mam na 25.09, wg usg na 12.10 (nieregularne miesiączki) i mój gin stwierdził iż następnego zwolnienia mi wystawić nie może tylko muszę iść na macierzyński - czy to prawda?? czy lekarz poprostu idzie na łatwiznę, bo jeśli pójdę na macierzyński i teoretycznie urodzę 2 tyg. po terminie (z USG) to ucieknie mi ok. 5 tygodni na macierzyńskim bez dziecka... Sytuacja okropna czy jest z niej jakieś dobre wyjście ?? z góry bardzo dziękuję za odp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja tez mam pytanie a nie moge znalesc odpowiedzi jestem na urlopie wychowaczym na 3 lata a chcialabym sobie dorobic; jak to wyglada ze strony prawnej chodzi o umowe na zlecenie albo umowe o dzielo; z tego to wiem to musze zglosic to do mojego pracodawcy a on do ZUS, zgadza sie? i jak to jest z ubezpieczeniem kto w tym momencie pokrywa koszty? bedzie bardzo wdzieczna za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Dominika
Witam wiem, że na pewno takowe pytania już się pojawiały niejednokrotnie, ale niestety nie mam kiedy przewertować wszystkich tych stron. Własnie skończył mi się urlop macierzyński, obecnie jestem na urlopie wypoczynkowym i chciałabym później iść na urlop wychowawczy. Nie wiem jednak na jaki okres wypisać wniosek bo planuję drugą ciążę w przyszłym roku. Czy to prawda , że wszelkie zwolnienia ciążowe oraz kolejny ulrop macierzyński wchodzą w zakres trwającego urlopu wychowawczego ?? Gdzie powinnam sie starać o przyznanie zasiłku wychowawczego i jakie dokumenty są do tego potrzebne? Będę wdzieczna za odpowiedź pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szwedzia
Wiola bardzo ci dziekuję za odpowiedz .Ja jeszcze jestem na macierzyńskim,potem ide na urlop wypoczynkowy a od 7 listopada chciałabym isc na urlop wychowawczy.Nie potrafię sobie poradzić z obliczeniem czy bedzie mi sie należał zasiłek wychowawczy.Podam ci moje dochody ,jak byś mogła to mi pomóz to obliczyć bo ja sie pogubiłam .podaję ci dochody netto po odjęciu podatku i składek; męża; 21223,33 i mój 8765,99 Sprawa wyglada tak że jak nie otrzymam tego zasiłku to bedę chciała aby zakład mnie zwolnił na porozumienie stron i pójsc na zasiłek dla bezrobotnych.Bardzo mi zalęży na tym aby jeszcze troche posiedzieć z dzieckiem w domu a jak nie dostane tych pieniedzy to bedę zmuszona mała dać do żłobka Proszę pomóz mi to obliczć jest nas 4 osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolu----proszę powiedz mi jak mozna załatwic zasiłek rechabilitacyjny bo przekroczyłam limit 182 dni i lekarz skierował mnie na macierzynskie w 38 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolu bardzo dziekuję za odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Maritta79 Wg mnie takie zachowanie lekarzy wynika z nagonki zus-u, teoretycznie zasiłek należy się za okres urlopu macierzyńskiego, a czy on jest udzielony przed porodem to sprawa między pracownikiem a pracodawcą. W przypadku, gdyby pracownik zachorował na coś innego tj nie związanego z ciążą to zwolnienie może byc wg mnie wystawione. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 polankaha Jeśli otrzymujesz zasiłek rodzinny wraz z dodatkiem wychowawczym, to (taka jest bynajmniej interpretacja – sama dokładnie nie śledziłam przepisów) tracisz prawo do dodatku wychowawczego). Jeśli nie masz innego tytułu ubezpieczenia, od umowy zlecenie należy odprowadzić pełne składki społeczne i zdrowotne. Składki pokrywa podobnie jak przy umowie o pracę część pracodawca a część pracownik, Chorobowa jest dobrowalna z Twojej kasy. O tym, że masz inny tytuł ubezpieczenia musisz powiadomić pracodawcę. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 mama Dominika Na urlopie wychowawczym za zwolnienie nie należy się zasiłek, a zasiłek macierzyński jest o 2 tygodnie krótszy niż normalnie. Z wychowawczego można zrezygnować w każdym czasie za zgodą pracodawcy lub z miesięcznym uprzedzeniem. Akt urodzenia dziecka, zaświadczenie o udzielonym wychowawczym i o 6 miesięcznym zatrudnieniu, zaświadczenie z urzędu skarbowego o dochodzie za 2005r, dowód osobisty i chyba tyle. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 szwedzia 21 223,33/12/4=442,15 – należy się. Twój dochód jest utracony 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ania k http://www.zus.pl/swiadcze/zas009.htm przejdź też do odnośnika do druku, tam też są wyjasnienia 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szwedzia
dziękuję ci za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melkaaaaaaa
mam pytanko czy samotna matka dostaje jakies pieniadze oprocz alimentow na dizecko powedziano mi ze nie a mam 3 letnie dziecko co mam z tym z robic gdzie sie zglosic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiaak
Wioletto, czy Ty moglabys napisac do kiedy w ZUSie ubezpieczenia placono grupowo za wszystkich pracowników? zlikwidowano mi zaklad pracy jzu dano, muszę wydobyc stare papiery no i mam stres, bo brakuje mi ich bardzo.dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Missiakk
mam kilka pytan,z góry dziękuję za odpowiedź 1. od czerwca 2004 do czerwca 2007 jestem na urlopie wychowawczym, w grudniu 2006 urodzę 2 dziecko i co wtedy? -czy przechodzę na urlop macierznski a wychowaczy mi sie przerywa a potem wracam do wychowawczego na 1 dziecko czy biore na 2 dziecko???? 2. moja firma zatrudnia mniej niż 20 pracowników gdzie składam wniosek o zasiłek macierzyński do pracowdawcy czy do MOPSU,i co ten wniosek ma zawierac.ile trwa zasiłek macierzński? 3.przez pierwsze 2 lata wychowawczy mialam płatny-niskie dochody, czy teraz na drugie dziecko tez bede mogla miec płatny?jesli chodzi o dochody to bedzie mnie sei nalezał,ale gdzies przeczytalam ze urlopu wychowawczego się nie przerywa w przypadku urodzenia drugiego dziecka tylko on trwa az do końca terminu na jaki został udzielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarna
jak sie liczy osoby do dochodu rodzinnego np do becikowego tego zaleznego od dochodow czy wychowaczego zasilku??tzn dochody sa za rok 2005 ale dzieli sie je na 2 osoby czy 3 bo dziecko dopiero ma sie urodzic nasze teraz a w roku 2005 bylismy tylko we dwojke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 melkaaaaaaa http://www.mps.gov.pl/index.php?gid=298 http://www.mps.gov.pl/index.php?gid=295 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 pysiaak Deklaracje bezimienne były do końca 1998r. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Missiakk Nie musisz przerywać urlopu wychowawczego, możesz pobierać w czasie wychowawczego zasiłek macierzyński, swiadczenie jest wtedy krótsze o 2 tygodnie. Macierzyński to sprawa zus-u, składasz bezpośrednio do zus, wtedy masz pewność, że dotarło, albo do pracodawcy i on z odpiwednią dokumentacją przesyła do zus. Macierzyński na drugie dziecko 18 tygodni minus 2 (jeśli w trakcie urlopu wychowawczego) czyli 16 W zasadzie w żadnym zaświadczeniu nie ma napisane (przez pracodawcę), na które dziecko jest udzielony wychowawczy, należałoby chyba złożyć wniosek o dodatek wychowawczy wskazując drugie dziecko. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ciezarna 3, zasiłek jest liczony wtedy, gdy dziecko już jest urodzone, jest członkiem rodziny, dochody są te same, ale osób więcej 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletta mam pytanie co do jednorazowego zasilku w wysokosci 1000zl i nie chodzi mi o becikowe tylko o ten 2 ktory jest przyznawany jelsi nie przekroczylas 504zl jesli moja srednia (poniewaz od poczatku ciazy jestem na L4 i pobieram srednia z 6 miesiecy jest 1500zł netto plus maz 1250 netto to czy przysluguje mi ten jednorazowy zasilek?? czy liczy sie to na nas oboje czy na dziecko ten??? czy moja pensja jest wogole brana pod uwage\"?? to 1 pytanko a 2 to takie: teraz jestem na L4 po urodzeniu dziecka ide na urlop maciezynski jaka pensje bede otrzymywac???czy nadal ok.1500zl ( dodam , ze moja pensja to jest w 50% podstawa a 50% premia - podstawa 1200bruto) wiec jesli przez 9 miesiecy dostawalam 1500zl to czy teraz przypadkowo nie bede otrzymywala samego 1200burtto cyzli 800netto??czy nadal nalezy mi sie srednia..?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z gory dziekuje
witam -mam pytanie odnosnie becikowego tego uzaleznionego od dochodow oraz zasilku rodzinnego. gdzie mamy sie zglosic po zasilek i becikowe?moj maz pracuje od roku w prywatnej firmie zatrudniajacej powyzej 20 osob,czy jesli u niego w pracy zlozymy taki wniosek to firma z wlasnej kieszeni placi taki zasilek i becikowe jesli w 2005 roku srednia na osobe nie przekraczala te 504 zl? drugie pytanie-jesli nasze dziecko urodzilo sie teraz we wrzesniu to kiedy otrzymamy mniej wiecej becikowe i zasilek rodzinny(przez ile miesiecy go otrzymamy na razie?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia2006
Wioletto! za tydzień rozpoczynam urlop wychowawczy. Mam pytanie czy urlop moge przerwać w każdej chwili i czy jak przerwie to czy moge do niego później wrócić??? Pozatym jak jestem na wychowawczym a znalazłabym lepszą płatna prace i chciałabym sie zmienic prace to co ma wtedy zrobić....przerwac wychowawczy urlop i dać wypowiedzenie umowy????czy idzie to szybciej załatwic jeżeli mam 2 tyg okres wypowiedzenia... dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kotkaaaa 1000zł – obecnie tj w okresie zasiłkowym od 09-2006 do 08-2007 brany jest dochód za 2005 rok, tak więc obecny dochód w Twoim przypadku nie ma znaczenia, nie zmieniłaś zatrudnienia. Dochód dzielony jest na wszystkich członków rodziny. Macierzyński – podobnie jak teraz chorobowy. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 z gory dziekuje Becikowe zależne od dochodów jest to świadczenie jednorazowe, dostaniecie 1 000zł. Co do terminów to dokładnie nie wiem, ale coś koło miesiąca od złożenia wszystkich dokumetów. Obecnie zakłady pracy nie wypłacają zasiłków, należy zgłosić się do urzędu gminy/miasta. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Mamusia2006 Wychowawczy możesz przerwać w każdej chwili za zgodą pracodawcy, lub z miesięcznym wypowiedzeniem. Możesz zrezygnować, później znowu złożyć wniosek. W sumie wychowawczy nie może być dłuższy niż 3 lata, możesz go wykorzystywać do ukończenia przez dziecko 4 lat, nie może byc go więcej niż 4 części. Na urlopie wychowawczym możesz w każdym czasie, zachowując oczywiście obowiązujący Cię okres wypowiedzenia, wypowiedzieć umowę o pracę bez konieczności wracania z wychowawczego, przez okres wypowiedzenia możesz nadal być na wychowawczym. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skolowana
witam, nie moglam doszukac sie podobnego do mojego problemu jak wyliczana jest podstawa do wyliczenia zailku chorobowego? z informacji ktore uzyskalam, wiem ze podstawa wyliczana jest z ostatnich 12 miesiecy liczonych od miesiaca poprzedzajacego zwolnienie czyli w przypadku kiedy otrzymalam zwolnienie od 1.09 platne 100%(powiklania w ciazy) podstawa powinna byc wyliczona z okresu 08.06-09.05 jednakze dostalam informacje iz w moim przypadku okres do wyliczania podstawy bedzie wyliczany od 01.06-02.05 w zwiazku z tym iz bylam na zwolnieniu lekarskim w miesiacach 06.06; 05.06;02.06 dodam iz zwolnie wystawial internista i bylo ono platne 80% moje pytanie brzmi, za jaki okres beda brane pod uwage moje zarobki do wyplacenia przez ZUS zasilku chorobowego-dodam ze bede juz do konca ciazy (termin porodu wyznaczony jest na 29.11.06) na zwolnieniu z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Jesli przerwa międzi zwolnieniami jest krótsza niż 3 miesiące, zasiłek wylicza się z podstawy branej do poprzedniego zwolnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie: Na przełomie roku urodzę dziecko. Zakładając, że urodzę je w 2007r. jakie dochody i za jaki okres będą liczone do wniosku o zasiłek rodzinny. Nadmieniam, że w czerwcu 2006r. wyszłam zamąż i mąż przez pół roku przbywał na zasiłku chorobowym (nie wiem czy taki zasiłek też się wlicza). Z góry dziękuję i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno - czy dochód ten będzie podzielony na 2, czy już po urodzeniu dziecka na 3 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko, Jestem w ciazy w 10 tyg i od miesiaca jestem na zwolnieniu.Lekarz twierdzi ze bede na zwolnieniu do konca ciazy.Termin porodu mam na 30 kwietnia. Te 182 dni zwolnienia mina mi 2 miesiace przed terminem porodu. Czy o swiadczenie rehabilitacyjne do Zusu powinnam wystapic sama czy zrobi to zakład pracy.Dodam ze w zakl.pracy jest zatrudnionych 10 pracowników. Pyt 2. czy jak wysyłam zwolnienie do zakł.pracy to za kazdym razem musze dołączyc zaswiadczenie ze jestem w ciazy? czy wystarczy jak zrobie to z pierwszym zwolnieniem? Dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 agu.o W okresie zasiłkowym od 09-2006 do 08-2007 dochód bierze się za 2005r. Dochód dzielimy na wszystkich członków rodziny tj na 3 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kasik26 W każdym przepadku o świadczenie występuje pracownik. Wystarczy 1 raz, ale jednocześnie warto przypilnować, aby na zwolnieniu była literka B, oznaczająca zwolnienie w czasie ciąży. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko: jezeli dziecko planuje urodzic pod koniec 2007, jestem bez slubu i pracuje od tego miesiaca - wczesniej studiowalam to jak bedzie obliczane becikowe i jak sie w takim wypadku liczy zarobki na czlonka rodziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×