Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Wioletto. Mam pytanie:) Czy w styczniu 2007roku moge wykorzystac cały urlop przysługujacy mi za ten rok(czyli za 2007r.),czy adekwatnie do przepracowanych miesiecy.? Dodam,że w 2006r.byłam pracownikiem tej firmy. Z góry dziekuje za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, oto moje pytanie : Gdzie powinnam zlozyc wniosek o becikowe?... w swoim urzedzie gminy? w urzędzie gminy gdzie bedzie zameldowane dziecko, czy w urzedzie gminy gdzie sie dziecko urodzilo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat} anoiłek A na jaki okres złożyłaś wniosek o wychowawczy? Jeśli do końca grudnia to z dniem 01-01-2007 musisz albo podjąć pracę, albo złożyć jeszcze na jakiś czas wychowawczy. Na wychowawczym jednak zasiłek chorobowy nie jest płatny. Jeśli charakter pracy stanowi zagrożenie dla ciąży możesz iść na zwolnienie lekarski nawet od razu po zakończeniu wychowawczego. Zadecydować musisz sama. [kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat} ktośka z w-wy. Teoretycznie możesz, ale pod warunkiem, że pracodawca Ci go udzieli. Jeśli będąc na macierzyńskim masz zaległy urlop to możesz złożyć wniosek o wykorzystanie go bezpośrednio po urlopie macierzyńskim i powinien być udzielony. [kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat} osti Wg mnie tam gdzie jest zameldowane dziecko, ale można też zapytać w swoim. Prawdę powiedziawszy nie wiem. [kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}[kwiat}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 anoiłek A na jaki okres złożyłaś wniosek o wychowawczy? Jeśli do końca grudnia to z dniem 01-01-2007 musisz albo podjąć pracę, albo złożyć jeszcze na jakiś czas wychowawczy. Na wychowawczym jednak zasiłek chorobowy nie jest płatny. Jeśli charakter pracy stanowi zagrożenie dla ciąży możesz iść na zwolnienie lekarski nawet od razu po zakończeniu wychowawczego. Zadecydować musisz sama. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ktośka z w-wy. Teoretycznie możesz, ale pod warunkiem, że pracodawca Ci go udzieli. Jeśli będąc na macierzyńskim masz zaległy urlop to możesz złożyć wniosek o wykorzystanie go bezpośrednio po urlopie macierzyńskim i powinien być udzielony. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 osti Wg mnie tam gdzie jest zameldowane dziecko, ale można też zapytać w swoim. Prawdę powiedziawszy nie wiem. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletta, :) jestem w zagrożonej ciąży i wiem,że do końca będę na zwolnieniu lek. czyli do lipca 2007. w tym roku nie wykorzystałam całego urlopu wypoczynkowego i mam też kilka nadpracowanych dni, które pracodawca musi oddać w obecnym kwartale. jak to jest z tym urlopem, czy on mi nie przepadnie ? bo w normalnej sytuacji miałabym go wykorzystać do końca marca 2007r. a teraz nie wiem co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie odnosnie zasilkow dla kobiet przebywajacych w Polsce, ktorych mezowie pracuja ze granica? Slyszlam o tym od znajomych,ale zupelnie nie wiem o co chodzi. Wiesz moze cos na ten temat,albo czy znasz link do strony internetowej na ktorej moglabym poszukac informacji? Z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zasiłek macierzyński po urlopie bezpłatnym Pani Wioleto. Podziwiam za wiedzę. Takiej kwestii to chyba nikt nie podniósł. Jaka jest wysokość zasiłku lub podstawa wymiaru zasiłku macieżyńskiego po zakończonym urlopie bezpłtnym. Wysłałem żonę nauczycielkę na urlop by odpoczęła i obawiam się że finansowo może źle na tym wyjść gdyż urlop ten kończy się pod koniec sierpnia i wtedy może nastąpić termin porodu. No i czy w przypadku zwolnienia lekarskiego po terminie porodu da się wówczas ustalić podstawę wymiaru wynagrodzenia za czas choroby? Z góry dziękuję za zainteresowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
ali-cja urlop przepada po 3 latach aga25 niestety , nie wiem xx-men W czasie urlopu bezpłatnego zwolnienie jest nie płatne. Jeśli w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie było ani jednego miesiąca, w którym było wynagrodzenie, podstawą wymiaru zasiłku jest albo umowa o pracę, albo wynagrodzenie osoby zatrudnionej na podobnym stanowisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioleto, może wiesz jak to jest? Wracam do pracy po macierzyńskimi chcę korzystać z przerwy na karmienie piersią. Lekarz wystawił mi zaświadczenie, że karmię. W kadrach zażądali, że ma być napisane do kiedy. Lekarz odmówił mi wpisania daty, bo stwierdził, że to przekracza jego kompetencje. Czy może orientujesz się, jak precyzują to przepisy? Jakie zaświadczenie jest wymagane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletta to jak i ja mogę to zadam pytanie. Pracuję w dwóch firmach. W jednej na 1/4 etatu, a w drugiej na 3/4 etatu. Mam umowy do 2010 roku. Na zwolnieniu jestem od 30.09 i teraz świadczenie płaci mi zus. Niedawno dowiedziałam się, że firma w której pracuję na 1/4 etatu od stycznia 2007 ogłasza likwidację firmy. Mam więc pytanie- czy jeśli firma zostanie zlikwidowana to ja nadal będę dostawać pieniądze z zusu, czy zabiorą mi tą 1/4 świadczenia. Bo w zusie pytałam dwóch pań i każda dała mi inną odpowiedź. Jedna powiedziała, że będę nadal otrzymywać świadczenie bo jestem już długo na zwolnieniu, a druga mi powiedziała, że mi zabiorą bo jestem zatrudniona w drugiej jeszcze firmie i to jest moje dodatkowe źrósło dochodu. A gdybyś jeszcze wiedziała, czy jak moja firma likwiduje zakład to czy należy mi się jakaś odprawa? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Jaaga Z tego co wiem to przepisy nie precyzują, z resztą z logicznego punktu widzenia nie bardzo jest to możliwe, może dostarczać zaświadczenie, że nadal kamisz. mama bączka Wg mnie drugie zatrudnienie nie ma nic do tego, wg mnie należy się chorobowe a potem macierzyński (zasiłek), a z tej co nie likwidują tak samo i ewentualnie potem wychowawczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
A co do odprawy to zobacz tematy na forum http://www.prawo-pracy.pl/ dokładnie nie wiem, zależy m.in. od ilości zatrudnionych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do karmienia piersia-to mnie ostatnio pracownica dostarczyla zaswiadczenie od lekarza ze p. taka i taka karmi swoja corke piersia. Przewidywany czasokres karmienia piersia to okolo 1 roku. I mnie to wystarczy. Na biezaco pytam ta pania czy jeszcze karmi, a zanim uplynie rok od tego zaswiadczenia poprosze o kolejne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam ważne pytanie
Wioletto! mam zwolnienie do końca grudnia-minie prawie 6 miesięcy odkąd jestem na zwolnieniu, kiedy mogę wziąc kolejne zwolnienie? czy jest wymagany jakis okres czasu który musi upłynąć abym nabyła zdolnośc do kolejnego zwolnienia? Czy wracajac do pracy po pół roku musze przedłozyć zaświadczenie od lekarza,żę jestem zdolna do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletto- czy wiesz może czy wydłużony urlop macierzyński jest już ogłoszony w Dzienniku Ustaw? jesli tak to kiedy został ogłoszony? nie mogę tego znależć a urlop kończy mi się za pare dni- dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy w 2007 r. dalej będzie wypłacane becikowe? bo moja mama narobiła mi stracha że podobno mają zlikwidować? gdzieś to w tv słyszała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie czy jesli w styczniu zlikwidują to drugie becikowe , to jest jakas kadencja w ktorej nalezy sie do jakiegos czasu te oba becikowe. rodze w marcu, zastanawiam sie czy po likwidacji jeszcze mnie to obejmnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez mam pytanko
Jesli mozna Wioletko!: Jestem troszkę zielona w przepisach a chciałabym bardzo wiedzieć co mi się należy! Prawdopodobnie urodzę już w styczniu,chociaż termin mam na luty.Chłopak,ojciec dziecka mieszka w innym mieście ale po porodzie przeprowadzamy się do niego.Nie wiem jeszcze dokładnie ile zarabia,gdzies wydaje mi się,że ok 2000 zl.brutto (wiem,że starał się o pożyczkę lecz mu nie dali). Ja nie pracuję-jestem zarejestrowana w Urzędzie bez prawa do zasiłku. NAPISZ MI PROSZĘ O CO MOGŁABYM SIĘ UBIEGAĆ???????? Nie wiem też czy mogę się starać o te dwa becikowe? (to co jest dla wszystkich mam i to dla najuboższych). Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Joovi Problem w tym, że pracodawcy mają różne „zwyczaje” mam ważne pytanie Jeśli przerwa między poprzednią a kolejną niezdolnością do pracy jest dłuższa niż 60 dni, niezdolności te nie są wliczane do tego samego okresu zasiłkowego. Przed przystąpieniem do pracy po niezdolności do pracy trwającej ponad 30 dni należy przedstawić zaświadczenie o wykonaniu badań lekarskich o mozliwości wykonywania pracy. Majka32 http://www.prawo-pracy.pl/forum/viewtopic.php?t=8462 renmanka Ja też słyszałam, podobno im szkoda kasy z budżetu, za duże wydatki (mówię o tym niezależnym od dochodu). Ale chyba na razie nic pewnego. Aniula82 Tego to nikt nie wie. W każdym razie to zależne od dochodu pewnie będzie, w tym roku narobili szumu, ale to becikowe już wcześniej było w wysokości 500zł chyba już z rok (przed tym głośnym zamieszaniem). ja tez mam pytanko 2000 brutto to jakieś 1600 netto, jeśli tak zarabiał w 2005 to raczej się nie będzie należało, ze względu na dochody, ale jeśli mniej, to tak – granica 504zł Oprócz becikowego jeszcze rodzinne 48zł na miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Mało widoczne, jeszcze raz 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Joovi Problem w tym, że pracodawcy mają różne „zwyczaje” 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 mam ważne pytanie Jeśli przerwa między poprzednią a kolejną niezdolnością do pracy jest dłuższa niż 60 dni, niezdolności te nie są wliczane do tego samego okresu zasiłkowego. Przed przystąpieniem do pracy po niezdolności do pracy trwającej ponad 30 dni należy przedstawić zaświadczenie o wykonaniu badań lekarskich o mozliwości wykonywania pracy. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Majka32 http://www.prawo-pracy.pl/forum/viewtopic.php?t=8462 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 renmanka Ja też słyszałam, podobno im szkoda kasy z budżetu, za duże wydatki (mówię o tym niezależnym od dochodu). Ale chyba na razie nic pewnego. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Aniula82 Tego to nikt nie wie. W każdym razie to zależne od dochodu pewnie będzie, w tym roku narobili szumu, ale to becikowe już wcześniej było w wysokości 500zł chyba już z rok (przed tym głośnym zamieszaniem). 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ja tez mam pytanko 2000 brutto to jakieś 1600 netto, jeśli tak zarabiał w 2005 to raczej się nie będzie należało, ze względu na dochody, ale jeśli mniej, to tak – granica 504zł Oprócz becikowego jeszcze rodzinne 48zł na miesiąc 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani Woletto
mam następujące pytanie: pracodawca chce mi zmienić umowę z całego etatu na pół etetu (mam umowe na czas nieokreślony), mi nie pasuje taka zmiana warunków pracy i płacy...co mogę zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
izabelka1283 Jako pracownik żadnych bo zleceniobiorca nie jest pracownikiem, ewentualnie zasiłek macierzyński pod warunkiem, że jest opłacane ubezpieczenie chorobowe (jest nie obowiązkowe, może być nie opłacane). pani Woletto Jeśli otrzymałaś wypowiedzenie zmieniające to możesz się zgodzić ze zmianą lub nie, jeśli nie wyrazisz zgody, umowa zostanie rozwiązana w terminie okreslonym na wypowiedzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani Woletto
czyli wyjdzie na to,że to oni muszą mi wypowiedzą umowę o pracę? oni twerdzą,że chcą abym pracowała nadal ale na pół etatu a skoro sie nie zgadzam to niby ja powinnam im wypowiedziec umowę o pracę. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta Warta
Jak wylicza się macierzyński? średnia za ile miesięcy pracy? Wlicza się tylko podstawa zarobkow? Czy wszelakie premie też? Czy będąc na umowie o prace na czas okreslony mam takie same prawa jak na czas nieokreslony? Z gory dziękuję za odp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta Warta
a co dostaje sie z PZU w zwiazku z urodzeniem dziecka? czy maciezynski i wychowawczy to tez sa lata przepracowane? (chodzi mi czy wlicza sie w lata pracy?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×