Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość klamelka
przepraszam ze tyle razy ale komputer mi sie zawiesil..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuuuuuuuup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do klamelka
Jesli to było pierwsze w tym roku zwolnienie twojej mamy, to pracodawca tym bardziej musi je przyjąć-> za pierwsze 33 dni zwolnienia chorobowego płaci pracodawca(wynagrodzenie chorobowe), od 34 dnia ZUS. Pracodawca dostarcza zwolnienie do ZUS razem z drukiem Z3, sobie zaś zostawia kopię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Widzę, że mam zastępstwo, super, pozdrawiam.🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Widzę, że mam zastępstwo, super, pozdrawiam 🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kordylia.01
nie bardzo chcę na to odpowiadać, bo to jest oszukiwanie nie tyle pracodawcy, co podatników, czyli nas wszystkich. W każdym bądź razie musisz bys świadoma, że ZUS bardzo często odmawia w takim przypadku wypłaty zasiłku, wtedy musisz się zwrócić do sądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kordylia.01
nie bardzo chcę na to odpowiadać, bo to jest oszukiwanie nie tyle pracodawcy, co podatników, czyli nas wszystkich. W każdym bądź razie musisz bys świadoma, że ZUS bardzo często odmawia w takim przypadku wypłaty zasiłku, wtedy musisz się zwrócić do sądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamelka
Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze tylko chciałabym wiedzieć czy jeśli minie ponad miesiąc choroby mamy i potrzebne będzie kolejne przedłużenie zwolnienia to gdzie te zwolnienie dostarczyć?? Do zakładu pracy czy zusu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do klamelka
Każde kolejne zwolnienie, nie ważne na ile jest wystawione powinnaś dostarczyć do zakładu pracy. Nie wiem o co chodzi temu pracodawcy, sam powinien zachować dla siebie kopie, a oryginały dostarczyć do ZUSu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośkaaakkkakk
Mam pytanie. Wiem że pracodawca płaci za zwolnienie za pierwsze 30 dni dalej zus. Ale czy konieczna jest ciągłości zwolnienia czy na przykład jeśli byłam w marcu tydzień na zwolnieniu i teraz jestem tydzień, i np w czerwcu pójdę na 2 tyg to za następne zwolnienia będzie już płacić ZUS? I jeszcze drugie pytanie: jestem w 16 tyg ciąży ale z pewnych względów do firmy nie mogę dostarczać zwolnień ciążowych tylko zwykłe bez kodu B. Jak bym poszła na zwolnienie pod koniec czerwca do końca ciąży czyli do listopada - cały czas na zwykłym zwolnieniu, to czy zus może do tego się przyczepić, np sprawdzać jaka to choroba? I czy na takim zwykłym zwolnieniu zus może sprawdzić czy siedzę w domu tzn czy muszę siedzieć w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gośkaaakkkakk
gośkaaakkkakk Mam pytanie. Wiem że pracodawca płaci za zwolnienie za pierwsze 30 dni dalej zus. Ale czy konieczna jest ciągłości zwolnienia czy na przykład jeśli byłam w marcu tydzień na zwolnieniu i teraz jestem tydzień, i np w czerwcu pójdę na 2 tyg to za następne zwolnienia będzie już płacić ZUS? od 34 dnia zwolnienia płaci ZUS (zasiłek chorobowy), niekonieczna jest ciągłość, problem się pojawia gdy to jest przełom roku, ale u Ciebie nie ma takiej sytuacji I jeszcze drugie pytanie: jestem w 16 tyg ciąży ale z pewnych względów do firmy nie mogę dostarczać zwolnień ciążowych tylko zwykłe bez kodu B. Jak bym poszła na zwolnienie pod koniec czerwca do końca ciąży czyli do listopada - cały czas na zwykłym zwolnieniu, to czy zus może do tego się przyczepić, np sprawdzać jaka to choroba? I czy na takim zwykłym zwolnieniu zus może sprawdzić czy siedzę w domu tzn czy muszę siedzieć w domu? zwykłe masz płatne 80%, więc jesteś sporo stratna ZUS zawsze może skontrolować - ciążowe też tak, może sprawdzić, ale nie musi powinnaś być w domu, jeśli zmieniasz miejsce zamieszkania np. wyjeżdżasz odpocząć powinnaś o tym zawiadomić ZUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośkaaakkkakk
Dzięki wielkie za odpowiedz. Wiem że będzie tylko 80%, ale mam taką umowę że z kodem B będzie jeszcze mniej. Odnośnie kontroli Zusu nie wiem jak to jest. Bo wychodzi się przecież na zakupy czy na spacer i jak w tym czasie ktoś z zusu przyjdzie na kontrolę? Poza tym chciałabym na ok 2 tyg wakacji wyjechać do rodziców na wieś - to muszę w zus pismo składać z prośbą o taki urlop? Może moje pytania są głupie ale przyznam że do tej pory nigdy na zwolnienia nie chodziłam i nie mam w tej kwestii żadnego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gośkaaakkkakk
W sumie jak gdzieś wychodzisz a kontrola Cię dowiedziała, to najlepsze tłumaczenie, to że byłaś u lekarza, albo po bardzo drobne sprawunki. Te kontrole nie są takie szczególnie częste, ale przy dłuższym zwolnieniu coraz częściej są stosowane. Niestety, ale sporo osób korzysta ze zwolnień nie w tym celu, w jakim powinny a cierpią na tym ci "uczciwi". Jak wyjeżdżasz na dłużej to powinnaś powiadomić o tym ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eskalacjaaa
Mam takie pytanie czy po zwolnieniu dyscyplinarnym należy się ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeechooo
Witam! Mam pytanko - jestem zatrudniona na 1/4 etatu i jeśli pójdę na urlop wychowaczy to czy będzie mi się należał dodatek do zasiłku rodzinnego - chodzi mi tu o te 400 zł (oczywiście po spełnieniu warunku, że dochody są nie większe niż 504 zł/os/mc). Czy może trzeba być zatrudnionym na pełny etat? Będę wdzięczna za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
wymiar etatu nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
ale napisałam po chińsku, znaczy wymiar czasu pracy nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeechooo
Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aness233
witam mam takie pytanie. odrabiam staz w aptece jako technik farmacji. za 2 lata bede miala w sumie juz 3 lata stazu. planuje zajsc w ciaze ile nalezez mi sie bedzie urlopu i ile bedzie on platny/ czy jakis zasilek tez dostane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, a może wiecie z ilu miesięcy wylicza się średnią do zwolnienia? w lutym dostałam podwyżkę, i nie wiem ile dostanę wypłaty jak od lipca pójdę na zwolnienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka2829
Witam. Jestem w ciąży, od 8 kwietnia jestem na chorbowym. Oczywiście pracodawca wykazuje najniższą płacę. Ile powinnam dostać wynagrodzenia za kwiecień? Kiedy przechodzę pod ZUS ? Pracodawca zatrudnia ponad 20 osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga 5
Jak długo kobieta musi być zarejestrowana jako pracująca aby dostać macierzyńskie a następnie wychowawcze. Odpowiedzcie bo moja koleżanka jest już w 5 miesiącu i nie wie czy coś dostanie jak się teraz w jakiejś firmie przyjmie do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do agnieszka2829
Tyle co masz na umowie, średnia z 12stu miesięcy, chyba że pracujesz krócej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka2829
Pracuje od kwietnia 2007 roku za najniższą krajowa. A dostałam teraz 756zł wypłaty. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka1082
witam mam pytanie?? Chcialabym sie zwolnic z pracy ale wiem ze trzeba dac wypowiedzenie i bedzie ono pewnie troche trwalo, a zalezy mi na szybkim zakonczeniu pracy. mam mniej wiecej 200 niewyplaconych nadgodzin.. czy moge zarzadac od pracodawcy aby godziny do okresu wynagrodzenia wzial z moich nadgodzin??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kamilka1082
Nie, ale możesz te godziny "odebrać" na wypowiedzeniu, czyli nie przychodzic do pracy (w uzgodnieniu z pracodawcą).A nie rozważałaś rozwiązania stosunku pracy za porozumieniem stron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Effa1986
Witam,mam pytanko: od kwietnia 2007roku do pażdziernika 2007roku odbywałam staż w sklepie kosmetyczny,który miałam dany przez bezrobocie. We wrześniu 2007roku urodziłam dziecko.Mój mąż pracuje( zarabia najniższą krajową).Z MOPS-u otrzymujemy zasiłek na dziecko w wysokości 48zł/m-c. Chciałabym się dowiedzieć czy przysługują mi jakieś świadczenia i gdzie mogę się o nie starać... Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becia04
Pracuje od 10 wrzeznia 2007 jestem na czas nieokreślony na umowe cywilno-prawna mam zamiar zajść w ciąże i chciałam sie dowiedzieć czy coś mi sie będzie należało bo niewiem co to jest za umowa składki są odprowadzane pozdrawiam Beata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×