Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość do goja27.10
Pracuję na umowę na zastępstwo za pracownika. Ta dziewczyna złożyła podanie o urlop wychowawczy do 30 września 2008 roku. Ja mam termin porodu 28 października 2008 roku. Więc moje pytanie brzmi: 1. Czy będzie mi się należał zasiłek macierzyński? nie 2. Czy jeśli pracodawca przedłuży mi umowe jeszcze o ten miesiąc (bo prawdopodobnie dziewczyna przedłuży prośbę o urlop wychowawczy) to dostanę zasiłek macierzyński? jesli bedziesz miala umowę do 31.10 a urodzisz 28.10, to za cztery dni dostaniesz urlop macierzyński. 3. Jeśli jednak dziewczyna wróci 1 pażdziernika a ja nie moge liczyć na zasiłek macierzyński, to czy mogę się starać o kuroniówkę lub jakieś inne zapomogi? zasiłek dla bezrobotnych-musisz przepracować rok w ciągu ostatniego 1,5 roku - nie wiem ile pracujesz Dodam, że dochód w naszej rodzinie przekracza 504 zł, więc rodzinny odpada. Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_pelasia
a mi własnie nie wliczyli. Na jaki przepis sie powołac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam takie pytanko - czy dostane z pracy aswiadczenie o zarobkach - skoro jestem w obecnej chwili na zwolnieniu ciazowym ? i do tego mam umowe do stycznia 2009 roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedynka
kasia pelasia nadgodziny nie są kwota faktycznie uzyskaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasai_pelasia
U mnie są. Jestem nauczycielką i moje wynagrodzenie to: pensja+ nadgodziny+ dodatki+ trzynastaka. Nie wlicza się do wynagrodzenia socjalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Mika23
tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź. Uściślając - czyli jeśli będę miała umowę do 31 pażdziernika to 4 dni będzie mi płacił pracodawca za urlop macierzyński, ale czy resztę dni moge wykorzystać na zasiłek macierzyński płacony przez zus? Pracuję ciągiem 2 lata, więc wynika z tego, że coś mi się należy jak się zarejstruję jako bezrobotna. Dobrze rozumiem? Pogmatwane to wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do goja 27.10
http://www.praca.gov.pl/index.php?page=abc&status=204 http://www.praca.gov.pl/index.php?page=abc&status=401 "Prawo do zasiłku przysługuje bezrobotnemu za każdy dzień kalendarzowy po upływie 7 dni od dnia zarejestrowania się we właściwym powiatowym urzędzie pracy, jeżeli: nie ma dla niego propozycji odpowiedniego zatrudnienia, skierowania do prac interwencyjnych, robót publicznych lub na utworzone dodatkowe miejsce pracy oraz w okresie 18 miesięcy poprzedzających dzień zarejestrowania, łącznie przez okres co najmniej 365 dni: - był zatrudniony i osiągał wynagrodzenie w kwocie co najmniej najniższego wynagrodzenia, od którego istnieje obowiązek opłacania składki na Fundusz Pracy, z wyjątkiem obowiązku opłacania składek za niektóre osoby niepełnosprawne, w okresie tym nie uwzględnia się okresów urlopów bezpłatnych trwających łącznie dłużej niż 30 dni".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do goja 27.10
Moim zdaniem zasiłek macierzyński nie przysługuje po rozwiązaniu umowy na zastępstwo - zgodnie z art. 177 § 31 KP umowy o pracę zawartej na zastępstwo nie przedłuża się do dnia porodu oraz zgodnie z ustawą zasiłkową Rdz. 6, art. 29 i 30, pkt. 4 umowa na zastępstwo nie jest wymieniona jako podstawa prawa do zasiłku) Jeśli masz wątpliwości zadzwoń do ZUSu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze trochę się podłamałam z tym zasiłkiem:( Ale bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Chyba pozostaje mi zarejstrować się po porodzie, jako bezrobotna i liczyć, że mnie z małym dzieckiem nie skierują do jakiegoś zakładu pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do goja 27.10
Goja zadzwoń jeszcze sobie do ZUSu, ale tak wychodzi z przepisów prawa :( chorobowy natomiast przysługuje do dnia porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
mam pytanie odnosnie zasilku wychowawczego zarabiam 1300 brutto wychodzi nie wiecej jak 504 netto na osobe jak urodze dziecko nie mam slubu bede zameldowana u rodzicow razem z dzieckiem czy jak mieszkam z dzieckiem u rodzicow to moj dochod to ja i dziecko czy razem z rodzicami jak to bedzie wygladalo jak bede starala sie o wychowawczy i rodzinne gdzie i kiedy musze zlozyc wnioski i czy przysluguje mi jakies inne swiadczenia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powinnas pozwać ojca dziecka
o alimenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aaaaaaaaaa
Informację uzyskasz w MOPSie lub w GOPSie, w zależności gdzie mieszkasz (wieś, miasto). Za mało mam informacji na Twój temat, żeby udzielić wyczerpującej odpowiedzi.To, ze nie masz ślubu jeszcze wszystkiego nie załatwia. Nie wiem, czy masz zasądzone alimenty, czy ojciec dziecka jest nieznany. odsyłam np.: http://pomocspoleczna.ngo.pl/x/121991 Samotne wychowywanie - definicja Kiedy ustawa o świadczeniach rodzinnych mówi o osobie samotnie wychowującej dziecko - oznacza to pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba że wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem. Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka przysługuje samotnie wychowującym dziecko matce lub ojcu, opiekunowi faktycznemu dziecka albo opiekunowi prawnemu dziecka, jeżeli nie zostało zasądzone świadczenie alimentacyjne na rzecz dziecka od drugiego z rodziców dziecka, ponieważ: 1) drugi z rodziców dziecka nie żyje, 2) ojciec dziecka jest nieznany, 3) powództwo o ustalenie świadczenia alimentacyjnego od drugiego z rodziców zostało oddalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_pelasia
dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronak
mam umowę do dnia porodu (1 grudnia) i do tego czasu przysługuje mi 11 dni urlopu ale w najbliższym czasie wybieram się na zwolnienie. czy pracodawca wypłaci mi ekwiwalent za urlop za okres kiedy przebywałam na zwolnieniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juta669
Witam! Mam ogromną prośbę czy może mi ktoś wyjaśnić w jaki sposób jest obliczana opieka na dziecko? Byłam w czerwcu na opiece przez 12 dni, oprócz tego pracowałam 10 dni (mam 3/4 etatu, pracuje po 9h dziennie) no i dostałam 60% wypłaty nie wiem jak sprawdzić czy dobrze mi obliczono wypłatę :( No i druga sprawa byłam przez te 12 dni w domu z dzieckiem. A mój mąż studiuje dziennie, czy przysługuje mi za te dni wynagrodzenie? dodam tylko, że opieka była podczas sesji, więc semestr trwał. Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosa1607
hej jestem Sylwia. mam pytanie odnosnie zasilkow przyslógójacym matkom samotnie wychowujacym dziecko. slyszalm ze od wrzesnia ma byc tych pieniazkow wiecej. nie moge nigdzie znalesc informacji na ten teamat. prosze o jakiekolwiek informacje.pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mam pytanko. Kończy mi sie wkrótce urlop macierzyńki, mam do wykorzystania 9 dni urlopu z zeszłego roku i 20 z tego. Odrazu po macierzyńskim lekarz chce mi wystawić zwolnienie na opieke nad dzieckiem na okres 30dni i potem następnych 30 jesli bedzie to nadal konieczne. Moje pytanie jest takie: Czy po macierzyńskim musze od razu wykorzystac urlop wypoczynkowy? Czy najpierw moge byc na tym zwolnieniu opiekuńczym a potem wykorzystac urlop? I czy wczesniej musze jakos o tym powiadomić firme? Pozdrawiam Iza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stellla
czy l 4 w ciązy jest nadal wypłacane w kwocie 100% pensji??? i jaki okres wstecz bierze zus do wyliczenia podstawy do obliczenia chorobowego?? z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia 84
Pracuje w obencje pracy od poczatku 2008, umowe mam do konca marca 2009, w lutym 2009 spodziewam sie dziecka. Jak dlugi bede miec urlop wychowawczy? i czy zasilek bedzie srednia wyplat z ostatnich 12 -mc-y? Dzieki !!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ptanie odnośnie urlopu, na urlopie macierzyńskim jestem od 18 czerwca , dowiedziałam sie ze ksiegowa nie złożyła jeszcze dokumentów do Zusu a mamy juz 22 lipiec czy bedzie mi zatem wypłacony macierzyński za miesiąc czerwiec i czy zus wypłaca to jednorazowo czy co miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do katia
katia 84 (kathyy@o2.pl) Pracuje w obencje pracy od poczatku 2008, umowe mam do konca marca 2009, w lutym 2009 spodziewam sie dziecka. Jak dlugi bede miec urlop wychowawczy? i czy zasilek bedzie srednia wyplat z ostatnich 12 -mc-y? wychowawczy? O ile pracodawca nie przedłuzy Ci umowy, nie przysługuje(rozumiem, ze jest zawarta na czas określony, do końca marca 2009). Urlop macierzyński-od dnia porodu do 31 marca, zasiłek macierzyński od 31 marca (18- minus tygodnie od porodu do 31 marca) Podstawa - średnia z dwunastu miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia 84
Tak, moja umowa jest do konca marca 2009. Mialam na mysli urlopmacierzynski, a nie wychowaczy Z tego co widze, to urlop mam miec tylko do konca marca. Potem nie bede na urlopie, ale bede otrzymwac zasilek (wyliczony na podstawie sredniego wynagrodzenia na 12 ostatnich miesiecy?)Tak mam to rozumiec? Jaki status bede miec pobierajac zasilek i nie bedac na urlopie? Bede bezrobotna?? Przepraszam,ze sie powtarzam, ale chce sie upewnic,ze dobrze zrozumialam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiegelied
Mam pytanie dot. prawa do zasiłku rodzinnego i dodatku z tytułu urodzenia dziecka. Pracowałam na zlecenie do marca b.r. i od tej pory jestem bezrobotna. Od czerwca b.r. dochód męża wynosi ok. 1500zł netto. Wcześniej był dużo wyższy(także wroku ubiegłym). Mamy jedno dziecko. W listopadzie urodzi nam się drugie dziecko. Czy będziemy mieli prawo do zasiłku rodzinnego i dodatku z tytułu urodzenia dziecka skoro przy ubieganiu się o nie składa się zeznanie o dochodzie za rok ubiegły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxi26
czy należy mi sie kuroniówka po urlopie wychowawczym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość róża2
staram sie o zasilek rodzinny, moj dochod na osobe wynosi 504,74 zl. Czy w takim przypadku otrzymam zasilek na dziecko? i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_mama_mama
Witam, Jestem na urlopie wychowawczym do pażdziernika 2009. Teraz jestem w ciąży, termin na marzc. Słyszałam gdzieś, że w takiej sytuacji należy mi się zasiłek macierzyński. Czy to prawda? Będę wdzięczna za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×