Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość tak ale 2 tygodnie
krótszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kati
Tak. Na tym zasiłku możesz sobie szukać pracy, albo nawet pracować nie tracąc do niego prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolek334
witam! Moja córka jest w ciąży. W maju skończył jej się staż istnieje prawdopodobieństwo ,że właśnie wtedy zaszła w ciążę(poród w styczniu)Obecnie jest zarejestrowana w UP.Mam pytanie:ile wcześniej trzeba złożyć wniosek o becikowe?i gdzie?Czy z UP należą jej się jakieś pieniądze?Czy z opieki(spełnia kryterium dochodowe) Z góry dziękuję za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azspel
Witam! Mam pytanie. Pracuję na umowę w zastępstwie, nie mam napisanej konkretnej daty do kiedy, wszyscy wiedzą, że na 100% dziewczyna którą zastępuję już nie wróci (jest na wychowowawczym i wyprowadziła się). Planuję zajść w ciążę lecz zastanawiam się czy w takiej sytuacji dostanę macierzyński? I czy mam szanse powrotu do pracy po nim? Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apprrii
do wiolek - wniosek z aktem urodzenia dziecka i kserem dowodu osobistego należy złożyć w MOPS-ie. Z UP nie otrzyma żadnych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apprrii
do róża 2 - jeżeli w poprzednim okresie miałaś prawo do zasiłku rodzinnego to go otrzymasz. Przekroczenie na osobę w rodzinie nie może przekraczać kwoty najniższego zasiłku rodzinnego tj kowty 48 zł. Natomiast jeżeli nie byłaś uprawniona to nie kwalifikujesz się do przyznania świadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja potrzebuje pomocy czy pracodawca moze mnie zwolnic przed koncem umowy jesli zasiłek chorobowy kończy mi sie w pażdzierniku a ja jestem w 6-tym miesiacu ciazy ...a umowe mam do końca grudnia.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuniaa169
Hej gonia pracodawca nie może cię zwolnić przed końcem umnowy,musi ci ją jeszcze przedłużyć do dnia porodu...a wim to ze swojego przykładu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam . Od ok. 1 roku prowadzę działalność gospodarczą . Jestem na małym zusie . W chwili obecnej jestem w 7 miesiącu ciąży . Czy należy mi się macierzyński i wychowawcze . Jak najlepiej zatrudnić pracownika ( znajoma ) aby mieć jak najmniejsze na początek koszty związane z jego utrzymaniem . Proszę o podpowiedź .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia wawa
pobieram na syna zasiłek rodzinny i dodatek do zasiłku z tytułu samotnego wychowywania dziecka(razem cos ok 234 zł) zwróciłam się o ta pomoc do opieki tylko i wyłącznie dlatego,ze sama pracuje na pół etatu a ojciec syna nie żyje i mojemu dziecku nie przysługuja żadne świadczenia typu renta(ojciec syna nie był ubezpieczony)gdy żył dawał mi na dziecko dobrowolnie.dogadalismy się w tej kwestii. na chwile obecna spodziewam sie drugiego dziecka(jestem w zwiazku nie małżeńskim)czy opieka zabierze mi te pieniądze???? pomocy.... (dodam,ze z obecnym partnerem mieszkam a rodzic bede na poczatku listopada,nadszedł czas składania wniosków a ja nie wiem jak będzie bo różne opinie słyszałam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada79
Witam, chciałabym zapytać: 1. umowę mam na czas określony do 31.12.2008 (trwająca ponad 2 lata), przewidywany termin porodu to 30.12.2008, chciałabym zapytać kto i jakiej wysokości płaci za urlop macierzyński (czy gdzieś trzeba składać w związku z tym jakieś dokumenty)? 2. jeśli poszłabym na L4 to przez jaki okres tego L4 wynagrodzenie płaci pracodawca a od kiedy ZUS (czy to jest 100% dotychczasowej pensji, czy jest jakaś średnia)? 3. jeśli po urodzeniu dzieciątka zdecydowałabym się na urlop wychowawczy komu i kiedy składać dokumenty przy opcji, że nie zostanie mi przedłużona umowa o pracę i przy opcji z umową. Bardzo dziękuję za pomoc- to moja pierwsza ciąża :) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Michałka
Mam kilka pytań, 1. Obecnie jestem na urlopie wychowawczym, który wygasa mi 30.09 br podejrzewam , że jestem w ciąży i chciałabym przedłużyć urlop o kolejne m-c - kiedy powinnam zlożyć kolejny wniosek na 30 dni czy na 2 tygodnie przed końcem obecnego. 2. Jak zdecyduje się wrócić do pracy a urlop wychowawczy będę miała do 31.12. to muszę jakoś wcześniej zawaidamiać szefa o powrocie czy poprostu stawiam się 01 stycznia w pracy i to wystarcza. 3. czy pracodawca podejrzewając , że jestem w kolejnej ciąży może odmówić mi skrócenia urlopu wychowawczego. /Bo wiem że pracownik może skrócić sobie urlop w dowolnym czasie informując pracodawcę o chęci powrotu na 30 dni przed./ 4.Załóżmy taką sytuację urlop wychowawczy kończy mi się 30.09. , 01. 10 wracam do pracy z zaświadczeniem że jestem w ciąży czy pracodawca może mnie zwolnić z jakiś przyczyn ( wykluczam rozwiązanie/ likwidację zakładu pracy ) 5. Gdzieś na forum wyczytałam , że będąc na wychowawczym zwolnienie lekarskie na kolejna ciążę przerywa samoistnie ten urlop czy to prawda ? Bardzo proszę o odpowiedz i z góry serdecznie dziękuję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysia_82
Witajcie Dziewczyny:) Wybaczcie jeżeli powtarzam pytanie, ale nie sposób przeczytać wszystkiego... Mam problem odnośnie zasiłku WYCHOWAWCZEGO. Otóż jak wiadomo przysługuje on jako dodatek do zasiłku rodzinnego. Aby otrzymać zasiłek rodzinny kwota dochodów netto nie może przekroczyć 504zł na osobę, czyli w moim przypadku JA+DZIECKO...Problem w tym, że jeżeli brać pod uwagę w rozliczeniu rok 2008 to zdecydowanie przekroczę tę kwotę...Ale czytałam że jeżeli termin jest na POCZĄTEK 2009 roku to przy ustalaniu prawa do zasiłku rodzinnego, bo od niego zależy prawo do dodatku wychowawczego, bierze się pod uwagę dochody z roku 2007, gdyż dochód z 2008 jest traktowany jako DOCHÓD UTRACONY... Jak to jest Dziewczyny wiecie coś na ten temat?? Troszkę mnie to martwi, bo jeżeli mam siedzieć na wychowawczym beż grosza to po prostu zrezygnuję z niego, ale bardzo chciałabym być z dzieckiem w tych pierwszych miesiącach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marznak
Witam, mam takie pytanie, jestem świeżo po studiach w trzecim miesiącu ciąży termi porodu marzec, i zastanawiam się czy zatrudnić się w szkole prywatnej czy w panstwowej (jako nauczyciel ). Do tej pory pracowalam tylko w prywantej na umowe zlecenie, dosyć to bylo korzystne bo nie mam 26 lat, ale tam z chwilą kiedy nie będę mogła pracować nic mi nie przysługuje. Czy jesli teraz od wrzesnia zatrudnie sie w szkole panstwowej na pol etatu bedzie mi przyslugiwać urlop macierzyński? Czy moge liczyc na coś jeszcze? Z gory bardzo dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ukkka
Z ilu miesięcy wyliczają średnią wysokość L 4 ciążowego? czy jeśli teraz pracuje mniej godzin a jeszcze miesiąc wcześniej więcej i brałam wyższą pensję to kwote wypłacana uśrednią, czyli byłaby wyższa niż obecna pensja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez chce wiedziec
jestem na zwolnieniu lekarskim,zarabiałam netto 850 zl-tyle dostaje cały czas,a dzis dostałam kase z zus za zwolnienie lekarskie-700zl-kurde co jest?dlaczego tak mało???!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez chce wiedziec
dodam,ze jestem juz na zwolnieniu drugi m-/pierwsza wypalte dostalam od dszefa,za 33 dni zgodnie z przepisami,a dzis z zus tylko 700 zl-powinnam miec 100% pensji!!!!!jutro ide to wyjasnic-moze naliczyły mi 80%?przez pomyłkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie, bo trochę już się pogubiłam...od czerwca rozpoczęłam prace na etat, dyrekcja poszła mi na rękę i w sierpniu wziełam już 6 dni urlopu, lat pracy przepracowanych wszystkich razem mam 11...ile urlopu nalezy mi się jeszcze za ten rok, kiedy najwczesniej i do kiedy moge go wykorzystać?, zgóry dziękuję i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Będę bardzo wdzięczna,jeśli uzyskam odpowiedź na moje pytanie. Jestem w 2 miesiącu ciąży.Od 1 września mam umowę o pracę (stałą).On o ciąży wie.Zamierzam przejść na chorobowe dopiero w listopadzie bądź grudniu.Wcześniej tj od połowy lipca pracowałam u tego samego pracodawcy(przyuczenie do zawodu),jednak nie spisalismy wtedy umowy,więc staż pracy liczy się od września.Wcześniej nigdzie nie pracowałam na etacie, gdyż studiowałam dziennie. W tej sytuacji mam pytanie- czy otrzymam wszystkie zasiłki-tzn pieniądze do dnia porodu, i pieniądze z wychowawczego? Bo ktos mi wspomniał,że jak nie mam stażu pracy(pezynajmniej 6m-cy)to nie moge liczyć na wychowawcze;-(.Czy ten ktoś miał rację?Proszę o info tutaj bądź na e-mail.Będę bardzo wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 gonia0701 nie 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 FAJNA-AJ Macierzyński tak, pod warunkiem, że płaciłas składkę na chorobowe, wysokość macierzyńskiego jest proporcjonalna do składki – mówie o wysokości świadczenia 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 asia wawa niestety nie wiem trzeba by poszukać w warunkach do tego świadczenia www.mpips.gov.pl 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ada79 1. średnia z 12 m-cy, dokumenty (akt urodzenia lub zaświadczenie ze szpitala, podanie) do pracodawcy 2. średnia z 12 m-cy, pierwsze 33 dni (dni kalendarzowe a nie robocze) pracodawca, dalej zus, 100% 3. jesli nie masz umowy, nie masz urlopu wychowawczego, jak nie masz urlopu wychowawczego, nie masz dodatku z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym jeśli tak to w urzędzie miasta gminy, tak jak rodzinne 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Mama Michałka 1. Rozumiem, że nie wykorzystałaś 3 lat. 2 tygodnie, ale lepiej wcześniej 2.do pracy, ale musisz mieć np aktualne badania pracownicze, tak więc warto wcześniej się zgłosić 3. nie może odmówić 4.chyba dyscyplinarnie, tak 5. nie, po prostu zwolnienie nie jest płatne 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 mysia_82 W okresie zasiłkowym od wrzesnia 2008 do sierpnia 2009 do wyliczenia bierze się dochód za 2008, jeśli Ty jesteś na wychowawczym, to w tej chwili nie otrzymujesz wypłaty, tak więc Twój dochód jest utraconym 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 marznak nie znam się na nauczycielach 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Ukkka Średnia z 12 m-cy, jeśli wychodzi wyższa, to wyższa 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ja tez chce wiedziec może na zwolnieniu nie ma kodu B – ciąża? 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Sonya Virginia 13 dni, nie więcej jednak niż 26 - w sumie u wszystkich pracodawców w danym roku 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 NiuniA107 Urlop i zasiłek macierzyński otrzymasz. Co do wychowawczego, musisz pracować 6 miesięcy w które wlicza się od dnia zatrudnienia, chorobowe, macierzyński tez. Świadczenie na wychowawczym zależne jest od dochodu. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
więc tak skoro mozna to i ja mam pytanko: a znasz sie na świadczeniach pielegnacyjnych?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a o co konkretnie pytasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
składam właśnie na to papiery i chca ode mnie zaswiadczenia z pracy mojego faceta (ktory nie jest moim mezem tylko ojcem dziecka, mieszkamy razem) o zarobkach z ostatniego pelnego miesiaca. bez sensu. slyszalam ze potrzebne jest tylko zaswiadczenie o dochodach z poprzedniego roku ale to co oni teraz mowia jest jakies dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta___
jest gdzieś napisane, że mogą chcieć "... i wszytskie inne dokumenty niezbędne do ustalenia...." i w sumie nie wiadomo co. Podejrzewam, że potraktowali Was jako rodzinę, a mieszkacie razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elilka 28
Witam, mam pytanie odniśnie urlopu wychowawczego. Czy po macierzyńskim muszę iść zaraz na urlop wychowawczy? Ile taki urlop trwa? Jeśli nie wykorzystam całego urlopu wychowawczego wrócę do pracy i zostanę zwolniona, co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Nie musisz całego, nie musisz od razu, urlop wych. może być w 4 częściach, w sumie nie więcej niż 3 lata, można wykorzystywać do czasu ukończenia przez dziecko 4 lat. Jesli napiszesz o cały a rozmyślisz się, to możesz wrócić z urlopu. Świadczenie z tytułu przebywania na wychowawczym najdłużej 2 lata, znaczy nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elilka 28
Dzięki, mam jeszcze takie pytanie, obecnie jestem zatrudniona na umowę na czas nieokreślony, boję się, że jak wrócę po macierzyńskim do pracy to po miesiącu zostanę zwolniona. Co wtedy? Czy jak dostanę wypowiedzenie mogę iść jeszcze na wychowawczy czy wtedy już nie? Pytam bo obecnie jestem w ciązy ale na chorobowym i nie wiem co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
urlop wychowawczy jest uprawnieniem pracowniczym, jak Cię zwolnią nie jesteś już pracownikiem, nie należy się wychowawczy, chyba, że ten kawałek na wypowiedzeniu. Niby wypowiedzenia nie daje się ot, tak, trzeba powód, no ale chyba sama wiesz najlepiej jaką masz sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
witam za tydzien rodze bede samotna matka ojciec nn jestem zatrudniona na czas nieokreslony od lutego czy jak juz urodze to automatycznie przechodze na macierzynski czy usze pisac jakies pismo? kiedy musze napisac podanie o wychowawczy? jjezeli na stale jestem zameldowana w warszawie a tymczasowo w krakowie to zarejestrowac dziecko w usc moge w krakowie czy muusze w warszawie? gdzie i od kiedy moge starac sie o dodatek ztytulu samotnego wychowywania dziecka bodajze 170zl? czy dodatek na dziecko 48 zl dostaje po macierzynskim czy w trakcie i gdzie sie o niego starac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×