Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość dulcia
Dlaczego nikt mi nie chce pomóc??? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
bella25 Tutaj masz poradnik: http://e-inspektorat.zus.pl/pliki/poradniki/porad8.pdf dulcia W przypadku zatrudnienia na umowę o pracę nie ma okresu wyczekiwania na macierzyński, urlop wychowawczy należy się przy zatrudnieniu powyżej 6 m-cy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o porade
jestem na zwolnieniu lekarskim (ciaza) od miesiaca i tak bedzie do konca ciazy, jak to jest jesli chcemy wziasc kredyt mieszkaniowy, czy zaklad pracy wyda mi bez problemu zaswiadczenie o zarobkach ???prosze o pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Wg mnie, nie ma przeciwwskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! w czwartek zawita u mnie komisja ZUS-u chyba nie musze opisywac mojego \"entuzjazmu\" jestem dokladnie miesiac po porodzie, zatrudnialam sie u tescia (jeszcze z panienskiem nazwiskiem) kiedy konczylam 2 miesiac ciazy, oplacilam dokladnie 6 skladek, nie bralam chorobowego ani nic w tym stylu, a tu takie cos :( zostalam zatrudniona jako pracownik biurowy, jakich pytan moge sie spodziewac , wogole nie mam wizji jak taka rozmowa bedzie wygladac :( prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc-xyz
Wczoraj skończył mi się urlop macierzyński i od dzisiaj jestem na wychowawczym-bezpłatnym ponieważ nie jestem mężatką i nie mam zasądzonych alimentów.Jak to wkońcu jest? Słyszałam,że żeby dostać 400zl wychowawczego+43zl zasiłku rodzinnego to jest kryterium=ojciec nie żyje,ojciec nie znany lub zasądzone alimenty! Proszę powiedz mi bo sama już nie wiem!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc-xyz
Proszę odpisz mi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhj
hop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa1234
pierwsza część pytania: od kiedy liczy się czas wyczekiwania na prawo do zasiłku chorobowego w sytuacji gdy zostałam zgłoszona do zus 15.04 ale ze względu na brak orzeczenia lekarskiego nie zostałam dopuszczona do pracy i z tego powodu nie otrzymywałam wynagrodzenia do 24.04. nadmienię, że jest to moja pierwsza praca. druga część: gdybym poszła na zwolnienie lekarskie po osiągnięciu prawa do zasiłku chrobowego (jestem w ciąży, planowany termin porodu 10.12) i zabrakłoby mi 182 dni prawa do pobierania zasiłku chorobowego w roku do czasu porodu to czy mogłabym iść na urlop wypoczynkowy po 182 dniu do dnia porodu? Czy w ogóle należałby mi się taki urlop i w jakim wymiarze? a może część urlopu macieżyńskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, A jak sprawa sie ma jezeli nie mieszkam w Polsce juz 2 lata, ale jestem zameldowana. Za miesiac urodze .... ale czy nalezy mi sie becikowe skoro nie rozliczam sie w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletta,ja też będe wdzięczna za informację. Wczoraj skladalam wniosek w zus-e o weryfikacje zasiłku macierzyńskiego i wychowawczego.Mają wyplacać kobietom,które w latach 1999-2005urodzily więcej niz jedno dziecko,i z tego powodu przerwały urlop na to poprzednie.Nie moglam się dogadac z dziewczyną jak to ma być liczone-była głupsza ode mnie. Ja urodzilam: córkę-03.08.1999 syna-18.08.2000 bliżniaczki-26.03.2002. Czy możesz mi wytłumaczyć jak to będzie liczone i ile moge dostać kasy?Będe ci bardzo wdzięczna za odpowieć.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie dotyczace opiekunczego... Niedlugo urodze i przeraza mnie mysl ze sama bede musiala zostac przez 1 dni w domu z dzieckiem.. A maz bedzie musial isc do pracy... Slyszalam ze moze on wziasc tzw opiekuncze.. Czy to prawda? Na jakich zasadach ono jest przyznawane...? Tylko i wylacznie jesli zona jest w calkowitej niezdolnosci do opieki nad dzieckiem (taki przypadek mial znajomy jego zonie pekla miednica przy porodzie i byl na opiekunczym poltora miesiaca przeszlo) Czy normalnie tez mozna wziasc opiekunczy np 2 tyg I do jakiego czasu...? Z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM. STRACIŁAM PRACĘ W PAŹDZIERNIKU 2005. ZAREJESTROWAŁAM SIĘ JAKO BEZROBOTNA, DOSTAŁAM ZASIŁEK PRZEZ 1 MIESIĄC, POTEM DOSTAŁAM WEZWANIE DO PRACY, ODMÓWIŁAM, BO BYŁ TO ZAKŁAD Z KTÓREGO SIĘ KIEDYŚ SAMA ZWOLNIŁAM I NIE CHCĘ TAM NIGDY WRACAĆ! WIĘC ODEBRANO MI ZASIŁEK.NIE PRACUJĘ I NIE MAM ŻADNYCH DOCHODÓW, TERAZ JESTEM W CIĄŻY W 7TYGODNIU,JEST TO CIĄŻA BLIŹNIACZA I LEKARZ POWIEDZIAŁ ŻE OD POŁOWY CIĄŻY I TAK BYM MUSIAŁA IŚĆ NA ZWOLNIENIE, GDYBYM PRACOWAŁA. MAM PYTANIE, CZY MOGĘ TERAZ PONOWNIE ZAREJESTROWAĆ SIĘ JAKO BEZROBOTNA?CZY DOSTANĘ ZASIŁEK?A CO Z PRACĄ, JEŚLI NAWET URZĄD SKIERUJE MNIE DO PRACY TO CZY KTOŚ MNIE ZATRUDNI NA PEŁEN ETAT, KIEDY JESTEM W CIĄŻY? JEŚLI SIĘ PRZYZNAM TO NIE MAM SZANS NA UMOWĘ O PRACĘ.CO JA MAM ZROBIĆ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Nie odpowiadam już na pytania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
To wyżej to nie ja, zaraz odpowiem, troche się nazbierało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 EVI_1985 Niestety miałam problem z internetem, widziałam Twoje pytanie ale nie mogłam odpowiedzieć, teraz już po. Prawdę powiedziawszy, to za dużo w Twojej sprawie nie miałam do powiedzenia, teraz powiedz nam, jak było. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 abc-xyz Napisz jaka jest Twoja sytuacja, pracujesz, ojciec dziecka pracuje, jesteście razem, prowadzicie wspólne gospodarstwo domowe? 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ewa1234 Od dnia zatrudnienia, tj podpisania umowy o pracę. Dwa tygodnie przed porodem możesz wziąć urlop macierzyński, co do wypoczynkowego musiałabyś mieć zaświadczenie od lekarza medycyny pracy, że po tak długim zwolnieniu możesz podjąć pracę (tzw badania kontrolne). Urlop należy Ci się proporcjonalnie 1/12 za każdy miesiąc zatrudnienia. Jeszcze jest świadczenie rehabilitacyjne: http://www.zus.pl/swiadcze/zas009.htm 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 onnea Kurcze, nie wiem na 100%, ale zobacz http://www.zus.pl/swiadcze/zas005.htm Chyba tak, ale ręki sobie dam uciąć. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 foleta Nie śledziłam tego tematu, ale zobacz interpretację ZUS-u http://www.zus.pl/niusy/default.asp?id_komunikatu=279 Niestety nie mam starych aktów prawnych, dotyczących tych zasiłków, a właścnie na stare należałoby się powołać. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Rusalka 14 dni w roku http://www.zus.pl/swiadcze/zas004.htm 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Brzoskwinka7 Nie wiem, czy należy Ci się zasiłek dla bezrobotnych, ale wiem to, że wszelkie uprawnienia (w większości) wiążą się z pozostawaniem w zatrudnieniu. Trudno jest cokolwiek poradzić, dobrze gdybyś była zatrudniona, ale jak to zrobić nie mam pojęcia. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Co do wypowiedzi podszywacza powyżej informuję Was, że jak na razie nie zamierzam rezygnować z odpowiedzi na Wasze pytania, jednocześnie informuję, że ze względu na to, że również jak niektóre z Was spodziewam się bobasa, może nastąpić chwilowa „przerwa w transmisji”, ale wtedy po prostu trzymajcie za mnie i bobasa kciuki, módlcie się albo co kto woli jeśli macie inne opcje, mam nadzieję, że wszystko to będzie z dobrym skutkiem dla nas :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D. Pozdrawiam was serdecznie Wioletta P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia25
witajcie. mam pytanie. zaszłam w ciąże. pracuje na 1/2 etatu + prowizja. zarabiam średnio 1000 złorych/.mam pytanie. czy na macieżyńskim lub chorobowym będę miała tylko 1/2etatu płacone czy jakąś średnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
średnia z 12 m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc-xyz
Obecnie siedzę w domu z 3.5 mies dzieckiem ale pracuje w zakładzie prywatnym i jestem zatrudniona na stawkę najniższą krajową (950zl brutto).Ojciec dziecka ma swoją działalność ale będzie likwidował ponieważ nie przynosi dochodów! Jesteśmy razem i prowadzimy wspólne gospodarstwo domowe ale z braku pieniędzy coraz mniej umiemy się dogadać! Nie wiem co robić! Poradż!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to opowiadam :) otoz wcale mnie nie wezwali :) przyszli do tescia, rozmawiali, ja w poniedzialek mam cos podpisac (nie wiem co) przyniesc kwestionariusz osobowy i kopie swiadectwa dojrzalosci mam nadzieje ze na tym sie zakonczy :-D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
abc-xyz Jeśli prowadzicie wspólne gospodarstwo domowe to wg mnie należałaoby złożyć zaświadczenie o dochodów obojga rodziców dziecka, niby to jest logiczne, ale z tego co wiem różnie jest to traktowane przez podmioty wypłacające, postaram się coś wyśledzić w tym temacie. EVI_1985 Tak mi się wydawało, że nie bardzo mają się czego czepnąć. Jeśli stosunek pracy rzeczywiście istnieje to nie bardzo zus ma do czego się przyczepić, a w sądzie pracy raczej są po stronie pracownika. Przede wszytskim nie należy się bać, jeśli coś im nie będzie pasowało, dawaj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam pytanko czy moglby mi ktos wyliczyc moj roczny urlop jezeli pracuje na 2/3 etatu i mam normalna umowe o prace:) dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc-xyz
Wioletta--- Bardzo ci dziękuję za odpowiedż i będę też bardzo wdzięczna jeżeli coś więcej mi napiszesz!!! Życzę dużo zdrówka dla Ciebie i maleństwa! POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletko! czy dostanę zasiłek wychowawczy mój mąż zarabia 1300 nettoa ja na macieżyńskim 700 netto ???odpisz szybciutko proszę!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje drugie pytanko!!!!! umowe mam do 2007roku do września czy pracodawca może mnie zwolnic na wychowawczym?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wdzięczna
WIOLETKO 1 pytanie: Jestem na urlopie wychowawczym od 17.08.2004r i mam umowe na czas określony do 31.05.2007. Po raz trzeci i ostatni będę występować z wnioskiem o przedłuzenie urlopu i muszę się dostosować do daty wygaśnięcia umowy. A co z resztą miesięcy, kto mi da do tego 17.08.2007 ????? Czy zakład pracy musi mi przedłużyć umowę do tej daty ukonczenia pełnych trzech lat urlopu wychowawczego, który się należy ???, bo mozna go brać tylko w trzech ratach i do ukonczenia 4-go roku życia dziecka. 2.pytanie: Jeśli się okaze ze jestem w ciąży i byłaby ona zagrozona jak poprzednio, a jestem na wychowawczym, to czy mogę zrezygnować z wychowawczego i przejść na zwolnienie chorobowe i otrzymywać za nie 100% płatne do rozwiązania ???? i potem macierzynski ??? 3.pytanie Czy w podanym wyrzej przykładzie zakład pracy mi musi przedłużyć umowę z racji ciąży i czy ona będzie w tedy juz na czas nieokreślony??? a dodam, ze 1 była na czas próbny, 2.na określony, 3 - obecna też na czas określony. ??? Wioletko mam nadzieje, ze nie namieszałam zabardzi i dopatrzysz się jasności w moich pytaniach. Oczywiście z góry bardzo dziekuję za pomoc i odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa1234
Dzięki wielkie za odpowiedź:) zastanawiam się jeszcze na tym jak to jest po 182 dniu pobierania zasiłku chorobowego i nadal pozastaje się na zwolnieniu. czy trzeba obowiązkowo robić jakieś badania, czy po prostu pozostaje się na zwolnieniu i nie dostaje się zasiłku do porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Lorelei26 Przy wymiarze 20 dni 14 dni * 8 godzin, przy wymiarze 26 – 18 dni * 8 godzin. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Sylwia Dostaniesz rodzinny wraz z dodatkiem wychowawczym, Twój dochód traktowany jest na wychowawczym jako utracony, zakładając, że jest to 1 dziecko – tak, jeśli dzieci jest więcej to tym bardziej. Co do urlopu wychowawczego to trochę to inaczej działa, jeśli masz umowę na czas określony to pracodawca powinien udzielić Ci urlopu nie dłużej niż do końca umowy, chyba, że chce dłużej i wtedy przedłuża umowę na kolejny okres. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Wdzięczna Niestety tak jak powyżej, to działa w drugą stronę, zatrudniony MA PRAWO DO WYCHOWAWCZEGO, nie jest zatrudniony nie ma prawa, umowy nie musi pracodawca przedłużyć, a urlopu udziela najwyżej do dnia zakończenia umowy. Zrezygnować z wychowawczego możesz w każdym czasie za porozumieniem stron, lub 30 dni przed przewidywaną datą powrotu do pracy. Wracasz, masz prawo do zwolnienia lekarskiego, jak również zasiłku za to zwolnienie. Macierzyński też się wtedy należy. Jeśli chodzi o przepis mówiący, że umowa kobiety (w określonych przypadkach) w ciąży zostaje przedłużona do dnia porodu to sprawa wygląda trochę inaczej tj. dana umowa zostaje przedłużona, a nie zostaje podpisana kolejna umowa. Jeśli jednak pracodawca popełni błąd, dając Ci kolejną umowę na czas określony to teoretycznie w sądzie jesteś w stanie wygrać twierdząc, że umowa ta powinna mieć czas NIE OKREŚLONY. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ewa1234 Skoro jesteś nadal niezdolna do pracy to nie musisz wykonywać badań okresowych potwierdzających zdolność do pracy. Ewentualnie można składać dokumenty do ZUS o świadczenie rehabilitacyjne. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie, siemka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×