Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość krateczka111
chciałam nie mówić, ale nie wiem czy nie pójde na zwolnienie lekarskie i wtedy cieżko to będzie ukryć. Poza tym mam prace cały czas przed kompem i nie wiem czy to nie zaszkodzi maleństwu. Nie wiem już co zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajna Madziulko
krateczko, a do kiedy masz umowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krateczka111
umowe mam do połowy czerwca, wtedy to jeszcze ie będzie 3 miesiac ciąży :( buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
krateczka111 Niestety, nie muszą. Na wniosek chorego na zwolnieniu lekarskim lekarz może nie umieszczać kodu B świadczącego świadczącego o ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia 1234
Mam pytanie mam umowe do dnia porodu pozniej nalezy mi sie macierzynski.Chcialabym sie spytac jakie dokumenty bede musiala przedstawic w Zusie,zeby placil mi macierzynski????? Napewno akt urodzenia,swiadectwo pracy (i z tym bedzie problem,bo oni wysylaja jak im sie podoba z tego co slyszalam) a ja niechce zostac bez pieniedzy. Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim od samego poczatku ciazy do konca. Prosze o pomoc🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krateczka111
hmmm i znowu wymyślili bezsensowny przepis, po co to rozgraniczanie do 3 miesięce, wtedy sobie mogą nie przedłużyć umowy, tak jakby to nie była ciąża :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc-xyz
Wioletta! Bardzo Ci dziękuję za odpowiedż na moje pytanie! Jak można to mam następne! Mój "mąż" zamyka działalność gospodarczą i zatrudnia się w jednej firmie na stawkę najniższą krajową (bo taką proponują!).Ja jak wiesz, jestem zatrudniona na 950zl brutto a obecnie na bezpłatnym urlopie wychowawczym.Moje pytanie brzmi: czy jeżeli nasz dochód nie będzie przekraczać 504zl na osobę to czy mogę się starać o becikowe dla najuboższych? -bo jak dobrze pamiętam to chyba do 1 roku po urodzeniu można wystąpić o zapomogę tak? Powiedz też czy w tym przypadku mam jakieś szanse na świadczenia rodzinne i płatny wychowawczy? Z góry Ci bardzo dziękuję za odpowiedż!!! Pozadrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Sylwia 1234 Sprawa wygląda odrobinę inaczej, główny ciężar w kwestii dostarczenia odpowiednich dokumentów do ZUS-u ciąży na pracodawcy. To jemu należy dać zaświadczenie ze szpitala potrzebne do macierzyńskiego. Znając opieszałość pracodawcy należałoby trzymać rękę na pulsie i zawczasu zgłosić się do swojego ZUS-u aby zapytać co dzieje się w kwestii wypłaty macierzyńskiego. abc-xyz Składasz wniosek o rodzinny 43zł wraz z dodatkiem z tytułu urodzenia dziecka 1000zł (tak, do roku), oraz dodatek z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym 400zł, przedstawiasz zaświadczenie o dochodzie, jak również wypełniasz we wniosku dochody utracone tj. działalność, twoja praca, (bo wychowawczy), informujesz o nowym dochodzie męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc-xyz
Wioletta! Jeszcze raz bardzo ci dziękuję za odpowiedż! Mam nadzieję,że ciąża Ci służy i że z Tobą i dzidzą wszystko jest wporządku! Życzę dużo zdrówka dla Was i DZIĘKUJEMY, ŻE CHCESZ NAM POMÓC!!! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc-xyz
Wioletta! Powiedz mi jeszcze czy to zaświadczenie o zarobkach to muszę mieć napisane w zakładzie pracy na jakimś specjalnym druczku,czy może być na zwykłym papierze? Czy może z urzędu skarbowego muszę mieć!? Pytam bo zanim pojadę do MOPS-u to chciałabym mieć już wszystkie papiery w komplecie,bez jeżdżenia po parę razy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Musisz mieć jedno z urzędu skarbowego za rok 2004, od września za 2005, nastepnie zaświadczenie o dochodach z pracy pomniejszonych o składki społeczne, zdrowotne i podatek za rok bieżący, albo za caly okres kiedy było wynagrodzenie, albo średnia z tych miesięcy. Organy wyplacające mają różne zwyczaje, dlatego czasami trudno uniknąć kolejnych odwiedzin urzędu w jednej sprawie, ale mam nadzieję, że tak wystarczy. Aaaaa, swoje o wychowawczym zaświadczenie (o okresie udzielenia urlopu wychowawczego przez pracodawcę) i zaświadczenie o tym, że przed wychowawczym byłaś zatrudniona u danego pracodawcy pzrez minimum 6 m-cy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc-xyz
Wioletta Dziękuję Ci! Bardzo mi pomogłaś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Aaaaaaaaaa, co do nas to serdeczne dzięki, wszystko w porządku, czujemy się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc - ja mam takie bardzo ważne dla mnie pytanie: czy jak jest umowa na rok na etat+nadgodziny i kończy się ona w sierpniu 2006, a ja w październiku rodzę, to czy dostanę macierzyński? Jak się zatrudniałam to była mowa, że po roku zostanę na stałe na pół etatu - ale tylko ustnie. Proszę poradź :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
W tej sytuacji z mocy prawa umowa zostaje przedłużona do dnia porodu na dotychczasowych warunkach, zasiłek macierzyński Ci się należy, za 1 dzień za pośrednictwem pracodawcy, reszta przez ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki serdeczne:-))) a podanie o zasiłek do do pracodawcy, czy zusu? 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Pracodawcy, a pracodawca przekaże do zus-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracuję w szkole, czy biorąc zwolnienie w czasie wakacji, czyli wtdey kiedy obowiązuje mnie urlop, przedłuży mi się macierzyńskie, dodam, że rodzę na początku października:) pytam , bo koleżanki tak miały, nie wiem tylko na jakich to jest zasadach:) z góry dziękuję za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Niestety, jesli chodzi o sprawy nauczycieli to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletta - moja droga ,ja mam takie pytanie,moze Ty będziesz wiedziała.Niestety nie jestem w stanie przesledzic wczesniejszych stron w celu sprawdzenia czy takie pytanie już sie pojawiło dlatego pytam i szczerze licze na pomoc. Postaram się streścic i napisac najprosciej jak sie da. Jestem w ciązy,termin na 18.06.2006 ,czyli już niedługo. NIe jestesmy z Pawłem (moim partnerem) po ślubie (on pracuje,ja nie) Rodze dziecko,Paweł daje nazwisko i normalnie,prawnie dziecko uznaje i takie mamy założenie od poczatku. Wtedy dostane 1000 zł za urodzenie dziecka,to tzw.becikowe,z zwiazku z tym,że nalezy się kazdej kobiecie niezaleznie od stanu cywilnego,dochodu itp. Orientujesz się w jakim przypadku należec mi się bedzie dodatkowy 1000 zł dla tych najubozszych? Wiem,ze trzeba miec zasiłek rodzinny i dochód nie przekraczający 504 zł na głowe. W przypadku,kiedy bym była tzw.samotna matką i Paweł nie dał by Małej nazwiska nalezał by mi sie ten dodatek,skoro nie pracuje ?? Od czego to zalezy?? Bardzo prosze o prosta odpowiedz :) W miare mozliwosci. Pozdrawiam serdecznie! Pewnie zostanę przez niektóre osoby skrytykowana,ale cóz. Mi nie chodzi o kase,ale Pawel tak mnie wczoraj o to zapytał... Zaintrygowało mnie to,bo nie planuję tego drugiego rozwiązania,zeby nie dawał nazwiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!! To ja też skorzystam- jeśli moge!! Mam termin na wrzesien, od marca jestem na L4 ale nie dostaje 100% chorobowego- dziś kierowniczka powiedział, że mam donieść do kadr zaświadczenie od lekarza, że jestem w ciąży. No i moje pytanie- czy wyrównają mi te pieniążki za m-ce w których nie dostawałam 100% chorobowego?? Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anjja25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anjja25
mam jedno pytanie, czy wszyscy zobowiązani są prowadzenia kart zasiłkowych i zastępczych asygnat zasiłkowych? płace po uprzednim wprowadzeniu danych wylicza komputer, sam naliczając wysokość wynagrodzeń i zasiłków chorobowych.czy wszystkie te dane trzeba przeklepać na druki Z-17 i inne z tym związane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasiłek rodz i dodat. porodowy
Witam. Mam nadzieje, ze uda mi sie jasno przedstawic sytuację bo to dla mnie dość skomplikowane. Ubiegam się o zasiłek rodzinny (43zł) na dzieci (2 córki) i dodatek do tegoż zasiłku z tytułu urodzenia drugiego dziecka. W tej chwili obowiązuje okres zasiłkowy wrzesień2005 - sierpien2006. Córkę urodziłam w grudniu 2005 czyli w tymże okresie zasiłkowym. I teraz kwestia dochodu. Mąż od kwietnia 2004 do 30 listopada 2005 pracował w jednej firmie, uzyskiwał stały dochód (1500 brutto). W grudniu 2005 zmienił pracę (2500 brutto). Ja nie pracuję od 2 lat (dochody do czerwca 2004, pol etatu, 600 brutto miesiecznie). Wydział zasiłków poprosił o zaśw. o moich dochodach za 2004 i o aktualnych dochodyach męża z nowej już pracy. Dokumenty dostarczyłam wraz z moim oswiadczeniem o braku pracy, braku zasiłków itp. Podsumowując - ja nie pracuję od 2 lat, mąż od pół roku zarabia 2500 brutto, posiadam alimenty na straszą córkę 300zł na miesiąc. Nasze gospodarstwo rodzinne to my z mężem i 2 córki - razem 4 osoby. Wniosek o zasiłek rodzinny na dzieci został rozpatrzony negatywnie - powodem było przekroczenie dopuszczalnego dochodu na osobe w rodzinie o 120 zł. Nijak nie moge tego zrozumieć. Sprawe oddałam do Kolegium Odwoławczego ale od 2 mcy cisza. Prosze o pomoc w wyliczeniach. Z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewunia 000
Droga Wioletto mam pytanie, chcę przejść na urlop wychowawczy, moje dziecko ma 1,5 roku wiem,że urlop przysługuje w wymiarze do trzech lat czy dobrze rozumuję, że będe mogła z niego korzystać dopóki moje dziecko nie ukończy 4 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolettta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Vivia Właśnie ten temat był tutaj poruszany, nawet niedawno temu, wg mnie jeśli zadeklarujecie, że prowadzicie wspólne gospodarstwo domowe to moim zdaniem powinniście być razem rozliczani ze wspólnego dochodu, z tego co widzę powinno być wszystko ok. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 a.g.a. A czemu nie wypłacano Ci 100%?. Wystarczy aby na zwolnieniu lekarskim był kod B, wtedy jest wypłacane 100%, w związku z tym, że wypłata była błędna wg mnie powinno być wyrównane. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 anjja25 a program kadrowy nie ma wydruków wyliczania? 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 zasiłek rodz i dodat. Porodowy Należy wyliczyc kwotę dochodu męża pomniejszoną o składki ZUS pracownicze, podatek i składkę na NIZ., dodać alimenty, podzielić przez miesiące i przez 4 osoby 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ewunia 000 Tak, właśnie tak jak piszesz 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasiłek rodz i dodat. porodowy
Wioletko, ale jak wyliczyć ten dochód? Korzystając z kalkulatorów dostepnych w sieci? Po prostu przeliczyc brutto na netto czy jak? Jak Urząd to robi? Dziękuję Ci bardzo za pomoc 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Tak na prawdę to należałoby skorzystać z gotowych skaldników z zaświadczenia pracodawcy, inaczej będzie to szacunkowe. Możesz przeliczyć brutto na netto (chyba jest na stronie inforu), następnie dodać alimenty i podzielić przez miesiące i osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wioletta, mam pytanie dotyczące urlopu - mój maluszek urodzi sie pod koniec czerwca. Idę na macierzyński (nadal 16 tyg., prawda :( ), następnie chcę odebrać urlop wypoczynkowy. Jestem zaszeregowana jako nauczyciel, w placówce nieferyjnej (przedszkole), przysługuje mi 35 dni roboczych urlopu rocznie. A teraz moje pytanie - czy dostanę połowę tego urlopu (bo od stycznia do czerwca), czy wrzesień-czerwiec (wg roku szkolnego - cały), czy z cały rok kalendarzowy (styczeń-grudzień), choć przecież realnie go nie przepracuję.Trochę zamotałam... :O , ale mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi ;-) Pozdrawiam, i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasiłek rodz i dodat. porodowy
No i za nic nie wychodzi mi na osobę wiecej niż granica 504 zł. Nie wiem jak oni to wyliczają w takim razie. Wg urzednikow mamy za duzo pieniązków na osobę w miesiącu :o Wioletko powiedz mi jeszcze tylko oni biorą pod uwagę wartośc netto - to co zostaje do wypłaty tak? Kurcze nie wiem jak mam im udowodnić że nie mamy tyle dochodu ile mówią. Przecież ja nie pracuję, mam alimenty na córkę a mąż ma stałą pensję. Wydawalo mi sie że łatwo wyliczyc co i jak. Zastanawiam sie tylko czy oni nie biorą pod uwagę mojego dochodu z 2004 bo prosili o zaswiadczenie. Tyle że to wg mnie dochod utracony. Heh, za skomplikowane to dla mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×