Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość klinka
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekhghgdkhagckhd
witam,chciałam prosic o poradę, pracuje cały czas na umowie zlecenie nie mam raczej sznays na umowe o pracę,pracuje juz od sierpnia,mam nastepujace pytania 1.czy jezeli dostałabym prace w innym zakładzie umowe o prace na miesiac i przeszłabym na L4 zus płacił by mi dodoam ze jestm w 9 tyg? 2.Czy taka umowe zakład musiałby ze mna przedłuzyc az do urodzenia dziecka? 3,do konca stycznia pracowałam przez 9 miesiecy koleja prace zaczełam w sierpniu czy nalezałabym mi sie zasilek za czas pracy9 miesiecy i 4 miesiace? Bardzo prosze o szybka odpowiedz bardzo mi zalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
klinka Jeśli masz aktualne badania i jeśli nie chorowałaś powyżej 30 dni to nie musisz. Ciekhghgdkhagckhd 1-http://www.zus.pl/swiadcze/zas008.htm po 30 dniach lub jeśli masz staż 2.zależy jaka to byłaby umowa, jeśli czas określony lub próbny, która rozwiązywałaby się przed upływem 3-go m-ca to nie musi być przedłużona, nie musi też być umowa na zastepstwo 3,nie wiem, ale zobacz tutaj na forum http://www.prawo-pracy.pl/forum/search.php?mode=results

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zarabiam 1440 brutto i mam 400 zł alimentów czy nalezy sie mi rodzinne.pomózcei!!składac czy nie o rodzinne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak załatwiać urlop macierzyński, jakie dokumenty i gdzie złożyć???????????? PROSZę O PODPOWIEDź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
nefre Jeśli Ty i dziecko to tak na "oko" wychodzi, na to że przekraczacie 504zł Trzeba dokładnie policzyć. mysia30 Złożyć wniosek u pracodawcy, dostarczyć akt urodzenia bądź zaświadczenie ze szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Wiolu we wrześniu dostałam rodzinne czyli 46 (chyba) zł miesięcznie. Ubiegając się o ten zasiłek przedstawiłam jak każdy, zaświadczenie z US o dochodach za rok ubiegły. Do wrześnie byłam na bezrobotnym, bez prawa do zasiłku, a od 6 września rozpoczęłam pracę. W OPS kazano mi donieść zaświadczenie o dochodach za miesiąc październik 2006 (nie wiem tylko w jakim celu, ale powiedziano mi, że jak nie doniosę to wstrzymają mi wypłatę tego zasiłku, więc na początku listopada dostarczyłam to zaświadczenie do OPS-u). Od tego czasu nie otrzymałam już zasiłku rodzinnego ani jakiegokolwiek pisma informującego mnie o tym, dlaczego ne zostaje on wyplacany, Fakt, iż to są małe pieniądze, ale na 4 opakowania mleka dla dziecka lub dużą paczkę pieluch wystarczało, a to moim zdaniem już coś. Wiolu poradź mi proszę co powinnam zrobić w takim przypadku, i czy zabranie zasiłku rodzinnego przez OPS może tak wyglądać? Dostałam tylko 2 razy wypłatę tego zasiłku. Równie dobrze mogłam nie mówić iż rozpoczynam pracę i wtedy miałabym te zasiłek przez cały rok i byłoby ok. Widać, że w OPS nie można być w takim razie uczciwym człowiekiem bo jak się jest uczciwym i prawdomównym to się dostanie wielkie zero a nie pomoc. Nie rozumię tego ani trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletko mam pytanie.czy przysługuje mi wychowawcze płatne na 3 lata skoro umowa konczy mi się za 2 lata czy bede miec zasiłek tylko do konca umowy?Ile na drubie dziecko jest teraz macierzynskiego?bo jeszcze nie weszło chyba to nowe rozporządzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Miśka27 "Uczciwość" przy pobieraniu zasilku rodzinnego polega na tym, aby przedstawić jak najbardziej aktualny stan co do wysokości dochodów, na podstawie tego ustalone zostaje prawo do zasiłku. Tak na prawdę to nie jest kwestia uczciwości, ale na pobierającym świadczenie ciąży odpowiedzialność (karna) poinformowac organ wypłacający o ewnetualnych zmianach. Co do Towjej sprawy to moim zdaniem powinnaś otrzymać decyzję lub informację o przyczynie zaprzestania wypłaty, złóż do urzędu pismo z prośbą o wyjaśnienie ania k Wychowawczy może być udzielony do dnia trwania umowy, nie dłużej, z wyjątkiem sytuacji, gdy pracodawca przedłuży umowę. A nie ma wychowawczego nie ma dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PYTANIE jak zus wypłaca macierzyński?? tak jak dostawałam wypłate ?? w tym, samym terminie?? i w jakiej wysokości?? słyszałam że 100% wynagrodzenia z tym że śrdenia z ostatnich 6 miesięcy, czy to prawda?? i czy to jest brutto czy netto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Nie wiem w jakim terminie, ale średnia z 12 m-cy i tak mniej więcej podobnie jak pensja (odrobinę mniej - koszty uzyskania przychodu/ulga podatkowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje a może oriuentujesz się jak jest z Pzu, bo po porodzie musiałyśmy z mała zostać dłużej w szpitalu na leczenie złapała infekcję i byłyśmy tydzień czy przysługują mi jakieś pieniązki za leczenie szpitalne po porodzie? dostałam już za poród, ale to było jeszce leczenie i teraz się zastanawiam, czy coś mi nie umknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ tydzień temu mój mąż zmienił pracę. były pracodawca powiedział mu że nie należą mu sie w tym roku 20 dni urlopu tylko 19 ponieważ nie przepracowału grudnia.czy ma rację?jeśli nie to jak może dochodzić swoich praw? i jeszcze jedno.zatrudniony był u niego od 2002roku czyli 4 lata.skończył szkołe policealną czy należało mu sie 20 czy 26 dni urlopu? prosze o rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
mysia30 To zależy jaki wariant ubezpieczenia macie, nie zawsze jest opcja ze szpitalem. zuzka715 Zgadza się, 19-cie Wymiar 26 jest po 10 latach w tym szkoła policealna liczona jest jako 5 lat, nie liczymy podwójnie jeśli w tym samym czasie uczył się i pracował. Wg mnie 26 dopiero w 2007 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje pytanie dotyczy długościu urlopów macierzyńskich, wszędzie trąbia, że od 30.11, macierzyński na pierwsze dziecko wynosi 18 tyg. Czy to juz weszło w zycie? Czy możesz podac mi podstawę prawną? Z góry dziekuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Nie wiem dokładnie od którego dnia, w każdym razie Kodeks Pracy art.180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje bardzo za odpowiedź, ale nie do końca o to mi chodziło. Chciałabym wiedzieć, gdzie jest zapis o wydłużeniu urlopów macierzyńskich, bo w art. 180 Kodeksu Pracy jest bez zmian, czyli 16 tyg na pierwsze dziecko i 18 tyg na drugie. A gdzie jest zapisana nowelizacja Kodeksu Pracy, czyli zapis o 18 tyg na pierwsze dziecko i 20tyg na drugie. Dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak złożyć skarge do PIP?czy pracodawca dowie sie kto złożyl skargę?co skontroluje PIP?kto możezrobić kontrole ksiegowości i stanu technicznego pojazdów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 21 lipca jestem na zwolnieniu kiedy powinnam składac o zaisłek rehabilitacyjny i co musze miec zeby sie o niego starac. Jake dokumenty beda mi potzrebne. Nie chciałabym przeoczyc terminu zwłaszcza ze 3 miesiace kontrolowali moja firme i zastanawiali sie czy wypłacic mi chorobowe- na szczescie wkoncu dostałam przelew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mam jeszcze pytanie: Jakie dokumenty trzeba dac do firmy,zebym miała macierzynskie,bo mi ginekolog wystawił w 38 tyg.ciązy juz zaswiadczenie,ze przechodze od dnia tegi i tego na macierzynskie z powodu przekroczenia limitu zwolnienia lekarskiego i to zaswiadczenie dostarczyłam do firmy a oni powiedzieli,ze niedałam jeszcze l-4.Czy ginekolog wystawia jeszcze jakies l-4.Co powinnam dac do firmy? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość falbaneczka
Witam i jeżeli można,to mam pytanie. Umowa o pracę skończyła się z dniem porodu. Teraz macierzyński,czy urlop wychowawczy będzie mi się należał?Czy muszę po macierzyńkim zarejestrować się PUP?Rok kuronia i co?Jak znajdę pracę ,to ok. Gdy jej nie znajdę będę bez prawa do zasiłku.Planujemy drugie dziecko po jakimś czasie, zastanawiam się czy dostanę na drugie macierzyński jak będę bezrobotna?Czy muszę coś przepracować?Dziękuję za każdą podpowiedź.Życzę cierpliwości i wytrwałości oraz sukcesów wychowawczych wszystkim mamom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani na zwolnieniu
Wiolu! Jestem na zwolnieniu lekarskim prawie pół roku, po powrocie mam dostać wypowiedzenie,jestem zatrudniona w firmie 3 lata, pytanie brzmi jeżeli dostanę wypowiedzenie np 2 stycznia ile dni urlopu nabędę w 2007roku, całe 26 czy jakoś proporcjonalnie mi wyliczę wiedząc,że będe zatrudniona tylko przez 3 msce -okres wypowiedzenia? Czy to prawda,że zwolnienie lekarskie nie może przekroczyć 182 dni bo inaczej rozwiążą ze mną umowę o pracę bez okresu wypowiedzenia? z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
ania k Musisz dopytać o jakie l4 chodzi pracodawcy. Macierzyński można rozpocząć przed urodzeniem, wtedy należy złożyć podanie z określeniem daty od kiedy. Falbaneczka Wychowawczy już Ci się nie należy, pracowałaś tylko do dnia porodu. Jesli nie podejmiesz nastepnej pracy nie otrzymasz macierzyńskiego. Macierzyński przy zatrudnieniu na umowę o pracę należy się bez okresu wyczekiwania tj od razu. Nie zapomnij złożyć o rodzinne wraz z dodatkami, jeśli mąż zarabia mniej niż około 1500zł netto pani na zwolnieniu urlop 3/12 czyli 7 dni Czy to prawda,że zwolnienie lekarskie nie może przekroczyć 182 dni bo inaczej rozwiążą ze mną umowę o pracę bez okresu wypowiedzenia? – no właśnie nie wiem jak jest traktowane świadczenie rehabilitacyjne, w każdym razie w kodeksie pracy jest, że pracodawca może wypowiedzieć bez okresu wypowiedzenia jeśli niezdolność z powodu choroby trwa dłużej niż łączny okres pobierania z tego tytułu wynagrodzenia i zasiłku Chyba może zwolnić villemo21 nie wiem, ale zobacz tutaj http://prawo-pracy.pl/forum/search.php?mode=results

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani na zwolnieniu
Wiolu dziekuję za odpowiedź. I jeszcze 2 pytania: 1.czy będąc na wypowiedzeniu nadal moge przebywac na zwolnieniu od tego samego lekarza, okres zwolnienia przekroczy wówczas 182 dni. 2. jak wygląda kwestia zasiłku rehabilitacyjnego wypłacanego przez ZUS? czy będąc na wypowiedzeniu mogę otrzymywać taki zasiłek(wiem,że zus przyznaje go decyzją) ile on wynosi i ile ewentualnie by trwał? 3 miesiace czy wyszedłby poza okres wypowiedzenia? chodzi mi o to czy tylko zatrudniona osoba może go otrzymywac? pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiotltto---- mam pyt dotyczace zwolnienia chorobowego , ile mozna byc na nim jesli dopadła kogos depresja i nie jest zdolny do pracy z tego co wiem 182 dni w roku ale jak to sie ma w rzeczywistosci jest juz koniec roku znajoma jest na zwolnieniu od 20.11 do teraz i nie ma zamiaru na razie wracac do pracy co dalej z nia bedzie czy grozi jej ZWOLNIENIE---tylko szczerze to ważne !!!!!!!!!!1 dzieki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
pani na zwolnieniu Do rehabilitacujnego chyba nie trzeba mieć zwolnienia lekarskiego. http://www.zus.pl/swiadcze/zas009.htm Tiramisu nie 182 w roku, ale w ogóle, czyli tak gdzieś do kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anoiłek
witam!! i proszę o pomoc ponieważ niewiem co powinnam zrobić,a mianowicie jestem na urlopie wychowawczym drugi rok ,uzgodniłam z pracodawcą ,że 1,01,2007 r.wrócę do pracy a kilka dni temu dowiedziałam się ,ze jestem w ciązy,poniważ pracuje fizycznie obawiam się powrotu a nie mogę przecież powiedzieć pracodwcy na "dzięń dobry" że jestem w ciąży,chciałabym również póżniej skorzystać z zaś,chorobowego i macieżyńskiego ponieważ nasza sytuacja nie jest łatwa,jeśli jest to moŻliwe proszę o pomoc co powinnam zrobić ,dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×