Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość fkjsfksj
czy jesli pobieram zasilek wychowawczy a firma upada to czy mi przepadaja wszystkie swiadczenia?zostaja wstrzymane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
nie niszczy Zależy od pracodawcy, jeśli Ci udzieli to dobrze, jesli nie to niestety fkjsfksj Cos mi tam świta, że chyba świadczenia przysługują a czas wychowawczego, który został przerwany z powodu upadłości nie jestem pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inioska
Wioletto, pracuję na umowe na czas okreslony z 2tygodniowym okresem wypowiedzenia. zamierzam zlozyc wypowiedzenie w piatek 24.08, czyli do 8.09 bedzie biegl czas wypowiedzenia. z umowy wiem ze przysluguje mi urlop w wymiarze 1/12 z 20 przepracowanych dni. problem w tym, ze z wyliczonego przez kadrowa urlopu na ten rok zostalo mi jeszcze 5 dni. (dzisiaj wzielam urlop na telefon/żądanie - mam teraz na ten rok 5 dni jeszcze). moje pytanie brzmi: czy skoro w skali tych 8 miesiecy z roku 2007 wykorzystalam za duzo urlopu, bo pracodawca de facto nie wiedzial, ze chcę odejść, CZY DNI "PONADWYMIAROWE" BEDA MI POLICZONE JAKO URLOP BEZPLATNY? czy moge poniesc jakies konsekwencje z racji wykorzystanego za bardzo czasu urlopu? (jesli prawda jest, ze liczy sie go proporcjonalnie do przepracowanych miesiecy) prosze wypowiedz sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Wioletto, obecnie jestem na wychowawczym, umowe mam do września 2009 roku. Sytuacja wygląda tak że jeśli wrócę do pracy to mnie zwolnią.czy jeśli zajdę w ciążę i przerwe wychowawczy mogę liczyć na płatne l4 ale czy fizycznie musze wrócić do pracy? i czy wychowawczy mogę przerwać w trakcie jego trwania ( mam 2 część wychowawczego przyznaną do końca stycznia 2008) proszę o pomoc i dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inioska
wioletto pomoz nam!!!!!!!!!!!!!! help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inioska
wiolu!!!!!!!!!!!!!!!!! gdzie jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendobry mam pytanie,zamiezam zajsc w ciaze lecz chcialabym sie dowiedziec czy bedzie nalezal mi sie urlop wychowawczy platny jesli nie mam umowy na stale,prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, chciałam zapyatać o zasilek chorobowy w ciazy po 180 dniach?termin poordu mam na 23.11 od kwietnia jestem na l4 gdyz ciaza byla zagrozona caly czas powiklania i pobyty w szpitalach.Chciałam zapytac jakie dokumenty i wnioski mam złożyc w ZUS aby otzymywac zasiłek rehabilitacyjny do dnia porodu?ostatniego sierpnie minie 153 dni, i czy przez ten zasiłek bede miec skrocony urlop macierzyński? skad mam wziasc druki?kto je wypelnia?Panie u mnie w pracy pow ze tego nie zalatwiaja ze to w moim interesie....bardzo prosze o odp pozdrawiam i z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamalenki
Dzień dobry,mam pytanie mój mąż jest na urlopie wychowawczym i otrzymujemy zasiłek w wys 400zł,moje pytanie dotyczy pracy na urlopie wychowawczym,czy mąż może podjąć pracę na umowo zlecenie,która nie będzie kolidowała nad sprawowaniem osobistej opieki nad dzieckiem?jeszcze pytanie o zasiłek czy będziemy go otrzymywali nadal jak mąż podjął by prace na umowo zlecenie a nasz dochód nie przekraczałby 504zł na osobę?Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, że zadam pytanie może nie całkiem związane z tematem, ale chciałabym wiedzieć, czy pracownica musi poinformować i kiedy pracodawcę o ciąży, jeżeli czuje się dobrze i nie zamierza korzystać z L4. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 inioska Liczy się proporcjonalnie, za 8 m-cy wychodzi w sumie 14. Przy pierwszym urlopie udzielany jest nie więcej niż tyle co przysługuje. Nie ponosi pracownik odpowiedzialności, że wykorzystał więcej. Udzielony urlop nie podlega żadnemu „zwrotowi”, nie zdziwiłabym sie jednak gdyby pracodawca policzył bezpłatny. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ulka27 nie musisz fizycznie wrócić. Możesz przerwać wychowawczy, z miesięcznym uprzedzeniem pracodawcy. Jak przerwiesz wychowawczy to potem składasz drugi wniosek. Wychowawczy można wykorzystywac w 4 częciach. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kicia211 zależy od dochodów, wtedy możesz sie starać o dodatek do rodzinnego z tytułu przebywania na wychowawczym, jako taki urlop to nie jest platny 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kalinka1985 http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=435 ten link i jeszcze przeczytaj dokładnie pouczenie w druku do rehabilitacyjnego 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 mamalenki nie może podjąć bo traci świadczenie, bez względu na dochód 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 asiaa1981 Nie musi, jak chce, to jest raczej w jej interesie, żeby pracodawca np nie wyznaczyl jej pracy, której nie może wykonywać 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inioska
dziekuje wiolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyna123456789
termin porodu mam 25 sierpnia, zwolnienie także do 25 sierpnia. czy po 25 będę już na urlopie macierzyńskim? nie wiem czy mam składać do pracodawcy jakiś wniosek o urlop a jeśli tak to jak ma wyglądać ten wniosek i kiedy mam go złożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletta dziękuję, rozumiem, że przerywam wychowawczy i w dzień planowanego powrotu do pracy składam L4? i tak do końca ciąży, nastepnie macierzyński i ponownie wychowawczy? Troche to zagmatwane dlatego upewniam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
katarzyna123456789 macierzyński możesz zacząć przed urodzeniem, trzeba we weniosku podac daty, swoje dane, pracodawcy - tak jak w każdym innym podaniu. Trzeba też złożyć oswiadczenie czy ma się inny tytuł ubezpieczenia społecznego. ulka27 tak, a po macierzyńskim możesz wziąć resztę wychowawczego najpierw na pierwsze potem na drugie dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parrasolka
cześć Wioletto mam prośbę o odpowiedź na moje pytanie. jestem w ciązy na zwolnieniu od 6 tygodnia z powodu zagrożenia. na zasiłku chorobowym z tego co wiem, mogę być 182 dni. a potem muszę ubiegać się o świadczenie rehabilitacyjne do dnia porodu. czy trudna jest ta procedura? czy ZUS komuś odmawia takiego świadczenia? jakie dane musi wypełnić pracodawca (nieprzychylny mi niestety)? jeżeli nie dostanę tego świadczenia to co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolu, jestem w ciąży, pracuję na czas nieokreślony i mam niezłe zarobki, w związku z czym nie mam co liczyć na zasiłek wychowawczy. Jednak mój mąż prowadzi działalność gospodarczą i na razie wykazuje stratę, a mamy rozdzielność majątkową, czy może ubiegać się o zasiłek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monik74
witaj Wioletto! i ja mam pytanie jestem juz rok na wychowawczym, w przyszlym roku planujemy z mezem kolejne dziecko, pracuje w firmie szwagra-tak jak moj maz, na zwolnieniu bylam niecaly tydzien przez cala ciaze -tak sie zlozylo ze odmowilam raz zwolnienia i urodzilam prawie mies przed porodem, a teraz chcialabym na zwolnieniu byc cala ciaze, ale nie w tym problem oboje z mezem mamy najnizsze zarobki, dostaje platny wychowawczy, ale przy nst ciazy chcialabym "dostac " podwyzke zeby troche wiecej dostac macierzysnkiego, czy taka opcja jest mozliwa? mozna tak zrobic? zajsc w ciaze i dostac podwyzke? nie chce obarczac szwagka jakimis dodatkowymi kosztami itp - teraz oplaca moja skladke prosze doradz cos pozdrawiam i z gory dziekuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarinka23
MAM PYTANIE.jestem zatrudniona na 1/4 etatu i chcę się dowiedzieć czy mogę iść na urlop wychowawczy czy tylko cały etet daje mi takie prawo?Z góry dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wiolu. Mam takie pytanie. Przewidywaną datę porodu mam na 19 września, a chciałabym już 1 września pójść na macierzyński. Czy lekarz może wypisać zaświadczenie o przewidywanej dacie porodu za tak długi okres? I jeszcze jeden problem. Nigdzie nie mogę znaleźć wzoru tzw. zaświadczenia pracodawcy o okresie udzielonego urlopu macierzyńskiego. Może masz gdzieś taki. Byłabym wdzięczna za przesłanie. Mój adres: cieslamariola@wp.pl Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wiolu. Od dnia 1 lipca jestem na urlopie macierzynskim- do kiedy on dokładnie potrwa ile teraz jest na to dni? Mam umowe na czas nieokreslony i mi rodzinne sie nie należy bo przekraczamy z mężem 504zl. Słyszałam o jakiejś rozdzielmości dochodów.Jak miało by to wyglądać w moim przypadku.Oto moje dochody z urz.skarb za rok 2005do zaświadczenia pomniejszony o składki łącznie 31991,80 męża żona 0. Mamy dwoje dzieci. Dochód za rok 2006 mąż 36274,14 dodać moje 806,64. Czy jest możliwosc po zakończeniu macierzyńskiego iść na płatny wychowawczy? Z góry dziękuje za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie zeby dostac to drugie becikowe musze najpierw dostac rodzinne, jestem sama z dwujka dzieci i wniosek o to drugie becikowe składam tam gdzie rodzinne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porta
Mam pytanie za 100 pkt :) Jestem doktorantka, uczelnia oplaca mi chorobowe,ale nie jestem zatrudniona. Mam prawo do zasiłku macierzynskiego? W jakiej kwocie jesli tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta--
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 parrasolka http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=435 Jak nie dostaniesz to chyba możesz się odwołać, ale nie jestem pewna 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Ola31 W czasie wychowawczego Twój dochód jest utracony, nie wlicza się 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 monik74 średnia z 12 m-cy, chyba że nastapi zmiana etatu wtedy zmiana podstawy aaaaaaa i musisz przerwać wychowawczy żeby chorobowe było płatne 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 katarinka23 nie ma znaczenia wymiar, możesz iść jak masz ½ roku przepracowane 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 jolla25 Wg mnie powienien wystawić bez problemu A zaświadczenie to normalna informacja kto, od kiedy, do kiedy, na które dziecko 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 JOLA27 http://kadry.wp.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=533&Itemid=86 Liczy się dochód bez składki społecznej, zdrowotnej i podatku, dzieli się na 12 miesięcy i na ilość osób. Twód dochód nie jest wliczany 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 FunAngel To się składa na jednym wniosku, tylko trzeba „odhaczyć” i wpisać dane dziecka przy haczyku 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Porta Nie wiem dokładnie, jak sie ma to do przepisów zasilkowych, ale jak nie jesteś zatrudniona a domniemam, że jest to ubezpieczenie dobrowolne, to po ½ roku masz uprawnienia, wysokość – zależna od składki 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21.....
Mam pytanko: Mam umowe na czas okreslony od 1.stycznia2007 do 31.grudnia 2007 Przedtem pracowałam w tej samej firmie od 20.lutego2006 do 31.grudnia2006 na umowe zlecenie.Od maja jestem na chorobowym. Jestem w 40tc.Mam termin na 30.sierpnia.Aha i mam jeszcze 17dni urlopu.Mam prawo do wychowawczego?Wiem,ze do macierzynskiego tak.A co z urlopem?Z góry dziekuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguulaa
cześć, mam umowę na czas określony - do końca marca 2008. (jest to druga umowa, więc trzecia powinna być już na czas nieokreślony. ) termin porodu przełom marca i kwietnia. dyrektor nie wie o mojej ciąży jeszcze i nie wiem, czy podpisze ze mną umowę. jeśli mogłabyś mi doradzić, jak będzie wyglądał mój macierzyński? i dalej, czy mogę liczyć na jakiś zasiłek. dodam, że jestem samotną matką..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguulaa
oczywiście pytam w tej czarnej wersji, jeśli nie podpisze ze mną umowy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×