Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

witam ja mam taki problem, jestem na macierzynskim juz 5tdz, wczesniej bylam 2msc na l4. na te chwile dostaje z zus-u 395zl co wydaje mi sie za mala kwota... dodam ze mialam pensje najnizsza krajowa. kompletnie sie na tym nie znam i nie wiem gdzie sie isc dopytac jak to powinno wygladac. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delfinia
Wioletta chyba nie do końca mnie zrozumiałas. Chodzi mi o sytuację kiedy nadal mam umowę na czas nieokreślony, jestem pracownikiem ale nie otrzymuję pensji z racji urlopu wychowawczego. I w tym czasie zachodze w ciążę. Czy nadal jestem na wychow. czy przechodze na l-4, czy dostaję kasę, czy po porodze mam macierzyński? Na mój chłopski rozum to powinno tak wyglądać ale przepisy.....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 mysiaaa2384 macierzyński – nie ma ogranieczenia wychowawczy 6 m-cy Ile wynosi zasilk wychowawczy?? 400 Od kiedy mozna isc na macierzynskie od kiedy na wychowawczy?? 2 tygodnie przed porodem, wychowawczy po macierzyńskim lub jeszcze po wypoczynkowym udzielonym po macierzyńskim 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 mysiaaa2384 Czyw czasie ciazy musze pracowac?? Dziwne pytanie, nie wiem o co chodzi 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 NIKI.. O urlop do pracodawcy – od razu o ile to możliwe O zasiłek albo do pracodawcy albo do zus każda umowa o pracę, również na okres próbny, zależy tylko czy się załapiesz z terminami tj urodzisz podczas trwania tej umowy 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 aneta wiedeń becikowe jest poza zatrudnieniem i zarejestrowaniem, jest to świadczenie jedno dla każdego, a drugie zależnie od zamożności tj dla osób poniżej 504zł na osobę A zwolnienie powinno być od lekarza, ale jeśli za granicą to dokładnie nie wiem 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 blada Jesli masz najniższą krajową w pełnym wymiarze czasu pracy to powinnaś dostać 600 z hakiem 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 delfinia Zrozumiałam, ale czasami postów jest sporo a ja nie mam czasu więc pisze skrótami, że w końcu za mało. Na wychowawczym l4 jest nie płatne, chyba że zrezygnujesz z wychowawczego i będziesz na zwolnieniu, a dalej – jesteś na urlopie wychowawczym (o ile z niego nie zrezygnujesz) i otrzymujesz zasiłek macierzyński. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta wieden
dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiedzaca25
hej juz pytalam na forum o to ale dla pewnosci: mam umowe o prace na czas okreslony z 2 tygodniowym okresem wypowiedzenia. 3 wrzesnia ide do nowej pracy. powiedz prosze kiedy uplynie mi okres wypowiedzenia, jesli zloze je 14.08?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELE
mam pytanko - cz będąc na urlopie macierzyńskim mogę sie sama zwolnić za wypowiedzeniem albo jesli pracodawca sie zgodzi czy mogę się zwolnić za porozumieniem stron; mam 3 miesięczny okres wypoeidzenie czy bez mojej zgody pracowca moze mi go skrócić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakrecona3
witam.ja mam pytanko.czy wiecie może jak to jest bedac na umowie zlecenie ....z czego caly czas leze (juz 6miesiac...zagrozenie)i przesten czas nie zarabiam...tyle co mój partner.ale nie jestesmy po slobie....pewnie o maciezynskim mogę pomazyc ale czy jest jakas szansa aby otrzymac cokolwiek po rozwiazaniu jako samotna matka?prosze odpiszcie nawet i na e-mail bo nie mam zbyt czesto dostep do forum....z gory dziekuje...pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konsulla
Wioletko! bardzo Ci dziękuję za odpowiedź na dręczące mnie pytanie. pozdrawiam! ps. fajnie, że tu jesteś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie co bieże się pod uwagę przy naliczaniu wynagrodzenia na urlopie macieżynskim ( z jakiego okresu biorą zarobki, czy premie brane są pod uwagę, czy tylko goła pensja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
niewiedzaca25 01-09 ELE Możesz się zwolnić, nie może skrócić zakrecona3 becikowe 1000 + 1000 i może coś z opieki społecznej pdds z 12 m-cy, premie proporcjonalnie tj kwartalna – 1/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylutka
do kiedy jest ostateczny termin skladania podan o wychowawczy w mopsie? z przyczyn od siebie niezaleznych nie zdaze do 31 sierpnia a nie moge sie do nich dodzwonic aby zapytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylutka
oczywiscie mowie o platnym ZASILKU wychowawczym plus rodzinne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Niestety z tego co wiem wstecz świadczenie nie jest wypłacane dopiero od tego miesiąca za który ma być płacony, czyli za wrzesień do końca września (okres zasiłkowy jest od września)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz jeszcze jedno pytanie wróciłam po miesiącu zwolnienia do pracy ile musze przepracować aby nie brali mi poprzedniego zwolnienia pod uwage i zaczeli liczyc 182 dni od nowa????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIKI..
ile wynosi zasilek macierzynski??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIKI..
jezeli zarabiam 125zl miesiecznie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jaka jest kwota procentowa zasiłku rehabilitacyjnego po 182-dniowym zwolnieniu w ciąży? dziękuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppppppppppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletko pomoz
Mam 19 lat . Pracowalam do konca lipca i juz dostalam papiery od nich bo bylam zatrudniona na 3 miesiace a w sierpniu dowiedzialam sie ze jestem w ciazy .Co ja mam zrobic ? Czy jak urodze dziecko to bede miala jakies swiadczenia ? Za 2 miesiace wychodze za mąż i bede na utrzymaniu meza . Blagam odpisz mi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blagam odpowiedz
czy będąc na zwolnieniu lekarskim mozna zlozyc wypowiedzenie? czy dopiero w pierwszym dniu po L4, czyli jak wroce ze zwolnienia? jestem na umowe na czas okreslony z 2 tyg. okresem wypowiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jeszcze zapytanie odnosnie rozwiązania umowy w okresie próbnym 3 miesiecznym...podobno okres wypowiedzenia wynosi 2 tyg...czy mozna jakoś to ominąć, tzn czy istnieje jakiś przepis który przewiduje rozwiazanie umowy w trybie natychmiastowym bez wypowiedzenia...zakładając że do porozumienia z pracodawcą nie dochodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blagam odpowiedz
podbijam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imelda
od kiedy zasiłki rodzinne płaci urz ad miasta a nie zus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasiłki płaci
mops, a nie urząd miasta i zus :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaKasia
Czesc Wiolu, Mam umowe na czas nieokreslony,zaklad zatrudnia powyzej 20osob:) W listopadzie rodzie. Od 3tyg jestem na L4 i bede na nim juz do porodu. Pytanie: 1) kto do czasu porodu wyplaci mi pensje? czy bedzie to 100% pensji?2) kto wypłaci mi pensje po porodzie? czy bedzie to 100% pensji? spotkalam sie z opinia, ze jesli zaklad zatrudnia powyzej 20 osob to placi zaklad pracy pensje - czy dobrze slyszalam? dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Anastazja123 2 m-ce 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 NIKI.. Średnia z 12 m-cy 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kizia.mizia tak jak choroba, 100% 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Wioletko pomoz Ewentualnie zasiłek rodzinny i dodatki bo macierzyński i wychwawczy to trzeba być zatrudnionym. A jaka była umowa? 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 blagam odpowiedz pracownik może złożyc wypowiedzenie 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Vinga34 Wypowiedzenie bez okresu wypowiedzenia ale powód musi byc konkretny, wina pracodawcy oczywiście 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 imelda od sierpnia 2006 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 zasiłki płaci nie prawda 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 mamaKasia 1) nie pensję ale zasiłek chorobowy, a po porodzie macierzyński – PRACODAWCA, 100% TAK. PRACODAWCA 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie nieszczy
witam mam pytanie. Umowa o prace na okres probny 3miesiace konczy mi sie z dniem 31.09.07, mam do wykorzystania 5 dni urlopu (nie chce przedluzac umowy). Jak rozwiazac problem zaleglego urlopu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
zostanie wypłacony ekwiwalent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie niszczy
ale pracowac do konca miesiaca, czy lepiej wykorzystac urlop wczesniej? na przyklad w ostatnim tygodniu pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×