Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość Wioletta---
21..... Wychowawczy tylko do zakończenia umowy, jesli nie zostanie przedluzona niestety nie da rady inaczej. Wypoczynkowego jesli nie dasz rady wykorzystać zostanie wypłacony ekwiwalent. aguulaa Jesli nie zostanie umowa przedłużona na więcej niz do porodu to niestety tylko macierzyński i nic więcej, ewentualnie potem zasiłek rodzinny i coś z pomocy społecznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
droga Wioletto; mam pytanko; czy jakieś przepisy mówią ile się czeka na becikowe? 16.07.07 złożyłam wniosek 31 doniosłam umowe o prace gdyż nie jestem tu zameldowana ale mieszkam tu i pracuje 03.08.07 znowu doniosłam umowe o prace gdyż ponownie mni o to prosili i do tej pory czekam sobie na pieniązki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KATARINKA23
Dziękuję Wiolu.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porta
To moze ja jeszcze sprecyzuje... Na studiach doktoranckich stacjonarnych mam prawo do ubezpieczenia, wiec płacą mi ZUS. Nie pracuje jednak i nie mam dochodu, bo mam zajecia na uczelni-zarowno swoje, jak ze studentami i pracy innej nie moge podjac. Jesli wiec dochodu nie mam, to tez mam prawo do zasiłku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21.....
Dziekuje bardzo i Pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
FunAngel Pewnie jest, ale ja nie wiem http://www.mpips.gov.pl/index.php?gid=26 Porta Prawdę powiedziawszy nie wiem, jesli byloby wiadomo jakie składki są odprowadzane to można by coś wywnioskować (są emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe i zdrowotne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to jest z tymi swiadczeniami? nie dostałam 1 poborów jak własnie zauwazyłam, wszyscy w pracy dostali pensje, tzn ze teraz mi zus bedzie wypłacał? ( poprzednie swiadczenia mimo ze juz byłam na L4 wypłacał mi pracodawca, a 30 dni juz duzo wczesniej mineło (( zwolnienia okresowe))) zus moze miec inne terminy wypłacania? a wielkosci naliczania swiedczenia jest brana jako srednia z ostatnich kilku msc? u mnei jak co roku dostali aneksy do umowy i podwyzki, mnie to omineło zapewne jak jestem na L4? zreszta chybato nic by nie dało jak zus bierze srednia? Jestem totalnie zielona.... jak to jest? Pracodawca zatrudnia mniej niz 20 pracownikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Wioletto; na swoje becikowe czekałam 1,5mc ale sie doczekałam kolejne pytanie; jestem po rozwodzie, mam dwie córy jedna chodzi do przedszkola moj dochód na osobe wynosi 408 zł , załapałam sie na rodzinne! dowiedziałam sie ze moge byc zwolniona z opłaty za przedszkole, podobno wniosek składa sie w mopsie i czy ja musze byc tu zameldowana czy nie zeby sie o to starac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasa
Pracuje 5 lat w oswiacie, teraz zaczelam drugi rok w tej samej szkole i dostalam umowe na rok. No i teraz nie wiem co robic, bo planujemy z mezem dzidzie ale pewnie wtedy za roko po macierzynskim od stycznia by mi nie przdluzyli? Czy jak to wyglada? Podobno kontraktowy pwinien miec umowe na stale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiolu, poradź mi proszę, moja szefowa wie od paru dni , że jestem w ciąży i wczoraj poprosiła mnie do siebie i usłyszałam od niej, że mam chodzić do pracy na jej polecenie także w niedzielę (normalnie soboty i niedziele są wolne) , oddelegowała mnie nie pytając mnie o zgodę do innej miejscowości na zajęcia 1 raz w tyg. i zaczęła nagle wymagać ode mnie wyczerpującego wysiłku fizycznego.( prowadzenie zajęć tanecznych). jeszcze te dwie pierwsze rzeczy nie obciążają mnie tak bardzo, ale nie wyobrażam sobie teraz w ciąży skakać. co robić? czy prawo mnie jakoś chroni? i jak to wyegzekwować? dodam, że usłyszałam, że jeśli pójdę na L4 lub będę chciała po macieżyńskim iść na wychowawczy to mogę się pożegnać z pracą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanko odnosnie urlopu. wzrasta do 26 dni po 10 latach pracy ja mam taj studia - wiadomo 8 lat plus dwa lata przepracowane mineły w lipcu. to ile mi sie urlopu nalezy juz 26 dni w tym roku czy dopiero w nastepnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno, czy słyszałas o tej uldze na jedno dziecko można odliczyc sobie od podatku 1200zł, jak to się odlicza, ja rozliczam się jako samotna matka , dzisiaj to uchwalili i będzie można się tak rozliczac za 2007r, to jest zbyt piękne zeby było prawdziwe, ciekawe gdzie w tym jest jakis chaczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no własnie...
mam umowe na czas okreslony 01.01.2007-31.12.20007 Zostało mi 17 dni urlopu,bo od czerwca jestem na chorobowym. L-4 mam do 9.09 bo 10 mam sie zgłosic do szpitala... Czy moge wziac sobie np.10 lub te 17dni urlopu po skonczonym L-4 i to maciezynskie np.dopiero po wykorzystaniu urlopu,czy musi byc ciagłosc: L-4 i zaraz maciezynskie?Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 beybe29 Jeśli świadczenie nie jest wypłacane należałoby się dowiedzieć czy zus ma wszystkie niezbędne do wypłaty dokumenty. A terminy nie wiem jakie są. W każdym razie zmiana stawki nie miałaby wplywu jeśli nie było zmiany etatu 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 FunAngel Kasa na ten cel zwykle rozdysponowywana jest zależnie od miejsca zamieszkania, tj w różnych miejscowościach inaczej 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Klasa Niestety, nie wiem 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ali-cja akurat – to mój komentarz do ostatniego zdania. Zależy jaką masz umowę o pracę, jak na nie określony to wszystko Ci się należy. Poinformowałaś oficjalnie o ciąży, jeśli tak, pracodawca powinien przenieść Cie na takie stanowisko, które nie powoduje zagrożenia ciąży – tak na „chłopski” rozum, bo tak na prawdę to jest dokładny wykaz prac wzbronionych kobietom. Napisz coś więcej na temat rodzaju umowy 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 axxk w tym roku 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 FunAngel O losie, nie wiem jeszcze, a jest już ustawa czy jakieś rozporządzenie? 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 no własnie... możesz wziąć urlop, jak Ci pracodawca wyrazi zgodę ciągłości nie musi być 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiolu, mam umowę na czas określony do końca marca. poród jest mniej więcej na przełomie marca i kwietnia. wiem, że należy mi się jeszcze macierzyński, ale potem koniec. oczywiście, jeśli się \"zbuntuję\" i nie będę wykonywać tych prac, które pani dyr. mi nakazała, wiem, że nie podpisze ze mną umowy o pracę. obiecała,że podpisze, jeśli zgodzę się teraz na jej warunki , czyli to , co napisałam wyżej, oraz żadnych L4 i po macierzyńskim zaraz do pracy. na dzień dzisiejszy mogę jedynie przewidzieć to ostatnie.a to, czy będę chodzić na L4 czy nie, to zależy przecież od stanu zdrowia. teraz czuję się dobrze, ale jak będzie dalej- nie potrafię przewidzieć.teraz będę jeździć, skakać, a może to w końcu zaszkodzić dziecku.., a ona i tak mnie później nie zatrudni.. skomplikowane to wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Bardzo Ci wpółczuję, ale tak na moja głowe to skakac to w ogóle nie powinnać, nie wspomnę o czym innym. Musisz niestety sama zadecydować. Czy ta kobieta ma dzieci? Może jakoś dotrzc do jej zdrowego rozsądku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasa
Wiolu, poradz cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta kobieta ma dziecko 1,5 roczne. ... . dziś miałam z nią kolejną rozmowę. nie chce słyszeć o moich racjach. powiedziała mi , że zna swoje prawa i że przecież nie zatrudnia mnie w godzinach nocnych. rozmowa skończyła się na ponowieniu przez nią polecenia prowadzenia zajęć tanecznych w innej jednostce. ja poprosiłam, żeby dała mi to polecenie na piśmie. jesteśmy na ostrzu noża, niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marriola
Wioletto- planuję zajść w ciąże w grudniu, prawdopodobnie będę musiała od razu iść na zwolnienie lekarskie. pracuję w szpitalu, umowa na czas nieokreślony, od 1 stycznia mam dostać podwyżkę. czy jeśli pójdę na L4 od 1 stycznia to obejmie mnie podwyzka? jeśli nie to ile musze przepracować zeby mnie objęła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
klasa Sprawy nauczycieli reguluje karta nauczyciela, niestety nie znam tych przepisów nie chcę Cię wprowadzić w błąd ali-cja Cholender, nie wiadomo co Ci poradzić, chyba jedynie to, że wasze zdrowie ważniejsze. Trzymam za Ciebie kciuki. Marriola Nie wiem jakie macie zasady. W każdym razie na zwolnieniu będziesz miała kasę z ostatnich 12 m-cy, ewentualna podwyżka powinna być widoczna dopiero w Twojej pensji po powrocie do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolu mam taki problem,otóz zaczęłam pracę po przerwie.wczesniej pracowalam bylam na wychowawczym na pierwsze dziecko potem urodziłam drugie i miałam juz tylko macierzyński bo umowa byla na czas określony do momentu zakończenia macierzyńskiego akurat. miałam przerwy prawie dwa lata i teraz zaczęłam pracę moge miec umowę na czas nieokreślony,tylko że będę pracowac do końca listopada.i tu rodzi sie moje pytanie czy moge pójść na wychowawczy?(dziecko ma 2,5 roku) i czy po 3 miesiacach pracy moge starac sie o zasiłek wychowawczy? jeśli jest jakies wyjście z tej sytuacji podpowiedz.przyznam że te 400 zl to dla nas dużo. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytałam i cosik wyszło masło. moge mieć umowę na czas nieokreślony i szanse na wychowawczy ale z powodów odemnie niezależnych mogepracowac tylko do konca listopada a potem muszę zająć się dziećmi. wychowawczy to szansa na kolejne lata do stażu ale czy mozliwe jest dostanie zasilku wychowawczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marriola
WIOLU- zapomniałam dodac ze pracuję na jedna zmianę, nie będe mieć więc obliczanej sredniej z 12 miesięcy.mam stałą. pensję 1067 zł brutto.nie wiem czy to ma jakies znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapytajnik.
Witam! Bardzo proszę o poradę. Ja dostaję 1000 zł stypendium doktoranckiego, mój mąż został bez pracy :( Czy po narodzinach dziecka będziemy mogli liczyć na jakieś zasiłki, lub "drugie becikowe", w sytuacji gdy oficjalnie jesteśmy zameldowani w różnych miejscach (on u swoich rodziców, a ja u swoich)? Bardzo proszę o odpowiedź, i z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 głowonóg Wydaje mi się, ale reki sobie dam obciąć, że chyba ten wychowawczy przed uplynięciem 6 m-cy zatrudnienia byłby niepłatny. Niestety nie jestem pewna na 100%, wychowawczy przecież wlicza się do stażu zatrudnienia. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Marriola Tak czy siak, średnia z 12 m-cy. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Zapytajnik. Mysle, że dostaniecie, 504zł na osobę nie będziecie przekraczali (rodzinne + becikowe), ewentualny dodatek z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiadomaaaa
Witam, Mam 3 letnie dziecko, ktore zachorowało, traf chcial, ze ja tez jestem chora, dostalam zw. lek - opieke nad dzieckiem 5 dni. Czy wg prawa pracy szef moze mnie odwolac ze zwolnienia (kazac byc przyszla do pracy!!)? z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapytajnik.
Dziękuję, Wioletko! Rozumiem więc, że różne miejsca zameldowania nie degradują nas jako "rodziny" w sensie prawnym :) Jeszcze raz dziękuję za pomoc i życzę miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Wiolu. jeszcze będe sie dowiadywać,i jak sie dowiem to napiszę może ktos skorzysta. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×