Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość irma27
Witam. Mam taki problem.Pracowalam przez 2 miesiace na umowe o prace od czerwca do lipca w trakcie tej umowy poszlam na zwolnienie lekarskie ktore trwalo łącznie 46 dni.Jednoczesnie od stycznia tego roku mam umowe zlecenia z ktorej od kilku miesiecy nie mam zadnych dochodów a tym samym nie sa odprowadzane zadne skladki. Czekam na wyplate z zusu zasilku za ten okres zwolnienia.Dostalam jednak z zusu pismo o tym ze nie jestem wyrejestrowana z tej umowy zlecenia i dlatego nie moga mi wyplacic tego zasilku.Czy jezeli przedstawie dokument z tej firmy ze z tej umowy zlecenia nie mialam zadnych dochodow to mozliwa bedzie wyplata tego zasilku? Bradzo prosze o szybko odpowiedz.Z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiula79
Witam i proszę o radę. Jestem na urlopie wychowawczym do 2009roku, właśnie okazało się że znowu jestem w ciąży. Czy mogę, bez żadnych konsekwencji, złożyć wniosek o skrócenie urlopu wychowawczego a w dniu planowanego powrotu do pracy przedstawić zwolnienie lekarskie. Mam obawy co do tego rozwiązania, ale sytuacjia finansowa mnie do tego skłania. Jak będzie wyglądała w tej sprawie kwestia badań kontrolnych? Może jakaś sugestia jak to najlepiej załatwić? w najmniej bolesny sposób dla pracodawcy? Pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie:) 28 marca 2007 urodziłam synka, po urlopie macierzynskim, pozniej wypoczynkowym poszłam na zasiłek wychowawczy. od 13 wrzesnia 2007 do 13 wrzesnia 2008. Udało mi sie ze jest on płatny 400zł (przynajmniej tyle:/) Zastanawiam sie nad drugim dzieckiem, chciala bym zebym po urlopie wychowawczym poszla na L4, az do dnia porodu. Umowe mam na czas nieokreslony, i wczesniejsze zwolnienie chorobowe miałam 100% płatne. I tutaj moje pytanie: Czy jesli od razu pójde na zwolnienie, czy bedzie ono płatne? Jesli tak to z jakiego okresu mi to wylicza, a jesli nie to na ile muszę wrócic do pracy, żeby później pójsc na płatne zwolnienie chorobowe. Bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam sedecznie Agata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak jest naliczany zasilek macierzynski?Z tego co wiem to od kwoty brutto miesiecznego wynagrodzenia odliczany jest 19% podatek!:))Ja na umowie mam 1000zł brutto czyli zasiłku należy mi sie 810zł!!A tak nie jest!Byc moze sie myle!Ale tak tłumaczyla mi to moja ksiegowa!Z góry dziekuje za pomoc!!:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam cos takiego: \"Pracownica nabywa prawo do wynagrodzenia chorobowego, pomimo iż okres przerwy w ubezpieczeniu chorobowym przekroczył 30 dni, bowiem przerwa ta przypadała na okres urlopu wychowawczego. Okres ubezpieczenia chorobowego przypadający przed urlopem wychowawczym wynosi ponad 30 dni. W sytuacji gdy pracownica w okresie 12 miesięcy poprzedzających chorobę przebywała na urlopie wychowawczym i stała się niezdolna do pracy bezpośrednio po zakończeniu urlopu wychowawczego - podstawę wymiaru świadczeń chorobowych stanowi wynagrodzenie za miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy: - w stałej miesięcznej wysokości określonej w umowie o pracę lub - przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone pracownikom zatrudnionym na takim samym lub podobnym stanowisku pracy, jeżeli pracownicy określono wynagrodzenie o charakterze zmiennym.\" Tylko fajnie by było gdyby ktos napisał mi w bardziej zrozumiałym języku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale według mnie wygląda to tak: 13 wrezsnia konczyl mi sie zasilek wychowawczy, 14 wrzesnia przynoszę L4 do pracy i wynagrodzenie otrzymuję tyle co dziewczyna na takim samym stanowisku co ja w miesiącu wrześniu. (dodam że pensję mam ruchomą bo podstawy mam 1100 brutto + wszelkie premie sprzedazowe i uznaniowe) Takze co misiac miałam inna wypłatę. A i jeszcze jedno pytanko czy w dniu 14 wrzesnia muszę byc juz w 3 mies ciazy?? Czy to nie jest wazne? W pracy nic nie maja przeciwko temu abym tak zrobiła, tylko mam sie upewnic zeby było to dla mnie dobre. Na moim stanowisku jest dziewczyna na zastępstwo za mnie imiennie. Bardzo proszę o odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie 14 listopada wracam do pracy po macierzynskim i urlopie.Wracam na nowe stanowisku i podpisuje nowa umowe na czas okreslony - na rok. Wczesniej miałam na czas nieokreslony. Zastanawiam sie nad wychowawczym,ale czy jesli wezme go zanim przedłuża mi umową ( powiedzy po poł roku pracy) to czy nie strace pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 nerwi tak 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 minimisia jak choroba w paźdzerniku, to wynagrodzenie wrzesień, sierpień i tak wstecz 12 m-cy 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 irma27 To nie jest kwestia dochodu, ale w ogóle pracy w okresie choroby, wg mnie. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Kasiula79 Musisz mieć badania kontrolne, wychowawczy wypowiadasz z miesięcznym wyprzedzeniem. Sposób mniej bolesny dla pracodawcy? Na zwolnieniu z pierwsze 33 dni płaci Ci z własnej kieszeni, wypoczynkowy też z własnej kieszeni, badania też finansuje. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 agania19 z 12 m-cy, a jak nie ma nic to z umowy 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Dorota85 Minus jeszcze zus społeczne pracownika, obecnie 15,71% 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 agania19 "Pracownica nabywa prawo do wynagrodzenia chorobowego, pomimo iż okres przerwy w ubezpieczeniu chorobowym przekroczył 30 dni, bowiem przerwa ta przypadała na okres urlopu wychowawczego. Okres ubezpieczenia chorobowego przypadający przed urlopem wychowawczym wynosi ponad 30 dni. W sytuacji gdy pracownica w okresie 12 miesięcy poprzedzających chorobę przebywała na urlopie wychowawczym i stała się niezdolna do pracy bezpośrednio po zakończeniu urlopu wychowawczego - podstawę wymiaru świadczeń chorobowych stanowi wynagrodzenie za miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy: - w stałej miesięcznej wysokości określonej w umowie o pracę lub - przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone pracownikom zatrudnionym na takim samym lub podobnym stanowisku pracy, jeżeli pracownicy określono wynagrodzenie o charakterze zmiennym." Mówisz na zrozumiały język, ok - jak coś przepracujesz w tym miesiącu co chorujesz to to zarobione dopełnia się tak jakbyś przepracowała miesiąc -umowa -jeśli umowa nie określa konkretnej kwoty to podstawą jest wynagrodzenie innej osoby zatrudnionej na podobnym stanowisku 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 agania19 A i jeszcze jedno pytanko czy w dniu 14 wrzesnia muszę byc juz w 3 mies ciazy?? Czy to nie jest wazne? Zależy do czego? Raczej nie musisz, nic mi nie przychodzi do głowy 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Facelia A co ze starą umową, rozwiązałaś? Nie jasne Wychowawczy możesz wziąć na okres nie dłuższy niż umowa. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajka12345
Witam, chciałabym dowiedzieć się o pewną sprawę. Otóż miesiąc temu zaczęłam pracę i jestem tam ubezpieczona. Do tej pory korzystałam z ubezpieczenia męża, który płaci KRUS co trzy miesiące. Jak będzie z becikowym? Jestem w drugim miesiącu ciązy. Czy dostanę tylko 1000 zł? Bo wiem, że z KRUSu można dostac więcej, ale pewnie mnie to już nie dotyczy skoro mam umowę? Pozdrawiam serdecznie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedzi :) Czyli jeśli bym poszła od razu na zwolnienie to bym otrzymywała co miesiac 1100 brutto to okolo 800zł. Pozdrawiam serdecznie Agata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny!!! Bardzo Was prosze zagladnijcie na topik \" prosze o pomoc\". Dziekuje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletto, no własnie rozwiązałam. :-( Bo to był nie awanas a stanowisko jakby z konkursu ( słuzba cywilna) Czyli moge tylko na rok... A jeslibym wzieła powiedzy cześć a potem wróciła przed koncem umowy do pracy i jesli mi przedłuza umowe znów na nieokreslony to będe mogła powrócic na wychowawczy na dalszy okres? Czy mogą mnie zwolnic za to ze wziełam ten wychowawczy? No wiesz z jakiegos \"innego\" powodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
ajka12345 becikowe jest zależne od dochodu a nie od zatrudnienia, jeśli nie przekroczycie 504 na osobę, dostaniesz 1 000 + 1 000 Facelia Wychowawczy możesz brać w 4 częściach, do ukończenia przez dziecko 4 lat. Powodem wypowiedzenia nie może być wychowawczy, z innego mogą jeśli go mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajka12345
Wioletta bardzo Ci dziękuję:D🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akogo
Witam serdecznie.Moze i mnie Wioletko pomozesz albo ktokolwiek kto jest w temacie.Bede bardzo wdzieczna.Juz pisze jak sprawa wyglada.Pracuje od ponad roku na umowe o prace obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim(5 miesiac ciazy)Wiem ze pracodawca placi mi za pierwsze 33dni chorobowego tylko nie wiem ile to bedzie?Pracuje na 3\4 etatu szefowa placi nam za godzine 4zl i 2%od utargu.Po wyplate mam sie zglosic 1 grudnia ale az sie boje ile jej otrzymam.Jak to wyliczyc bo ja za cholere nie mam pojecia!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Wioletto mam pytanie czy orjentujesz sie może czy będąc na wychowawczym moge zatrudnic się na pół etatu na umowe, czy jak to wygląda , może cos wiesz na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletto. Ja mam podobne pytanie jak poleżanka powyżej. Czy mogę na wychowawczym pracować u innego pracodawcy?? Na jakich warunkach??? Na jakiej umowie?? I czy są ograniczenia jeżeli chodzi o pensję??? Wiem tylko,że musze sprawowac osobistą opieke nad dzieckiem.I tak by było. Pracowałabym tylko w wtakich godzinach,kiedy moj mąż jest w domu i może zająć sie dzieckiem. Czy tak można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinaaa90
witam mam pytanie; pracowałam 6miesięcy w firmie potem byłam na chorobowym ,urodziłam dziecko,nastepnie macierzynski i wychowawczy 2lata płatny z mopsu moje pytanie czy teraz dostanę zasiłek dla bezrobotnych z urzedu umowe mam na czas nieokreslony ale nie chce już tam pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomogę wam
Witam, mam pytanie - pracuję w szkole, czy bedąc na urlopie wychowawczym mam prawo do świadczeń socjalnych? (tzn. tzw. "pod gruszą" czy bony na swięta) i jak się ma sprawa 13 - należy się czy nie? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Akogo Średnia z 12 m-cy 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 FunAngel Można się zatrudnić, jeśli koliduje to z osobistym sprawowaniem opieki nad dzieckiem, co do dodatku wychowawczego – zatrudnienie powoduje utrate prawa do świadczenia 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kafelelek Jak wyżej, prawo do urlopu do jedno, a prawo do świadczenia drugie. Jeśli nie otrzymujesz dodatku wychowawczego to możesz sie zatrudnić ale ta osobista opieka jeszcze. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 malwinaaa90 nie wiem 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 pomogę wam to zależy jaki jest regulamin zakładu pracy 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Temacik istnieje już 2 lata, niestety mam tak mało czasu, że muszę chyba zrezygnować, mam możliwość dodatkowej pracy i po prostu nie mam czasu. Jeśli ktoś byłby chętny, proszę kontynuować Pozdrawiam Was serdecznie Wioletta--- 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje wioletto w 2006r byłam na urlopie i dostałam wczasy pod gruszą 400zł, teraz po macierzynskim jestem na urlopie i dostałam 200zł, od czego zależy ta kwota, czy pracodawca może co rok zmieniac kwote za wczsy pod gruszą czy ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomogę wam
dziekuję bardzo, za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Wioletto bardzo proszę o odp. na następujące pytanie: We wrześniu zaczęłam pracę (umowa na zastępstwo do kwietnia), a wcześniej byłam zarejestrowana w Urzędzie Pracy i miałam zasiłek. Zasiłku nie wykorzystałam do końca - został mi jeden m-c. Dwa tyg temu okazało się, że jestem w ciąży. Czy jak skończy mi się umowa w kwietniu (mam rodzić w lipcu), to mogę liczyć na macierzyński? A jeśli po wygaśnięciu umowy znów zarejestruję się jako bezrobotna to przysługują mi jakieś świadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
FunAngel Świadczenia z funduszu socjalnego regulowane są wewnętrznym regulaminem zakładu pracy Paty25 Niestety nie wiem, umowa nie musi być przedłużona, tak więc macierzyński raczej się nie należy Nie wiem na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam mały problem. Pracuję w banku od lipca tego roku. Dostałam tam umowę na 3 miesiące z wynagrodzeniem brutto 1800, na rękę około 1290 zł. Od października dostałam umowę na czas nieokreśłony z płacą brutto 2300 netto 1589zł. Jestem w ciąży i od 13 listopada jestem na zwolnieniu chorobowym i myśle że tak bedzie do końca ciązy. Moje pytanie dotyczy mojego wynagrodzenia. A mianowicie w tym miesiącu (będac zaledwie 2 tygodnie na zwolnieniu) dostałam ponad 200 zł mniej wypłaty (około 1370zł). Czytałam poprzednie strony ale naprawdę nie wiem jak to się oblicza. Jeśli w tym miesiącu byłam na zwolnieniu 2 tygodnie i dostałam ponad 200 zł mniej to jak to będzie w przyszłym miesiącu?? Czy zamiast 1590 zł - w przyszłym miesiacu dostanę tylko około 1100 zł. Wiem że sie liczy niby średnią z ostatnich 12 miesięcy . Ja odam że jeszcze wczesniej pracowałam tylko 3 miesiące do połowy marca i netto otrzymywałam 680 zł. Trochę to zawiłe ale proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytałam trochę i doszłam jak to mi obliczyli. Zliczyli mi brutto za ostanie 3 miesiące (2 z niższą i 1 miesiąc z wyższą wypłata) odjęli podatek 30% i po podzieleniu na 3 wyszła taka kwota jaką dostałam na wypłatę. A jak to bedzie w kolejnych miesiącach, czy będę dostawała tyle samo, czy ta podstawa zostanie zwiększona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×