Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość eiveee
do "fgfgg" mój gin akurat nie robił zadnego problemu z wystawieniem zwolnienia do przewidywanego terminu porodu, ale w takiej sytuacji jak ty była moja koleżanka. Zażądała od swojego gina paragrafu, ustawy czy rozporządzenia na to, że musi iśc wcześniej za macierzyński, mówiła że dzwoniła do zusu w tej sprawie i dopięła swego - Przedłuzył jej zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Nie wiem ile teraz masz na złożenie wniosku, kiedyś był rok, nie wiem czy się nie zmieniło, ale jeśli się nie zmieniło, to mogłabyś złożyć przechodząc na wychowawczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
fgfgg - bo nie ma paragrafu na to, dwa tygodnie wcześniej można rozpocząć macierzyński, ale nie trzeba. Wydaje mi się, że jest to odgórny nacisk na lekarzy, może muszą się z tego tłumaczyć czy jak, podobnie jak gęstsze sito przy grupach inwalidzkich czy świadczeniach rehabilitacyjnych. Jak ktoś się nie upiera, to zostanie na ich, a trzeba przyznać, że znajomość tego, co nam przysługuje, jest kiepska, dlatego jest to wykorzystywane :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska123
madziara77 "Witam,mam pytanie dotyczące wypłaty becikowego uzależnionego od wysokości dochodów-wiem że jest to kwota 504zł na osobę." Zasiłek rodzinny jest uzalezniony od dochodów a nie becikowe. Becikowe należy Ci sie jak psu buda... Masz rok od dnia urodzenia dziecka na złożenie dokumentów w MOPS'ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna2002
Witam i bardzo proszę o wyjaśnienie kwestii: Od 26.01.10 jestem na L4 w ciąży. W lutym otrzymałam wypłatę od pracodawcy mniejszą o ponad 500 zł od mojej przeciętnej - podobno jest to spowodowane tym, że w październiku (1-6.10.09) przebywałam na L4 z powodu ciąży, a z kolei w lipcu 2009 miałam L4 na opiekę nad matką i 12 mscy wstecz do ustalenia podstawy chorobowego liczy mi się od czerwca 2009, gdyż między moimi kolejnymi L4 nie było pełnych 3 mscy świadczenia pracy. Czy faktycznie tak to się liczy?Co oznaczają 3 kalendarzowe miesiące, bo wychodzi na to, że te 3 msce zaczyna się liczyć od miesiąca następującego po miesiącu, w którym było L4? I czy zasiłek macierzyński również będzie naliczany w ten sam sposób, czyli za podstawę wezmą kwotę od czerwca 2009 wstecz? Mam nadzieję, że któraś z forumowych Znawczyń tematu zrozumie, o co pytam - nie mam nic współnego z kadrami i mogłam namieszać z terminologią :) Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emmaljunga
to i ja zapytam. do 4 marca mialam macierzynski. teraz jestem na wypoczynkowym ipotem wychwawczy. wypocyznkowego mam 50 dni. czy prysluguja mi tzw "wczasy pod grusza"? wiem ze u nas trzeba miec 14 dni urlopu ciagiem. nie chcialabym sie w pracy znowu sprzeczac tak jak to bylo z urlopem gdzi wmawiano mi ze za 2010 mi sie ni nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NATI*****
W kwietniu urodzę dziecko, moja umowa o pracę została przedłużona do dnia porodu ,ale nie ma w niej podanej konkretnej daty. Do końca ciazy bedę na L4. Jak to później bedzie wygladało po porodzie? co z macierzyńskim i moim ubezpieczeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zasiłek rodzinny jest uzalezniony od dochodów a nie becikowe. Becikowe należy Ci sie jak psu buda... Masz rok od dnia urodzenia dziecka na złożenie dokumentów w MOPS'ie. wiem,że becikowe nie jest uzależnione od dochodów-jedno;drugie zaś tak zwane socjalne niestety jest i tam nie można przekroczyć 504zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska123
napisałas:" madziara77 Witam,mam pytanie dotyczące wypłaty becikowego uzależnionego od wysokości dochodów-wiem że jest to kwota 504zł na osobę.W styczniu br urodziłam ..." stąd moje sprostowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam też pytanie
może pani wie czy jak jestem na stażu i mam odprowadzane składki na ubezpieczenie społeczne to należy mi się macierzyńskie? bo staż mam do końca listopada a termin ma na 22 kwietnia. dziękuje bardzo za odpowiedź pozdrawiam PS. a i czy jak nie będzie mi przysługiwać macierzyńskie to wtedy będę musiała donosić L4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie jak będą wyglądać opłaty za zus itp jeśli podczas urlopu wychowawczego założę działalnośc gospodarczą? Nie wiem czy to wogóle ma jakieś znaczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie jak będą wyglądać opłaty za zus itp jeśli podczas urlopu wychowawczego założę działalnośc gospodarczą? Nie wiem czy to wogóle ma jakieś znaczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tej dzialanosci... ile dostane zasilku na L4 bedac zarejestrowana jako wspolwlasciciel? czy to sa kwoty wieksze niz w przypadku umowy o prace jako zwyklego pracownika, czy te same?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska123
MariannazPłocka: Można w trakcie urlopu wychowawczego otworzyć i prowadzić działalność gospodarczą, działalność ta jednak nie może przeszkadzać w osobistym sprawowaniu opieki nad wychowywanym dzieckiem. Należy jednak pamiętać, że prowadząc działalność w trakcie urlopu wychowawczego podlega się składkom z tytułu działalności gospodarczej, jakby się wcale nie miało umowy o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaaaaaaa
Jestem na macierzyńskiem od dnia 21.12.09 urlop kończy mi się dnia 09.05.2010 czyli data dodatkowego urlopu macierzyńskiego przypada na 10.05 do 23.05 po urlopie planuje isc jeszcze na urlop który zacznie się od 24.05 proszę o odpowiedz czy cos nie pomylilam z datami!!!!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do "fgfgg" Lekarze się boją bo ich potem zus ściga... przeważnie zwolnienie wypisują na poród zagrażający a po terminie porodu już poród nie zagraża :) Wtedy najlepiej iść na l4 od rodzinnego na przeziębienie, bóle kręgosłupa, nóg itp. Się nie dziwcie że ginekolog się boi ... podobno w 2006 roku była potężna łapanka zus-u na kobiety w ciąży i wzywali je na komisje i lekarzy też do wyjaśnień. Teraz dmuchaja na zimne. Bo ogólnie jak nie mają powodu innego poza porodem zagrażającym to nie muszą ci przedłużać l4 bo ciąża to nie choroba i niektórzy pracują do porodu ... znam takie "wariatki" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna aga
witam jestem obecnie w 5 mc ciazy pracuje na umowe zlecenie od lutego do końca maja słyszałam gdzieś zeby dostac jakie kolwiek pieniadze od zusu musiałabym pracowac na umowe zlecenie przynajmniej 6 mc?! ewentualnie mogłabym zatrudnić sie u kolezanki na umowe zlecenie jeszcze na dodatkowe 2 miesiace. a jakby to wygladalo gdybym zalozyła wlasna dzialalność i kogoś zatrudnila czy coś mi sie należy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna aga
witam jestem obecnie w 5 mc ciazy pracuje na umowe zlecenie od lutego do końca maja słyszałam gdzieś zeby dostac jakie kolwiek pieniadze od zusu musiałabym pracowac na umowe zlecenie przynajmniej 6 mc?! ewentualnie mogłabym zatrudnić sie u kolezanki na umowe zlecenie jeszcze na dodatkowe 2 miesiace. a jakby to wygladalo gdybym zalozyła wlasna dzialalność i kogoś zatrudnila czy coś mi sie należy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ???????
??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość araskwa
umowa konczy mi sie za miesiac i jA JESTEM W 1 MIESIACU CIAZY, NALEZY MI SIE MACIEZYNSKI//? ZAMIEZAM ISC NA L4.... UMOWA NA CZAS OKRESLONY, WIEM ZE NIE PRZEDLUZA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stypediumummmm
czy jezeli dostalam stypendium z bezrobocia w kwocie 712 zl brutto to czy mam prawo ubiegac sie o pomoc z Mopsu? i czy zasilek rodzinny i dla samotnej matki nadal mi sie należy? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiase1976
Witam Od 7.01.2010 jestem na zwolnieniu chorobowym (zagrożona ciąża). Za pierwsze 33dni zwolnienia zapłacił mi pracodawca, niestety księgowa nie dołożyła zbyt wielkiej staranności i nie wypelniła druku Z3 do zusu i dopiero moje dokumenty dotarły do zusu 7.04.2010. Mam pytanie czy zus wyrówna mi wypłate świadczeń od lutego? Czy mam się domagać wyrównania wynagrodzenia od pracodawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiase1976
Witam Od 7.01.2010 jestem na zwolnieniu chorobowym (zagrożona ciąża). Za pierwsze 33dni zwolnienia zapłacił mi pracodawca, niestety księgowa nie dołożyła zbyt wielkiej staranności i nie wypelniła druku Z3 do zusu i dopiero moje dokumenty dotarły do zusu 7.04.2010. Mam pytanie czy zus wyrówna mi wypłate świadczeń od lutego? Czy mam się domagać wyrównania wynagrodzenia od pracodawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiase1976
Witam Od 7.01.2010 jestem na zwolnieniu chorobowym (zagrożona ciąża). Za pierwsze 33dni zwolnienia zapłacił mi pracodawca, niestety księgowa nie dołożyła zbyt wielkiej staranności i nie wypelniła druku Z3 do zusu i dopiero moje dokumenty dotarły do zusu 7.04.2010. Mam pytanie czy zus wyrówna mi wypłate świadczeń od lutego? Czy mam się domagać wyrównania wynagrodzenia od pracodawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 czarna aga Umowa zlecenie jeszcze dodatkowy warunek, że odprowadzana była składka na ubezpieczenie chorobowe Własna działalność http://www.zus.pl/pliki/poradniki/porad8.pdf http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=431 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 araskwa macierzyński się należy gdyby umowa została przedłużona 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 stypediumummmm Jeśli jest to Twój jedyny dochód, to powinnaś otrzymać, bo nie przekraczasz dochodu 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Kasiase1976 Tak, zostanie wyrównane 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem że zakład pracy zatrudnia mniej niż 20 osób???? jeśli tak to Zus wypłaci Ci zaległe świadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem że zakład pracy zatrudnia mniej niż 20 osób???? jeśli tak to Zus wypłaci Ci zaległe świadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna aga
juz nikt nie opisuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna aga
wioletta dziekuje a z ta umowa na zlecenie to musi byc jakis konkretny czas odprowadzania?np min pol roku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×