Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość Freeka
napisze to raz jeszcze bo mi cos ucielo :( lWszedzie te same skladki!!! lipiec Wynagrodzenie m-c 2995.07 Placa zasadnicza ciagle ta sama.. 2100 potracenia 1811.77 do wyplaty 1183.30 godzin przepracowanych 112 urlopowych 56 SIERPIEN wynagrodz za m-c 2928.71 potracenia 1879.34 do wyplaty 1049.37 godz. przepracowanych 168 urlopowych 8 gdzies mi pasem za wrzesien i pazdziernik wsiakl..pewnie maz ma gdzies w spodniach ale tak sie to mniej wiecej przedstawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
A jak pensja jest określona na umowie o pracę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko ok. Bierze się ni wynagrodzenie za jakieś tam miesiące, tylko wg starej ustawy szło sie do Urzedu Skarbowego po zaświadczenie o zarobkach za poprzedni rok np. pracownicy którzy mi składali wnioski w tym roku musieli przyniećś zaświadcenia za 2004. Wg nowej ustawy to pracodawca albo MOPS będzie występował o takie zaświadczenia do US w imieniu osób które chca pobierać zasiłek, a dana osoba wypełni oświadczenie o zarobkach za poprzedni rok. No i wtedy będzie się sprawdzać czy ta osoba nie kłamała w oświadczeniu bo dane z US pochodza z PITów za poprzedni rok. Na takich zaświadczeniach jest podane dochód brutto za cały poprzedni rok, składki na ub. społeczne i zdrowotne i tyle. Nikogo nie obchodzi na jakie ubezpieczenia PZU i pożyczki ktoś wydaje kasę. Dochód osoby która przechodzi na wychowawczy uznaje się za dochód utracony i bierze się tylko zarobki mąża. Tak że dostać zasiłaek i te dodatki jest bardzo trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Freeka
To juz wam wypisze wszytkie skladki i ich wysokosc... dla przychodu 2928.71 skladki: emerytalna 285.84 rentowa 190.37 chorobowa 71.75 podst. do ubezp.zdrow. 2380.75 skl.ubezp.zdr. 7.75% 184.51 -----II--------- 0.5% 17.85 skladka KZP 71.42 Skladka PZU 20.00 Pozyczka 693.00 podatek dochodowy 358.40 skl.eerytalna 4.20 tak sie to przedstawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Ago 28 - tylko, że od nastepnego okresu zasiłkowego pracodawców nie obchodzą rodzinne, nie ukrywam, że mnie to nie smuci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Freeka
Boze!! I tak wiazemy koniec z koncem bo oboje studiujemy... A tu sie czlowiekowi nawet jakikolwek zasilek nie bedzie nalezal :( I sie dziwia ze niz demograficzny... :( A nie istnieja jakies inne sposoby aby uzyskac jakis zasilek.. Pytam bo sie boje ze sobie nie poradzimy :( Dobrze ze nam rodzice pomagaja... Ale ile moze nam pomoc mmoja mama jak sama miesiecznie na reke bierze ok 1600 A my mamy jeszcze studia.. Przeciez nie pojde na skrobanke.. bo moze sie okazac ze nie bede miala za co studia oplacic albo co do garczka wsadzic... Widzicie moze jakas nadzieje dla mnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Freeka
a pozyczke musielismy wziasc... bo trzebabylo kupic komputer...teraz to nieodlaczna rzecz studentowi potrzebna.. Masakra!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
I jest wszystko OK, dobrze policzone, a od przychodu odliczasz na potrzeby rodzinnego i dodatków: dla przychodu 2928.71 emerytalna 285.84 rentowa 190.37 chorobowa 71.75 skl.ubezp.zdr. 7.75% 184.51 -----II--------- 0.5% 17.85 podatek dochodowy 358.40 i już, koniec liczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Kurcze, Freeko, czy ktoś mówi, że u nas w Polsce jest łatwo? Trudno jest jak ch....., ale co mamy zrobić. Budżet państwa przewidział zasiłki rodzinne dla najuboższych, przykro mi bardzo, ale nic na to nie można poradzić. Bądź dobrej mysli, życzę Ci powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasiłek rodzinny
do którego roku życia dostaje się na dziecko zasiłek rodzinny? Czy to prawda, że jeśli dziecko studiuje, to automatycznie przestaje dostawać zasiłek? A co jęśli się uczy w studium policealnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Freeka
Wioletko.. Dziekuje bardzo 🌼 Mam nadzieje ze kogos na gorze szlag trafi!!! Sobie kabzy nabijaja.. po 100tys pesji maja.. i srednie krajowe wychodza bog wie jak wysokie... Zeby chociaz polowe studioTrzeba sobie radzic i na nasz rzad nie liczyc... To becikowe co obiecuja tez pewnie dla zartow zrobione... albo nie wejdzie albo tak jak z mopsami nieraz jest.. Matka co ma dzieci do wykarmienia dostanie 50 ale pijak to 200 zeby mogl sobie pozyc godnie z kolegami kilka dni... Aj szkoda slow.. Jeszcze raz dziekuje.. 🌼 Milego dnia zycze... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobieto gdybym ja tyle zarabiała to bym w siódmym niebie była. Mieszkam w maleńkiej miejscowości i zarobki są tu berdzo niskie i ogromne bezrobocie. Ja mam 1320 brutto - 924,62 netto, mój mąż 2083,47 brutto - 1422,78 netto. I prawie całe jego pieniądze idą na spłatę kredytu za dom. Żyjemy tylko za te moje 924,62. I co ty na to. Nadal zamierzesz się nad sobą użalać. A ja i tek myślę że jakoś sobie poradzimy. Ja na wychowawczy się nie wybieram tylko zaraz po macierzyńskim wracam do pracy. Mąż juz teraz po godzinach dorabia i cieszy się ze ma taką możliwość. Nie można wymagać żeby wszystkim należały się zasiłki bo są ludzie którzy mają gorzej niż Ty i nie płaczą. Weź się w garść i nie licz na mannę z nieba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
milutkaaa nie wiem czy to aktualny wniosek, bo się minimalnie rózniły w porównaniu z poprzednim okresem zasiłkowym, ten na pewno jest aktualny http://www.zus.pl/formul/Zal_1.pdf Zasiłek rodzinny przysługuje na dzieci: * do ukończenia przez dziecko 18 roku życia, * nie dłużej niż do ukończenia 21 roku życia dziecka, jeżeli uczy się w szkole, * do 24 roku życia, jeżeli dziecko kontynuuje naukę w szkole lub szkole wyższej i ma orzeczony umiarkowany albo znaczny stopień niepełnosprawności. Feeko, jeszcze raz wszystkiego dobrego i dużo pozytywnego myślenia, nie możesz sie denerwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Tak trzymać Aga28, nam też jest ciężko, spłacamy kredyty, mamy córkę, teraz spodziewamy się drugiego skarba. I właśnie z tych skarbów trzeba się cieszyć, bo to największa radość naszego życia, oby wszystkie dzieci zdrowe były, tego Wam wszystkim życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Freeka
AGA a czy ja placze wy macie 2 wyplaty.. a my jedna.. i co jestem po studiach i nawet pracy nie ma... z chcia bym do owej poszla .. i za ten glupi staz brala miesiecznie te 400 zl I nie licze na manne spytalam sie i tyle.. Chyba to nie grzech? jakbym sie uzalala nad tym to moglabym zrobic to co moja kolezanka.. ktora wolala zaplacic za skrobanke niz potam myslec czy jej wystrczy do konca miesiaca I ciesze sie ze jestem w cizy poradze sobie jakos z zasilkiem owym lub nie choc sporo by nam pomogl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagola
dzięki bardzo dla 100% jasności urlop wypoczynkowy przysluguje mi, tak? Słuchaj a można brać urlop tylko na rok szkolny, a póxniej na wakacje nie? i od 1 09 znowu na urlop wszystko byłoby łatwiejsze gdyby ten socjal w Polsce był lepszy Czym się zajmujesz na co dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarówka_23
ja mam takie pytanie odnośnie wyplacania zasilku chorobowego. Jestem w ciąży, termin porodu mam na koniec stycznia (pewnie wyjdzie początek lutego). Od 25 października jestem na L4 (ciąża zagrożona) i tak będzie już pewnie do końca ciąży. Zwolnienie mam przedłużane co 3 tyg. Wiem, że żeby ZUS wyplacił chorobowe, musi minąć 33 dni niezdolności do pracy. Czyli gdzieś 25 listopada miną mi te 33 dni. Po raz pierwszy w życiu jestem na L4 mimo że to druga moja ciąża (poprzednią przepracowałam aż do porodu) i jestem kompletnie zielona w sprawie wypłat zus-u - w jakie dni miesiąca zus wypłaca to chorobowe?? Pytam, bo mam zamiar przeznaczyć te pieniądze na część wyprawki i nie wiem kiedy będę mogła zrobić zakupy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
jagola - a czy przypadkiem Ty nie podlegasz pod Kartę Nauczyciela, bo ja tłumaczyłam na podstawie Kodeksu Pracy, a na Karcie Nauczyciela się nie znam. Na codzień zajmuję sprawami kadrowo-płacowymi, ZUS-y, i inne podobne pracownicze. ciężarówka_23 - ZUS placi od 34-go dnia (tylko wtedy gdy pracodawca zatrudnia do 20 osób), ale za pierwsze 33 płaci pracodawca. Jesteś pracownikiem czy masz inny tytuł ubezpieczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freeko
Może Cie pocieszy ze inni mają gorzej? Oboje z mężem jesteśmy po studiach, on zarabia 860 zł netto,ja jestem na wychowawczym dostaję zasilek rodzinny i dodatek wych.razem 443 zł mamy dwuletnią coreczkę, nie mam możliwości powrotu do pracy... policz ile mamy na osobę,musi nam to wystarczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja76
jestem panną w styczniu urodze dziecko,czy dostane od panstwa te 500 zł,(jezeli jest to dodatek do rodzinnego )a ja rodzinnego nie mam,i czy wychowawczy tez mi bedzie przysługiwal.nie ma umowy na stale.czy musze zalozyc sprawe o alimenty czy sie obejdzie dochod moj nie przekroczy 504 na osobe ma jeszcze 1 dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagola
pewno masz racje, ale i tak ci dziękuję bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Maja - jeśli rodzinnego nie masz to musisz zlożyć o niego wniosek jak się dziecko urodzi, o rodzinne i dodatek z tytułu urodzenia. Jesli jesteś pracownikiem to po urodzeniu należy Ci się najpierw zasiłek macierzyński a potem dopiero wychowawczy. Jeśli nabedziesz prawo do urlopu wychowawczego to możesz się starać o dodatek do rodzinnego z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym. Podajesz za mało informacji na temat zatrudnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
A co do alimentów to trzeba włączyć je do dochodu przy składaniu wniosku o rodzinny, abo wtedy gdy nabędziesz do nich prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja76
wilou mam umowe do dnia porodu.jak narazie,ale w firmie jest zla sytuacja i obawiam sie czy dostane dalej umowe.a czy konieczne jest zalozenie sprawy o alimenty czy bez tego tez dostane to 500 i rodzinne na malenstwo.a mam jeszcze niewykorzystany zalegly urlop ,pracodawca musi wyplacic mi ekwiwalent prawda??a czy za rok 2006 tez nalezy mi sie juz urlop i czy pracodawca musi mi wyplacic bo jak mówie nie ma szans abym wrocila do tamtej pracy chyba ze wyprosze od nich wychowawczy i wtedy podpisze nastepna umowe.troche namieszalam. pozdrawiam i bardzo dziękuję.:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Freeka
Do FREEKO... Kochanie.. to zadne pocieszenie.. wrecz przeciwnie.. Smuci mnie to bardzo... Jestem osoba dosyc wrazliwa na ludzka niedole i szczerze powiem ze mam na osiedlu takie maluchy ktorym zawsze kupuje cos slodkiego bo wiem ze ich rodzicow na to nie stac.. To okropne ze nie stac niektorych na to aby moc swobodnie isc np do sklepu i zrobic zakupy takie na ktore sie ma ochote tylko takie na jakie stac... Ja sie ciesze ze moi rodzice nam pomagaja.. bo nie mialabym tak wesolo jak mam ze zawsze pelny zamrazalnik i szafki... i jestem w o tyle dobrym polozeniu ze mnie nauczono pracy.. Ja potrafie z ziemniaka i jajka zrobic syty obiad nie zalamujac rak.. Pytanie tylko co bedzie jak te wszytkkie ksiazniczki co zapuszczaja paurki i mysla tylko o swych cieniach do oczu poczna jak sie znajda w takim a nie innym polozeniu.. Ale to temat na inny topik :( Jest mi przykro ze zyjemy w takim kraju ! Ale jak powiedziala Wiola.. nikt nie powiedzial ze bedzie latwo :( Pozdrawiam 🌼 i zycze duzo milosci wsparcia w najblizszych i zdrowia .. bo to jest najwazniejsze ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciocia
Witam Chcialam sie spytac o siostrzenice... Jest mama 6 miesiecznego chlopca, obecnie nie jest zamezna - slub planowany jest w kwietniu Czy do tego czasu nalezy sie jej jakis zasilek jako matce samotnie wychowujacej dziecko etc Na poczatku wyplacano jej bowiem takowy ale tylko chyba 2 czy 3 miesiace i powiedziano ze wiecej juz ich nie bedzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarówka_23
violetta - no może się pomylilam, chodzi od 34 dnia - ale dnia kalendarzowego czy dnia PRACY (bez weekendów) bo wiem że i tu są jakieś zasady. Wiem że pracodawca płaci wynagrodzenie chorobowe za pierwszy miesiąc a potem dostaje się z zus-u zasiłek chorobowy. Jestem pracownikiem, pracuję w firmie prywatnej. Więc jeśli już minie ten 34 dzień pracy - (pod koniec listopada) - to w jakim czasie od tego dnia Zus przyśle mi pieniądze? Są jakieś reguły czy np. 15 dnia każdego miesiąca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"pracodawca\" (ale pracujemy tylko ja i ojciec mojego dziecka -nie ma pracownikow) jestem na maciezynskim myslalam ze za ten okres nie musze placic calej skladki zus ....a przyslali mi wlasnie ze zalegam od lipca!? dodam ze nie skladalam zadnych wnioskow o zadne pieniadze (bo troszke wstyd by mi bylo...) jak to jest ? z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie, czy idzie sprawdzić czy pracodawca wysłał wszystkie dokumenty do ZUS w sprawie L4??? i kiedy dostaje się taki zasiłek chorobowy????? do domu czy w zakładzie pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×