Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie mo偶na dodawa膰 nowych odpowiedzi.

Go艣膰 Kobieta dojrza艂a

Pogaduszki na werandzie

Polecane posty

Aurinko馃尰 i Paula馃尰 Jestem z Wami tam na Kurpiach przy Finlandii i 艂ososiu:D Ja jej te偶 偶ycz臋 Onnellista Uutta Vuotta!Szczeg贸lnie mi si臋 podoba ta Onnellista!!!Pi臋kne s艂贸wko:D Fajnie,偶e macie 艂adn膮 pogod臋,u nas do po艂udnia by艂o jako tako,ale teraz pada,pada,pada. Je艣li chodzi o zwiedzanie to ja te偶 lubi臋 przysiada膰 w knajpkach i troszk臋 pogada膰. Tak mi艂o Paula napisa艂a,偶e czuje si臋 lepiej i lepiej.Ja my艣l臋!!!!! A nasza Aleks馃尰 jest dowodem:D:D:D A ca艂a reszta? 馃憚

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
alejakjuzcostonie,janiewiemjaktosiedzieje,alewidaczewszysc ale jestem dowodem... Linko moja kochana馃尰

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Przed p贸j艣ciem spa膰 zajrza艂y艣my z Paul膮 na Werand臋. Nawet nie macie poj臋cia jak Paula, nie m贸wic o mnie, uciesz艂a si臋 postami od Aleks i Linki. Dzi臋ki serdeczne.:) Linko Droga 馃尰spiesz臋 doda膰, 偶e wybra艂a艣 najlepsze s艂owo, bo \"onnellista\" znaczy \"szcz臋艣cie\". Pi臋kne s艂owo.:) . . Hei Aleks 馃尰 ja Linka 馃尰, kiitos ystavallisista vastauksistanne tanaan! Terveiset Suomesta, Paula Maria.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
alejakjuzcostonie,janiewiemjaktosiedzieje,alewidaczewszysc a poza tym jest mi bardzo mi艂o.:):):) Ps.Nie tak dawno wpu艣ci艂am OGARY na Werand臋.I nic.To si臋 nie przyznam.Albo nie ! Przyznam si臋,na 艣w.Franciszka- jak dozyj臋.:-O

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
:D alejakjuzcostonie,janiewiemjaktosiedzieje,alewidaczewszysc wyjdzie czy nie wyjdzie ??????

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Nic nie rozumiem co to jest to alejakjuzcostonie,janiewiemjaktosiedzieje,alewidaczewszy sc ???

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
:D ()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()() raz wyjdzie,raz nie. Zale偶y od Wielkiego Ducha.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
.......................................................... No,Ducha...dobrego.Opiekuna tego forum.Jak mu podpadn臋 ,to nie mog臋 przyty膰 !

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
.......................................................... A jednak !!!:D:D:D Dobry Duchu tego topiku Przyrzekam,偶e b臋d臋 grzeczna I nigdy ju偶 nie b臋d臋 wmawia艂a kochanym kole偶ankom 呕e Ludwik XVI by艂 synem Marii Leszczy艅skiej Je偶eli by艂 jej wnukiem.... I zawsze dobrze policz臋 Ludwik贸w,przed napisaniem postu na Werand臋.. A za pokut臋 p贸jd臋 teraz do 艂贸偶ka bez ksi膮偶ki..:( A L E K S

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Aaaaaa! No to juz wszystko teraz rozumiem....:-o (sic).. Ty to masz chody...:-(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
:D:D:D Belva,skopiuj te moje kropki ,wci艣nij Enter i pisz ! Powinno Ci wyj艣膰. .......................................................... Dobranoc.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
.......................................................... dzieki

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 belwa
Kocham cie Aleks, ty prawdziwy czlowieku... Ale tak jak weszlam tu z malym zapytankiem do ciebie na czerwono...kilka miesiecy temu, tak musze stad isc bo nie moge zniesc atmosfery az tak dla mnie nieprzyjaznej. Jak chcesz to mozemy sobie pogadac na innych topikach... a was moje niedoszle przyjaciolki pozdrawiam i zycze abyscie zyly w spokoju chodzac po miekkich piernatach i nigdy nie czuly ze ktos kolo was cierpi. Jedzcie nie tyjac , spijcie slodkimi snami niemowlakow, kochajcie zawsze oczywiscie z wzajemnoscia i miejcie pocieche z waszych dzieci. Jednym slowem zycze wam abyscie nigdy nie przejzaly na oczy. .....Tak jak Maria Antonietta...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Halo, jest tu kto? Tak rzadko mog臋 wej艣膰 na werand臋, a tu pusto. Aurinko pewnie zwiedza z przyjaci贸艂k膮, ale reszta? Jaki艣 czas temu wywo艂a艂am temat naszych ukochanych zwierz膮t. A teraz czytam i oczom nie wierz臋! Czy wiesz, Aleks, 偶e ja te偶 zna艂am psa, kt贸ry 艣piewa艂? I w dodatku nazywa艂 si臋 Nero! Jego pan przygrywa艂 mu na organkach, a on pi臋knie wyci膮ga艂... To by艂o jakie艣 18-20 lat temu i prawie na pewno nie by艂 to pies z Twojej opowie艣ci.. Pozdrawiam floska

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Floska..馃尰 To nie tylko prawie na pewno.To na pewno - na pewno.:) Noblesse oblige.Widocznie imi臋 Nero / chocia偶 patron niezbyt pi臋knie zapisa艂 si臋 w historii,aczkolwiek cezar / ,powoduje wybuch talent贸w muzycznych u psich obywateli. M贸j Nero - ten o kt贸rym pisa艂am - odszed艂 Tam,gdzie wszystkie zwierz臋ta s膮 szcz臋艣liwe - wiele lat wcze艣niej.Bo i czas,gdy nosi艂am warkocze - odp艂yn膮艂 w dal...jak okr臋t......Batory...w przesz艂o艣膰. Ale u mnie mieszka tak偶e Nero.Kt贸ry艣 tam z kolei.Ale jego talent贸w nikt nie sprawdzi艂 do tej pory.Bo nikt ju偶 nie zagra,a i fortepianu te偶 nie ma.. Pozdrawiam wszystkich serdecznie - Aleks.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Wszystko przemija.... i to jest pocieszaj膮ce,niezwykle pocieszaj膮ce. Witajcie ciemn膮 noc膮馃尰 Nawet tak mi艂e chwile sp臋dzone z moimi nowymi,m艂odymi s膮siadami ju偶 nigdy nie wr贸c膮............ Moi nowi s膮siedzi maj膮 trzech syn贸w! Dzi艣 po raz pierwszy mia艂am okazj臋 ich pozna膰,w dobrym o艣wietleniu i w okularach:D Ka偶dy jest inny!Zawsze mnie to zastanawia艂o jak mog膮 by膰 do siebie niepodobne dzieci tej samej mamy i taty!!! Po urodzeniu m艂odszej c贸rki jak偶e by艂am zdziwiona inno艣ci膮 tej pierwszej! Moja starsza c贸rka to trudna mi艂o艣膰!Powa偶na,m膮dra,偶yj膮ca w swoim w艂asnym 艣wiecie,u艣miechaj膮ca si臋 do siebie,zamy艣lona,jakby nie wiedzia艂a co si臋 wok贸艂 niej dzieje. I druga,moje szcz臋艣cie natychmiastowe,otwarto艣膰 na ludzi i zwierz臋ta,si艂a i m臋stwo w ma艂ym,szczuplutkim ciele! Kiedy艣,dawno,dawno temu chcia艂am mie膰 du偶o dzieci,ale jako艣 los nie pozwoli艂. Nie wiem czy moja s膮siadka z drugiej strony ulicy chcia艂a mie膰 ich du偶o,ale los jej nie posk膮pi艂: dwa razy bli藕niaki!Cztery dziewczyny i jeden kr贸lewicz:D Widz臋 te 艣liczne dziewczyny,a ka偶da jest inna, jak biegn膮 nasz膮 ulic膮 do autobusu. Szczeg贸lnie podoba mi si臋 najstarsza,jest wysoka i szczup艂a.Ma d艂ugie w艂osy,kt贸re zostaj膮 jakby za ni膮 w tyle,gdy idzie tym swoim spr臋偶ystym krokiem.Jest nieco podobna do Ma艂gosi Beli,ona nie idzie,ona p艂ynie przed moim oknem. To tak by艂o troszk臋 o m艂odo艣ci:D Mo偶e dla odmiany o staro艣ci? Dzisiaj,stoj膮c na chodniku i czekaj膮c na zielone 艣wiat艂o, zauwa偶y艂am przechodz膮c膮 na czerwonym pewn膮 starsz膮 ju偶 pani膮 z wielk膮 torb膮 na k贸艂kach.Nic sobie nie robi艂a z przeje偶d偶aj膮cych samochod贸w,ca艂膮 swoj膮 osob膮 lekcewa偶y艂a ich hamowanie i wymijanie z tr膮bieniem w艂膮cznie. Wysz艂o na to,偶e staro艣膰 jest niemo偶liwa:D,ma wszystko w nosie! Mo偶e i tak! Dobranoc naprawd臋馃憚

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Aleks馃尰 Floska馃尰,nie martw si臋,偶e tak troch臋 by艂o pusto,tak zawsze jest po wizycie belvy,Idalio馃尰,Aurinko z Paul膮馃尰馃尰,Jay馃尰ju偶 zapracowana,Ewik馃尰Stello馃尰

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
O m艂odo艣ci i staro艣ci ... We wczesnej m艂odo艣ci, zwanej dzieci艅stwem, wydawa艂o mi si臋, 偶e nie warto 偶y膰 powy偶ej 30. roku 偶ycia. Tym bardziej, 偶e jak mi wywr贸偶ono z r臋ki, mia艂am zako艅czy膰 偶ywot w wieku 22 lat. Rok 2000 wydawa艂 si臋 tak odleg艂y, jak rok 艣wietlny zwielokrotniony. Brakowa艂o wyobra藕ni, 偶eby zobaczy膰 siebie w tym roku, nie m贸wi膮c ju偶 o nast臋pnych latach. W pracy by艂am najm艂odsz膮 osob膮, potem zmieni艂am prac臋 i znowu by艂am najm艂odsz膮 osob膮, w nast臋pnej pracy sytuacja si臋 powt贸rzy艂a. Wsz臋dzie musia艂am t艂umaczy膰, 偶e nie jest to moja pierwsza praca. Nast臋pnie bywa艂am najm艂odsz膮 osob膮 w pracy, poniewa偶 m艂odsze osoby przychodzi艂y i odchodzi艂y i kiedy trzeba by艂o co艣 za艂atwi膰 w imieniu wszystkich dla wszystkich szukano najm艂odszej osoby a wtedy ... pada艂o na mnie. 呕artowali艣my sobie z tego a ja czeka艂am na przyj臋cie nowego, m艂odszego ode mnie pracownika. Mia艂am wi臋c do艣膰 d艂ug膮 m艂odo艣膰. Teraz mamy rok 2007. Szybko min臋艂o tak wiele lat, tak du偶o si臋 zmieni艂o ... Popatrzy艂am przez okno. Wraca艂a nasza najstarsza lokatorka, plastyczka. Wysz艂a zza budynku, skr臋ci艂a w przeciwn膮 stron臋 i po chwili wolnym krokiem posz艂a w kierunku swojej klatki. Starsza pani zosta艂a osamotniona – syn rozwi贸d艂 si臋 i wyjecha艂 na podlasie. Ona, mimo zach臋t syna nie zdecydowa艂a si臋 na opuszczenie Warszawy. Uwa偶am, 偶e powinna mie膰 jak膮艣 pomoc, nie powinna mieszka膰 sama. Tym bardziej, 偶e jako osoba nietolerancyjna i apodyktyczna zrazi艂a do siebie prawie wszystkich s膮siad贸w. Ale ona nie chce mie膰 偶adnej sta艂ej pomocy. Nie bardzo te偶 mo偶e liczy膰 na zainteresowanie ze strony wnuczek, kt贸re mieszkaj膮 niedaleko. Pani krytykuje wszystkich i wszystko bardzo ostro. Do niedawna pani plastyczka prowadzi艂a samoch贸d. Znajoma jecha艂a jako pasa偶erka w jej samochodzie i prze偶ywa艂a horror na wszystkich skrzy偶owaniach – pani za kierownic膮 wymusza艂a zawsze pierwsze艅stwo, skrzynia bieg贸w warcza艂a i trzeszcza艂a. Pani jako kierowca czu艂a si臋 bardzo dobrze i lekcewa偶y艂a innych u偶ytkownik贸w drogi. Przyznaj臋 racj臋: staro艣膰 jest niemo偶liwa i ma wszystko w nosie. Moja staro艣膰 te偶 ma wszystko w nosie, do kt贸rego wesz艂a nieproszona w postaci kataru. A kysz!!!! Pozdrawiam wszystkich 馃尰 Idalia

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witam wszystkie \'\' dziewczyny \'\' na Werandzie . Specjalnie u偶y艂am cudzys艂owa do s艂owa - dziewczyny.Posty Linki 馃尰 i Idalki 馃尰 daj膮 wiele do my艣lenia. Szczeg贸lnie wzruszy艂a mnie staro艣膰,kt贸ra zago艣ci艂a w Idalki nosie.:) A gdzie ona jest u mnie ? Nie wiem .Mam tylko nadziej臋,偶e nigdy,przenigdy nie dojdzie do mego serca. Mam znowu czas.To staje si臋 ju偶 nudne.Ta choroba,kt贸ra nijak nie chce ode mnie odej艣膰.Czytam du偶o,tak偶e w internecie,i my艣l臋...my艣l臋 ... Kobiece fora ,stworzone dla kobiet i przez kobiety.Szczeg贸lnie interesuj膮 mnie te dla moich r贸wie艣niczek.Mam wiele swoich osobistych sympatii na tych forach,ale nie mam 偶adnej antypatii. Bo i mie膰 nie mog臋 ! My,kobiety po 50 -tce,wchodzimy do netu ju偶 ze swoim 偶yciowym baga偶em. My znamy ju偶 偶ycie ! I mi艂o艣膰 - ta najwi臋ksza ju偶 za nami.I pierwsze s艂owa wyseplenione przez nasze dzieciaczki - ju偶 doros艂e i cz臋sto oboj臋tne. A tak偶e i zdrady ,niepowodzenia i cz臋sto....za cz臋sto...艣mier膰 bliskich. Ka偶da z nas ma prawo do chwili zniecierpliwienia.Ale to nic takiego,przecie偶.Ja pami臋tam ,jak nie艂adnie zachowa艂am si臋 wzgl臋dem dziewczyny \'\' Koniec 艣wiata\'\'.W og贸le nie zrozumia艂am jej dobrej woli.Nie znaj膮c jeszcze dobrze zasad netu,kt贸re ka偶膮 np.na znak 偶a艂oby umieszcza膰 wirtualne 艣wiece - dotkn臋艂am j膮 w spos贸b niezamierzony. Ale szybko przywo艂a艂a mnie do porz膮dku,a ja otworzy艂am ca艂e serce,aby zrozumia艂a co we mnie siedzia艂o tego dnia. Wiem,偶e mi wybaczy艂a. A dzisiaj na jednym z topik贸w przeczyta艂am zdanie,偶e kobiety s膮 gorsze od dzikich zwierz膮t! Zdanie pisane przez kobiet臋 - dla kobiet ! Moje kochane.Mo偶e czytacie takie zdania pisane obecnie przez m臋偶czyzn w zwi膮zku ze spraw膮 Simona Mola. Tak,one s膮 zwierz臋tami !! Dzikimi - bo zachcia艂o im si臋 czarnego....no,mniejsza o to.I dobrze im !! Niech zdychaj膮 !! Nie czyta艂y艣cie ? To poczytajcie ! Ja u偶eram si臋 z tymi wypowiedziami,ale bezskutecznie.. I przypomina mi si臋 ta okropna scena z \'\'Krzy偶owc贸w \'\'...mo偶e pami臋tacie ? Zgwa艂cone przez muzu艂man贸w kobiety chrze艣cija艅skie ,le偶膮 w s艂oncu pustyni przywi膮zane za r臋ce i nogi do palikow wbitych w ziemi臋. Konaj膮 ju偶 kt贸ry艣 dzie艅 ,a j臋ki s膮 coraz cichsze. Nie wolno do nich doj艣膰,bo na nich poga艅skie nasienie....To wszystko na oczach obozu wojsk Frank贸w,w kt贸rym pe艂no pa艅 wysokiego rodu - 偶on rycerzy. I 偶adna...absolutnie 偶adna nie przychodzi z pomoc膮. Tylko jedna.Pami臋tacie ? Blanka ? Uznana za czarownic臋 -p贸藕niej. Ona pod os艂on膮 nocy przychodzi z no偶em,i 偶egnaj膮c je -zadaje lito艣ciwy cios,skracaj膮cy ich m臋k臋. Faktycznie,trzeba by膰 kim艣 innym w tym 艣wiecie pe艂nym brutalno艣ci - aby pokaza膰 serce i lito艣膰. Czy tak bardzo si臋 zmienili艣my ? Nie,wcale.. Ale nigdy nie chcia艂abym napisa膰 zdania tam,gdzie m贸wi si臋 o moich siostrach jak o dzikich bestiach.Co tam ! Znacznie gorzej ! Bo nie wiem,czy i ja nie jestem w zamy艣l臋 t膮 besti膮 ! A nie jestem. Nie chcia艂abym tak偶e pisa膰 tam,gdzie s膮 jakie艣 niezrozumia艂e dla mnie konflikty.Po co i dlaczego ? Takie zadaj臋 sobie pytanie .. A co do staro艣ci ,od kt贸rej nieco odesz艂am ? Tak膮 staruszk膮,kt贸r膮 opisa艂y艣cie jest moja Mamusia.Ona i tylko Ona.To si臋 liczy.Reszta to mierzwa.....eeech.. U艣ciski dla wszystkich - Aleks.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Koniec 艣wiata
Aleks....ja wiem, 偶e Ty jeste艣 niesamowicie dobr膮 osob膮. Wybaczy艂am Ci ju偶 dawno, wiem, 偶e nie zawsze mamy dobry dzie艅, a czasem nie wszystko mo偶emy od razu zrozumiec. Znasz mnie, zawsze moje wpisy sa kr贸tkie. Ale nigdy nie ma w nich pod艂o艣ci i zarozumia艂o艣ci i nikogo nimi nie krzywdz臋. Jestem tu u was pod innym czarnym nickiem ale bardzo rzadko. Nie b臋d臋 ju偶 pisac pod nickiem "Koniec 艣wiata" bo go nie chc臋! Pozdrawiam z ca艂ego serca Ciebie i pozosta艂e Panie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny馃尰馃尰 Nie na darmo si臋 m贸wi: starsza,ale m艂oda duchem:D Chyba mo偶na to powiedzie膰 o nas.Bo m艂odo艣膰 czy staro艣膰 jest cz臋sto spraw膮 wyboru. Osoba jeszcze m艂oda,ale wiecznie pouczaj膮ca,egoistyczna i wszystko lepiej wiedz膮ca jest staruszk膮! A starsza pani,staraj膮ca si臋 nad膮偶a膰 za 艣wiatem tak szybkich zmian,przyjazna i pe艂na empatii, nigdy nie b臋dzie stara. 呕yciowy baga偶 ka偶dej z nas jest nieco innego rodzaju.Ale nikt nie ma prawa go ocenia膰!Ani wyszydza膰,ani pot臋pia膰! To ju偶 nawet sprawa dobrego smaku i kultury osobistej. Jestem szcz臋艣liwa mog膮c przebywa膰 na werandzie z Wami dziewczyny鉂わ笍 Lubimy si臋 i rozumiemy,jeste艣my sobie potrzebne na lepsze i na gorsze dni,a staro艣膰 mamy wy艂膮cznie w nosie,w postaci kataru! Pozdrawiam wszystkie mocno馃憚 Dzi臋ki za pozdrowienia z 鉂わ笍

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

×