Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kobieta dojrzała

Pogaduszki na werandzie

Polecane posty

A gdzie Sofka? Witajcie w niedzielę, Linko, znowu zgubiła się Sofka. Co za pech! Sofko, bywaj częściej, 🌻bo widzisz, że nieobecni nie mogą się bronić, ale za to łatwiej mogą się zagubić, nawet na naszej werandzie. Zagubiła sie też Stella, pozbawiona komputera w oczekiwaniu na następny. Stello przybywaj do nas jak najprędzej !!!!🌻 Miło mi powitać Iskiereczkę, która wzmocniła południową stronę Werandy. Powiało ciepłem i kolorem. Południe trzyma się mocno. Ja zgubię się jutro, bo wyjeżdżam na wieś i spędzę tam kilka dni. Będzie się dużo działo, kotka znowu będzie chodzić po trawie jak tancerka w baletkach. Nastąpi ponowne oswajanie się kota z domem i ogrodem a przedtem niepokój w samochodzie. A teraz jest tak dobrze; późne wstawanie z długim przeciąganiem, wędrówki na balkon i z powrotem, chodzenie po balustradzie i wszystko już poznane. I nie trzeba jechać samochodem. Mnie czekają pęcherze od sekatora lub nożyc do trawy i inne nieprzewidziane przypadki przy pracy. Zajęć będzie dużo, pogoda chyba się poprawi. Do widzenia, nie zapomnijcie o mnie. Benigna 🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Tobie zapomnieć ,Benigno 🌻 ? To niemożliwe!!! O kimś kto umiał namalować obraz - słowami ? To rzadka umiejętność....połączona na dodatek z serdecznością.. A może tam,wśród narzędzi ogrodniczych,zaplącze się taki mały,maluśki laptopik z dostępem do internetu ? I z niego dolecą wiadomości na werandę ? W każdym razie ,życzę miłego pobytu..:)..A koteczce - spotkania miłości / wyłącznie platonicznej / w postaci pręgowanego zucha,z huzarskimi wąsami i kawaleryjską fantazją. Pozdrawiam serdecznie - Aleks.. ps.Całuski dla wszystkich werandowiczek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linko ❤️ jestem, jestem! Ale w tak czarnym i głębokim dole, że nawet pisać mi się nie chce, tylko czytam. Tym bardziej cieplutko mi się zrobiło koło serca, że ktoś jeszcze mnie wspomina. Dzięki! Witam nowe Panie na werandzie, czytając, czuję, jakbyśmy się znały od dawna.A dla wszystkich wiosenne 🌻 🌻 🌻.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flosko 🌻 .. Wszystkie Cię pamiętamy.I za każdym wejściem na werandę ,liczymy że będziesz.. Trzymaj się serce.Cóż,nie Ty pierwsza i nie ostatnia,której życie daje w kość.Tak ,to wielka prawda ; nie przywiązuj się do świata,bo on nie odpłaci się tym samym. Prawdą także jest ,że z każdego doła wyjście jest tylko jedną drogą - do góry..:) Pozdrawiam - Aleks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maonna
Aleks i Wszystkie Kochane Panie witam cieplutko, milutko i do nóg bukiet 🌻, 🌻, 🌻, 🌻, 🌻, 🌻, ślę. Jak pięknie jest na świecie kiedy słoneczko na niebie, chmurek mało i perspektywa najdłuższego weekendu przed nami. Iskiereczko byłam wczoraj z synem an "Wakacje Jasia Fasoli", to nie mój ulubiony rodzaj humoru, ale cóż się nie robi dla dzieci. Może mijałyśmy się na kinowym korytarzu? Podajcie sposób zachęcenia mego kota do wejścia do domu. łaskawca mój życzy sobie bym to ja do niego przychodziła, a on wspaniałomyślnie daję się wtedy smyrać i tak cudnie patrzy mi w oczy. Miło by było zasiąść na domowej kanapie z kawunią i mieć go przy sobie. A On jak to kot podchodzi do drzwi i się wycofuje. ( mam problem z klawiaturą dużego ł nie wstawia, więc wybaczcie). A pro po zmykam na kawę. Dziś coś dobrze mi się spało i wstałam w ostatniej chwili. Do pracy wpadłam równo z dzwonkiem i wszystkie lekcje bez kofeinki (okropność!!!!!!), a przy uczniach jakoś nie potrafię. Miłego popołudnia i wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼🌼, jest zguba!!! Sofka z Kitusią i Mysią,,jestem!! jestem !! czytam !zachwycam sie Wami i Waszymi zwierzaczkami . Benigno Wielkie !!!dzieki za pamięć ,troszke mam pietra ,boje sie wchodzic na topiki ,może ?? przyciągam złe moce ?? akyszzzzzzzz!aa kyszzzzzz! OD !Wspaniałych Werandowych Dam! ❤️ ❤️! ❤️!!!!!!piszcie dalei tak wspanialeeee! ,,pozdrówka i papatki 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,Floska ❤️ !? chwyć za moja dłoń ło matko !zobacz !ile tu dłoni !! wszystkie skierowane do Ciebie ,tylko odrobinke chęci i zapomnisz o dołach ,kofaniutka !trzymaj sie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie werandowiczki,😍 Jestem, wczoraj wróciłam zbyt późno aby zabierać się za pisanie. To był uroczy dzień, nazywam mojego teścia z radościa tatą, gdyz jest to wspaniały człowiek. Chciałabym w wieku 82 lat miec tak światły umysł, poczucie humoru i młodą duszę. Maonno 🌼 Ty też byłaś w kinie?! ja byłam na 17-tą , a TY? Też przyszło mi go głowy pytanie czy aby nie ma Was na widowni? :D Podzielam twoje zdanie nt. tego filmu bardziej podoba mi się Fasola w krótkich skeczach , właściwie najlepsze scenki z tego filmu widziałam w jego reklamie. Na filmie Woody Allena przynajmniej cały czas rechotałam chodzi o \"Scoop-goracy temat\". Ten film goraco polecam. MM był zazenowany, powiedział że w przyszłości staranniej dobierzemy repertuar. Pozdrawiam : Aleks555 🖐️ Linka58 🖐️ Benigna 🖐️ Aurinke 🖐️ floske56 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maonna
Iskiereczko byłam na 16.00 ale pomyślałam o Tobie tez, gdyż widziałam na topiku Twoją wypowiedź. To co piszesz o teściu jest bardzo miłe. Pamiętać zawsze należy, ze mamy tyle lat na ile się czujemy ( tylko lustro nie zawsze mówi prawdę). Tę mądrość powierzyła mi pewna zacna kobieta w słusznych latach i chyba coś w tym jest. Papatki dla wszystkich nocnych marków nocą piszących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM....zmęczona ale co tam!!! w nosie zaczynam mieć te wszystkie kłopoty !!!!!!!!! -Samo życie ...ale jak mówi pewne bardzo mądre przysłowie : -co nas nie zabije to nas wzmocni!!!-ooo prawda ,prawda -widzę jak w moim życiu inne sprawy zaczynaja jakoś dziwnie blednąć ... Pod koniec marca posadziłam 6 krzaków parkowej róży -i bardzo ładnie się przyjęła ! może to dlatego,że przed wsadzeniem do ziemi moczyłam korzenie w wodzie -cała dobę -prawie...ale to chyba fioska wie lepiej... A z budowa to tak :ławy są fundamenty też izolacja zrobiona ,niedługo rozprowadzamy kanalizację wodę i takie tam DROBIAZGI... -PRZYWIEżLI JAKąś ZIEMIę -MUSZE LECIEć .... pa pa wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miba🌻 Ziemię kupujesz ? Chyba polujesz na dopłaty z Unii :D,obszarniczko jedna...I jaka wygodna.Każe sobie podwieźć hektary na miejsce..:) A mamy tu specjalistkę od ziemi,niejaką Linkę🌻 Już ona Ci powie,jakiej klasy ta ziemia i ile ją musisz ugorować..i co uprawiać.Może rzepak na biopaliwa - tak sobie głośno myślę.. Iskiereczko🌻,jak będziesz w częstochowskim Cinema City,to może uda nam się jakoś tak zorganizować,abyśmy dołączyły z Maonną🌻.Przy okazji poznałybyśmy się,a może z czasem także inne dziewczyny z Częstochowy ,poznane przeze mnie na internecie kilka miesięcy temu. Jednak Net łączy ludzi .I tak dziwnie się układa,że nieznane sobie osoby ,przy spotkaniu po netowych rozmowach,są sobie bliskie,jakby znały się od lat.Ja mam już za sobą takie doświadczenie - niezwykle miłe. Pozdrawiam - Aleks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie było mnie z Wami dzień cały, a ile czytania.... Bomba :D Dziękuję. Nie ma to, jak dobra literatura faktu ;) Witam serdecznie 🖐️ Zobaczcie Miłe Panie, ile mamy ze sobą wspólnego. Połączone jesteśmy ze sobą na różne sposoby. Aleks🌻, Maonna🌻 i Iskiereczka 🌻 - z okolic Częstochowy; Benigna 🌻 i Myslinka 🌻, Maonna 🌻, Aleks🌻 - połączone \"więzami kocimi\", no bo Milka i Imitacja i Łazarz...; Maonna🌻 i Ewik🌻 powiązane ekscytacją nowym domem - budowanym i kupowanym; Aurinko (czyli ja :) ) i Iskiereczka 🌻 - wielbicielki jamników długowłosych, szczególnie miniatur (moja Czata ma lat 14 i jest moją najlepszą przyjaciółką), psów pościelowych, ale w porywach - myśliwskich; Benigna 🌻 i Aurinko (to znowu ja :) ) łączy Warszawa. Nie będę dalej wyliczać. Najważniejsze, że łączy nas Weranda :D Jutro wtorek. A we wtorki jeżdżę do Warszawy. Z moich Kurpiów to 75 kilometrów do centrum miasta. Cała wyprawa. Zrobiłam listę spraw do załatwienia i już teraz wiem, że nie uda mi się wszystkiego \"odhaczyć\". Dzień jest taki krótki. Na pierwszym miejscu wpisałam rzecz może nie najważniejszą, ale najmilszą. Zakupy w ulubionym sklepie ogrodniczym. Znajduje się na ulicy Bagatela w Warszawie, tuż obok królewskich Łazienek. Ulica Bagatela to jedna z nieliczych ulic Warszawy, której nie dotchnął czas. Wszystkie budynki stały tam przed wojną, a do naszych czasów przetrwały nienaruszone. Ostatnio postawili tam latarnie identyczne z tymi z lat trzydziestych ( lub wcześniej) ubiegłego wieku.Nadaje jej to szczególnego uroku. Sklepy się jednak zmieniają, w zależności od koniunktury. Trwa tylko jeden. Ogrodniczy od niepamiętnych czasów. I chociaż właściciel nie ma nic wspólnego ze swoimi poprzednikami, to jednak kontynuuje tradycję :D . Myślę, że duch miejsca tego, nakazuje taką, a nie inną branżę. A może dlatego, że w promieniu kilku kilometrow nie ma podobnego sklepu ;) Poznałam doskonale właścicieli i nawet dostąpiłam zaszczytu nikłego uśmiechu na swój widok. Ich Ogrodnicze Mości nigdy do nikogo się nie uśmiechają. Kilka tygodni temu nie pozwolili mi kupić pudełka nasion trawy, ponieważ stwierdzili, że dla mnie nadaje się tylko ta specjalna, której nie trzeba strzyc ;). Poczekałam, sprowadzili, będę za tydzień siać. Sklep gorąco polecam. Całkiem niedaleko, bo na Marszałkowskiej 6 jest moja ukochana księgarnia. Podobałaby się Wam ogromnie, bo prowadzi ją pani Elżbieta - przyjaciółka nie tylko moja, ale przede wszystkim wszystkich kotów. Tam można się wszystkiego o \"kociej\" litereaturze\" dowiedzieć\", zakupić lub zamówić, poradzić się i doinformować. Sklep gorąco polecam. Trzymajcie się cieplutko :D Spokojnej nocy 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodaję Sofkę kochaną🌻 z Kitusią i Mysią do naszej werandowej loży \"kocio zakręconych Pań\" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane moje,😍 😘 Aleks 🌼 masz racje, ze na forum mogą się zrodzić prawdziwe przyjaźnie. Przede wszystkim co cechuje nasze wypowiedzi? Szczerość, ponieważ my tutaj nie musimy tworzyć życiowych ról, piszemy co nas cieszy , co boli nie nadrabiamy minami, dzielimy sie naszymi spostrzeżeniami, odkrywamy o sobie czasem prawdy oczywiste, o których nie chciałoby nam sie pomysleć w samotności. Jestem bardzo otwarta na ludzi dlatego takie spotkanie w realu uwazam za znakomity pomysł. W niedalekiej przyszłości być może zamieszkam w Częstochowie więc nasz kontakt byłby częstszy. Maonno 🌼 to się tyczy również Ciebie. Twoja znajoma jest bardzo mądrą kobietą, taka madrość wypracowuje się z wiekiem. Aurinko 🌼 no to mamy wspólna miłość tj .jamniczek. Prawda, że są kochane? , no ale charakterki to one też mają niczego sobie. Moja Tola to szlachcianka jak ją nazywam, nie jest pazerna na jedzenie, jest niezwykle dumna, czasem sie obraża i potrafi być chimeryczna.Kocham ją okrutnie i nazywam moją córeczka ( o której zawsze marzyłam) - tylko zeby nie dowiedział się o tym mój synuś! ponieważ jest o to bardzo zazdrosny. No kończę , bo gotowa jestem zająć całą stronę, pozdrawiam i 😘 😘 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ Iskiereczko 🌻,na zdrowie.Stron u nas dostatek.Mam nadzieję,że Kafe nie zbankrutuje od naszych wpisów.. A od kilku godzin przewidywałam krach na Kafe,równy temu na Wall Street ,w czasach Wielkiego Kryzysu,ponieważ nie mogłam się tu dostać.Ale upartą niewiastą jestem i sforsowałam barykady,po to tylko ,aby Wam powiedzieć - MIŁYCH SNÓW... pS.a gdzie to Linka🌻 się podziała przy poniedziałku? Czyżby potomstwo Imitacji tak ją wykończyło,że leży biedaczka na szlezongu wąchając sole trzeźwiące ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane, Iskiereczko 🌻 - fajnie że do nas dołączyłaś:) Chciałam poinformować że jestem, że pamiętacie o mnie - dziękuję. Nie piszę bo ogarnął mnie mega leń, najchętniej bym spała i spała - i to robię - niestety. Po pracy planuję że coś zrobię w domu, ale wpadam i ...idę spac. Po zajęciach to samo, nie mam pojęcia co się ze mna dzieje - a wlaściwie z moim organizmem. Kochane, pozdrawiam was serdecznie. Zabieram się do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane🌻 szybko od rana🌻 Potomstwo Imitacji nie tyle daje mi się we znaki,Aleks🌻 co sama Imitacja! Właściwie z chwilą narodzenia małych nawiedza ją pewien kot!Myślałam,że to dumny tata przyszedł dowiedzieć się o małe,ale skądże.Faceci koci,no może nie tylko koci:D są okropni!Zostawił na altance ten swój straszny zapach i Imitacja momentalnie dostała na niego chęć:D. Nic,że karmi,że dzieci płaczą,poooooszła na noc,potem przez cały dzień jęczała,gdyż została przeze mnie uwięziona w domu,a na noc w piwnicy,buuu. W końcu nie wiem,czy nie będzie miała następnych dzieci,a przecież już miał być koniec! Pod wieczór więc leżałam na szezlongu:D oglądając \"Kożuszka\":D Wczoraj zaliczyłam pana od chińszczyzny:D,więc tym bardziej byłam obolała,bo to nie jest delikatny masaż,przy którym można zasnąć,ale dość bolesne naciskanie,a na koniec traktowanie prądem. Pod wieczór jeszcze trafiła do mnie Jagusia ze swoim szaleństwem.Zjadła pół garnka zupy jarzynowej,z którą nie miałam co zrobić:D,ten pies doprawdy ma dobry apetyt:D O szczerości. Tak iskiereczko🌻,wydaje mi się,że Weranda wręcz narzuca szczerość. I jeszcze może brak tego co ja nazywam udawactwem:D Nie umiem kłamać,mam słabą pamięć:D i pogubiłabym się momentalnie:D A oliwa i tak zawsze wypływa:D Mibko🌻pomocniku murarza trzymaj się na budowie! Aurinko🌻zainteresowałam się trawą nie do strzyżenia,co to za dziwo,nigdy o takiej nie słyszałam,co za wygoda,nie trzeba uruchamiać kosiarki:D Emilko🌻 wiosna,może to jest wiosna:D Pozdrawiam kochane👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężki dzień przede mną moje miłe... Ale muszę,po prostu muszę skreślić - jeżeli tak to można ująć - parę słów do Linki🌻 ,która jak widać podniosła swe nadobne ciało z tego szezlonga. Lineczko !!! Jestem pewna,że jeżeli chodzi o IMITACJĘ,to godzina W już wybiła.Czyli ,ni mniej ni więcej,szykuj pampersy.. Ale...możesz natychmiast ją sterylizować!! Nie ma znaczenia to,że kotka jeszcze karmi.Czy nie zdarza się w życiu ludzkim,że młoda mężatka i matka traci głowę / i nie tylko / dla wyjątkowo przystojnego przedstawiciela plci przeciwnej ??? A ten ,jak słyszę,używa jeszcze niebanalnych perfum...:) Tylko ten sposób Ci został Linko,opiekunko kotów zacnego ,wielkopolskiego rodu..Bo za chwilę ,z czułej matki jaką jest IMITACJA,zrobi się kocia jędza,która będzie bić swe dzieci łapą i to uzbrojoną w pazury... Takie to mądre są kocie matki... Tylko my,matki ludzkie,niańczymy swe dzieci dopóki możemy się poruszać.Za to ,kiedy już siły odmawiają nam posłuszeństwa,często- gęsto,te nasze wypieszczone kocięta ,zostawiają nas samych sobie.. A piszę te słowa nie w chwili rozgoryczenia,bo jadę zaraz do swojej Mamusi ,par exelance robiącej za hrabinę,ale po lekturze netowych listów ludzi z domów opieki... Pozdrawiam wszystkie werandówki cieplutko,przesyłając promyki jurajskiego słońca - Aleks.. Ps.Oczywiście te promyki przesyłam również tym,co tylko czytają...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj moja ukochana werandowa rodzinko!!! Bolą mnie ręce,nogi,to na czym siedzę (a mam na czym):D -ogólnie boli mnie cały człowiek!!! Ale dlaczego mnie to nie dziwi !Pierwsze dni były cięzkie,ale potem- to bułka z masłem -jak mówi mój synek:D 🌻:D Emilko...ja pięć lat temu tez tak miałam ...przychodziłam z pracy i szukałam kąta do spania !!! -A potem okazało sie,że jestem w ciąży...:) być może to jest wiosenne zmęczenie 🌻 Rewalskie wybrzeże już całkowicie wiosenne ...wszyskto pokryte kwieciem -intensywną zielenią ...pięknie ... choć ja znad łopaty widzę nie za wiele ...ale kątem oka ...:D :D Zapomniałam powitać naszą nowa iskiereczkę !!!🌻 -widac nasz topik jest na \"topie\":D -tak trzymac -jak się nie wykończę fizycznie i psychicznie to postaram się zaglądać choć raz na dwa dni...;p -piszcie ,piszcie jak wieczorem padam na twarzyczkę to siły mam tylko na czytanie :) \\Trzymajcie sie moje kochane -jak to mówia -\"w kupie siła \" :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie werandowiczki, 😍 😘 Miałam sie właśnie wybrac na rowerek, ale pogoda niepewna , a nad moim jeziorem ostro wieje, więc nici z planów.... Najbardziej zawiedziona jest Tolusia , bo kiedy zobaczyla , że wyciągamy rowery oszczekała nas radośnie. Pozdrawiam cieplutko wszystkie\"kocie mamusie\" kiedy bylam jeszcze panną też miałam kolejno parę kotków. Uwielbiam ich niezależność i dumę. Wiem jeszcze i to ,że potrafią kochać i okazywać to, kiedyś Wam o tym opowiem.... Dziękuję Paniom, które ostatnio witały mnie na topiku Emilii S. 🖐️ mibie 🖐️ Mam nadzieję, że z biegiem czasu lepiej się poznamy 🌼 Linko58 zgadzam się z Tobą w 100%, co do zachowań na tym topiku. Uciekam teraz na dwie godzinki, ponewaz koleżanka zaprosiła mnie na kawę. Do zobaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mile panie odpoczywajace na werandzie🖐️ Dzisiaj wedruje po topikach i szukam gdzie jest cieplej i milej. http://i166.photobucket.com/albums/u95/iwa455/nature-15.jpg Widze pare znajomych \"twarzy\", wiec milo jest tu napewno. Odpoczne na tej laweczce http://i166.photobucket.com/albums/u95/iwa455/nature-14.jpg i w mojej wedrowce nieraz moze was odwiedze i popatrze na te piekne widoki http://i166.photobucket.com/albums/u95/iwa455/nature-13.jpg http://i166.photobucket.com/albums/u95/iwa455/untitled.jpg http://i166.photobucket.com/albums/u95/iwa455/pretty-1.jpg http://i166.photobucket.com/albums/u95/iwa455/nature-1-1.jpg http://i166.photobucket.com/albums/u95/iwa455/n01-1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maonna
Iwa455 ławeczka powaliła mnie na kolana. Zainstalujmy taką obok werandy. Co do moich kocich doświadczeń to ze wstydem muszę przyznać, że mój Lazarz tp panna Lazarzowa. Nigdy do tej pory nie miałam kota, a psa dawno temu. I wstyd się przyznać dopiero moje pacholątko upierdliwe (patrz syn) oświeciło mnie w tej niewiedzy bezbrzeżnej. A ileż miał przy tym zabawy i naśmiewanie się ze swej rodzicielki. Kot zdrowieje w oczach, sierść nabrała przepięknego połysku i apetycik okazał się dość pojemny. Pozdrowienia dla budowniczych, rowerowych, kocich i psich Werandowiczek. I innych miłych pań też 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam..z mojego domu rodzinnego.. A tu takie piękne zdjęcia Iwy🌻...Boże,jaki świat jest piękny.Ten las jesienny...i ta woda... A jednak ludzie nie doceniają tego.A uczucia ludzkie są takie ulotne,jak dmuchawce..czyli mlecze,które tak tępicie w swoich ogródkach.A ja je kocham,bo w lesie one nie są chwastami... Ale wszyscy planują tylko dobrze,tylko nie zawsze wychodzi.Tak jak moim Rodzicom.A dom wybudowali taki piękny...A czy mnie tak udało się wszystko ? Pytanie...na które boję się odpowiedzieć... Miba🌻.Ty też budujesz ,dla siebie i swoich dzieci. Dedykuję Ci słowa piosenki Alicji Majewskiej,które za mną chodzą od kilku dni... ___________ To nie sztuka wybudować nowy dom; Sztuka sprawić, by miał w sobie duszę. Podków szczęścia nie wyrzuca się na złom, Nie wynosi się na śmietnik snów i wzruszeń. To nie sztuka wytrenować sobie mózg; Sztuka sprawić, by rozumiał ludzi, By pozwolił nam się wsłuchać w deszczu plusk, By nie budzić z marzeń nas, jak budzik. To nie sztuka skomponować super-plan, Wszystko z góry mieć zaplanowane. Sztuka z losem grę prowadzić sam na sam Nie bać się przegranej i ... wygranej. To nie sztuka bijąc, w głośny gong Nóg tysiące zmusić do tupotu. Sztuka skomponować tak ulotny song, Co bezskrzydłym da przyjemność lotu. To nie sztuka z cudzej studni wodę pić, Zbierać cudze zasługi i winy. Sztuka swoim własnym życiem żyć i śnić, Znaleźć źródło w najsuchszej pustyni. ___________ Ot,taka refleksja po pobycie w starych kątach,tak niegdyś kochanych. Dobranoc wszystkim moim wirtualnym koleżankom - Aleks.Ściskam Was mocno,dziękując za to ,że jesteście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mibo 🖐️ zdjęcia z lat 30-tych wyjatkowo piekne. Bardzo lubię stare ryciny, zdjęcia i widokówki. Mój kolega ma ich bez liku przy okazji z wiekiem zrobilam sie lokalną patriotką i lubię czytać o moim mieście, znanych mieszkancach, ogladać stare ulice, które już nie istnieją, ale są...... sa tu głęboko w sercu.... Mój tatuś był mistrzem budowlanym, wiecie co czuję kiedy patrzę na budynki, które on stworzył? one istnieją , jego nie ma wśród nas od 47 lat. Nie miałam czasu go poznać, jak przez mgłe pamiętam jego dobrą twarz widzianą oczami 5-letniego dziecka. To niewiarygodne , że takie małe dziecko moze pamiętać.... Pamiętam, ze był bardzo dobrym, ciepłym i spokojnym człowiekiem, skąd ten mój temperament? Dawnych wspommnień czar.... Chyba kazda z nas to ma, przychodzi nie wiadomo skąd ta chwila nostalgii. Konieczwierzeń na dzisiaj , bo uspie cały topik. Wszystkim werandowiczkom 😍 życzę spokojnej nocy i do zobaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uffffffff!!!!!!!witajcie ..... ..10 ton ziemi...rozrzucic ...nie wierzę ...ale zrobiłłam to ...sama ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maonna
Cały dzień stukam i wyszykuję i nic i tu nagle ... otwarte, więc czym prędzej ... Mibo jesteś wielka!!!!!!!!!!!!!!! Iskiereczko🌻, 🌻🌻🌻🌻 mojego Taty też już nie ma. Ciągle o nim myślę i bardzo mi go brakuje, ale takie to już jest życie. Aleks słowa piosenki mądre i cudne. Moja studnia wyschła, ktoś zanurzył swój pysk i zabrał wodę, ale na szczęście ostały się podkowy, więc życie toczy się dalej. A ze dobrze mi tu z Wami wiec zagoszczę tu na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mibo?! jak Ty to zrobilaś i w jakim czasie? 1 0 t o n ??? dziewczyny lepiej z Miba nie zaczynajmy! J a dzisiaj umyłam samochód , zeby zawstydzić MM, ale nie zawstydził sie tylko był zachwycony, dostałam za to kawunię i piwo z soczkiem. Oplacało się nie ma co... Przyjemmnie będzie za to wsiąść do czystego autka, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×