Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

funny bunny

KIEDY POPRAĆ UBRANKA DLA DZIECKA??????

Polecane posty

Jestem w 31 tygodniu ciąży. Już niedługo zacznę 8-my miesiąc. Wyprawke mam już skompletowaną gdyż z meżem nie należymy do ludzi przesadnie zamożnych i stwierdziliśmy, że łatwiej będzie kupować rzeczy maleństwu \"po trochu\" niz później wszytko naraz... Z racji tego zdecydowaliśmy sie na używane ciuszki... Są naprawdę w świetnym stanie (za 150 zł udało mi sie kupić 170 ciuszków; w większości niemowlecych... później to tylko poprzebierałam i zostawiłam sobie te prawie \"nówki\" a troszkę bardziej zuzyte oddałałam do caritasu..). Chciałabym już poprać ubranka dla maleństwa i przygotować do użytkowania ale boję się czy to nie za wcześnie... Kiedy Wy prałyście ciuszki??? Czy wystarczy pranie w pralce (mam proszej Jelp) czy trzeba je jeszcze wygotować???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama29l
hej, ja prałam ubranka coś około 34 tygodnia, nie wiem dlaczego, ale jakoś tak pomyślała, że jak czasami wcześniej urodzę, to bez nerwów , wszystko poszykowane. Co do gotowanie, ja tylko wyprałam i wypracowałam. Jak już maleństwo się urodziło, używałam na początku pieluch tetrowych, po każdym praniu je prasowałam, aż pewnego dnia lekarka powiedziała mi, że robie to niepotrzebnie, ba, nawet źle, bo wyjaławiam organizm, dziecko jest pozbawione obcowania z naturalnymi drobnouustrojami (czy jakoś tak) i potem łatwiej łapie jakieś paskudztwa, jest bardziej wrażliwe , więc przestałam prasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc . mam termin na marzec. teraz pokoik dla dziecka w remoncie, ake w tym tygodniu sie uporamn z ostatnimi poprawkami i sprzataniem a potem rzeczy kompletuje - te które od znajomych mam dostac. i tez bede prała pod koniec stycznia - bez gotowania, ale z prasowaniem na poczatek, ale pamietaj pierz w płatkach mydlanych- bo jak sie okarze ze Dzidzia uczylona na proszek to tyle prasowania na marne...:( hej powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie możesz zacząć szykować ciuszki.Mi sie wydaje że jak wypierzesz a potem wyprasujesz to wystarczy.Chociaż niewiem jakiego pochodzienia masz ciuszki .Jeśli od znajomych to wystarczy jeśli nie to poprostu wcześniej wygotuj i po kłopocie.Dobry jest do prania niemowlęcych ciuszków płyn lowela.Lepiej naszykować sobie wszystko wcześniej bez pospiechu,powoli niż później wszystko na ostatnią chwile.Zobaczysz ten czas na oczekiwanie maluszka tak szybko minie ze sie nie obejrzysz a dzidziuś będzie juz w domciu.Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaczełam prac i prasowac wszystko jakies 4 tygodnie przed porodem :) I powiem Ci ze jestem dzieki tyemu o wiele spokojniejsza, ze jestem gotowa na przyjscie bobaska na świat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A nie
lepiej prać w plynie do prania zamiast w proszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wyprałam w zwykłym proszku a dodatkowo jeszcze po praniu wymoczyłam, uznałam ze jak dziecko nie bedzie miało uczulenia to bede prała razem z naszymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samantha________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja może nie jestem sama....
a ja wyprałam w 33 tygodniu ciąży, bo bałam się urodzę wczesniej, prałam w Loveli, jest wydajny i ładnie pachnie, nie uczula, polecam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JagusiaWolska
A gotujecie ubranka w pralce na 90 stopni czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja może nie jestem sama....
Ja piorę na 60 stopni i 40 zalezy od ubranek i włączam dodatkowe płukanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×