Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Kasia melduje sie 2w1:)dzis stwierdzilam,ze bede chodzic srodkiem jezdni bo nie chce przechodzic obok witryn sklepowych(z przodu brzuch z tylu dooopa:()a poza tym zrobie na zlosc wscibskim sasiadkom,ktore patrza na mnie jak by mi wyroslu czulki slimacze na glowie😡.Patrza jakby nie widzialy nigdy kobiety w ciazy.Tak sobie mysle,ze one(te sasiadki)mi zazdroszcza bo wiedza(teraz juz tylko z teorii)skad sie ciaza bierze i pewno im zal!!!:D U was tez tak glupio jest?pozdrawiam i witam nowa kolezanke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość be_B
Agula-kruszyna>> nie przejmuj się wagą, ja też sporo przytyłam i mam wielkiego głoda. Ale sobie jem co chcę (oczywiście tylko to co w zasięgu ręki), żeby się pohamować staram sie mieć jak najmniej jedzenia w domu :-). A po porodzie będę znowu taka w sam raz, tylko najbardziej mnie męczą rozstępy niestety, które pokryły dużą część mego ciała, oprócz brzucha. A niech tam!!! :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Ja jestem dzis baardzo zadowolona, okazalo sie ze wyniki mam juz super---wszystko w normie :-), tylko na ktg dalej bede chodzila, ale to (pomijajac czekanie :-P) sama przyjemnosc..No ! kamien z serca, mam nadzieje ze nie popsuje nmi sie nic znowu, hehe Apetyt mam PRZERAZLIWY!!!!! Bede chyba tyla teraz w tempie zatrwazajacym, hhehehe :-D No, ide sobie, buziaki na dobry koniec dobrego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość be_B
Padlinka>>jedz bidulo, skoro przytyłaś tak mało to Ci się należy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
be_B ---- hheheh, ale obzarstwo czasem nie sluzy ;-) ja tez mam troche rozstepow, na piersiach szczegolnie, ale pozostalosci sa to po beztroskiej pierwszej ciazy (i karmieniu).teraz smaruje sie i smaruje, zwyklymi balsamami nawet, byle by nie przesuszyc skory..ale nie sadze zeby mi to pomoglo jesli szybko nabiore gabarytów :-) hhehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie panie:-) tak jak juz pisala roxelka, u nas troszke pada, wiec smieje mi sie buzia, bo nie kicham:-) :-) :-) mialam dzis starcie z jakas beznadziejna lekarka, ktorej nigdy osobiscie nie widzialam, zadzwonilam do przychodni pytajac sie o leki antyhistaminowe i moze jakas alternatywe na lato i moj nieszczesny katar, a ona na to, ze wejdzie na internet i zobaczy czy moze cos doradzic, bylam niemila, oj i to bardzo....!!! hmmmm.....dziewczyny piszecie o parafinie....pewnie juz nawet na nia nie spojrze:-) mysle jednak, ze wszystko to co kupujemy jest bardzo indywidualna sprawa, glowe daje, ze kiedy urodzi sie nasza mala-sama podpowie mi co jej odpowiada a co nie, ja jestem alergikiem atopowym od praktycznie samych narodzin, moja kochanej mamie zawdzieczam to jak dzis wygladam i chyba ile wiem na temat alergii:-) cale szczescie, ze w czasach kiedy sie urodzilam, Polska byla tak biedna, ze kobiety nie mialy wyboru i uzywaly tego co bylo dostepne...nie bede wiec szalec i z moja mala zrobie podobnie, jak najblizej natury, jak najmniej tych calych -parabenow-:-) :-) :-) i chemii...smieszne jest jednak to, ze w obecnych czasach wszystko co naturalne jest 5 razy drozsze, prawda? roxelka napisala o oliwce z oliwek, dobry pomysl:-) :-) zostala dodana na moja liste:-) sama uzywam oliwy z oliwek na rozstepy:-) no mamunie:-) piszcie piszcie piszcie:-) milo sie was czyta:-) pozdrawiam was ogromnie z pachnacego deszczem Londynu:-) buziaki:-) tati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka z oliwek, jesli oczyszczona, jest super! Poza tem wsyzstkie olejki roslinne (najlepiej ekolog.) sa dobre dla skory, np olejek z jojoby, maslo Shea, olejek kokosowy, sojowy, slonecznikowy itp, wiec lepiej w ogole zrezygnowac z czegos, co bylo pozyskiwane syntetycznie i dowiedziono ze szkodliwe. Olejki mineralne pomimo swej nazwy nie zawieraja ani witamin ani mineralow, niczego, co mialoby pozytywny wplyw na skore. Ich powstawanie juz daje wiele do myslenia. Oleje mineralne pozyskuje sie w trakcie procesow rozkladu gleboko w ziemi z martwej materii roslinnej. Jest to wiec \"martwa\" substancja ktora nie zawiera zadnych dla skory pozytecznych skladnikow- to zreszta nie moje madrosci, tylko z artykulow. Olej mineralny kwalifikuje sie jako szkodliwy i dla zwierzat i dla ludzi...Jest wiele nazw tej substancji, same zobaczcie: Mineral Oil, Petrolatum, Paraffinum Liquidum, Vaselin, Paraffin, Petroleum, Oleum petrolen, Oleum vaselini, Paraffinum, E 905, Vaselin Oil, Paraffin Oil, Liquid paraffin, White mineral oil To co naturalne jest najlepsze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam drogie mamusie po kolejnym upalnym dniu,,, bylismy dzisiaj na wizycie u pani doktor i widziałam swojego synka... na 100% to mężczyzna bo klejnotów rodzinnych nie dalo sie juz ukryć:):):) zdrowy silny i waży prawie 1900 g, ze mna tez wszystko już w poządku, wiec wszyscy jesteśmy szczęśliwi i odliczamy kolejne dni do bycia razem we troje :) mały ostatnimi dniami stał sie nad wyraz aktywny, posiedziec w ciągu dnia przez dłuzszy czas nie moge bo sie rozpycha wiercipieta, :) wiec i ja sie wierce:) aha dzisiaj na usg widać było dzidziusia główka w dół wiec z posladkowego ułozenia sie dziecko przemiesciło,,,z czego jesteśmy zadowoleni a ja w szczegulności:) p. dr powiedziala ze już prawdopodobnie nie zmeni pozycji wiec liczymy na naturalne przyjscie na swiat Alka:) jutro odpoczywam dalej wiec pewnie skrobne jeszcze kilka słówek ,,,,a teraz, czas na kapiel matkie z dzieckiem:):):) życze miłaej nocki ,,, 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako że czuję się wywołana do tablicy przez Donn , przyznaję się do winy że dawno się nie odzywałam ,ale was podczytuję :) Cieszę się że wszystkie czujecie się jak na ten szczególny stan wmiarę dobrze i nie macie większych zmartwień jak wybór kosmetyków dla dzidzi. Livmar mam nadzieję że to tylko przejściowe problemy i niedługo wszystko się ułoży, faceci czasem tak mają... Mnie ostatnio bardzo dokucza ból w biodrach ,myślę że to miednica się \"rozchodzi\" ?? Poza tym mam nisko brzuszek i szlag mnie trafia jak wychodzę na miasto ,co druga osoba pyta czy ja już na finiszu......rany ,mogła bym rozszarpać ,a tu jeszcze 8-9 tc przedemną... Poza tym straszny ze mnie śpioch ,potrafię przespać w dzień kilka godzin i nie mam potem wieczornych problemów :) w nocy nie zdaża mi się wstawać :) co mnie również cieszy . muszę uciekać ,bo moje kochanie chce abym ogoliła mu główkę :] chce? to będzie to miał :) Do jutra dziewczyny ....a jutro z raniutka idę do mojego pana doktorka i ...może wreszcie poznamy płeć? pozdrawiam serdecznie Agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane brzuchatki. Słoneczko od rana świeci, coś pięknego, jednak w upale długo nie wytrzymuję, raczej uciekam do cienia. Wczoraj byłam na zakupach dla siebie, 2 piżamki, majteczki, jeszcze tylko skarpetki i jakąś koszulkę do porodu. Chcę też zamówić majteczki jednorazowe przez allegro, tyle że nie wiem ile sztuk, czy np. 10 wystarczy? Maluch ostatnio zrobił się bardzo aktywny :) przeciąga się wierci zapiera nogami o biodro, takie charce wyprawia że aż boli, najgorzej jest rano bo strasznie mnie boli wyrostek, szczególnie upodobał sobie tą stronę, potem zmienia pozycję i jest lepiej, ale nogi prawej z bólu to nie mogę podnieść podczas ubierania. Widzę że większość z was jest na etapie kupowania wózka, u mnie zdanie zmienia się tak błyskawicznie że już sama nie wiem co wybrać, cały czas myślę o x-lander x1, teraz o Jane model slalom, ewentualnie quinny i naprawdę nie wiem co robić. Meble zamówiłam i czeka mnie kolejny dylemat, jakie wybrać łóżeczko z szufladą czy bez, czy 2 komplety pościeli wystarczą na początek? Ile powinnam mieć butelek i pieluszek tetrowych, no i jakie mleko kupić tak w razie czego jakbym np. nie karmiła. Dziś wizyta u lekarza, może mi powie jak mały jest ułożony - ale czuję że dalej poprzecznie, no i ile mi się znowu przytyło :) Pozdrawiam wszystkie serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stokrotko na początek spewnością wystarczy jeden komplet pościelki ,drugi zawsze zdążysz dokupić :) Łóżeczko polecam jednak z szufladą ,to znaczy w moim przypadku będzie lepsze ,dlatego że nie chcę zagracać dzieciom pokoju zbędnymi meblami ,a tak przynajmniej będzie gdzie schować pościel ,czy zapas pieluch :) Ale to już sama musiś określić na co Ci się ona przyda. Tak pozatym ,to potem maluch nie będzie mógł Ci się schować pod łóżeczko :) Piszę to na przypadku mojej koleżanki ,która ma na tyle wysoko dolną linię szczebelek że jej starszy synek bez przerwy tam włazi i to jednak jest trochę uciążliwe. Za chwilkę idę do lekarza i mam nadzieję że zobaczę swoje maleństwo. i mam nadzieję że tym razem moje kochanie dotrzyma słowa i pójdzie ze mną :) ps. wczoraj pospieszyłam się z powiedzeniem że nie mam problemów z zasypianiem ,ale tym razem tak mi dokuczył ból biodra że popłakałam się... Mam nadzieję że doktor wyjaśni mi dlaczego odczówam taki dyskomfort. Jeśli już marudzę ,to powiem że znów jestem głucha... Zapalenie ucha to jest to co gnębi mnie o tej porze roku... No i niestety drugi raz w przeciągu miesiąca biorę antybiotyk :( ok. spadam do lekarza miłego dnia Agucha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie!!! Na początek zmieniam tabelkę . Przybyło mi trochę, ale nie dużo. miki25........Warszawa...........24............01.08.............0,5kg Lia............Warszawa............??............01.08.............2,0kg livmar........Nysa..................28............01.08............+13kg agata_27.....Słubice..............27............01.08...7,0kg ....SYNEK donn.........Kraków................27...........01.08....8 kg ..córeczka annaa20.....Szczecin..............22...........02.08.. 12kg..CÓRECZKA diann..........Śląskie.............21.............03.08......13kg synek doris26......Kraków................26...........04.08..10,5kg ..CÓRCIA blondi23.....Elbl±g.................23 ...........05.08...7kg.......SYNEK Elmirka76...ok.Wadowic..........30...........05.08....14kg.....SYNEK Aga.B........KOLOBRZEG..........26............06.08................5kg insomnia....??......................24.............07.08...............0kg justyna.....podkarpackie.........29...........08.08.....+7kg...SYNEK plusia.......Szwecja...............30............09.08....11kg....SYNEK edusia......Hannover.............32............09.08....4kg...CORCIA? tati78......Twickenham, UK......27...........09.08....+7kg...CORCIA Kati75......Wieden................30...........10.08...+13kg.....Synek katienka.....Kraków.............30...........10.08...+10 kg...CÓRCIA? karamijja..Lódz..................28.............12.08................1kg kasia 30....Rybnik................30............12.08.... +7,5kg.. SYNEK Stokrotka _26......Lubin.........26............12.08....+7kg.....SYNEK be_B.........Kraków...............30.............13.08.........CÓRCIA agulka28....Bielsko-Biala........28.............14.08...12kg......SYNEK Agula 30.....zachodniopom......30............14.08....+3kg... CÓRCIA beatrice ....Warszawa............29...........14.08....4kg.....CÓRCIA Kruszyna....malopolska..........30.............15.08...............+8kg madelain.....J.Góra..............29.............16.08.................0kg kpiotrowicz....Warszawa........23..........17.08........7,5kg..CÓRCIA jolla80........Warszawa..........25...........17.08......................? ali32..........opolskie............32............17-19.08...+5kg....SYNEK z daleka .....Anglia...............26............19.08..........7kg..SYN! karola24.....Legionowo..........24............19.08............?kg SYNEK! Justynka307...Mikołów...........25............19.08.........11kg SYNEK? joanka.......Szczecin............25.............20.08...................7kg evvik.......Warszawa............29.............20.08................8,5kg agusia2......USA.................30..............21.08....................?? ToYaB........Białystok...........28............21(23).08...+7,5kg..SYNEK zuza29.......opolszczyzna.......30............22.08.......?...............? jagna25......Wodzislaw ......25...........23.08.........8kg.............??? marsjanka*...ok. Katowic.......27.............24.08.........10kg........? roxelka...... Essex,GB..........27...........18(24).08....12kg...CORCIA Kotunia........Legnica............27.............25.08.......9kg ....SYNEK sierp.06.......podkarp............24.............25.08........7kg...CÓRKA oliwia13.......pomorskie.........27..............26.08..................5kg Lonta..........Rybnik ............21..............26.08................8,5kg padlinka.......Warszawa.........24..............27.08...........2kg Córka kika27..........Kraków...........28..............27.07......10kg...CÓRKA maggiem.......zachodniopom....27.......... ..28.08......7kg CÓRECZKA Dzisiaj prawdopodobnie odbieram łóżeczko. Niewiadomo czy juz bedzie , ale mam nadzieje , bo juz nie mogę się doczekać. Donn- materacyk do lóżeczka to proponuje kokos-gryka, kokos, kokos-pianka, może byc sama gryka. Ale napewno odradzam samą piankę. Dla noworodka to za miękki. Nie wiem może się mylę , ale tak sądzę. Ja kupuję kokos-gryka. Muszę gdzieś na necie poszukać dokładnie co wziąć do szpitala, bo jestem zielona. Wogóle brzuch mi sie powiększa. Nie wygodnie mi sie siedzi , leży , śpi w nocy. a o bólach kręgosłupa juz wolę nie wspominać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Wczoraj miałam USG - wszystko w normie. Na zapytnie o płeć, odp. lekarza brzmiała: \"może dziewczynka, a może nie, a może jednak dziewczynka\". W sumie i tak nie wiadomo. Okaże się przy porodzie. Waga moja to już prawie 80 kg, a dokładnie 79,5 i 110 cm w pasie. Kupiłam sobie ostatnio pieluchy Bella poporodowe oraz 3 saszetki Tantum Rosa do przemywania. Z ciuszkami i rzeczami dla dziecka przystopuję. Będę kupować tylko to co okaże się potrzebne w praktyce, bo nie ma sensu wydawać niepotrzebnie pieniędzy. Marzy mi się własny dom, więc trzeba zacząć już coś myśleć a nawet odkładać. Jeśli chodzi o łożeczko to kupię w lpicu, a wózek zamówi mąż przez internet jak będę w szpitalu, podobnie fotelik samochodowy. Z domu nie lubię wychodzić bo mam wrażenie, że wszyscy się gapią - w szczególności sąsiadki. W nocy tyle razy się obracam i chodzę do łazienki, że nawet nie jestem czasem w stanie zliczyć. Mam oprócz tego problem z prawą nogą poniżej kostki - w podbicu, pobolewa mnie czasem i puchnie. W dodatku mam nawrót pryszczy na twarzy - a taki miałam spokój przez kilka miesięcy. Poza tym ścigam męża do wykańczania drobnych rzeczy po remoncie, bo ciągle leżą manele po kątach. Jak przyjdzie dziecko to nie będzie czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula 30, wiem ze tu w Szwecji na ten problem z biodrami polozne daja specjalne pasy do noszenia. To taki pas z lycry na szerokosc dobrych 10 cm, czy moze nawet troszke wiecej, ktory umieszcza sie pod brzuszkiem, wlasnie na biodrach i tak sie chodzi w tym. Przyjaciolka tez miala problem z biodrami a ten pas jej bardzo pomogl. Tu w Szwecji mzona dostac w aptece bez problemu, nie wiem moze zapyataj o ten \"wynalazek\" swojego lekarza, moze i w Polsce mozna gdzies dostac? Ja dzis ide an pierwsze spotkanie w szkole rodzenia. Ciagle przejeta jestem jeszcze dyskusja wokol ulozenia sie dziecka w macicy. J obdzwonil swoja mame, swoich przyjaciol i sczerze mowiac troche mnie uspokoili, ale niektorzy jeszcze bardziej zdenerwowali. Np Maiken powiedziala, ze jakby maluch byl wciaz nie tak ulozony, a wody wlasnie mi odeszly, to nie wolno mi wstawac, tylko lezec i dzownic po ambulans! Czysty horror...ze istnieje ryzyko okrecenie pepowina itp. Aaaaaaa! Juz ja sobie wyobrazam jazde w karetce, tu w Szwecji prosic o ambulans to tak jak podpisac list samobojczy....A zaczyna sie tak: \"Jestes 30-ty w kolejce....\" No ale bez paniki. Z tego co piszecie to u wieksozsci z Was bebik lezy jeszcze jak mu sie podoba, wiec pewnie to normalne.... Dopisuje kilogramy :-) miki25........Warszawa...........24............01.08.............0,5kg Lia............Warszawa............??............01.08.............2,0kg livmar........Nysa..................28............01.08............+13kg agata_27.....Słubice..............27............01.08...7,0kg ....SYNEK donn.........Kraków................27...........01.08....8 kg ..córeczka annaa20.....Szczecin..............22...........02.08.. 12kg..CÓRECZKA diann..........Śląskie.............21.............03.08......13kg synek doris26......Kraków................26...........04.08..10,5kg ..CÓRCIA blondi23.....Elbl±g.................23 ...........05.08...7kg.......SYNEK Elmirka76...ok.Wadowic..........30...........05.08....14kg.....SYNEK Aga.B........KOLOBRZEG..........26............06.08................5kg insomnia....??......................24.............07.08...............0kg justyna.....podkarpackie.........29...........08.08.....+7kg...SYNEK plusia.......Szwecja...............30............09.08....13kg....SYNEK edusia......Hannover.............32............09.08....4kg...CORCIA? tati78......Twickenham, UK......27...........09.08....+7kg...CORCIA Kati75......Wieden................30...........10.08...+13kg.....Synek katienka.....Kraków.............30...........10.08...+10 kg...CÓRCIA? karamijja..Lódz..................28.............12.08................1kg kasia 30....Rybnik................30............12.08.... +7,5kg.. SYNEK Stokrotka _26......Lubin.........26............12.08....+7kg.....SYNEK be_B.........Kraków...............30.............13.08.........CÓRCIA agulka28....Bielsko-Biala........28.............14.08...12kg......SYNEK Agula 30.....zachodniopom......30............14.08....+3kg... CÓRCIA beatrice ....Warszawa............29...........14.08....4kg.....CÓRCIA Kruszyna....malopolska..........30.............15.08...............+8kg madelain.....J.Góra..............29.............16.08.................0kg kpiotrowicz....Warszawa........23..........17.08........7,5kg..CÓRCIA jolla80........Warszawa..........25...........17.08......................? ali32..........opolskie............32............17-19.08...+5kg....SYNEK z daleka .....Anglia...............26............19.08..........7kg..SYN! karola24.....Legionowo..........24............19.08............?kg SYNEK! Justynka307...Mikołów...........25............19.08.........11kg SYNEK? joanka.......Szczecin............25.............20.08...................7kg evvik.......Warszawa............29.............20.08................8,5kg agusia2......USA.................30..............21.08....................?? ToYaB........Białystok...........28............21(23).08...+7,5kg..SYNEK zuza29.......opolszczyzna.......30............22.08.......?...............? jagna25......Wodzislaw ......25...........23.08.........8kg.............??? marsjanka*...ok. Katowic.......27.............24.08.........10kg........? roxelka...... Essex,GB..........27...........18(24).08....12kg...CORCIA Kotunia........Legnica............27.............25.08.......9kg ....SYNEK sierp.06.......podkarp............24.............25.08........7kg...CÓRKA oliwia13.......pomorskie.........27..............26.08..................5kg Lonta..........Rybnik ............21..............26.08................8,5kg padlinka.......Warszawa.........24..............27.08...........2kg Córka kika27..........Kraków...........28..............27.07......10kg...CÓRKA maggiem.......zachodniopom....27.......... ..28.08......7kg CÓRECZKA U mnie swieci nadal slonce, ale juz wieje chlodniejszy wiaterek i jest po prostu wspaniale. Zaczal sie jednak problem z kleszczami. Ostatnio wielu ludzi mi opowiadalo, jak to po powrocie z parku, czy laki znalezli u siebie pare takich nieprzyjemnych pasozytow. Uwazajcie wiec! Sciskam Was wszystkie mocno i jeszcze tylko dodam ze amerykanscy naukowcy stwierdzili, ze mozg kobiety w ciazy nie tylko pracuje lepiej, ale przede wsyzstkim umiejetnosc uczenia sie oraz pamiec polepsza sie. A wszystko to za sprawa ogromnej roznorodnosci hormonow obecnych w mozgu ciezarnej kobiety, ktore przeksztalcaja w jakims stopniu ten mozg: wzrasta ilosc komorek nerwowych w niektorych partiach mozgu a te zmiany pozostaja z kolei na wiele dlugich lat. Wniosek: mamusie sa madrzejsze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd. Sciskam Was wszystkie mocno i jeszcze tylko dodam ze amerykanscy naukowcy stwierdzili, ze mozg kobiety w ciazy nie tylko pracuje lepiej, ale przede wsyzstkim umiejetnosc uczenia sie oraz pamiec polepsza sie. A wszystko to za sprawa ogromnej roznorodnosci hormonow obecnych w mozgu ciezarnej kobiety, ktore przeksztalcaja w jakims stopniu ten mozg: wzrasta ilosc komorek nerwowych w niektorych partiach mozgu a te zmiany pozostaja z kolei na wiele dlugich lat. Wniosek: mamusie sa madrzejsze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no laski postarałyście sie i oby tak dalej :D :P Kruszyna>>> dobre dobre :D , też zaóważyłam że ludzie sie jakoś dziwnie gapią jakby kobiety w ciąży nie widzieli, no ale cóż może nie widzieli kto ich tam wie.... Agula>> a tam zaraz gruba ja sie tam wcale nie przejmuje, a jaka masz być przecież w ciązy jesteś nie ??!! chuda będziesz jak urodzisz... zresztą jak my wszystkie :D Stokrotka>> pieluch tetrowych to ze 20szt i z5 szt flanelowych, pościel to na początek chyba jedna starczy, chociaż pewnie dobrze mieć na zmiane.... co do tych kosmetyków to nie ma co przesadzać nam położna mówiła że najlepsza oliwa z oliwek i oliwka bambino a do tego tylko mydełko albo żel do mycia, linomag albo alantan do pupy, sudokrem w razie odparzeń, oilatum albo balneum herbal w razie jakiejś wysypiki albo uczulenia, do tego sól fizjologiczna i tyle jak chcecie to wam napisze co potrzebne do kąpieli bo to wczoraj mieliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diann
hello kochane!!!!!! ja dzis w nocy zdychalam pootwieralam wszystko ale to nic nie dalo.Rano zauwazylam,ze spie na brzuchu!Wystarszona usiadlam i w napieciu czekalam na ruchy malego,biedulek wcisniety w plecy.Plusia,mam pytanie,jak dlugo mieszkasz w Szwecji?Jak z ich nadzwyczaj ciekawym jezykiem?:-) i jaka tam macie aure?ja wczoraj sie widzialam z ojcem Michasia,wrzucilam na luz,schowalam zlosc do kieszeni i powiem wam,bylo bardzo milo:-) moze sie ulozy?moi rodzice jednak tego nie przezyja....trudno,mam nadzieje,ze wszystko sie ulozy,tylko martwi mnie to,ze on nie jest zwolennikiem slubow a ja w koncu chcialabym miec meza a nie jakiegos konkubinata..pozdrawiam i sciskam,widze,ze najwiecej przybralam z was wszystkich-13 kg ups.Mam jednak nadzieje,ze bedzie cycus i dieta,zeby wrocic do jako takiej formy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diann! 13 kg to i ja waze ;-) oby tylko nie skonczylo sie na 20kg :-D Mieszkam w Szwecji ponad 4 latka, a jezyk rzeczywiscie jest zakrecony na swoj sposob.Samogloski szwedzkie to najwieksze utrapienie dla Polakow :-) moze z czasem i ja dojde do perfekcji. I tak mam dobrze (jesli chodzi o wymowe) , bo Szwedzi pytaja sie czy jestem z Niemiec :-D Zar juz odpuszcza, jak pisalam, wieje przyjemny chlodny wiaterek (wciaz jest bardzo slonecznie)- wiec pewnie i w Polsce upal zelzeje niedlugo :-) Wiesz, Diann, tu w Skandynawii, wiekszosc kobiet w ciazy to nie sa w ogole mezatki i nikt nikogo tu nie ocenia ani krytykuje za ich wybory. Czasem jest lepiej byc samej niz wyjsc za maz za nie tego co trzeba. Moze sama nie jestem zwolenniczka konkubinatow (z relig. punktu widzenia) ale szanuje ludzi za ich wybory i ciesze sie jesli widze ze inni tez. Z tolerancja w Polsce wiadomo: roznie bywa, nie mowiac o uprzedzeniach. No ale zmykam. Mialam odrobic lekcje i poczytac o porodach przed szkoloa rodzenia ;-) Trzymajcie sie,pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za wskazówki dziewczyny. Dziś się beznadziejne czuję, mały tak się wypręża i przeciąga. Znowu dokucza mi prawa strona, sama nie wiem czy jajnik czy wyrostek. Dobrze że dziś wizyta u lekarza. Siedzę już od 6.00 rano w pracy przed komputerem i nie mogę wytrzymać, tak mnie wszystko ciśnie, raz parcie na pęcherz, innym razem na lędźwia jakbym miała urodzić, zupełnie się zapiera jakby chciał już wyjść. Brzuch mi lata na prawo i lewo, usiedzieć się nie da, chodzić też nie bo ciąży mi wszyskto strasznie i boli prawa strona. Chyba czas pomyśleć o L - 4 a miałam ambitny plan doczekać do końca czerwca, ale chyba nie dam rady, bo w biurze gorąco jak w piekarniku i nie ma czym oddychać, uf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc brzuchatki Nie uwierzycie siedze przed kompem z nogami w misce zimnej wody i jest mi jak w raju!!! Dzisiaj sie nabiegalam a w Wiedniu upaly do 30stopni. Szok. Dzis przyszedl mi stroj kapielowy, sliczny niebiesciutki z woalka na brzusio i ogromnymi gaciorami.Nareszcie moge znow zaczac plywac bo od 2tyg nie miescilam sie w zaden stroj Co do poscieli to mam 4 zmiany ale na poczatku zamierzam urzywac tylko spiworka bo jest najbezpieczniejszy. Ja juz tez mam 13kg a moze i wiecej Za tydzien mam wizyte i sie okaze ale ja sie nie przejmuje bo jestem szczesliwa slonica Planuje nawet zdjecia w dziewiatym m-cu takie ala akty sobie porobic bo mi sie moj brzuchal bardzo podoba , I odlew w gipsie sobie zrobie mojego brzuchala i cycorow a potem ladnie pomaluje i na sciane powiesze Pozdrawiam Was cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diann
Plusia!! a czy twoj maz to Szwed?Pozdrawiam.Wiesz,gdyby w Polsce samotne matki mialy lekko,albo lzej przynajmniej to zamieszkuje sama a faceci niech sie nawet zmieniaja jak rekawiczki:-)albo przynajmniej moj byly mialby nieograniczony kontakt z dzieckiem.Niestety bylam mloda i glupia,nie poszlam na studia ani do fajniejszej pracy,bo chcialo mi sie najpierw rodziny.Boli mnie,ze nie moge sama decydowac o swoim zyciu,bo teraz to juz kompletnie jestem zalezna od rodzicow.U nas malzenstwo to nie tylko papier niestety ale cale nowe zycie,zreszta wydaje mi sie,ze facetowi po slubie bardziej zalezy,ma wiecej do stacenia.Popelnilam w styczniu wielki blad pozwalac wtracic sie rodzicom do mojego zycia,jednakze byli jedyni,ktorzy otwarli przede mna ramiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diann
Stokrotka 26!! podziwiam Cie,ze jeszcze pracujesz! U mnie w firmie sa 4 ciezarne,ale tylko ja pracowalam do 6 miesiaca,po prostu balam sie przedwczesnego porodu,gdyz pracujemy fizycznie w dosc stresujacej atmosferze.Idz kobieto odpocznij,zrob cos dla siebie,w koncu sa to nasze ostatnie wolne dni w zyciu:-) Fakt,nudze sie jak mops na L-4,ale tylko dlatego,ze wrocilam do rodzicow i mam niewiele obowiazkow.Sciskam Cie cieplo i prosze wykorzystaj jeszcze ten czas z mezem,nawet nie wiesz jakie to szczescie miec na kim oprzec noge w nocy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak tu strasznie gorącoooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!! byłam na spacerze i spuchły mi ręce, nogi chyba nie... Kati>> bardzo mi sie podoba twoje podejście, kurcze też sobie zrobie takie zdjęcia, a co..... kobitki nie dołujcie sie swoim wyglądem, no przecież w ciąży to sie nie da nic nie przytyć i nie mieć brzucha, ja tam sie sobie bardzo podobam i nosze same obcisłe bluzki i duże dekolty :D, a mężuś też mówi że super wyglądam..... a ze sie ludzie na ulicy gapią ... no i niech sie gapią.... pewnie sobie myślą.... kurcze w ciąży a taka laska :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam Was ale len mnie ostatnio do pisania ogarnał. W koncu mam wolne od poniedzialku, tylko jeszcze 2 egzaminy zostały. Najchetniej nic bym nie robila. Malenstwo sie rozpycha i nadstawia rozne czesci swojego malutkiego ciała :) No pogoda sie upalna zrobila, a ja lecze przeziebienie. Czuje ze do porodu moja waga do 20kg dobije ;p Do szpitala jeszcze nic nie mam... hmm trzeba sie za to zabrac, bo czas szybko mija. Tak sie ciesze ze mam wolne i ta pogoda jest taka ladna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elmirka76
No..... dobra..... niech będzie.. Donn.. czuję się winna że nie piszę .. ale jak Bozię kocham czytam!!!! A że nie jestem orłem w szybkim pisaniu, a cholernie źle mi sie siedzi przy kompie to nie piszę jeno czytam.... Ok. zacznę od: WAGI (mojej):............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 20 kg do przodu Dooopa monstrualna, poślady obijaja mi sie o plery, nogi... prawie że jak dinozaur, ręcę.... a wogóle hipoptam....:O Do tego spocona, zasapana, nie mogę utrzymać moczu, źle śpię, wyrywanie zęba (w sobotę bo umierałam z bólu... potem też umierałam jak ta pinda ropa rozszalała się w mojej słodkiej gębusi UFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF.................. i mam dosyć) Acha!!! Z przykrością stwierdzam ,że nie lubię słońca i temp powyżej 23 stopni... Bleeeeeeeee... :O A tak na poważnie i trochę nie wesoło :( : początki zatrucia ciążowego: białko w moczu, non stop opuchlizna (po nocy nie schodzi) pewno stąd ta waga.. "Czekam" jeszcze az ciśnionko mi podskoczy powyzej 140/85 (tak gin powiedział) i... będzie niewesoło..... Jedyna pociecha to to że to już 33 tydz i lekarz powiedział, że jak dalej zatrucie bedzie sie posuwało no to ciązę zakończy sie wczesniej.... MALUTKI: chyba wszycho ok (22 mam wizytę) mało kpoie , ale cholernie bolesnie (dla mnie) się rozciąga.... PAS: 108 cm JEDZONKO I PRZYSMAKI: Be jest ryba i mięcho (to co gin kazał jeść) Mniam, mniam są : serki homo i owoce (ale to chyba dobrze ) ZaKUPKI: prawie wszystko już mamy dla Małego (prawie znaczy jeszcze się uzbiera za jkąś stówkę.. :O ) ZUS (pierdzielony ZUS): już 7 tyg czekam na przyznannie (albo nie) św rehabilitacyjnego..... STARSZE DZIECKO: kończy za tydz. !! 4 klasę PLANOWANE MCE porodu: SPES na królowej Jadwigi POzdrawiam WAS gorąco.... albo raczej chłodno (wystarczy że gorąc za oknem) Zdrowia mnóstwo!!!! Pa!! PA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elmirka>> ale sie uśmiałam fajnie piszesz... a teraz poważnie: ale z ciebie biedactwo, ale i tak sie nie przujmuj jeszcze tydzień i spoko można rodzić wiem że ze mnie męczydusza, ale może będe sie jeszcze lepiej starać skoro tyle osób sie odezwało :D przyjemnie poczytać co u was i maluszków słychać :D dzisiaj znowu na 18 do szkoły rodzenia: zobaczymy co ciekawego będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elmirka76
Donn---->> tym się pocieszam, że za tydz.... nawet gdyby coś.... no to i w ogóle.... :) A ciśnienie mierzę dwa razy dziennie zwykle ok 130/80(85) Ale i tak się BARDZO, BARDZO CIESZĘ :) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diann
Ja tez mysle o szkole rodzenia,choc cos mi mowi,ze niewiedza lepsza:-) pojde na zywiol na tej porodowce,mama tylko mnie prosi zeby zbytnio nie przeklinala na lekarzy..mysle,ze nie bedzie zle....musze wam powiedziec moje drogie panie,ze ten nasz albo wasz topik wiele mi daje radosci i wsparcia.Co do tego wczesniejszego rozwiazania,chyba tez mnie czeka ze wzgledu na infekcje.Moja matka urodzila mojego brata w 34 tygodniu ciazy:-) jest teraz 2-metrowym bykiem i wazy 100 kg,nie ma juz sladu po tym malenstwie 2300 gram:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×