Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Cześć wszystkim Dominika jak wypije butle ok. godz. 20 to śpi przez całą noc i budzi się najwcześniej ok. 7 rano a czasami dopiero ok. 8.30. Co prawda śpi bardzo niespokojnie i płacze przez sen ale jedzenia się nie domaga. Dzisiaj pierwszą noc przespała spokojnie bo przed snem dałam jej herbatki uspokajającej. Co do badań to Dominisia raz miała robioną morfologię i wyniki wyszły bardzo dobre. Badań moczu lekarka nie zlecała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa>> ja bym sie nieprzejmowała .. wiesz jak to teraz jest z tymi lekarzami wymyślają ile mogą... a czym karmisz Patryczka dalej piersią dajesz mu jakieś inne jedzonko ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do moczu, nie są to badania standardowe, przeważnie lekarz wypisuje gdy coś podejżewa. U mnie powodem było płaczliwość i zaciskanie pięści i ogólna nerwowość. Kazała zrobic mocz na posiew i ogólny. Wyszły bakterie coli i klepsiela, kolejny posiew znowu bakteria coli i citrobacter, kolejny po kolejnym antybiotyku był jałowy, ale skierowała mnie na usg jamy brzusznej, po usg diagnoza podejrzenie reflukus moczowo-pęcherzowego i wizyta w klinice we Wrocławiu gdzie nakazali obserwację i mocz na posiew co miesiąc. Narazie każdy mocz wychdzi jałowy a kontrola we Wrocławiu wypada w lutym. Narazie wszystko wskazuje że diagnoza z refluksem była błędna lub mały zdążył wyrosnąć. Co do budzenia w nocy, to mój zasypia ze mną w łóżku po karmieniu, potem zawsze 2 lub 3 w nocy i butla i śpi do 9.00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Zmartwychwstalam.moze tak rzec:-) Kati jak Ty sie trzymasz na nogach skoro,przez ostatnie 5miesiecy nie przesypiasz ani pol nocy? Moj Michas budzi sie kolo,3,4 na jedznie,choc podejrzewam,ze jakbym mu nie dala nic to i tak by zasnal.On wogole budzi sie bezszelestnie,czesto to ja wstaje po nim,widze po oczach,ze juz nie spi conajmniej 20 minut a w lozeczku robi porzadki,budzi mnie jak zaczyna gaworzyc.Mysle,ze moze smoczek,albo rzeczywiscie ta herbatka uspokajaca. Dziekuje za fotosy,super,Patryk to taki zdrowy chlop:-) A Ala i Aurusia,wygladaja na takie duze dziewczynki,slodkie sa:-)zastanawiam sie jak na siebie reaguja. Ja woze Malego na pol lezaco,ale i tak zasypia 2 razy w ciagu spaceru i wtedy go klade.Maly jest zachwycony. Dziewczyny,wiem,ze duzo nosicie na rekach maluchy,jak Wasz kregoslup?Moja szyja wola o pomoc...za to mam straszne fajnie wyrzezbione ramionka:-) Caluski dla zapracowanych...w pracy zle,ale bez pracy tez fatal,musze sie chyba za jakims chalpnictwem rozejrzec:-) Zuziu,czy Ty sie gniewasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy u was tez tak wieje, u mnie okropna pogoda, i ze spacerku nici, jutro za to mam \"spotkanie na szczycie\" z Padlinką 😘 i dzieki temu mam lepszy humorek Diann ja zwykle nie nosze Kseni na rękach ale robi to mój maż i grr krzycze na niego, bo później ja w dzień mam przekichane bo ona na łapki chce i nie raz jak na mnie spogląda to mi jej sie szkoda robi i czasem ulegam Plusie to chyba zawiało w tej skandynawii wczoraj na wizycie lekarz mówiła ze jak mam mało mleka wieczorem to żebym podawała Kseni kaszke przed snem, jakie kaszki wy podajecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn 🌻 to może do mnie przylecisz posprzątać bo ja jakoś niemogę sie zmobilizować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekinio... u mnie też tak wieje, że ani wczoraj nie byłyśmy na spacerku a dzisiaj też nie pójdziemy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekinio>> no właśnie sie nie moge zebrać... może ty byś wpadła do mnie posprzątać ?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donn rozszerzyłam juz diete Patrykowi-daje mu soczki i deserki-ktorych nie lubi zabardzo- za to zupki zjada nawet ładnie(słoiczek na 2x) diann u mnie z kregosłupem nienajgorzej za to stawy nadgarstkowe odczuwam czy Wasze dzieci jak chca zwrocic na siebie uwage udaja kaszel? mojemu Patrykowi nic nie jest a jak sie znudzi to kaszle a jak sie nim tylko zainteresuje to wszystko mija jak reka odjał,hehe-cwaniak u mnie pizdzi jak w kieleckim wiec tez nici ze spacerku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa>> Aurora robi dokładnie to samo.. :D a to małe cwaniaki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No proszę z tym kaszelkiem to myślałam że Wojtuś jest wyjątkowy ::):):):):):) a widzę że wasze maluchy robią to samo :):):):):). Mnie to strasznie bawi jak udaje że kaszle :):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donn - nie mialam dostepu do internetu przez jakis czas. wiesz, dlugo nie sprawdzalam poczty i wszystkie wiadomosci zostaly usuniete ale ta ostatnia jest. fajne dzieciatka. ale skad wzielas dwojke???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały aktor też uwielbia pokasływać :-) a minę ma taką przy tym, że boki zrywać. Piotruś przewrócił się dziś na brzuszek :-D Duma mnie rozpiera :-) jakie te nasze dzieci wyjątkowe, prawda? :-P dziewczyny mam pytanko, nie mam ziemniaków w domu, a na dworzu wieje, pada, ogólnie rzecz biorąc nie ma szans, żeby wyjść coś kupić. Czy moę małemu ugotować marchew, pietruszkę i troszkę zielonego groszku, przetrzeć i dać mu taką papkę bez pyrków? Albo samą marchew z pietruchą i masełkiem oczywiście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwia>> może być bez ziemniaczków :) a groszek mu już dawałaś?? bo jeśli tak to spoko możesz robić bez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donn- nie groszku jeszcze nie próbował. Parę ziarenek chyba mu nie zaszkodzi a poza tym kiedyś powinien spróbować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwia>> to wrzuć troszke na początek.. ja zagęszczam zupe puree ryżowym marchewka groszek :D to napewno można ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahhaha nie dosc,ze moj tez kaszle jak za dlugo lezy:-) to u mnie tez wieje jak w kieleckim:-) Oliwia,tez nie mam w domu kartofli a w taki wiatr nigdzie nie wychodze z Malym. Dziewczyny prosze o opinie,kupilam wozek spacerowy i przez moje roztargnienie nie sprawdzilam czy przeklada sie raczka:-( Wozek super,pierwszy raz kupowalam z Allegro...Sek w tym,ze Maly napewno sie nie bedzie bal,tylko ja sie bede bala,ze majac go na oku moze sobie cos zrobic,w sumie jest okienko w budzie...sama nie wiem Nie wiem takze dlaczego pisze,ze jest przeznaczony dla dzieci powyzej 18 miesiaca zycia.Wszystko jest ok,jest trojpozycyjny,z podnozkiem regulowanym,ogolnie rewela.Nie wiem czy go odsylac z powodu raczki...help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane dziewczyny! Ale namachalyscie, wreszcie jest o czym poczytac!!! Mnie faktycznie, Ekinio, zawialo... W nocy byl straszny sztorm i dzieciak mi sie budzil co chwila, wiec juz nie powiem ile razy go karmilam... A normalnie przesypia noc 8 godz, pomijajac fakt, ze zasypia dopiero ok. 2:00 w nocy... J i ja zamierzamy rozwiazac jakos ten problem juz wkrotce, oby sie udalo... Donn, az mnie zlapaly wyrzyty sumienia z tym siedzeniem w domu i pozbawianiem Maxa swiezego powietrza, tak ze nawet wczoraj, choc lalo i wialo, wychodzilam z nim na dwor. Chyba sie ze mnie prawdziwa Szwedka robi, bo juz sie takiej pogody nie boje ;-) Dwa dni temu ja i Max bylismy w kafejce, posadzilam go jak zwykle na kolanach, a kawa na stole, zaczelam gadu gadu z kolezanka, a ta w ostatniej chwili zlapala moj kubek z kawa, bo Max malo go co na siebie nie wylal! Bylam w szoku. Ale to jeszcze nic! Przegladalismy gazete, a na stole staly zapalone swieczki. Max zlapal za gazete i mach na te plonace swiece! Myslalam, ze jak nic kafejka zginie zaraz w plomieniach!!!! Juz z oka spuscic go nie moge, bo chwyta za wsyzstko co lezy dookola...Za uszy tez sie zaczal chwytac, wiec to tez norma ;-) Musze sie Wam pochwalic, bo wreszcie zaczelam cwiczyc i to kilka razy dziennie: miesnie brzucha i calej klatki piersiowej (+ramiona). Pierwsze dni czulam sie jak polamana, a teraz jest juz ok. Nie cwicze sama tylko przy pomocy malego sprzetu, ktory nazywa sie Ab slider- rewelacja :-)) To jak znalazl dla takiego lenia jak ja :-) Maz mi sie rozchorowal, wiec to ja glownie skacze teraz nad Maxiem, ale nie narzekam. Max zrobil sie jakis taki bardziej wesoly ostatnio, bo poprzednie tygodnie, to by tylko ryczal, za kazdym razem jak sie go odkladalo do lozka, czy na materacyk...Czytamy sobie ksiazeczki, Max gada az sie caly zaslini na buzi :-P przewraca sie na boczek, ciaga mnie za wlosy itd.... Zapomnialam napisac ze chyba ostatnio przesadzilam z witaminami. Juz ich nie przyjmuje i czuje sie lepiej, do glowymi nie przyszlo ze moge przedawkowac wit. A czy D, dopiero potem do mnie dotarlo, ze jest ich wsezdzie pelno w produktach zywieniowych ktore jem codziennie. Juz nie czuje sie taka wyczerpana, mam nadzieje, ze i wlosow mniej mi bedzie wypadac... Pozdrawiam Was ile sil. Wszystkim malym i duzycm chorybzdom zycze duzo zdrowia i wracjacie do sil! A cala reszte sciskam na placek! Odezwe sie jesczze pozniej ;-) pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj plusiu :-) diann podeślij link do tego wózka, obejrzymy. dzięki donn :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierp06 Witamy:):):) Justa29 moj pediatra sam nam dal skierowanie na badanie krwi i moczu,tak zeby sprawdzic czy wszystko jest ok.W poniedzialek pojde z wynikami do niego to sie dowiem ale wg mnie jest wszystko ok.Co do sloiczkow(zupek)to Paulinka juz zjada na obiadek caly sloiczek.A o basenie juz ktoras pisala ze chyba jak dziecko ma pol roczku to mozna juz isc.Ja z Paulinka sie wybieram w lutym jak bedzie miala pol roczku Ekinio Ja jak mala nie chce pic mleka to podaje jej misiowy ogrodek(marchewka i groszek)to cie miesza z mlekiem bo takiej zwyklej kaszki to ona nie bardzo chce a mam z nestle bananowa i brzoskwiniowa od 5mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diann>. dawaj linka do wózka oglądniemy sobie.. a piszą że od 18 mieś bo spacerówki są dla dzieci od 1,5 roku dopiero... także na każdej będzie tak pisało :) ekinio>> już ci o kaszkach pisze :).. no to tak ja daje bananową i jabłkową z bobovity.. od 5 miesięcy.. koniecznie weź ryżową a nie mleczno ryżową... mi lekarka na początek raziła jabłkową :)... tyle że one z cukrem są ... więc daje jeszcze Auruni kleik kukurydziany i kaszke ryżową bezsmakową obia z nesle... żeby za dużo z tym cukrem nie jadła... a dajesz Ksence łyżeczką czy butlą ?? a misowe ogródki mam 2 marchew i grosze i ziemniak i dynia :) ale nie dawałam jeszcze z mlekiem zagęszczam tym zupe... Aurusia od 2 dni mi lepiej je (tfuuuuuu :)) żeby niezapeszyć :P może dlatego że mleko zmienione... tak więc Basia może z tym że nan mógł jej sie znudzić to racja :) sierp>> drugi dzidziuś pożyczony od Doris :D.. a z dziećmi można na basen od 3 mieś chodziś sprawdź pare stron wcześniej dziewczyny piszą jak było na basenie :) oliwia>. i co smakowało Piotrkowi ?? bo Aurora zjadła całą wielką miche :) a teraz poprawia książką ... czyli czyta :P Plusia>> no nie z tego twojego Maxa to straszny łobuz :D...ciesze sie że cie zmobilizowałam do spacerków... pokaż no to cudo do ćwiczeń... ciekawa jestem jak to wygląda.. aa i dużo zdrówka dla mężusia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusia>> właśnie zerknełam na bloga i widze że Max też już jada mięsko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusia własnie czytałam bloga-piękna Mamusia z Ciebie-w ogole fajna z Was rodzinka:)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn... cieszę się że moja rada na coś się przydała :) Dlaczego lepsza jest kaszka ryżowa a nie mleczno ryżowa? Coś z nią nie tak? Dominice smakuje bananowa, jabłkowej wolę jej nie dawać przez tą nietolerancję pokarmową a brzoskwiniowa jej nie smakuje. Pluje nią na odległość ;-) Zresztą przyznam się że mnie ona też nie smakuje (skosztowałam ją) choć brzoskwinie bardzo lubię. Odnośnie tych kaszek to powiedzcie mi jeszcze czy Wy się tak ściśle trzymacie tego, że po otwarciu można przechowywać tylko 3 tygodnie? Bo jeśli tak to ja więcej tego wyrzucę niż ona zje :( Moja mała zjadła zupkę jarzynową i śpi już prawie 2 godziny. Normalnie jej nie poznaję bo bardzo mało w ciągu dnia sypia. Chyba ta pogoda tak na nią działa. Przynajmniej mogę trochę odpocząć bo jak marudzi to ciężko z nią wytrzymać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia >> no bo ryżową mogą nawet dzieciaczki z alergą jeść ona wogóle mleka niezawiera.. co do tych terminów to ja sie trzymam...ale myśle że jak jest tak ze 3 dni po terminie to spoko... a teraz idziemy z Aurorą piec ciasto z truskawkami i jagodami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia23, Donn :-) dziekuje za odpowiedz odnośnie kaszek, ja Ksence narazie podaje tylko ciepłe jabłuszko łyżeczką i niepluje a wręcz przeciwnie zjadła by najchętniej i łyżeczke i słoik z pokrywką he he, dziś bede musiała iść na zakupy wieczorem i wtedy kupie kaszkę ryżową i misiowy ogrodek, dziekuje Plusia :-) Max rzeczywiście bardzo męsko wygląda, a możesz na polski perzetłumaczyć nazwę tego sprzetu? poprosze może dla męża kupię bo on walczy juz dość długo ze swoimi kg, choć jak jeden kolega powiedział, że nie wyobraża sobie mojego K. szczupłego takjak i Wojciecha Manna ;-) A Ksenia śpi od 13 i później w nocy niebedzie spała!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×