Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Basia23, robisz cos specjalnego zeby uspic Paulinke oprocz rutynowych kapieli? 🌼 Zeby nie zapeszyc... Max lezy w lozku! Tzn spi! Wczoraj tez o tej porze, z tymze sie potem obudzil na kolejne karmienie i byly problemy z powtornym usypianiem. Czy ja jestem jedyna mamuska na forum, ktorej dziecko chodzi tak pozno spac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w koncu was nadrobilam z czytaniem ludzie musze zagladac tu codziennie bo sie strasznie rozpisujecie a pozniej zaleglosci :) bylam wczoraj z Nelly u lekarza by sprawdzic czy juz wszystko ok,no i jest ok ale jak mala byla chora w polsce to pani doktor powiedziala ze jej za szybko bije serduszko ,wiec mi oczywiscie sen z bpowiek to zabieralo ,ta lekarz co teraz tu bylam nic takiego nie stwierdzila ,mowiac ze dziecia tak bije ,ale zeby mnie uspokoic mam zrobic EKG w srode ,mysle ze bedzie wszystko dobrze bo inaczej umre..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Edusia, nie martw sie na zapas, zaufaj swojemu lekarzowi rodzinnemu. Jestem pewna ze to byl falszywy alarm z tym biciem serca... Witajcie, wyglada na to ze ani ja ani Max nigdzie dzisiaj nie wyjdziemy. Jakis orkan ma przejsc za chwile, ok. 9:00-tej i kazali w gazetach zeby siedziec w domu i nigdzie nie wychodzic. A mi akurat skonczyl sie chleb, :-P Narazie nic tego orkanu nie zapowiada, wiec juz sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, mam pytanie. Wielkimi krokami zbliża się dzień babci i dziadka. Czy macie jakieś pomysły co dać naszym rodzicom i teściom, a niedawno upieczonym dziadkom naszych pociech? Bo jak będą starsze to można jakieś rękodzieło - laurkę, broszkę itp. wymyśleć. A jak uczcić ich pierwsze święto? Brakuje mi pomysłów :-(, proszę o pomoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozna np podarowac wspolne z nimi zdjecie z maluszkiem i oprawione w ladna ramke :-) Nagrac film na video z pociecha i podarowac video moze? Upiec jakis tort i udekorowac np z napisem: \"Dla babuni\", \"Dla dziadka\"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusia moj Max to do cyca z przyzwyczajenia w nocy albo jak kupke produkuje tak bylo dzis prawie cala noc nie spalam bo biedaczek sie meczyl ale wyprodukowal nad ranem po trzech dniach jak go rozebralam to fiknal na brzuszek no i nim doszlam do kosza i spowrotem osikal mi lozko i podobnie jak na filmie :) Zaczal robic kupe!!!W ostatniej chwili zlapalam w chusteczke na szczescie po kartofelkach i marchewce kupka nie zadka jak po mamy mleku bo by bylo balaganu Do przedszkola Max pojdzie w wieku 2.5 roku do austryjackiego a jak sie da to rowniez od czasu do czasu do polskiej grupy bo typowo polskiego przedszkola w Wiedniu nie ma tu nawet szkola to raz w tyg w jezyku polskim co mnie troszke przeraza bo bede mosiala bardzo duzo z Maxem sama pracowac zeby ten nasz jezyk poznal.Co moze dziecko nauczyc sie raz w tygodniu? Ja dla babci kupilam piernik z napisem najlepsza babcia na swiecie i zamowilismy kalendarz ze zdjeciami Maxia ekinio my chodzmy na basen od trzeciego m-ca Maxia juz gdzies to pisalam do tej pory jezdzimy na basen termalny tam jest wyzsza temperatura ale od pol roczku mozna na normalny tylko dziecko trzeba stopniowo do wody wkladac najpierw na kilka minut i potem troszke dluzej az do 30 min. My nie chodzimy na zadne zajecia sami Maxa plywac uczymy juz na etapie puszczania do siebie pod woda jestesmy Dziewczyny moj Maximilian zasypia o 20 od trzech dni i to po karmieniu sam odpada bez awantur. Cyca dalej podaje najpierw jednego az oprozni a potem drugiego i tak mij nam noc Mam okropnie negatywne podejscie do mojego meza wszystko mi przeszkadza no i nie moge sie zmobilizowac zeby byc mila bo dlaczego ciagle ja ja mam dziecko caly dzien na glowie dom i wspolne problemy a on tylko praca i dom a w domu 30 min z Maxiem i to wszystko musze sie o przytulenie prosic choc ostatnio tego nie robie totalnie obojetnie do nas podchodze ale dzis jak uslyszalam jak D mowi do Maxia ze tylko Maxiu Tate kocha i nikt inny bylo mi troche przykro przeciez kocham ale nie moge dzwigac na barkach calego swiata jak probuje rozmawiac to konczy sie ze to ja sie czepiam a jego zdaniem wszystko jest ok ale sobie pomarudzilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati,🌼 🌼 ❤️ a ja bylam przez ostatnie dni wiedzmowata i o wsyzstko sie czepialam J, nawet glupie zarty sobie z niego stroilam (takie najgorsze wydanie) a wsyzstko po to zeby zwrocic na siebie uwage, skonczylo sie tym (na szczescie), ze padalismy ze smiechu, a potem J mnie przytulal i znow moglam pobyc ta mala bezbronna dziewczynka przez chwile, a nie Atlasem, co jak mowisz nosi caly swiat na swoich barkach... Moze powiedz mu wprost ze chcesz zeby Cie przytulil i poswiecal wiecej uwagi? Czasem faceci nie dostrzegaja najbardziej oczywistej rzeczy...jak tego zeby NAS \"WIDZIELI\" a wiec poswiecali odrobine uwagi... Czasem az mnie korci zeby wywalic jego kompa na bruk... :-P :-P :-P Jak fajnie ze Max zasypial o 20:00! Mam nadzieje, ze moje dziecko tez zmadrzeje i bedzie lzej z czasem... Swietny pomysl z tym kalendarzem ze zdejciami (jeszcze styczen wiec nie ejst za pozno). Tutaj niestety te cudo troche kosztuje, w Polsce jest o duzo tansze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez czekam na pomysl na prezent - Plusia jak najtanszego bo nie o wartosciowe rzeczy chodzi:) Kati - walcz o zwiazek.... chociaz sama wiem jak to czasem jest .... D, jak siedzi z gaba i ona spi to tez sie polozy - ja w tym czasie zrobie cos w domu. Ale ostatnio jak mu zwrocilam uwage to zrobil wszystko sam i to dokladnie:) Wkurza mnie natomiast to, ze mamy strasznie duzo decyzjo do podjecia - m in nie nadaje sie nasz stary foterlik samochodowy i musialam sie zastanowicz czy warto jeszcze kupwoac ten maly czy czy poczekac ze 3 miesiace i ten wiekszy (cale szczescie juz zdecydowalam;) ). No i dziele sie tym z Darkiem bo to wg mnie powinna byc wspolna decyzja. A on mi mowi ze zarzucam go sprawami i ze on nie spamietuje tego wszystkiego. Powiedzialam ze skoro tak to bede sama te wszysktie decyzje podejmowala bo mam wrazenie ze mnie olewa. Nibyt przeprosil ale od jakiegos czasu juz tak jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, a moze Darka cos gryzie? Jak jestem zestresowana, to z reguly mam podobne reakcje i nie chce mi sie sluchac J i calego tego podejmowania decyzji. To troche dziecinna reakcja, ale jakbyscie dluzej pogadali, to bys sie dowiedziala jaka jest przyczyna niecheci Darka do wspolpracy... Darek zdaje sie jest psychologiem wiec on juz powinien najlepiej wiedziec dlaczego Rozmowa jest lekiem na kazde zlo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie Kati75 dziekuje za odpowiedz dotyczącą baseny – w takim razie poczekamy jeszcze troszeczke i wybierzemy się z Ksenią jak będzie miała 6m Plusia, Justa29🌻 ale miło te wierszyki poczytać, i ja też „połamałam” sobie jezyk he he, Ubranka rzadko kupuje a jak już to na wyprzedażach w Kubusia, 5-10-15, H&M, C&A, a pajace w coccodrillo, a sukienki to prawie wszystkie dostała, mam mnóstwo znajomych, którzy prawie za każdym razem coś przynoszą Kseni, Be_B my na dzień dziadka i babci pewnie coś słodkiego podarujemy Edusia sama widzisz jacy różni lekarze nam się trafiają, najważniejszy jest spokój, myśl kochana pozytywnie 😘 Wczoraj mieliśmy rodzinne spotaknie z Padlinką😘, było super, na początku moja Ksenia niebyła zbyt towarzyska, bo śpiąca ale za to Emilka mały śmieszek – bardzo zadowolona, później nasze panny zaczeły się zaczepiać a to łapać za rączki, rękawki, Emi nawet na brzuszku troszeczke poleżała, a podobnież w domku nie chce tak leżeć, Ksenia chyba dogoniła Emi wzrostem a wagą to cieższa jest, ale mamy się przekonać w czw, bo obie dziewczynki idą na szczepienie, Paulinka wygląda świetnie – pogodna radosna mamusia, postaram się wysłać wam zdjęcia Miłej niedzieli ps a Emi ma takie super włoski jest słodka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój K mi zawsze powtarza, że mężczyzna jest prosty i musze mówić wprost o co mi chodzi, dużymi literami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekinio, zajrzyj tutaj, tu jest wiecej informacji i przyklady cwiczen na tym sprzecie :-)) Moze mezowi przyjdzie ochota pocwiczyc? Ja namawiam swojego, bo moj tez ma brzuszek, hi, hi... Obiecal zaczac trenwoac, jak mu choroba minie....(tak jakby to gardlo mialo trenowac a nie brzuch, he, he...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane Plusiu,co to za smieszny odkurzacz?:-) Doskonale,wiem,ze jesli facet nie zwraca na Nas uwagi to kobieta gorzknieje..tylko ciekawe co sie dzieje jak nie tylko przestaje,ale i nie zamierza juz na Nas patrzec... Co tu Wam kochane napiasc,widze,ze Plusia,Justa,Edusia i Kati wziely monopol na ostatnie dni:-) Ja mam w domu Malego zezyracza,Michas je normalnie wszytko,nawet nie mozna w jefo towarzystwie zjesc normalnego obiadku,bo sie wscieka towarzyszac mi w wedrowce z talerza do ust,co oczywiscie sprawia,ze wszystko staje mi w gardle.Je wszystko oprocz zup ugotowanych przez mamusie:-(no tak,szkola gotowania nie wystarczy,jakis talent by sie przydal:-) Daje mu polizac rozne smaki,bo przeciez do roku powinnien prawie wszystko skosztowac.Dzis dalam mu polizac slodka pomarancze,nie macie pojecia jak sie przyssal i ani razu nie skrzywil...Wczoraj mu namoczylam w mleczku jeden biszkopcik tylko wszedzie pelno jest konserwantow i spulchniaczy,zal mi,ze nasze dzieci tez to musza jesc,bo nawet tak zdrowa rzekomo mleczna kanapka jest faszerowana czyms... Nic ujac nic dodac trzeba kupic dom z sadem i ogrodkiem i co lato wybierac sie na wykopki:-)a przy okazji walczyc czynnie z dziura ozonowa,zeby jedzonko roslo na swiezym lufcie:-) Nie moge patrzec na moj brzuch,chodze w jeansach,ktore wrecz miazdza mi macice,ale zawsze mam nadzieje,ze sie rozsiagna:-)bo,ze ja zmaleje to raczej watpliwe...Kati,nie umiem wejsc na strone Wasza,co jest? Pozdrawiam i sciskam,Baska,czekam na odzew w sprawie aerobiku,ale chyba jestes w Rudzie,co? Wielki calus w strone Krynicy,starsza siostro...wiesz,ze Cie kocham:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie. Widzę że niedziela upłynęła na dyskusji co kupić dziadkom? Ja kupię chyba farby, kawał brystolu, wymaluję rączki i nóżki Wojtusia i odcisnę na papierze, bo innego pomysłu brak. Ja zazwyczaj w niedzielę i sobotę sprzątam, ale wczoraj tak sobie przytrzasnęłam drzwiami palca w prawej ręcę że nic nie umiem robić. Dobrze że to środkowy palec :), boli mnie jak cholera :) wczoraj wyglądał jak spuchnięta kulka, dziś opuchlizna jakby mniejsza ale za to zrobił się czarny, ruszać nim mogę więc chyba nie złamany ?? Może jutro będzie lepiej. Przewijanie zajmuje mi teraz sporo czasu i nie chodzi tu o mój palec, ale o to że jak Wojtuś tylko załapał obracanie się na brzuch to jak tylko czuje brak pampersa to śmiga na brzuch, gdy próbuję go ubrać cały czas się wykręca i nie daje się ubrać, a jak fiknie na brzuch to daje rączki i nóżki do góry i się kołysze a przy tym piszczy z radości i się głośno śmieje, potem gdy to juz mu się znuidzi to zaczyna pełzać w taki sposób że obraca się wokoło jak wskazówki zegara i potrafi zatoczyć całe kółko - wszystko to jest strasznie zabawne :):):):):)):):):):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati75 piszesz o relacjach z mezem....-jak to przeczytałam to kropka w kropke u nas tak samo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusia ja na szczescie nie mysle o zlobku.Chce jak najdluej siedziec z synem w domu.Jak bedzie kiepsko z kasa to poszukam takiej pracy np.2-3 dni w tygodniu na pare godzin.Synus zostanie z tatusiem.Przylatuje tez moja siostra,wiec jak cos to poprosze ja o pomoc, zeby zostala z malym. Tak mysle,ze gdybym miala go zapisac do zlobka to chyba zdecydowalabym sie na angielskojezyczny.W domu mowimy tylko po polsku.Ja slabo znam angielski,wiec w zlobku mialby szanse sie nauczyc. be_B ja wlasnie robie kartki dla babci.Wczesniej odbilismy z mezem stopki synka(posmarowane burakiem), teraz przyklejam kwiatuszki,serduszka.Mysle ze sie spodobaja bardziej niz kupne. Uciekam bo jeszce musze je dokonczyc zeby jutro wyslac.Pozdrawiam wszystkich.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diann, to taki \"odkurzacz\" do odkurzania zbednego tluszczyku na brzuszku ;-) Zobacz na blogu jak walkuje :-)) Ty tak tego pomarancza to tylko polizac Miachasiowi dalas czy cos wiecej, bo cytrusow nie rekomenduje sie do 1 roku zycia... Z daleka Anglia, 🌼 szkoda ze nie mieszkam w domu, bo bym sprowadzila mamusie, ktora - az sie pali zeby tu przyjechac i pomieszkac :-)) a wtedy mialabym nianie na zyczenie :-) Zazdroszcze Ci ze siostra Ci pomoze i ze bedziesz miala odzywac sie do kogo w polskim jezyku! Stokrotka_26, biedaku, uwazaj Ty na siebie!!!! Moze to ze czarny palec, bo nabity i krew nabiegla? Ale jesli wciaz bedzie bolalo i opuchlizna nie zniknie, to gon do chirurga! Robilam dzis wszystko,zeby Max zasnal przed 24:00, udalo sie, Maxio spi od 22:30 i zbudzil sie do tej pory jedynie na jedno karmienie i dalej w kimono :-)) :-)) Podzytalam sobie troche szwedzkich porad Anny Wahlgren (specjalistka od dzieciakow) i chyba DZIALA! Zaraz ide sama spac i mam cicha nadzieje, ze Max przespi tak juz do rana... Dobrej nocki! 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stokrotka__25
Kati75 u mnie z mężem podobna sytuacja, coś się z tymi facetami dzieje po urodzeniu dziecka;). Plusiu dziś z palcem lepiej, ale faktycznie jest zakrwiony pocieszające jest to że czucie wraca :) Wyspana dziś nawet jestem, ale czekają mnie zakupy w markecie na cały tydzień :(. No i muszę sobie kupić puder do twarzy, a nie wiem jaki bo ostatnio wzięłam z Loreal no i wtopiłam bo był beznadziejny :(, może coś doradzicie, ma cerę tłustą więc musi być coś wytrzymałego i matującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki ale sie rozpisałyście aż przyjemnie poczytać... stokrotka >> ja mam maxfactor.. lasting performance.. i jest spoko mam już któryś z kolei a zwykle nie kupowałam takiego samogo bo oczywiście były niedobre... plusia>> aluzja zrozumiana :D obiecuje nie wypisywać do was co chwile... u mnie w weekend byli teściowie.. bawili sie z Aurusią az ją zamęczyć chcieli :)... a ona dokazywała że ho ho :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczeta :-) no wreszcie sie melduje-komputer naprawiony :-) mam troszke czasu w koncu przysiasc...chociaz jak slysze moze to sie znow zmienic bo Emi zaczyna pokwekiwac... :-P u mnie od swiat zmienilo sie tylko tyle ze z mezem widuje sie znacznie rzadziej,duzo i dłlugo biedak pracuje, walcze z gabrysia, ktora przestala sikac w majty wprawdzie, ale zaczela obgryzac paznokcie,emilka tak sie poprzestawiala w swieta (imprez było mnostwo) ze jak od drugiego miesiaca zycia w nocy przesypiala ciegiem nawet czasem 8-9 godzin nie budzac sie na karmienie tak teraz robi to znacznie czsciej...ale pracujemy :-P zeby rzecz wrocila do stanu poprzedniego,hihi Chcialam ostatnio poprawic sobie nastroj i kondycje wlosow (wypadaja mi GARCIAMI!!!!!mimo specjalnych szamponow, nafty, olejku ruycynowego i lykania skrzypovity) u fryzjera....ale zaluje..:-O uwazam ze obciela mnie nie twarzowo i juz nie moge sie doczekac az mi odrosna te wlosy,,,grrr..i chodze ostatnio cala spuchnieta, haha,geba jak nalesnik i dluuuuuugi nos, hahah,nie moge na siebie patrzec...chyba zglosze sie do kolejnej edycji \"Chce byc piekna\" :-P,hahaha bardzo mi humor poprawila wizyta u naszej |Ekinio :) taka fajna rodzinka ! A Ekinio bardzo smacznie gotuje :-D ze w sekrecie wam powiem hiihh ja to jestem kulinarny niedorozwoj hahaha muszezmykaczeby Was nie zanudzic i do emilki bo spiaca jest i trzeba wykorzystac ten fakt postaram sie dodacza jakisczas pareaktualniejszycgh zdjec na bpbasy...oj dawno mnie tam nie bylo..... Buuuuuuuuziaki||!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padlinka, ależ Ty masz piękne córki!!! Dopiero teraz je sobie obejrzałam. Obie są fantastyczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Donn! 🌼 to Ci sie Aurunia wystymulowala socjalnie w ten weekend, no, no! :-)) Stokrotka_25 ;;-) ja bym ten nick sobie zachowala, skoro nikt jeszcze go "nie posiada" :-)) Milego tygodnia w pracy! Padlinka, jak dobrze ze komputer juz dziala, jak nalezy, wreszcie bedziemy mogli poczytac co u Was! A wlosy odrosna, to fakt, tez tak ostatnio sie pocieszalam, jak podcinalam koncowki (tylko koncowki, a i tak mialam koszmar na glowie...ze mi sie to nijak ulozyc nie dalo) Moj Max wreszcie spal przed polnoca, ale cena tego eksperymentu jest taka, ze mi sie zrobil straszny zastoj mleka w prawej piersi i potem o 3:00 nad raem walczylam z pompka i robilam cieple oklady. Czy pomoglo? Troche, a teraz znow bieda i w ogole mam uczucie jakby mi wsyzstko narywalo w srodku, ajak ktos sie niechcacy dotknie albo jak Max przy karmieniu \"musnie\" mnie raczka, tozaciskam zeby zeby nie krzyczec...Mam nadzieje,z e to okropienstwo zniknie jak najszybciej, no ale Max mi w tym nie pomaga, bo jakos apetytu teraz nie mial, wiec i nie oproznil mi tej piersi jak trzeba :-( :-( :-( Zamelduje sie jak bedzie lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekinio dzięki za zdjęcia, moja skrzynka aż się zatrzęsła, ale wszystkie pomieściła. Jak dasz radę następnym razem zmiejsz proszę te zdjecia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze Aurusia byla juz na nowym Maxiowym blogu 🌼 [kwiatek[🌼 :-)) Caluski od Maxia 👄 Wlasnie juz wypompowalam te nieszczesne mleko i troche lepiej, ale alej boli. Po poludniu ja i Max idziemy do kafejki spotkac sie z innymi dzieciaczkami! :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×