Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Aga B, co za historia! Kotku, zycze Ci zeby Kornelka nie kazala czekac Ci zbyt dlugo... Ja tez sie uzbrajam w cierpliwosc bo mi powiedzili ze do 2 tyg. po terminie to w koncu norma. Problem jest wiec natury mentalnej, zaczynamy sie niepokic byle czym i denerwujemy ze dni i daty mijaja a tu nic sie nie dzieje. Ale zacznie- ufam na 100%. Glowy do gory wszystkie mamuski ciezarowki co sa po terminie!!!!! 🌼 🌼 🌼 A im dluzej sie czeka, to i radosc wieksza ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga B
Dziekuje Plusiu! Ja mam zmienne nastroje.Raz cieszę się,że wyszłam do domu bo jest nadzieja, że bede mogła rodzić razem z mężem, ze jednak samo sie zacznie.(W przypadku wywoływania porodu nie jest to juz poród fizjologiczny tylko patologiczny i nie można rodzic razem).Chce w to wierzyć i jak czytam forum to odzyskuje nadzieje poniważ wiem,że nie tylko ja jestem po terminie. Jeszcze raz pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGA.B współczuję przejść w szpitalu. Ja, im bliżej jest terminu, mam ochotę schować się w mysią dziurę i nie jechać do szpitalu tylko po cichutku, w kąciku urodzić. No ale ryzykować nie wolno. Trzymam kciuki za wszystkie niecierpliwe, przyszłe mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwia Alantan Plus to maść łagodząca do pupy dla niemowląt. Mysle ze naszym stopom przydaje sie wlasnie cos lagodzącego, na mnie zwykle kremy do stop nie dzialaja juz wcale. A jak codziennie na noc smaruje piety to jest naprawde duza roznica. Posmaruj tym, co masz w domu - byle bylo lagodzace a nie do pielegnacji ;) No i do scierania stop lepsza tarka niz pumeks, bo po pumeksie skora robi sie jeszcze bardziej chropowata (to juz wiem od kosmetyczki;)). Mowila mi tez ze po wymoczeniu stop lepiej jest poprosic o wyszorowanie tarka kogos innego, bo zrobi to mocniej niz my same - tym bardziej teraz ;) Ja jak ktoregos dnia obejrzalam swoje stopy to az sie wystraszylam - mialam jakby luski zrobione ze skory - brrrr. Ale moja domowa kuracja pomaga ;) Ja od 2 dni czuje sie inaczej, czuje ze nie jestem soba ale wiecie jak jest z tym porodem. D. chodzi poddenerwowany a ja mu tlumacze, zeby lepiej sie nastawial na za 2 tyg. Ale on mowi ze teskni za Gabką i chce ją juz miec w domu :) Rano mialam kryzys - bylam straaasznie pobudzona, nie moglam sobie znalezc miejsca, dostalam chwilowej biegunki a jak siedzialam w toalecie mialam mdlosci i leciala mi krew z nosa. Tak upojny widok, ze jak zobaczylam mine D. ktory wszedl zobaczyc co sie dzieje sama z siebie zaczelam sie smiac..... Nie jest z nami dobrze :) Trzymajcie sie cieplutko!! Padlinka gdzie jestes?? Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim:0 Hmm ja tez nie orzumie dlaczego jak poród ma być wywoływany to nie można rodzić razem? To chyba zalezy od zwyczajów panującychw konkretnych szpitalach, bo kiedy leżałam w szpitalu mnóstwo kobiet spacerowało po korytarzu z kroplówką z oksytocyną a potem miało normalne porody rodzinne (tyle że prowokowane;) Evvik - ja wiem, że przy karmieniu piersią nie ma potrzeby dopajania - ale teraz muszę 4 dni karmić bruna z butelki (żeby mu zeszła żółtaczka - bo podobno czasem u dzieci karmionych piersią zółtaczka zchodzi wolniej - mówi się że w 2 przypadkach na 100 - no to jestem w tej 2;) i pediatra kazał wtedy (i tylko wtedy - przez te 4 dni) dopajać - a nie powiedział czym - i stąd moje pytanie:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bernatko - woda z glukoza - glukoza pomaga rozkladac bilirubine tylko teraz nie powiem Ci w jakich proporcjach, ale na pewno znajdziesz to w necie albo moze u lipcowek czy czerwcowek - mialy te problemy niedawno, wiec pewnie szybko sie to znajdzie :-) pozdrowka ide na KTG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie.na po czatku składam gratulacje wszytskim nowym mamusiom:)moja przyjaciólka dzis w nocy urodziła synka:)szkoda że nie moge jej odiwedzic-mieszka w berlinie wiec na tak długą podróz z moja niunia absolutnie nie mge sie wybrac:( co do dopajania maluszków-ja dopajam Wiktorię glukoza ktora robie sama:)wedłgu przepsu połoznej:na szklanke wody mineralnej sypie 3 płaskie małe łyżeczki cukru i zagotowuję.pozniej studze i do buteleczki:)w razie potrzeby kiedy mała nie chce juz mleczka a nadal ssie np raczke daje jej to do picia.w szpitalu w ktorym rodziłam tak mi powiedziano,połozna moja to potwierdziła wiec czasem ja dopajam,bo maluchom tez chce sie pic i to nawet czasem po karmieniu-tak mi powiedziano.u mnie to pomaga gdy mała np nie chce spac jest najedzona pieluche ma sucha a nadal nie spi to daje jej troche tej glukozy i zasypia:) ale kazdy robi według swego uznania wiec robta jak chceta:) :) :) czy wam tez zadaża sie że wasze maleństwa maja trudnosci w zasypianiu lub nie chca spac????bo moja miska czasem nie spi 4 godziny i to mnie martwi!!!!!!buziaki trzyamjcie sie pozdrawiamy Ania i Wikusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGA B. nie martw sie wszytsko bedzie dobrze!!!!Tych lekarzy i cąły ten szpital posłałabym do diabła!!!!!Buziolki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kpiotrowicz, AGA B, te ostatnie tygodnie to prawdziwy poligon! Ja tylko sie obudze to sraczka, potem spie po dwa razy w ciagu dnia i znow do toalety, az mnie juz wsyzstko piecze od papieru toaletowego (sorry za szczerosc) potem chce mi sie ryczec, potem sie smieje z J na przemian, ze psychozy ciazowej dostalam :-P dalej wcinam makarony (bo a nuz sie cos ruszy dzis i bede potrzebowac energii) a nastepnego dnia jak staje na wage to dostaje szoku w trampkach! Uroki oczekiwania na dziecka!!! Nie mam odwagi poruszac nawet tematu wygladu moich wlosow (kazdy w inna strone, po kazdej drzemce co raz lepiej) ze o stopach juz nie wspomne. Praktycznie to sama zaczynam wygladac jak nowonarodzony bebik (faldek tlusczu przybywa i co raz trudniej sie tam i owdzie domyc samej) i jak bebik robie sie niesamodzielna, swiat sie konczy! :-D I jakos nigdzie nie widze, ani w gwiazdach, ani po sobie, zeby cokolwiek mialo sie wkrotce zmienic. Aha, jutro ide znow do poloznej- jak ja mialam nadzieje, ze juz ta \"poterminowa\" wizyta mnie ominie.... Oczywiscie mozna popatrzec na to z pozytywnej strony i np cieszyc sie ze dziecko nie rodzi sie dzisiaj, bo to urodziny Fidela Castro :-p hi, hi. Ale ja i tak bylabym wdzieczna jakby cos sie ruszylo, bo dostaje schizaaaaa!!!!!! Pozdrawiam Was wszystkie cieplutko i slonecznie! Dosc juz deszczu!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusia - a moze spojrzec na to z drugiej strony - czas na nowego przywodce Kuby ;-) ;-) ;-) odeslali mnie z IP - kolejka do KTG jak smok - jade za chwile sprobowac jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny czytałam że puszczacie maluchom muzyka dla babasów... ma moze ktoś to na kompie i może mi przesłać???? annaa>> Aurora tez nie zawsze chce spać, najgorzej jest w nocy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donn słuchałam tych płytek z muyka bobasa na necie i bardzo mi sie podobały:)szukałam tych płyt u siebie w szczecinie i lipa:( wiem ze sa dostepne na necie,tj mozna zamowic!!!wasnie szukam tej stronki wiec jak znajde dam ci znac:) a co robisz jak corcia nie spi ci w nocy np 4 h???? mimo ze jest najedzona ma sucha pieluszke i wszytko jes ok.???!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak na razie puszczam Wikuni odgłosy natury np spiew ptaków.ale chce zamowic płyty pt MUZYKA BOBAS jest ich chyba ze 4 czesci:) Donn ładne zdjecia na bobaskach.pl ;) pozdawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diann
hej dziewczyny Moj Michalek chyba przestanie pic z piersi a pije dopiero 4 dni.Wszystko przez to,ze jedna brodawka jest cala zastrupiala a przeciez nie moze pic tylko z jednej piersi:-( Dzis rano po raz pierwszy mu dalam mleko Bebilon wypil 20 ml i spal jak zabity a po poludniu juz wypil 60 ml mleka i jeszcze 20 herbatki i pewnie by jeszcze cos zjadl.Pocieszcie mnie,ze karmienie sztucznym mlekiem nie jest zbrodnia,bo mam wyrzuty,ale on naprawde ten jednej piersi nie ciagnie a oklady i masci nie zdaja rezultatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ja mam muzykę dla bobasa - hehe 3 cześci i klasykę bobasa i usypianki - hmmm to duże ale spytam męża czy da radę spakować i wysłać jak da to wam wyślę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annaa>> jak mała nie śpi a robi to też w nocy to zwykle tata ją trzyma na rękach i śpiewa kołysanki... a jak karmisz Wiktorie.. bo ja po jednej nieprzespanej nocy jak mała sie non stop darala i jadła co godzine.. daje jej butelke na noc po kąpieli...i wtedy zwykle śpi... dzisiaj też jest straszne maruda... jadła chyba ze 2 godziny potem dostała pić a potem znowu jadła a i tak nie chce spać..teraz troche przysneła ale i tak co chwile sie budzi i buczy... a ja jestem juz troche wykończone :( bernatka>> jak dasz rade to wyślij mi chociaz część tej muzyki może to sie małej spodoba... bo jestem już lekko zdesperowana :) pozatym martwie sie troche tym pępkiem że nie odpadł... dzisiaj musiała sobie go urazić bo troche leciała krew.. wy też sie zastanawiacie czy jeszcze kiedyś uda sie wam wyspać ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diann>> najważniejsze żeby dzidziuś i mamusia byli szczęśliwi.. tyle dzieci je butelke i są zdrowiutkie nie ma sie co przejmować.. u mnie jak dalej tak to będzie wyglądało to tez sie przerzucimy na butle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diann>> kup sobie maść bepanthen, mi bardzo pomaga :) i nie trzeba jej zmywać przed karmieniem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Donn wielgachna ta muzyka dla bobasa. Zmolestowałam męża żeby spakował i wysłał przynajmiej część i obiecał, że jutro wyśle - kołysanki dla bobasa. jak Ci się spodoba to mogę wysłać Ci normalna pocztą całą płytkę z wszystkimi bobasami albo jakos sobie ją możesz odebrać jak będziesz np. w mieście (choć nie iwem na ile jestes już mobilna - bo j się nie ruszam jeszcze poza pewien obszar gdzie mogę dojechać wózkiem:)) - w każdym razie kołysanki jutro wyślemy:))) Co do pempka - nam (tznz maluszkowi;) odpadł w piątek ale chyba się nie do końca zagił bo co jakiś czas wypadja strupki i trozeczkę krwi - położna powiedziała, że po odpadnięciu goi się około tygodnia więc na razie ise nie niepokoję Co do dopajania zdecydowałam się na wodę w końcu ale glukozę przygotowałam ( w proporcjach 1 łyżeczka na 100 ml) - zapodam mu gdzy już totalnie nie bedzie chciał spać bo podobno glukoza zaspakaja bardzo szybko głód. Zauwazyłam że odpojony robi lesze kupy - bo po nanie robi takie zielone i czasem całkiem \"dorosłe\" bobki - oj i jak strasznie smierdza - myslałam że to co robił do tej pory pachnie niezbyt fajnie - hehe - przekonałam się ż ekupy po bebiko nie umywają się do kup po NAN-ie;) A na brodawki Bepanthen pomaga rzeczywiście rewelacyjnie - po 2 dniach wygoiła mi się brodawka, co do której położna miała wątpliwości czy nie wdał się stan zapalny i czy nie będzie trzeba antybiotyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dpbry:) czy ja moge dostac tez kolysanki dla maluszka? BARDZO PROSZE:) moj mail devv@o2.pl pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nadal w calosci. Chyba jednak nie ominie mnie wizyta we srode u lekarza, nadal nic nie czuje najmniejszych oznak a moja osmiorniczka spokoju mi nie daje. AGA.B to co piszesz to horror jakis tysiac sprzecznych informacji. Mam nadzieje ze dostaniesz upragnionych skurczy i urodzisz bez niczyjej laski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! Pragnę Was powiadomić , że przybyło nam jeszcze jedno dzieciątko. Właśnie dostałam sms od Doris, że wczoraj o godz.16.20 urodziła dziewczynkę. Ma na imię Alicja. WZROST-57 CM WAGA- 3460 GRAM. Pisze ,że jest najszczęśliwszą mamusią na swiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tabelka Nasze DZIECI: *********************************************************************************** nick...........imie.....data ur.....tc.......waga......dl.....imie....porod *********************************************************************************** 1.agata_27..Agata..15.07.06....38......2900.....51.....Szymon.....SN 2.annaa20..Ania.....20.07.06.....39.....3150.....51....Wiktoria....CC 3.gorcia_27..Basia.....24.07.06....39...2950.....54....Maciej.......CC 4.Kotunia Agnieszka 25.07.06... 37...3050......54.....Aleksander..SN 5.justa29..Justyna...26.07.06....39....3470.......54.....Patryk....SN 6.Donn ....Kasia .....27.07.06 ...38.....3190........56....Aurora....CC 7.Blondi-ania.....Ania....28.07.06....?....3660...59......Michas?....CC 8.Bernatka130............28.07.06.....?.....2830....54......Bruno...CC 9.Livmar ...Marlena ...28.07.06.....40...3230....53.....Izabela.... SN 10.Justynka307........30.07.06....?....2800g....50....Igorek....... SN 11.Agula30……....31.07.06.....38......?.........?.........Martynka....SN 12.Agata2424.......1.08.06.....?.......3400.......57.....Milosz….... SN 13. Jagna25….Asia….1.08.06…..37…..3040……..56……Marta………… .SN 14. Stokrotka_26....03.08.06....?.....3460...58......Wojtus...... ..CC 15. edusia..Edyta..3.08.06…..39……..?......?........... Nelly………. .….? 16.Kika27................04.08.06...........3300...53......Natalia.......? 17. BE_B….Beata….5.08.06……39…….4,55kg……..59…….chłopiec....SN 18.Evvik...............07.08.06....38....3090.......53......Bartus......SN 19.Basia_26..........08.08.06.....39.....2750......52.....Dominika...SN 20.Diann..............9.08.06.....40.....3350g......?........synus....SN 21.zuza29.......opolszczyzna......?.....3400......?........Pawelek..CC 22.Roxelka.........12.08.06.......?.........2730......48.....corcia....CC 23.Doris.............13.08.06.......40......3460......57cm..córka....SN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×