Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Doris>> umarłam ze śmiechu wszystko przez Ciebie :D..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa29 >> ja daje 3 kropelki Vigantolu, bo wit D MIchaś średnio tolerował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa - ja daję 3 kropelki witA+D3 - bo Ala ma dość duże ciemiączko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja daję Vigantol 2 kropelki rano i dwie wieczorem, bo Kubie strasznie główka się pociła i jak nie będzie reakcji to jeszcze zwiększymy kiedyś takim wyrośniętym maluchom dawali tzw uderzeniówkę, a teraz inaczej się stosuje powoli zwiększając dawkę idę spać bo przez Kubę spałam tylko 2,5 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jestem na chwileczke podaje 3 kropelki wit D3 bo Max podobnie jak Ala doris ma duze ciemiaczko ekinio koniecznie slonsultuj to z innym lekarzem albo od swojej rehabilitantki wez zaswiadczenie ze malutka juz fizjoterapii nie potrzebuje i rzuc idiotce w twarz szkoda ze nie powiedzialas juz na wizycie o postepach malej i o tam ze lekarce asymetria sie na inna strone przeniosla!!! basia26 doris26 moja mama przykladem babci ktora nie mysli i daje co podleci wczesniej pisalam ze mandarynke malemu dala ktora wciagnal w siebie na szczescie nie zadlawil sie bo by bylo i teraz ostroznie podchodze do zostawienia malego z babcia Idziemy dzis na spotkanie z dzieciaczkami w wieku Maxia organizuje to miasto wiec jest za darmo jestem bardzo ciekawa jak to wyglada nie bede sie obco czula bo znajoma tez idzie potem musimy do instytucji pobierajacej podatki za kosciol bo tu niestety takowe sie placi i to nie male sumki musze szanownym panstwu przedstawic ze nas stac na najnizszy podatek i nic wiecej trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej właśnei wróciliśmy ze szczepienia... tylko żółtaczka te pneumokoki to dopiero za 2 tygodznie albo wcale jeszcze nie wiem :) justa >> my 1 kropelka wit d bo Auruś ma malutkie ciemiączko diann>> następny kombinezon bezsensu kupować bo zima sie kończy kup kurtke i to najlepiej na alegro bo na miesią sie nie opłaca kupe kasy wydawać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donn ale suche wiadomosci podalas...ile Aurusia urosla,przytyla?co nowego lekarka powiedziala?napisz wiecej... a tak wogole to dzien dobry...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
******************************************************** **************************** NICK...IMIĘ DZIECKA...M-C..KG/CM-UR....KG/CM AKTUALNE...ZĄBKI ******************************************************** **************************** 1.agata_27....Szymon.........6..........2900/51......... 7900G/70cm... 2.annaa20 ......Wiktoria......7..........3150/51..............8110g/? ... 3.gorcia_27....Maciej.........6.......2950g/54cm........ .7100/80cm... 4.Kotunia.....Aleksander.....6........3050g/54cm.......9 000g/82cm..1 5.justa29......Patryk.........6.........3470/54cm....... ...8200/66cm... 6.Donn.........Aurora..........6......3190/56cm......... .7600/72cm...2 7.Blondi-ania...Jakub..........6.....3460g/59cm......107 00g/ok84cm..2 8.Bernatka130......Bruno.....6.......2820/54cm.........7 500/68cm...1 9.Livmar.....Izabelka..........6........3230/53cm...... ...7600/69cm... 10.Justynka307....Igor........5......2800g/50cm.......6 560g/63cm... 11.Agula30.......Martyna......6......3060g/55cm........8 460/?........2 12.Aga2424......Miłosz.........4......3400/57.......... ....6600/......... 13.Jagna25......Marta..........4.......3040g/56cm....... ..5700/........ 14.Stokrotka_26 Wojtuś.......6......3460/58 cm........8600/76cm...2 15.edusia……….Nelly............4......3 ,540/53cm..........7000/71cm... 16.Kika27......Natalia..........6.....3300/52cm......... ...7000/67cm... 17.BE_B........Michaś........5.......4550g/59cm........9 130g/72cm...2 18.Evvik.........Bartuś........5.......3090/53 cm..........8280/69cm... 19.Maggiem 20.Basia_26....Dominika...6...2750g/52cm......ok7100 g/ok.68cm... 22.Diann.........Michaś.......4.......3350g/57cm........ ...8kg/70cm... 22.zuza29.......Pawełek.... .4......3440g/55cm........7,5kg/70cm...2 23.Roxelka.....Vanessa..... 5......2730g/48cm.......... 6100/74cm...2 24.Doris.........Alicja..........4.......3460g/57cm..... ...7150/68cm...2 25.Katienka...Weronika.....5,5......300/56cm......7810 g/67,5cm...2 26.agula-kruszyna...Kasia ....5..... 2970g/51cm......8 kg/68cm... 27.ali32.........Szymon..........4...................... .......6680/66cm... 28.Tati78 29.Kati75...Maximilian...5,5....4860g/56cm............10 ,10g/72cm...2 30.joanka...Marcelina........4.......3150g/58cm......... .......4500g... 31.Oliwia13.....Piotr.....4,5.........3270/59cm......... .6 965g/69cm... 32.Plusia....Maximilian........5.......3475g/53cm....... .8690g/70cm... 33.agulka28....Kacperek.....5,5...3490g/54cm........8300 g/71cm...2 34.Kasia 30..Jakub............5,5......4820g/58cm.......8200/ok 74 cm 35.Kpiotrowicz..Gabrysia.....4........4100/58cm........ ...7900/67cm 36.Basia23.....Paulinka.......4,5.....3400g/56cm....... 7500g/69cm... 37.ToYaB.........Staś..........5......3400g/55cm.......7 700 g/67cm...2 38.marsjanka..Agnieszka.....5......3000g/50cm.......6000 ?............ 39.padlinka.........Emilka.......4,5.....3260g/59cm..... . 6650/64cm... 40.z daleka A.....Kacperek.....5,5......2940g...............7480........ . 41.ekinio.........Ksenia........5,5.....3160g/53cm.... ... 7300g/68... 42.Lonta.........Beatka......4,5......4150g/58cm........ ..8700g......... 43.agajacek......Roksana......4......3200g/54cm.......61 40g/68cm... 44.Sierp.06.....Zuzia.........4,5......3665/56cm........ .7000g........... a lekarka to nic ciekawego nie mówiła .. pytałam czy brokuły dawać i powiedziła że tak..jogurty pozwoliła od 9 miesiąca...i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruszyna>> gdzie tam :D.. tylko niewyspana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruszyna>> gotowałaś ten kisielek?? bo ja robiłam ten z bobofruta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszyna - potrawkę z indyka to i ja bym zjadła, bo nie mam nic na obiad:) a ostatnio apetyt,ze ho ho :-o:-o:-o Ekinio - wydaje mi się, że Cie finansowo naciągają:-o Ja bym posłuchała lekarza neurologa, jeśli on twierdzi,ze nie ma asymetrii to znaczy,że Ksenia zdrowa i nie ma co się na siłę czegoś doszukiwać:) Ja jestem przeciwna rehabilitacji ZDROWYCH dzieci - po co przyspieszać ich naturalny rozwój. Szkoda,ze na wizycie nic nie powiedzialas, bo moze lepiej by sie przyjzała i odczepiła od małej - dzieci mają rózne dni i czasem zupelnie nie chca spełniać poleceń - myślę,że duzo ważniejsze zdanie rehabilitantki, która dłużej zna dziecko i kilkakrotnie z nim współpracowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie ile odejmuje sie kresek jak mierzymy temp w pupci,bo moja paulinka ma temp 37,7 w pupci ale wiem ze iles sie odejmuje ale nnie wiem ile i ma bidulka taki katar ciagle kicha tak od wczoraj,na 15 idziemy do lekarza. Doris26 dziekuje blondi-ania moja mala tez sie pocila -glowka i poszlam z tym do pediatry ale powiedzial ze wszystko jest ok bo glowka nie jest miekka ze nie ma oznak krzywicy i powiedzial ze mam troszke przykrecic kaloryfer a sie nie martwic he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia23 5 kresek sie odejmuje jak jest temp w pupci mierzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie mamuski. nie pisalam dlugo bo moj Kuba mi na to za bardzo nie pozwala.w dzien prawie wcle nie spi kilka dni temu zaczal sam siadac nie mowiac juz o tym ze raczkuje juz dawno. A 3 dni temu normalnie sobie wstal na nogi i od tego czasu robi to regularnie. Donn a jak tam twoja Aurorka wstaje juz? ja musze miec oczy dookola glowy bo co chwile sie o cos uderzy. Poza tym dzisiaj byla pierwsza nocka od urodzenia co Kubus nie spal obudzil sie o 1 i tak do 4 nie spal bawil sie i plakal na przemian. Nie wiem czy to zabki czy brzuszek. no i rano katarek sie pojawil i troche pokasluje. pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Nie no Aurora daje czadu - obejrzałam dopiero dzisiaj filmik i jestem dziko zaczwycona - bruno mimo kołysania \"na pijanego niedźwiedzia\" to jeszcze długo nie \"pochodzi\" - więc i ja się na korepetycje piszę:) Plusiu 🌻 Ja to chyba powinnam pojechac do kraju gdzie nie ma lekarzy wtedy moje dziecko byłoby zdrowe i już. dzisiaj jesteśmy po wizycie u alergologa - heh przynajmiej zysk z tego taki, że do dermatologa możemy już nie chodzić bo mówią to samo;) A mówią, że nie do końca pewne, że to Atopowe zapalenie skóry - może być Łojotokowe Zapalenie skóry ;) podobno lepsze niż to pierwsze bo na 100% się z niego wyrasta jak skóra w pełni dojrzeje. Żadnych sterydów więcej i minimalne tym razem koszty - maść robiona - jestem ich gorąca zwolenniczką bo i tanie i wydajne i skuteczne i dobierane indywidualnie do potrzeb dziecka:) Natomiast zdębiałam słuchając analizy wyników badania krwi i moczu (od razu się zapisałąm do pediatry ale, że to nic nagłego to przyjmie nas dopiero w poniedziałek - otóż - bruno ma za duży poziom żelaza we krwi - na granicach górnej normy a nawet ponad - fajnie przynajmiej żadnej anemii - ma to po mamusi - ja tez wychodze poza wszelkie normy żelaza - dobre wchłanianie - nie wiem czy nadmiar żelaza jest groźny - nie przyjmujemy żadnych preparatów z zelazem no i bruno w sumie ni je nc w żelazo bogatego szczególnie. ale to nic. W moczu bakterie - duużo - pani doktor powiedziała, że to przez stulejke i trzeba by z nią co zrobić, żeby się infekcje dróg moczowych nie przyplątały (czyli co? obcinanie tej biednej stulejki - to sie robi w takim wieku?) poza tym wyniki krwi świadczą o jakiejś infekcjji (?????albo to to zapalenie skóry) no i albo ma alergię albo robaki!!!!!!!!!! matko skąd robaki - powiedziała pani doktor że prawdopodobniejsza laergia u nas - ale trzeba badać - mam dosyć - na prawdę mam wrażenie, że jakbym nie chodziła tak po tych lekarzach to moje dziecko by było zdrowsze;) a tak zawsze któryścoś znajdzie No izima wraca :(((( i jak tu mieć dobry nastrój Sciskam wszystkie mamy i dzieciaczki. Zmykam bo moja maruda zaczyna wyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My wrocilysmy od pediatry o mala przeziebiona,katarek,i zaczereienione lekko gardelko,sprawdzila ja pani pod wzgledem fizycznym i powiedziala ze super i nawet sprawdzila bioderka i sa dobre.Akurat nam sie trafilo ze zamiast naszego pediatre przyszla w zastepstwo inna akurat ta znalam bo Jak rodzilam to ona byla w szpitalu super babeczka:)od razu sie przypomnialam ze to my bo oni takie wypadki pamietaja ze dziecko w zamartwicy urodzone i pamietala.Powiedziala ze jak mala wyzdrowieje to mam jej podawac wibowit bobas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi-Ania, Ekinio, Basia23 duzo zdrowka Waszym pociechom!!! 🌼 🌼 🌼 Kpiotrowicz, a co u Was? Ja mam strasznego dola. Przyjaciolka z czasu studiow poronila juz druga ciaze (pierwsza w 6 miesiacu) i teraz. Dzis sie dowiedzialam 😭 A wczoraj moja hiszpanska kolezanka, co ma 7-meisieczna coreczke i znow zaszla w ciaze obwiescila mi ze tez poronila. Jest mi strasznie smutno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jednoczesnie, mysle jakie to szczescie, ze nas to nie spotkalo i ze mozemy codziennie cieszyc sie naszymi dzieciaczkami!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze-Patryk od 6ej rano nie przysnął nawet na 5 min-już wymiekam-mam nadzieje ze w nocy bedzie odsypiał-o ile uśnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusia 😘 kochana jak ja słysze o takich przypadkach to mi cholernie przykro, staram sie niemyśleć co by było gdyby ...moja sąsiadka jest w 6 tyg a tez przez stres dostała krwawienia, na USG wszystko wyszło oki teraz trzymamy kciuki, zeby wszystko było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! Byłam dzisiaj z Szymusiem na wizycie kontrolnej u chirurga dziecięcego. I wodniaczka BRAK!!!!!!!. Hurrrrrra!! Tak się cieszę,że się wchłonął. Mam pytanie !!! Czy ja też mogłabym dostać filmik z Aurorką. Bardzo chciałabym zobaczyć. Piszecie o ciemiążkach. Mój Szymuś ma takie spore , ale lekarka mówiła ,że jest wszystko w porządku. W którym miesiącu zrasta się to ciemiążko? Mój Szymek siedzi teraz w krzesełku i aż się rwie do komputera ,żeby poklikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata>> filmik poszedł :) wcześniej też wysłałam ale widocznie niedoszło.. buziaki dla Szymcia... dobrze że wodniaczki znikneły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanko. Mojemu Szymkowi schodzi skórka z paluszków u rączek i nóżek. Nie które to na pewno od ssania ,chociaż jak widzę to wkłada do buzi tylko przeważnie kciuka. U nóg tez mu schodzi. Nie wiem co to jest. Lekarz też nie wie. . Przepisywała mu jakąś maść CLOTRIMAZOLUM ale nie pomagało. Kupiłam w aptece LINOMAG. To trochę pomogło na początku teraz już nie. Poradzicie mi coś? Zauważyłam ,że czasem się nasila , a czasem tak jakby zanikało i nie schodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka ciemiaczko powinno zarosnac do 18ego m-ca zycia dziecka(z tego co ja sie orientuje)Patryk tez ma duze-podaje mu 3 kropelki DEVIKAPU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciemiączka są dwa przednie i tylne - tylne zarasta do 4mż a przednie tak jak Justa napisala do 18mż. Agatka - a ta schodząca skóra to może być objaw alergii. Ale na co to już Ty musialabys sprawdzić -bo to moze byc zarówno kosmetyk, jak i coś z pożywienia. Clotrimazolum - to lek przeciwgrzybiczy, ale widać to nie grzybica skoro nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris sorki szukałąm szukałam aż wygrzebałam i mi wstyd grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×