Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

a i badanie moczu prywatnie na cito moze sie ci uda???a jak nie to ja bym szpital zahaczyla...tam jej zrobia od razu badanie...przynajmniej tak by MUSIALO BYC u mnie gdyby to na mnie trafilo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pieluch ,to raczej wątpliwe ,ponieważ nie zmieniam pieluch ,od początku używam jednych i tych samych -huggies zielone . Paczka też zaczęta już jakiś czas temu... Piszecie że wasze maluchy już stają na nużkach , Moja tyśka jakby nie wiedziała do czego one służą -co najwyżej do zabawy i wkładamia do buzi. Kiedy chcę ją postawić ,ona podnosi wysoko kolanka . Kiedy leży na brzuszku to nos w poduszkę ,pupa w górę i podciąga kolanka ,wtedy głowa wysoko do góry i prostuje się :) to taka jakby zabawa ale żeby ją postawić? to niemożliwe ,siedzi już ładnie przez kilka minut ,a kiedy się przechyla na boczek to podpiera się rączką . Pamiętam że Mchał zaczoł tak raczkować szybko jak Arusia Donn. Tyśka jest zbyt leniwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz Agulka ,to nie takie proste ,poza tym nie bardzo mam ochotę narażać ją na szpital. Poza tym staram się jak mogę nie narażać jej na ból ,przemywam jak tylko zrobi siusiu ,dużo wietrzę . nie wiem co mam robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam tą kołysankę :) oceńcie same ,szkoda tylko że nie mam nagrania.. Słowa kołysanki Mateusza Otręby UKOŁYSAĆ CHCE MAŁE SERCE TWE SYNU NIE BÓJ SIĘ JESTEŚ CZĘŚCIĄ MNIE CHOĆ ŻYĆ MUSISZ SAM BĘDĘ BLISKO GDY ŁZY POPŁYNĄ CI I ZROZUMIEM KRZYK KTÓRY ZDRADZIŁ ŻAL I BÓL GBY BĘDZIE ŹLE ŚPIJ W RAMIONACH OJCA ZNAJDZIESZ SPOKÓJ ŚNIJ O TYM CO PRZYGOTOWAŁ W NIEBIE BÓG UKOŁYSAĆ CHCE MAŁE SERCE TWE SYNU NIE BÓJ SIĘ JESTEŚ CZĘŚCIĄ MNIE CHOĆ ŻYĆ MUSISZ JUŻ SAM BĘDĘ TROSZCZYŁ SIĘ O TWÓJ KAŻDY DZIEŃ WSZYSTKO TO CO MAM PRZECIEZ TWOJE JEST NIC NIC NIE DA PŁACZ ŚPIJ W RAMIONACH OJCA ZNAJDZIESZ SPOKÓJ ŚNIJ O TYM CO PRZYGOTOWAŁ W NIEBIE BÓG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym uderzyla z Martusia prywatnie,albo do dermatologa.Szpital ryzykowny fakt,ale moze konieczny.Jak widzisz poprawy brak,musisz reagowac.zadzwon,niech przyjedzie jakis pediatra jeszcze do domu,moze tamta diagnoza jest bledna. Oliwka,zaden komplement,Ty jeszcze komplementu nie slyszalas:-)szczera prawda,figurka o jakies marze:-) Blondi,ogromne brawa!!wiedzialam,ze jestes zdecydowana kobieta:-)teraz idz na jakis fikusny manikiur,juz sobie raczek pomyjami nie pobrudzisz:-)marze tez o zmywarce,ale najpierw trzeba miec swoja chate:-) Aga,dlaczego postrzelona?nieeee,ja jestem strasznie problemowa kobieta uwierz mi:-) Krucha,ja Ci zaraz sama leb powieksze jak nie przetaniesz mnie i siebie frustrowac!!co mam teraz zrobic?przystawiac do cyca?moze poleci cos po paru dobach intensywnego ciagniecia.Masz racje,za duzo mu daje jesc,ale jakos nie mamy stalego menu,wczoraj po zupce zglodnial po 4 godzinach a dzis po 2,5,nic nie wiem sama jest strasznie marudny,czasami do obledu,modle sie zeby juz wyszly te zeby,bo oboje oszalejemy Ogorka kiszonego dalam mu Krucha,jestescie rewelacyjni,i Ty i ten ogorek:-) Padlinka.meble!!!!!!!!! Buziaczki dla Julci,moja znajoma uciekla z szpitala jak mieli jej wyciac migdal:-)ale juz dzis ja wzieli i to nie na migdal,ma zle wyniki z cytologii;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, co mam robić? Moja mała w ogóle nie chce pić!!! Tzn. mleko pije ale nic poza tym, ani herbatki (mam ich kilka) ani soczków. Jak już się zdarzy, że się czegoś napije to max 50 ml w ciągu dnia a przecież dziecko na mleku modyfikowanym powinno dużo pić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula 30 czytałam to co napisałaś o Martusi, czy twoje dziecko nie ma przypadkiem jakiejś nietolerancji pokarmowej, faktycznie zmień mleko na hydrolizat białkowy ja jednak odradzam bebilon, spróbuj nutramigen lub prosebe. Natomiast na krostki u mnie pomogła 1 % detromecyna oraz maść robiona w aptece na bazie hydrocortizonu i czegoś tam jeszcze. Maść którą przepisała ci pediatra powinna wysuszyć krostki. Natomiast bakterie w moczu nie powodują krostek, sama walczyłam z bakteriami w moczu i tylko badanie je wykazało a żadnych zmian zewnętrznych na siusiaczku czy w okolicach nie było. Basia_ mój też nie chciał pić dopiero nektar brzoskwiniowy z hipa i herbatka owocowa go zadowoliły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki! przeczytalam tylko tak po lebkach :) ,nie odzywam sie bo nie mam chyba czasu ,postanowilam nelcie nauczyc zasypiac samej w swoim lozeczku ,nawet nie wiecie ile mnie to kosztuje nerwow!!!!!! a jak juz zasnie to jestem zmeczona i sama padam ,dlatego nie chce mi sie wlaczac kompa zazdroszcze wam sniegu ,ja jeszcze go w tym roku nie widzialam ,u nas pogoda jest jak na wiosne 12 stopni ,swieci slonko ,Nela raz juz chodzila w sweterku i bezrekawniku wiatmine D podaje w tabletkach razem z fluorem odkad zaczela miec Nelly zabki blondi zmywarka super rzecz i wiesz ze my odkad mamy zmywarke dostajemy zwrot kasy za zimna wode bylam w szoku ,poprostu jest oszczedniej!!! ekinio wierszyki rewelacja ,kupa smiechu z tym ze chyba nie dla dzieci :) ,albo zamiast brzydkich slow mozna czytac piiiip :),dla dzieci bedzie wtedy ciekawiej hahahahahaah Agula ,nelcia kiedys miala bakterie w moczu i wlasnie na cipuni z tego powodu krosteczki z tym ze nie bylo ich duzo ,wiec nie wiem..... bernatka rzeczywiscie diann ma racje nie ma sensu ,moje pierwsze dziecko nie chcialo sie bujac hustawke sprezentowalam.... oliwia pewnie jeszcze troche i ty bedziesz mogla sie pochwalic raczkujacym Piotrusiem plusia swietnie ze u ciebie juz lepiej 🌼 doris odnosnie zywienia calkowicie cie popieram! ja bylam w szoku jak moja sasiadka z polski 2 tygodniowemu dziecku gotowalo mleko od krowy bo niby nie miala kasy a fajki palila po 2 paczki na dzien!!!! troche sie posprzeczalam z nia i wyszlo tylko na to ze przyjechala pani z niemiec i sie madrzy :( ludzie...... pozdrawiam i do uslyszenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula 30, ❤️ ❤️ ❤️ biedna Martynia! Czy Ty moze przyjmowalas ostatnio antybiotyki? Albo Martysia? Czytalam kiedys o plesniawkach, ich cecha specyficzna jest to ze sie utrzymuja pare tygodni. A nystatyne najlepiej pedzlowac na wlasne sutki rowniez zeby nie dochodzilo do powtornego zakazenia u dziecka, podczas kolejnych karmien. Pedzluj 4 razy dziennie, moze z zcasem pomoze. Tu w Szwecji pedzluje sie dzieciom jezyki woda gazowana, np Vichy, podobnie sutki u mamy karmiacej, a gdy to nie pomaga, wtedy nystatyna lub cos innego. Trezba pamietac by powtarzac te zabiegi po kazdym karmieniu i porzadnie wysuszyc sutki mamy karmiacej Jak rozpoznac ze to plesniawki? -czy Martysia placze podczas karmienia? -czy Twoje brodawki sa zaczerwienione, piekace nawet miedzy karmieniami? -czy apetyt u Martysi sie ostatnio pogorszyl? -czy zauwazylas male wypukle pryszczyki w okolicach odbytu? Jesli jednak to nie plesniawki, to moze to byc drozdzyca...U dzieci sygnałem alarmowym są niewiadomego pochodzenia zapalenia skóry, pleśniawki w jamie ustnej....Język jest najczęściej obłożony białym nalotem, może pojawić się świąd i zaczerwienienie w okolicy odbytu, złe wchłanianie składników pokarmowych, zapalenie alergiczne skóry oraz nadwrażliwość na kosmetyki. \" wiecej na tej stronie: http://www.candida.peet.pl/index17.php Plesniawki zazwyczaj przechodza same z siebie. Moze sprobuj Agula probiotyki? Acidophilus itd. Na pewno nie zaszkodzi, a moze pomoze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia_26, ❤️ ❤️ ❤️ a jak Ty jej te napoje zazwyczaj podawalas? Moze zmien po prostu metode pojenia Dominisi , na jakies inne naczynie, zamiast butelki, poj duza lyzka, czy z mniejszej szklanki (ja bylam zaszokowana, jak Max pil ze szklanki!!!) Moze w ten sposob uda Ci sie ja napoic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusia... zawsze dawałam jej z butelki i piła bez problemów a teraz od jakiegoś czasu za diabła nie chce. Soczek podaję jej łyżeczka to wypija no a herbatki łyzeczka nie podawałam. Ile dziecko powinno wypijac płynów w ciagu dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusiu ,słońce ,Martynka odstawiła mnie całkowicie już miesiąc temu od piersi :( ,więc to co ja jem lub przyjmuję nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Płacze jeśli mleko jest ciut za ciepłe ,nie chce zupek ,soków też odmawia na herbatkę trzeba namawiać :) krostki są ,ale jak pisałam na cipci ,pupa czysta i gładka ,tak jak pośladki . Poczytam tego linka co podałaś ,może coś się dowiem :) dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia_26, kurcze nie wiem, szukam i nie moge znalezc.... le tak jak zdaje sie Doris kiedys pisala, jesli Dominika siusia tak samo, mocz nie ma dziwnie zoltego zabarwienia i podejrzanego zapachu i organizm nie jest odwoedniony, to wsyzstko jest ok :-) A Ty sie nie zamartwiaj. Jesli jednak intuicja Ci podpowiada ze cos jest nie tak, to lepiej idz do lekarza, zeby albo zbadac Dominike albo samej znalezc wewnetrzny spokoj ;-) Bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula 30, kurcze skomplikowane to troszke... Najbardziej zastanawiaja mnie te krostki i ogolnie wysypka na pleckach a potem te drapanie sie za uszkami... Moze Martysia jest na cos uczulona??? A kiedy to sie zaczelo?Te plessniawki to ponoc moga sie utrzymac pare tyg. ale nie trzeba przerywac kuracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula 30 slowa kolysanki ladne-szkoda ze melodii nie mamy edusia ja to zazdroszcze tych 12 stopni \")a tak poza nawiasem-wspomniala mi sie Bawaria i Jezioro Bodenskie-bylam tam kilkanascie lat temu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula czasem szpital nie taki straszny;) Buziaki - oby szybko wszystko sie wyjasnilo:):):) Jako mama na pewno masz swietna intuicje i sama wiesz czy trzeba reagowac juz czy czekac do pn:) Basia moja Gabi zawsze wypijala okolo 120 ml picia w ciagu dnia. W szpitalu jak bylo goraco pija nawe pol litra. ale odkad wrocilysmy do domu znow pije mniej. Nasi lekrze ze szpitala mowili ze zdania na temat pojenia dzieci karmionych sztucznie sa podzielone. Niektorzy mowia ze dopajanie nie jest konieczne. Mocno wiec bym sie nie przejmowala- do poki robi czesto siusiu i pije mleko:) U nas same zmiany - Gabi w ciagu jednego dnia dorobila sie 2 zebow!! I nagle sama postanowila pic z niekapka:) Jutro obchodzimy pol roczku - impreza na calego:) Goscie juz zaproszeni:) Sukienka dla malej wyszykowana - bal bedzie na calego;) Plusa - zapislaas sie na jogę??? bede Cie malrtretowac :) i nie pozwole zebys sie zameczala;) moja kobieca intuicja mowi mi, ze te leki depresyjne sa zupelnie nie dla Ciebie - bardziej sport i odrobina czasu TYLKO dla siebie:) Sproboj prosze - moze szkoda czasu na psychologa i zamartwianie - jestem przekonana ze na tym etapie doskonale poradzisz sobie sama. Moje rady: umow sie na stale popoludnia (albo poranki:) ) z J kiedy Ty wychodz z domu bez nich. Idz wtedy na ta jogę, spotkaj sie z kolezanka w knajpie, idz do kina - cokolwiek byle bez swoich facetow. Nie masz na miejscu rodziny i podziwiam Cie za to, ze dajesz sobie rade tak daleko od nich. Zadbaj prosze o swoj czas :) za fajna z Ciebie kobita zeby dac sie smutkom:) Oliwia odzywaj sie czesciej:) Padlinka - to co? kiedy wyslesz zdjecia mebli?:) Eino - ciesze sie ze postanowiliscie olac rehabilitantke:) Diann - milo jest Cie poczytac :) Do Ciebie odnosi sie to samo, co napisalam Plusi - dbaj Slonko o siebie:) Ciesze sie, ze wyruszylas na ten aerobik:) Donn - Aurora jest the best!! Pamietam jednak,ze jest od niektorych maluchow o miesiac starsza:) Dziewcyzny co dajecie maluchom do picia poza sokami? ja znalazlam tylko 1 herbatke ktora nie zawiera cukru i tej sie trzymam ale nie wiem czy powinnam sie az tak przejmowac.... Moja Gabi tez staje pieknie na nozkach ale zastanawiam sie czy powinnysmy na to pozwalac? niepowykrzywiaja sie maluchom nozki?? Doris przywoluje i namawiam do czestrzego kontaktu:) Stokrotka i edusia Wy tez piszcie czesciej:) No i Justa - czyzbys tez miala mniej czasu?:) Caluje Was wszystkie nie wymienione tez:) Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusia wysłałam Ci na priv. zdjęcia , jak wcześniej pisalam w środku jest ok. tylko na zewnątrz ma takie czerwone . jeśli chodzi o ucho , to ta niby mała ranka ,ale ma tak samo w drugim uchu i ciągle to rozdrapuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zewnętrzne obiawy 9 maleńkie plamki pleśniawki w buzi) pokazały się tydzień temu w piątek i od razu zastosowałan nystatynę , tylko zastanawiam się czy to właśnie nie ta nystatyna tak na nią działa Kasia ,wiesz może i szpital nie straszny ,ale jak ma się troje dzieci...bardziej boję się jak oni zostaną sami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka 30, czy to tylko plesniawki, czy tez moze jakies PECHERZYKIi na jezyku u malutkiej? Widzialam zdjecia- bidulka jedna, mysle ze lepiej zebys skontaktowala sie z jakims specjalista. Czy to mozliwe zeby to byla jaka sforma wirusa opryszczki? Licho wie :-( Koniecznie idz do lekarza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula 30, poczytaj o roznych wysypkach i sama ocen, moze t co ma coreczka, to efekt alergii? Wysypka Bywa, że wygląd skóry odzwierciedla to, co dzieje się w organizmie dziecka. O jakich chorobach wewnętrznych mogą świadczyć wysypki - wyjaśnia dr Irena Sadowska-Jurkowska, pediatra dermatolog. Wykwity na skórze, mogą mieć różną postać – od drobnych plamek po duże zmiany rumieniowe. Wygląd wysypki pomaga rozpoznać jej przyczynę. Może to być choroba wirusowa, bakteryjna, pasożytnicza lub uczulenie. WYSYPKA ALERGICZNA to drobne czerwone wypryski lub większe, zlewające się w czerwone plamy. W miarę nasilenia choroby skóra staje się sucha, „liszajowata”, wypryski swędzą, dziecko drapie się, zmiany pękają i sączą się – mogą ulegać zakażeniu. Bywa spowodowana uczuleniem na pokarmy, podrażnieniem skóry środkami chemicznymi: proszkami do prania, płynami do płukania, apreturą do tkanin (znajduje się na nowych, niepranych rzeczach), kosmetykami. Mogą ją też powodować rośliny, np. pelargonia. Niemowlętom często też dokucza wysypka spowodowana działaniem moczu. Dość często zdarzają się wysypki spowodowane uczuleniem na leki, np. antybiotyki lub środki przeciwbólowe. WYSYPKA PLAMISTA bywa zwykle objawem chorób wirusowych, np. gorączki trzydniowej. Wtedy są to różowe plamki, które pojawiają się po ustąpieniu trzy-czterodniowej gorączki (najpierw na tułowiu, potem na twarzy, rękach i nóżkach). Nie wymagają one leczenia. W wypadku różyczki wysypka jest plamista, drobna, czerwona. Rozpoczyna się od twarzy, a potem „schodzi” w dół. Poza plamkami na skórze mogą zdarzać się większe partie rumienia. Czasem malec odczuwa swędzenie. Istnieje wiele wykwitów pochodzenia wirusowego, np. wysypka dla tzw. zespołu „ręka, stopa, usta”. Są to drobnoplamiste wykwity, które najpierw pojawiają się w jamie ustnej i na podniebieniu dziecka. Zazwyczaj nie wymagają one leczenia, można je jedynie smarować robioną w aptece tzw. białą papką, która lekko przesusza skórę. WYSYPKA GRUDKOWA jest typowa np. dla szkarlatyny (płonicy). To drobne, czerwone, ostre grudki. Skóra staje się szorstka. Występują one najpierw na przedramionach, w pachwinach i na szyi, po czym w ciągu doby rozprzestrzeniają się na resztę ciała. Mogą być swędzące. W miarę trwania choroby czoło i policzki przybierają płomienną czerwoną barwę, a okolica wokół ust pozostaje wyraźnie jaśniejsza. WYSYPKA PLAMISTO-PĘCHERZYKOWO-GRUDKOWA występuje np. w wypadku ospy. Może też być objawem innych chorób. Swędzące wykwity pojawiają się najpierw na tułowiu. To czerwone plamki, potem pęcherzyki na czerwonej podstawie. Równolegle występują zmiany w różnej fazie – pęcherzyki i plamki. Można je smarować „białą papką” lub gencjaną na wodzie. Jeżeli dziecko się drapie, mogą one ulec zakażeniu bakteryjnemu (liszajec zakaźny). Takie zmiany trzeba leczyć specjalną maścią z antybiotykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po tym szoku alergicznym, jak Maxiowi zmienialam pielsuzki to mial zaczerwienionego siusiaka i okolice pachwin, przeszlo po kilku dniach. Moze Martysia jest na cos uczulona, sprawdz co ona jadla, gdy pojawila sie ta wysypka na cipci, to pomzoe Ci znalezc winowajce... Zycze Wam duzo zdrowka i zebyscie trafily na dobrego lekarza, bo do lekarza bedziecie musialy pojsc koniecznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;) A my dzisiaj świętujemy 7 miesięcy Maciusia no i jego I imieniny. Pozdrawiamy serdecznie. Agula 30>> mój Maciek miał podobne krostki najpierw były one czerwone a potem robiły sie takie jakby małe ropnie i skórka się łuszczyła. To było ok 3 tyg po urodzeniu i położna twierdziła że po prostu za długo polezał w mokrej pieluszce. Nic nie pomagało: ani wietrzenie, ani sudokrem, ani bepanthen, ani mąka ziemniaczana. I wtedy przyjechała moja ciocia i pokazałam jej te krostki. Doradziła mi posmarowanie tego normalnym zwykłym olejem. I pomogło od razu była widać poprawa. Mówiła że jej synowi to też pomagało. Nie wiem spróbuj zaszkodzic na pewno nie zaszkodzi. Ale i tak wybierz się do lekarza. Udanego wieczorku i przyjemnej niedzieli 🌻http://tickers.baby-gaga.com/t/foxfoxabu20060724_-8_My+child+is.png🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorcia_27 wszystkiego najlpeszego dla Maciusia! ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 Nie mam sily dzisiaj na dlugie posty, ale Wass wszystkie goraco pozdrawiam, Roxelka, super ze sie odezwalas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 \"Co to k***a było?\" - Burmistrz Hiroszimy 2 \"Skąd się wzięli ci wszyscy pie****ni Indianie?\" - Generał Custer (Little Big Horn) 3 \"Każdy pie***ony idiota może to zrozumieć!\" - Einstein 4 \"Ona tak naprawdę wygląda, do k***y nędzy! \" - Picasso 5 \"Jak to, k***a, rozwiązałeś?\" - Pitagoras 6 \"Co ty chcesz mieć na tym pie****nym suficie?!\" - Michał Anioł 7 \"K***a, nie przypuszczam żeby teraz spadł deszcz\" - Joanna d\'Arc 8 \"Pie****ona ulewa!\" - Noe 9 \"Potrzebna mi ta parada jak pie***ona dziura w głowie\" - J.F. Kennedy 10 \"A kto się k***a dowie?\" - Bill Clinton DLA RELAKSU:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj dzieweczko! - ona nie słucha. Przesunął więc rękę z piersi do brzucha Buch - jak gorąco! Uff - jak gorąco! Ty żeś tu w nocy? To ty Jasieńku? Jam ci najdroższa! - Wchodź pomaleńku! W szedł w nią powoli jak żółw ociężale. Ruszył - dwa razy - tak wolno, ospale. Szarpnęła się trochę - przyciągnął z mozołem, Nogami się zaparł o krzesło za stołem... I teraz przyspieszył, i pcha coraz prędzej, I dudni, i stuka, łomoce i pędzi. A dokąd? A dokąd? A dokąd? Na wprost! (Klęczała wygięta w pozycji \"na most\"). A on ją w tę szparę, w ten tunel, w ten las. I śpieszy się, śpieszy, by zdążyć na czas. Aż łóżko turkoce i krzesło też puka, A Jasiu ją stuka, i stuka, i stuka. Tak gładko, tak lekko, tak calem za cal wyjmował i wkładał ten narząd jak stal. A ona spocona, zziajana, zdyszana poległa na plecach, uniosła kolana. Zdziwiona tym wszystkim, co tu się z nią dzieje. I pyta się Jaśka, i pyta i śmieje: A skądże to, jakże to, czemu tak gnasz!? A co to to, co to to, co mi tu pchasz!? Że wali, że pędzi, że bucha, buch, buch!? Ach jakże, ach jakże, ja lubię ten ruch! I gna ją, i pcha ją, i akcję swą toczy, I tłoczy ją, tłoczy ją Jasiu uroczy, Nagle.. świst. Nagle... gwizd. ... raptem; buch! Ustał ruch. Oj, gdzie mi zniknąłeś! Chcę jeszcze Jasieńku! Próbuje go znaleźć swa ręką po ciemku. A on już bez ducha, już śpi nieboraczek, malutki, skulony, choć akt nie skończony! Więc strzela o pomoc wokoło oczyma. I dziwi się temu, co w ręce swej trzyma. I płacze, narzeka na los swój niewieści, wiec sama ze sobą zaczyna się pieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dopiero teraz caly dzien nie wlanczalam kompa bo wiem ze jakbym go wlaczyla to spedzilabym przed nim caly dzien a mialam duzo roboty,musialam posprzatac bo jutro mamy gosci bo z mezem obchodzimy pierwsza rocznice slubu i przyjda rodzice i rodzenstwo na kawke a potem kolacyjka:) Co do plesniawek to albo w aptece jest na to preparat nazywa sie Aftin albo od dzidzi moczem poslarowac. Oliwia13 strasznie sie wynudzilam bo mezus wrocil z pracy po 19tej a Paulinka tez czesto spi w dzien i tak siedzialam sama:( Agula-kruszyna nawet mnie nie strasz z tym mlekiem bo Ja karmie Paulinke bebikiem ale nic jej nie ma ma normalna glowke jak rowiesnicy Agula30 nie martw sie ze dzidzia nie stoi na nozkach bo w tym wieku nasze maluchy nie powinno sie stawiac na nozki.Moja Paula tak uwielbia stac na nozkach jak sie ja trzyma ale rehabilitantka kategorycznie zabronila bo powiedziala ze wtedy dziecko napiecie laduje sobie w nozki i ze przyjdzie na to czas ze samo bedzie stalo. Basia-26 Paulinika zawsze tez pila z butli ale teraz woli lyzeczka pic soczki a czasem nawet mleko.Trosze jest to uciazliwe no ale coz... Zapomnialam dodac ze moje malenstwo dzisiaj prawie nic nie zjadlo miala taki dzien ze nie chciala jesc,Zupka niee,deserek niee tylko rano wypila 150ml mleka i popoludniu a tak to pila sama herbatke no i na noc wypila butle 210ml.Moja mama mowi ze nic jej nie bedzie jak jeden dzien zrobi sobie diete he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Witam w niedzielny poranek Kpiotrowicz - fajnie, że już poza szpitalem:)) Agula - mam nadzieję, że w poniedziałek lekarz coś Ci powie bo rzeczywiście rózne rzeczy to mogą być - dziewczynkom sie podobno więcej infekcji przyplątuje niestety Dzięki za huśtawkowy racjonalizm - rzeczywiście nie kupię - mamy place zabaw niedaleko - kupię tylko takie szelki dla bruna bo te huśtawki w parku to dla wielkich dzieci;) Plusiu - joga ok (hehe chociaż mnie znudziła po 5 zajęciach - pani z jogi poradziła mi, że jak ktoś nie ma cierpliwości to poleca power jjoge albo dance joge - ale myślę, że bedzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam 🖐️ Agula napisz koniecznie jak z Martynka...dzwonilam wczoraj do mojej pediatry i ona zasugerowala zeby jechac na szpital i na cito zrobic badanie moczu..przeciez mozecie zostac razem ,pobiorei poczekacie na wyniki...pozniej wypiszesz mala a badania bedziesz miec...napisz bo sie martwie a komorka mi zasrajkowala i nie mam jak zadzwonic:( Basia 26 moja Kasia tez ma czasem takie dni,ze wypije od razu 100 ml soku a czasem tylko 30 i koniec..ja wiem,ze nasze dzieciaczki powinny wypic jedno karmienie czyli ze 150 ml przez caly dzien...a moze ona juz nie chce z butli?moze sprobuj z kubka niekapka ja uczyc..jescze moze byc to,ze ja dziaselka swedza i bola a smoczeka ja drazni... Stokrotka ❤️ Edusia to powodzenia w usypiniu...a co do sniegu to zapraszam do mnie w gory..juz mam odruch wymiotny jak patrze za okno..lezy cos takie brune ,wystaje trawa zeszloroczna..wieje i minus 10 stopni..a sloneczko sie chyba obrazilo..ile bym dala,zeby wyjsc z Kasia normalnie na spacer,dosc,ze kombinezon,czapka(nie znosi jej),szalik,spiwor i koc...i tance z wozkiem naokolo bo wieje z kazdej strony...szok..wiec ciesz sie ze slonca... kpiotrowicz ciesze sie,ze u was juz dobrze...🌻 Plusia jak u Ciebie?z tym pomyslem kpiotrowicz-joga-super..mysle,ze dobrze by Ci to zrobilo.. Gorcia wszystkiego naj z okzji 7 miesiecy:) Diann nikt Cie nie pochwalil...ja wirtualnie glaszcze Cie po czuprynie...usmialam sie..lokomptywa..niezly przekret..;) :D Basia 23 nie strasze ...tez sie boje..moja ma normalna glowe ale niepokoj jest... aaa moja wczoraj siedzac w lozeczku lapie sie za oparcie i dzwiga na nogach..z tego co zaobserwowalam bedzie tak jak ze Szymkiem..zero racvzkowania stawanie na nogach i chodzenia..a pozniej raczkowanie do tylu...ciekawa jestem czy bedzie tak? Ekino no to tron krolewski chcesz zamowic Kseni...nie spotkalam sie w sklepach z takim \"urzadzenie\"...moze pozniej jescze sie pokaze na allegro?... Bernatka 130🖐️ donn gzie TY???????? DORIS CHYBA NIE MASZ FOCHA...NA NAS??????????? i wszystkie inne...pisac bo nam topiku cudem nie skasowano wiec piszmy...pozdrawiam i milej niedzieli zycze 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×