Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Diann... nie przejmuj się tym limem u Michasia bo ja ostatnio siedziałam przy komputerze mając Dominikę na kolanach i w pewnym momencie tak mi się wyrwała do przodu że uderzyła się o biurko. Wystraszyłam się nie na żarty, ona się popłakała swoim rozżalonym bubububu ale na szczęście nic poważnego się nie stało, nawet siniaka nie miała tylko trochę zaczerwienione nad brwią. Kilka dni później sama się uderzyła grzechotką i też było bubububu. Tak więc na pewno wiele jeszcze takich sytuacji przed nami. Dominika też dostaje skosztować wszystko to co my jemy (żeby jej się nie zachciało) i nic jej nie ma. Skosztowała normalnego rosołu, ryby, budyniu, tortu i dużo, dużo innych rzeczy. Martwi mnie tylko, że ostatnio nie chce pić ani herbatek ani soczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diann>> no to widze że Michaś ładnie sie objada :D... rosołek wolno dawać od 7 miesiąca... puree z ziemniaczków z masełkiem od 5 miesiąca :D... ale nie dawaj mu tego mleka krowiego no co ty... mleko krowie to piszą że od 3 roku życia... Aurora je już zupe z zółtkiem od jakiegoś tygodnia i nawet jej smakuje..gotuje jej też kompocik z jabłek bo soczków ani herbatek wogóle niechciała.. a kompocik lubi :D.. i odkąd jej posakował to sie chyba przekonała do picia bo i soczku sie napije i hebatki malinowej z dziką różą łykneła.. i od wczoraj je chrupki kukurydziane.... Evvik>> nie niezapomniałam :D nikt nie dostał jeszcze tego filmu bo go dopiero musze nagrać.. :D śmiesznie to wygląda.. a od dwóch dni próbuje stawać z leżenia na brzuszku :D.. to są dopiero jaja... padlinka>> he he ja sie już dawno nieprzemuje... ani mamą ani teściową.. ale troche ogarnąć trzeba żeby mi w progu niepadli :D i ekinio mądrze gada.... dzieci sie nieprównuje!!!!! to tak jakbyśmy my miały być takie same.. wszystkie.. do d...y by było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero teraz widzę jaka moja mała z jedzeniem zapóźniona;) Ja dopiero w zeszłym tygodniu zaczęłam wprowadzać coś poza piersią...a Wasze maluchy już ogórki, mięsko, żóltko, chrupki, budynie itp. Ala się dopiero uczy połykać... A karmić zamierzam co najmniej do roku, a może do 1,5 - zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za filmiki - Ksenia i Paulinka są przesłodkie. Paulinka uroczo woła mama:) A moja Ala się tak samo turla jak Ksenia - tyle,że w obie strony i tak kombinuje,ze do każdej interesującej ją rzeczy się doturla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekinio>> a ja czemu filmiku z Ksenią niedostałam????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donn a skad Ty wiesz o tych ziemniakach i mleku??masz moze jakas strone o karmieniu??bo te co ja znalazlam to sa do bani...sloiczki,sloiczki...a ja bym chciala takie cos domowe mojej Kasce dac..podrzuc troche \"pomysła\"..bo teraz ja juz glupieje..to wolno a znow za chwile nie wolno:( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa i jeszcze raz ja...Donn jak bys mogla mi napisac co Twoja corcia je w cigu dnia i nocy...ale tak dokladnie co i ile...bo ja mam schize,ze moze zle cos Kaske karmie i je za malo lub za duzo...ile i co w ciagu dnia...dzieki:)juz nie nudze ide spac...dobranoc wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszyna>> przepis na ziemniaczki jest w listopadowym nr twojego dziecka jest tam też przepis na zupe brokułową którą mam zamiar małej zrobić... co do rosołku to są nawet słoiczki z rosołkiem od 7 miesiąca..ale jeszcze niedawałam.. o mleczku też przeczytałam w dziecku albo twoim dziecku... oni tam piszą że zaleca sie mleko modyfikowane do 3 roku życia... czyli że nie koniecznie trzeba.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszyna >> już ci pisze :) zaczynamy od 6-7>> 210 mleczka z kaszką do tej pory jadła wszystko teraz zjada od 80 do 240 : ok 9-10- jakiś deserek > np pól jabłuszka utarte z połową banana>> zjada niekoniecznie wszystko ok 11-12 kolejna kaszka ja robie 210 ona je ile chce.. ok 14 zupa- 150ml-180ml- od dwóch dni jej niesmakuje to je może połowe z tego.. ok 18.. znowu mleczko z kaszką 210.. je ile che.. ok 23 mleczko z kleikiem ryżowym i tu zjada wszystko czyli 240... tych kaszek to sypie do tego gdzieś 3 miarki... deserek czasem rano czasem popołudniu jak zechce to sie po zupie albo wieczorem coś napije.. ostatnio smakuje kompocik :D a teraz mam zamiar jej zrobi kisielek zobaczymy czy zje :D i powiem ci że wcześniej to strasznie przeżywałam że ona nie je.. a teraz jak nie chce to nie je widocznie niegłodna.. niezmuszam jej wcale bo to zwykle odwrotyny efekt przynosi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doris26 nie martw sie;) nie jestes sama. Moj synus dopiero od 3 dni poznaje nowe smaki. Daje mu jabluszko z gruszka bo samego jabluszka w Anglii nie ma, a wole sloiczki niz swiezy owoc(kto wie ile maja chemii) Synus tez uczy sie polykac, nie poganiam go .Jeszcze bedzie mial okazje zasmakowac wielu rzeczy, niech go tylko babcie dostana w swoje rece:))) A wszystkim dzieciaczka ktore jedza mamine pysznosci zycze apetytu. Wlasnie skonczylam ogladac film \"wzgorza maja oczy\" STRASZNY!!! Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn 🌻 dzieki...troche sie martwie bo tak od tygodnia Kasia nie chce jesc...to znaczy je,ale malo!!!jej jadlospis wyglada tak,napisz co o tym sadzisz i inne mamy tez jak cos mi doradza to bede wdzieczna... 8 rano mleko +kaszka robie 150ml(jadla 180:() jeledwo z 50 ml:( 10 soczek lub herbatka-wypije 12 zupka tak bedzie ze 180-210ml je na lyzeczke ale nie tak ze szeroko otwiera buzie..je ale tak bez wiekszego zaangazowania.. 14-pol sloiczka desru z Hippa je ładnie 16 mleko znow robie 150ml+kaszka ryz smakowa i je tak jak rano...jadla spokojnie po 180 ml ateraz dupa... 20-20.30je mleko+kaszka ryz smakowa robie 180(jadla po 240ml!!)i ledwo zje 140ml... 22 herbatka bo chce pic... i kolo 2 w nocy jadla 150ml a teraz 50 ml...:( jestem zalamana 😭 juz probowalam ja przeczymac w nocy na herbacie zeby rano jej dac o 6 lub 7 bo myslalam,ze moze jest przejedzona tym mlekiem i zeby miala dluzsza przerwe...to jak zjadla o 20 wieczor w nocy ze 20 ml herbatki to rano o 7 zjadla 50 ml... nie wiem czy to nie jest spowodowane,ze jej sie mleko znudzilo...czy moze woli jesc lyzeczka...bo jak tak nie dojadala to karmie ja lyzeczka i je ...nie pluje...ale jak czytam,ze wasze dzieci chca probowac tego co jecie to mam zalamke...przy mojej mozna jesc i ona nie wyrywa sie zeby jej dac... Donn napisz czy Twoja chce jesc to co wy jecie???dodam,ze zeby jej nie ida...i co mam sadzic o tym....lubi chrupki kukurydziane i je biszkopta-wiem,ze jeszcze nie wolno ale ja nie trzymam sie tak sztywno zasad ksiazkowych...PORADZCIE COS bo zglupieje...moj syn jadl z butli do roku czasu...a ta juz chcialaby odrzucic smoczek na lyzeczke????co myslicie...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przetrzymac mialo byc... przepraszam,ze nic nie pisze do was wszystkie dziewczyny ale rano jest a ja na ryj lece...mamy takich sasiadow ze budza sie we mnie instynkty mordercy...wczoraj kolo polnocy z libacji wracaja a ze mieszkaja na 4 pietrze to oczywiscie caly blok ich...remonty trwaja tam od tamtego roku od marca:( klocie scian mlotem udarowym srednio jeden tydzien w miesiacu...i dzis i 5.30 stukanie mlotkiem...a kiedys o 23 ...nie mam juz sil...a najgorsze jest,ze nic nie jestem w stanie zrobic bo jak poprosilam zeby na czas klocia scian przykryli kaloryfer kocem bo gruz jezdzi to dostalam wyzwiska...i jescze Kaska ktora nie je :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula... ja bym się tak tym niejedzeniem nie przejmowała. Widocznie mała nie jest głodna. Dominisia je tak: ok. 7 rano mleko Bebilon 150 ml albo czyste albo zagęszczone 2 miarkami (tymi z mleka) kaszki gruszkowej Bobovita ok. 9 rano 150 kaszki bananowej (zalewanej wodą) ale zjada zazwyczaj połowę lub połówka banana lub soczek (czasami i to i to) ok. 11 mleczko 150 ml (czyste, nie zagęszczane kaszkami) ok. 13 obiadek ok. 100 g + herbatka ok. 15 mleczko 150 ml niezagęszczone ok. 17 deserek, zjada ok. pół słoiczka + herbatka ok. 19.30 czyli po kąpieli wypija 150 - 210 ml mleka czasami czystego a czasami zagęszczonego kaszką. Co się tyczy deserków i obiadku to zazwyczaj zjada wszystko natomiast z mlekiem jest różnie, raz wypija więcej a raz mniej. Przy tych proporcjach które podałam to zazwyczaj zjada i wypija wszystko ale jakbym już jej dała więcej zupki lub deserku to wtedy mleka mi nie wypija. Widocznie tyle jej wystarcza. To tak jak z dorosłymi ludźmi... jeden zjada więcej a drugi mniej i z dziećmi jest tak samo, więc nie możemy im na siłę jedzenia wpychać jeśli nie chcą. Co do kosztowania rzeczy, które my jemy to dostaje dosłownie odrobinę na smak żeby jej się nie zachciało. Ona nie wyrywa się do tego żeby kniecznie dostać ale jak tylko ktoś coś wkłada do buzi to ona bacznie obserwuje. Liczy każdy kawałek, heheh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam w czwartek u gina zrobić cytologię. Wkurzyłam się bo potraktował mnie tak jakby ewidentnie czekał na kopertę, niby żartował ale to były niesmaczne żarty. Gdyby było mnie stać na to by płacić lekarzowi to bym chodziła prywatnie a tak niestety muszę się zadowolć naszą chorą służbą zdrowia. Mało tego przepisał mi czopki bo ostatnio coś strasznie brzuch mnie boli, to napisał to na recepcie tak, że nie umieli tego odczytać w żadnej aptece. Musiałam dzwonić do przychodni żeby mi to rozszyfrowali. Istna paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno pytanie... czy któraś z was bierze może tabletki antykoncepcyjne Jasmin? Przepisał mi je bo podobno sie od nich nie tyje. Tanie one nie są (45 zł opakowanie) więc mam nadzieję, że będzie tak jak powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W jaki sposób dajecie dzieciaczkom żółtko? Wbijacie do zupy czy gotujecie na miękko lub na twardo i tak podajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia dzieki za jadlospis...co do tabletek to ja biore Cilest,ale wracam z powrotem do Marvelonu...czuje sie po nim ok,bralam go przez 4 lata i nie przytylam...co do Jasminu to rzeczywiscie sie nie tyje,ale moze Cie uczulic...wysypka swedzaca i to niekoniecznie po pierwszym czy drugim opakowaniu tylko pozniej...juz nie raz spotkalam sie z tym u moich kolezanek wiec uwazaj...rzeczywiscie nie sa tanie...moj Cilest kosztuje 17 zl a Marvelon okolo28zl...a jasmin jest nowy na rynku wiec wiadomo,ze drogi...tylko pamietaj,ze uczula...pozdrawiam i czekam na ODZEW innych mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam gorąco. Donn dziękuję za adresy,zdjęcia powysyłam w najbliższym czasie,proszę też o Wasze. Byliśmy wczoraj na szczepieniu i Szymon waży 6680 i mierzy 66cm. Wysypka pomału schodzi myślę,że to jednak wina oliwki dalej będziemy smarować tylko kremem. Mój mały je w nocy i rano cyca ok.10 mleko robię 180ml.ale zjada różnie ok.12 zupka zjada cały słoiczek ok.15-16 robię mu kaszkę na gęsto na moim mleku bo ssać cyca to nie chce ok.18 czasasami daję jakiś deserek to zależy ok.19-20 mleko 180ml. też różnie zjada no i póżniej to już cyc bo w nocy to lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia_26 odnosnie zoltka to ja ugotowałam tak prawie na twardo-rozdrobnilam widelcem i dodałam do żurku-i to zjadał łyzeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvik >> zamierzam karmić Michałka jak długo się da. NIe mam jeszcze określonego czasu ile by to mogło trwać. Zawsze przecież mleko można odciągać, niekoniecznie mały musi wisieć przy cycu. Planujemy niedługo rodzeństwo dla Michasia więc zobaczymy jak wtedy z karmieniem wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula zaczne od tego ze nie mam pewnosci czy juz mozna podawac zurek-ale sprobował i tak mu smakowało a ze nic mu nie było wiec dostaje daje ziele angielskie,listek laurowy,soli ale tak tyci tyci tylko-zurek daje sklepowy(chociaz kiedys miał ugotowany na domowym zakwasie-ale to juz nie moja specjalnosc)tak połowe butelki-oczywiscie nie zje tyle ile jest ugotowane:)-i zawsze przecedzam przez sitko jeszcze a tak a propos to nie boicie sie zakrztuszenia jak podajecie jedzonko?ja mam czasem schizy jakies na tym pkt:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa ale ten zurek to na wywarze jakims robisz?a karmisz cycem czy butla??ja juz nie wiem ile posilkow mlecznych powinna jesc moja Kaska...:(szukam po necie i nie moge nic sensownego znalezc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karmie piersia-skopiowałam co pisałam wczesniej odnosne karmienia u nas jest mniej wiecej tak 10-mleczko 12-deserek 14-obiadek niekiedy poprawiony cycusiem 16-deserek 19-mleczko 22-mleczko noc roznie-ostatnio stabilizuje sie -1-4-7ma rano a co do ilosci to sloiczek deserku ma najczesciej na 2x natomiast zupki na 3x narazie gotuje taki postny:)na wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie, przeraziłam się ile wasze maluchy jedzą może z moim coś jest nie tak? 9.00 rano 150 ml mleka 12.00 150 ml mleka 15.00 150 mleka lub cały słoiczek 125 g obiadku (najczęściej indyk z warzywami innego mięsa nie może bo ma skazę białkową) 18.00 150 mleka 19.00 tarte jabłuszko (całe) w między czasie pija herbatki i soki z hipa najczęściej nektar brzoskwiniowy lub bananowy. 21.00 kąpaniu 150 ml mleka 02.00 150 ml mleka i tak do 9.00 rano Tyle że z tym mlekiem to sama nie wiem bo 150 ml to jest wody, natomiast na puszce pisze że objętości butelki po wymieszaniu jest 180 ml więc już sama nie wiem :( faktycznie w butelce jest 180 ml mieszanki nie wiem jak mam liczyć czy 150 c zy 180 ml. Mały nie może za wiele jeść bo jest alergikiem, zupka to tylko warzywa bez masełka oleju oraz selera. Herbatek zwykle nie lubiał, koperkowa sprawdzała się tylko na początku, ostatnio jednak bardzo dał się przekonać do herbatki owocowej hip, oraz jabłkowej z melisą. kaszek nie lubi pluje okropnie a jeśli domieszam do mleka to nie chce wogóle pić :( może ma to po mnie bo nigdy też nie lubiałam. Napiszcie czy miksujecie biszkopty lub sucharki do mleka i czy to się sprawdza? No i u nas dziś kolejne wydażenie mamy 2 ząbek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pewnie stąd te nieprzespane noce!!:):):):): Pogodziłam się z mężem, po 2 mieś. walki, jeszcze nie jest różowo ale postępy są. Dziś też przyjeżdża moja mama i siostra nie widziałam ich 4 miesiące, super okropnie się ciesze.:):):):):):):):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cholera to ortografia mnie dobija jak staram się szybko coś napisać z Wojtunią na kolanach to nie myślę i walę takie byki że aż wstyd :(:(:(:(:(:(:( Uzupełniam tabelkę o kolejnego ząbka :):):):):):):):):):) NICK...IMIĘ DZIECKA...M-C..KG/CM-UR....KG/CM AKTUALNE...ZĄBKI ******************************************************** **************************** 1.agata_27....Szymon.........6..........2900/51......... 7900G/70cm... 2.annaa20 ......Wiktoria......6..........3150/51..............8110g/? ... 3.gorcia_27....Maciej.........6.......2950g/54cm........ .7100/80cm... 4.Kotunia.....Aleksander.....6......3050g/54cm.......8 800g/80cm..1 5.justa29......Patryk.........6.......3470/54cm....... ..820 0/66cm... 6.Donn.........Aurora..........6......3190/56cm......... .7200/68cm...2 7.Blondi-ania...Jakub..........6.....3460g/59cm...... 9500g/ok74cm..2 8.Bernatka130......Bruno.....6.......2820/54cm....... 7500/68cm...1 9.Livmar.....Izabelka..........6........3230/53cm...... ...7600/69cm... 10.Justynka307....Igor........5......2800g/50cm.......6 560g/63cm... 11.Agula30.......Martyna......6......3060g/55cm........8 460/?........2 12.Aga2424......Miłosz.........4......3400/57.......... ....6600/......... 13.Jagna25......Marta..........4.......3040g/56cm....... ..5700/........ 14.Stokrotka_26 Wojtuś.....6......3460/58 cm........8600/76cm...2 15.edusia……….Nelly............4......3 ,540/53cm..........7000/71cm... 16.Kika27......Natalia..........6.....3300/52cm....... ...7000/67cm... 17.BE_B........Michaś........5.......4550g/59cm.......9 130g/72cm...2 18.Evvik.........Bartuś........5.......3090/53 cm..........7880/66cm... 19.Maggiem 20.Basia_26.....Dominika.....5...2750g/52cm..........66 00 g/63cm... 22.Diann.........Michaś.......4.......3350g/57cm........ ...8kg/70cm... 22.zuza29.......Pawełek.... .4......3440g/55cm........7,5kg/70cm...2 23.Roxelka.....Vanessa..... 5......2730g/48cm.......... 6100/74cm...2 24.Doris.........Alicja..........4.......3460g/57cm... ...7150/68cm...2 25.Katienka...Weronika.....5,5......300/56cm.......7810 g/67,5cm...2 26.agula-kruszyna...Kasia ....5....... 2970g/51cm......7200 kg/68cm 27.ali32.........Szymon..........4...................... .......6100/64cm... 28.Tati78 29.Kati75...Maximilian...5,5....4860g/56cm............9 ,78g/70cm...2 30.joanka...Marcelina........4.......3150g/58cm......... .......4500g... 31.Oliwia13.....Piotr.....4,5.........3270/59cm........6 965g/69cm... 32.Plusia....Maximilian........5.......3475g/53cm....... .8520g/69cm... 33.agulka28....Kacperek.....5,5...3490g/54cm....... 8300 g/71cm..2 34.Kasia 30..Jakub............5,5......4820g/58cm.......8200/ok 74 cm 35.Kpiotrowicz..Gabrysia.....4........4100/58cm........ ...7900/67cm 36.Basia23.....Paulinka.......4,5.....3400g/56cm....... 7500g/69cm... 37.ToYaB.........Staś..........5......3400g/55cm......77 00 g/67cm...2 38.marsjanka..Agnieszka.....5......3000g/50cm.......6000 ?............ 39.padlinka.........Emilka.......4,5.....3260g/59cm..... . 6650/64cm... 40.z daleka A.....Kacperek.....5,5......2940g...............7480........ . 41.ekinio.........Ksenia........5,5.....3160g/53cm.... ... 7300g/68... 42.Lonta.........Beatka......4,5......4150g/58cm....... ........8700g... 43.agajacek......Roksana......4......3200g/54cm.......61 40g/68cm... 44.Sierp.06.....Zuzia.........4,5......3665/56cm........ 7000g........... Lecę dalej sprzątać, jeszcze coś koło siebie zrobić, do marketu po zakupy, ale będę miała dzień...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tabletek to od kilku miesięcy biorę Regulon 24 - 28 zł (zależy od apteki) nie przytyłam po nim i dobrze się czuje, wcześniej brałam go przez 1,5 roku i też było ok. Regulon ma dokładnie ten sam skład co Marwelon tyle że ten drugi jest droższy. Przez 3 lata brałam też Microgynon ale jak przerwałam to skutki były opłakane, przez 8 miesięcy leczyłam się u różnych lekarzy taki mi te piguły dały do wiwatu.Stanowczo odradzam mimo niskiej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diann jak malemu nic nie ma to czemu masz mu nie dawac.moja Paulinka tez juz je wszystko,ostatnio zjadla 2 kluski z sosem i smakowalo jej ze hej i nic jej nie bylo,daje je czasem skorke z chleba i tez wcina. Stokrotka_26 Ja biszkopt mocze w wodzie i zmieknie to potem go lacze z deserkiem sloiczkowym. Agula-kruszyna moze za duzo tych kaszek podajesz,Ja dalabym rano wypic mleko samo bo po nocy sie dziecku chce pic Ja Paulinke karmie tak: 7.30 wypija 150mleka bebiko 2HA ok10 znowu 150mleka bebiko 2Ha ok 12 kaszka na mleku(misiowy ogrorek groszek i marchewka)to zjada kaszke na mleku 100ml po czym popija jeszcze po zjedzeniu mlekiem ok 30ml ok14 zupka ze sloiczka lub domowa i popija soczkiem ok 50ml ok16,17deserek z biszkoptem lub misiowy ogrodek ok19 mleko 180-210 bebiko2Ha i idzie spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzieki:) Basiu dalabym samo mleko tyle,ze Kaska wogole sie samego nie tknie...:( ile wypije to jej troche ja dokarmie lyzeczka bo buzie otwiera i je...pewno juz chce zrezygnowac ze smoczka i jesc lyzeczka...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×