Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

padlinka>> :D..hi hi no prosze jakie srytne dziecko masz :) zupe ide gotować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padlinka... moja Dominika powspinała się wczoraj na łóżko (mamy taką rozciąganą sofę... no i nie była jeszcze poskładana) i nim się zorientowałam to ona już była na drugim końcu tego łóżka. Złapałam ją w ostatniej chwili żeby nie spadła. No a też chodzić jeszcze nie umie samodzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tysz się pochwalę, a co. Michałek wchodzi na nasze łóżko, do którego przysunięte jest łóżeczko bez 3 szczebli, z łóżka wchodzi do łożeczka, potem wychodzi z jednego i z drugiego i takie tam.... A poza tym ma słodkie poczucie humoru, bo jak ogląda bajki i jest coś w nich śmiesznego, to się śmieje. Np dziś w bajce \"Sąsiedzi\" jeden sąsiad nie mógł jajka ukroić bo mu uciekało a Michałek śmiał się do rozpuku :-P Zrobiłam pastę z makreli, taka jestem zdolna. Jest jadalna, hehe, mniam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
be_B >> jak jadalna to zdradź jak żeś ją zrobiła ?? :P.. bo uwielbiam.... padlinka>> ja też sie odchudzam... i też znowu... już mi tak dobrze szło że 54 kg ważyłam.. a teraz dupa.. pewnie z 57.. szlak by trafił.. ćwiczyć by trza było tylko kto lenia ze mnie wypędzi??? ... twardo wracam dol diety niełączenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam goraco bo jest u nas bardzo zimno...to tak chyba jak i u wiekszości z was:) Dołączam sie do mamuś ząbkujących pociech,,,od dwóch dni Alus wychodzi z siebie, jest zły sam na siebie, marudny, potrafi płakać bez powodu, no i trzy razy dziennie jest pełna pielucha...wiec domniemuje ze sprawcą sa idace ząbki. W nocyy a raczej nad ranem ok 5 budzi sie i chce do nas do łózka...stoi w swoim łózeczku i krzyczy ze chce do nas...i jak go bierzemy to od razu zasypia,,,a kładąc go w jego płacze jak by go ktos zeskóry obdzierał...no wiec i mi zmeczenie daje siwe znaki. No cóż kiedyś ktoś meczył sie z nami wiec trzeba sie uzbroic w cierpliwość i przetrfac:) Co do wchodzenia na meble to moje dziecie doprowadziło do perfekcji wchodzenie na łóżko czy to złozone czy rozłozone....mamy sofe wiec on korztsya z chwili i siup siedzi na górze,,,ale najgorsze jest to ze nie tylko wejdzie i usiądzie,,,,ale biega po niej,,,albo potrafi stanąć na niej,,,,i to mrozi nam krew...a on sie cieszy w najlepsze:) i co tu począć?? Czy wasze dzieci tez reagują na tv?? tak ja u Be_b?? bo Alek jak jest włączony telewizor to uwielbia reklamy,,,i wtedy nie ma dziecka wyłcza sie totalnie,,,na bajki tez reaguje smiechem ale zdumiewające jest jak słucha muzyki i oglada teledyski,,,, na kanale VH1 o godz. 8 rano leci lista \'\'rock your baby\'\' piosenki i teledyski w tórych sa [pstacie z bajek ablbo były w jakiejś bajce,,,oczywiscie jest to pop i rock Alek potrafi całą liste przesiedzieć wpatrzony w ekran i słuch i sie cieszy,,,ma swoje ulubione przeboje kte jak tylko sie zaczynaja to zaczyna sie smiać na glos a cieszy sie jak ...jak dziecko co jest przeslodkie:) oczywiscie ogladanie tv ograniczamy do minimum, ale muzyki ssłuchamy bardz czesto...alus jak sie bawi to słuchamy przebojów dzeciecych a przed snem włączamy kołysanki,,,,to na niego działa jak środek nasenny,,,,5 minut i Aluś w objeciach morfeusza:) No to ja ide robić drugą kawusie,,,i ciach które męzuś rano kupił spałaszuje:) czy ktos sie pisze na kawe i ciacho??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz padlinko zaprosiłabym Cię wieczorem na pastę z makreli ;-), ale Twój mąż się pewnie będzie czuł wtedy samotny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotunia, teledyski są cool hihi, a jakie masz ciacho? Ja pożeram czekoladę bąbelkową........ donn, pasta z makreli włala :-) - makrela, kostka twarogu, ogórki konserwowe, jajka, pęczek szczypiorku, majonez, ketchup, musztarda, pieprz, sól, yy to chyba wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam jabłecznika na biszkopcie:) taki wyrosniety i smakowity,,,tylko do zjedzenia,,,czeka na was:):):):):):):):):):) a co u Doris?? obiecanki cacanki a tu zero odzewu Milka102 czy nas jeszcze pamietasz?? Diann to już całkiem zamilkła a Roxalka?? no co jest moje drogie obowiązków macie za duzo?? ciekawe czy wiecej niż my wszyskie:):):) bo my raczej mało nie mamy wiec pisać czym predzej a nie obijać sie drogie Panie:) My tu czekamy i czytać chcemy co tam u was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propo jedzenia, ostatnio zasmakował mi ser mozarella, a sałatka z niego delicje :D, eh żarłok ze mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimno brrrrrrrrrryyyyyyyyyy gardło mnie boli, w pracy nie chce się siedzieć, poszłabym spać, a jeszcze zakupy w markecie bo w lodówce światlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znów ja :P Ksenia padła przed 15 wiec mam chwilke, byłysmy u lekarza no i wszystko sie skumulowało szczepionka, zęby i czerwone gardło i podwyższona temperatura, ale dziś ma lepszy dzień, tfu tfu obym nie zabardzo wychwaliła swoje dziecko, Donn wczoraj dawałam małej panadol, a dziś dowiedziłam sie, że lepjej ibum, ibufen, ibuprofen czy nurofen dawać jak nie ma wysokiej gorączki, i przez 2-3 dni mamy go brać (ibum jest najtańszy a ten sam skład co pozostałe) Stokrotka_26, Padlinka to może grznca?? zawsze cieplej ;) Be_B ja pastę z makreli robije z jajkiem ogórkiem i z cebulką, sól piepsz i majonez, ale i twój przepis musze wypróbować moze bedzie lepszy, a mozarelle uwielbiam z pomidorkami i solą ziołową mniam, jeśli chodzi o butki to Ksenia ma teraz Bartki 20, na ciepjejsze dni i niedeszczowe dostałyśmy :), a drugie też dostałyśmy mrugały 20 typowo babskie, mamy jeszcze kalosze ale były kupione wcześniej i są za niskie w podbiciu, zimowe tez dostałyśmy od sąsiadki nówki bo kupiła dla córki a Oli noga urosła i niemiała okazji założyć, rozmiar 23 ale niewiem czy nie bedą dla Kseni za duże Padlinko brawo dla Emi, widze że Cię zaskoczyła ale to dobrze, buziaczki dla was😘 moja córka wchodzi na fotele i na sofe i na łóżo ale bo twardych meblach juz niebiega :P czyli po ławie szklanej!!! oduczyłam ją, i musze oduczyć szczypania, wczoraj dała popis na maxa, i dziś dziecko uszczypała w oko i później obie płakały, Kotunia :) masz racje pisać pisać pisać, a my sobie poczytamy jak radzą sobie wasze skarby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Be_b ile tej makreli i ile twarogu oraz jakiego?? takiego smaka narobiłaś ze dziś bede tworzyła:) ale ze noga jestem i laik z gotowania to musze mieć wyraźnie napisane co ile gdzie i jak:) z góry dzieku i obiecuje podzielić sie:) bo pewnie twoja juz znikneła bo z opisu wynika ze była przepyszna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! Pogoda okropna. Siedzimy z Szymkiem w domu. A zresztą moje kochane dziecię spało dzisiaj od 12.15 do 16.00. Ale oczywiście nic nie je. Co ja mam biedna począć :((( Nawet jedzonka słoiczkowego. No nie wiem. Juz nawet pomyślałam ,że pójde mu zbadać kupkę. Może ma jakieś robaczki, czy nazywa sie to chyba LAMBIE , NIEWIEM. Miałam dzisiaj iść do lekarza, ale spał dzisiaj długo, no i ta pogoda. Pomyslałam sobie ,że może nie chce jeść bo mu idą 4 zęby na raz. Ale to chyba tak długo nie trwało. Jestem podłamana.A co taki lekarz w poradni mi pomoże . Nie ufam im absolutnie. Jeden mówi tak inny inaczej. Pitolka ma jakiegoś czerwonego i krosteczki na jajeczkach. ale to mu smaruje maścią . Ojej.!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata_27 nie je zupelnie nic? A wafle? ja mu daje byle co doslownie, aby przyszla mu ochota na jedzenie... Wyspac sie wyspalam, ale pogode mamy taka ze cala rodzinka chodzi jak nacpana :-P Ja po praniu przed poludniem padlam na lozko i spalam dobre pol godziny. Padlinka, fajne te Twoje nowe haslo :-) Be_B My kupywalismy butki uzywane, ewentualnie dostalismy w spadku. max nosi obecnie numer 20, ale jeszce jest troche luzu w tych bucikach. Z reguly jak jest chlodniej to zakladam mu wlasnie wieksze buciki, bo wtedy mozna grubsza skarpetke nalozyc. Pogoda jest do kitu. U nas pada caly zcas a ja nawet kawy nie moge wypic. Nie mam odwagi odkad sie upewnilam co do ciazy. J jest z nami caly czas w domu od maja (choc niby pracuje...) i zaczyna wykladac na uniwerku pod koniec wrzesnia. Nie wiem jak ja sobie poradze bez jego nieocenionej pomocy. Ot, np taka poobiednia drzemka, zeby nie on to tez na rzesach bym chodzila... U mnie Max nie je jak powinien, czyli 3 glowne posilki i 2 mniejsze pomiedzy, tylko je chyba z 7 razy mniejsze posilki typu: kanapka z szynka, jablko, kaszka (2/3 normalnej porcji i bez nutramigenu niestety...), jajko, ziemniaczki z maslem, rybka, kurczak, kawalek pomidora i tak jakos przeleci caly dzien. Aha i dodam ze karmie piersia 3 razy w ciagu dnia! Oproznia obie, a wiec 2 razy tyle co miesiac temu. Sama nie wiem czemu tak mu sie menu zmienilo, a zapytac sie nie moge. Przed chwila zostalam zmaltretowana fizycznie przez wlasnego syna i sie nie przyznaje do niego od 5 minut. J zabral go na szczescie do kuchni, bo nie wiem co bym mu zrobila. Przeoral mi swoimi paznokciami pol twarzy to tak do kolekcji z wczoraj, gdzie mam w plackach juz caly nos. Niedlugo bede przypominac \"wielkie nieporozumienie po operacji plastycznej\"... calka w szramach i bliznach. Maxio wygina sie znow niemozliwie i rzuca na boki przy zmianie pielsuzki i ogolnie jakby licho w niego wstapilo. Jakis taki nieokrzesany sie zrobil. Mam nadzieje, ze to przejsciowe. Xenia 🌼 zdrowiej nam rybenko szybko! Donn, Aurusia, dobrze ze juz lepiej... Bernatka, Kunegunda tez by pasowalo :-P A propos imion to mi znow burza mozgu, bo chcialabym ewentualnej Weronice dac dwa imiona i sie wlasnie zastanawiam jakie ma byc te drugie. A jak bedzie facet to tez problem, bo J sie moje propozycje niezbyt podobaly :-P A przecie Felix wcale nie ejst taki zly? 9 pazdziernika ide na USG! :-) Nie moge sie doczekac by zobaczyc moja kruszynke... Mam nadzieje, ze Max sie uspokoi i pzrestanie kopac mnie w brzuch, strasznie sie boje za kazdym razem kiedy to robi specjalnie czy nie... sciskam bez wyjatku, Diann, co sie juz wieki nie odzywala, tez. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotunia, - jedna duża makrela - twaróg półtusty jedna kostka - 4 ogórki konserwowe - 3-4 jajka - jeden pęczek szczypiorku - 2 łyżki majonezu, albo więcej - łyżeczka musztardy - a ketchupu to do koloru i smaku lałam i lałam - sól i pieprz Chyba wszystko. Jeszcze została cała micha, bo kurna mój mąż się odchudza hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć laski, Siedzę przy kompie jedynie wieczorem jak Bartuś usypia i raz że nie mam kiedy pisać, a dwa, że po pracy mam już dość kompa i daję oczom odpocząć:). Ale juz sie poprawiam i piszę co u nas... A u nas kolejne ząbki tuż, tuż. Przez to mamy troszkę większą marudę niż zwykle i znów smok jest na zwiększonych obrotach. Trzeba go będzie jakoś wyrzucić, ale nie wiem jak mały bez niego uśnie. Także narazie jest jak jest:) Z nianią (odpukać i tfu, tfu) jest ok. Mały cieszy się jak ona przychodzi i jest naprawdę super. Duży wkład miała w tym babcia, bo nauczyła Bartusia, że beze mnie nic złego mu się nie stanie. Szkoda tylko, że ma wciąż do nas żal i nawet nie pyta jak Bartuś radzi sobie z nianią. A tekst, że ma z nianią lepiej niż z babcią rozłożył mnie na łopatki. Ja rozumiem, że babcia oszalała na punkcie wnuka, ale od początku było wiadomo, że szukamy niani itp. Poza tym babcia naprawdę bardzo nam pomogła przez te 3 miesiące i jest mi przykro, że czuje się winna, że nie chcieliśmy z nią mieszkać. A tu nie chodzi o babcię, teściową, o człowieka. To my przyzwyczailiśmy się do wolności i do tego, że nikt nam nie krząta się po domu. I nieważne czy to byłaby moja siostra, mama czy ktokolwiek to nie umielibyśmy się przyzwyczaić. Teraz mogę np. przytulić się do R kiedy chcę, a przy babci to jak? A dziecko potem koduje relacje rodziców, którzy chodzą po domu obok siebie, a nigdy nie są razem. Eh, chyba mam jakiś nastrój wisielczy przy tej pogodzie i mogłabym o tym pisać i pisać. Temat rzeka, która z Was miała podobnie wie o czym piszę:) W pracy ok. Nawet nie zauważyłam, że pracuję już cały tydzień. Brakuje mi tylko tych pełnych dwóch dni sam na sam z Bartusiem. Staram się bawić jeszcze z nim rano przed wyjściem do pracy i mimo, że krócej spędzac z nim czas bardziej efektywnie. Bartek też jeszcze sam nie chodzi. Butków na jesień (o zimie nie wspominam) nie mamy:) Muszę też pomyśleć o czymś do spania, bo rozkopuje się spod kołdry lub kocyka i śpi w samej piżamce. A tu noce coraz zminiejsze, brrr... Poza tym nie wiem dlaczego w samym kąciku z głową prawie na szczebelkach śpi się najlepiej????? Dobra zmykam. Buziaki dla Was wszystkich, piszących i leniwców jak ja ostatnio, tylko czytających:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvik, 🌼 ja pod pizamke zaczelam zakladac Maxiowi body z krotkim rekawkiem i nawet jak mi sie maluch rozkopie w nocy, to ma z grubsza cieplo :-) Co do niani to moim zdaniem podjeliscie super decyzje, a babci trzeba moze wyjasnic ze to nic osobistego... Mi marzy sie niania, choc do pracy nie chodze :-P A ledwie zyje. Dzis podczas prania nosilam 15 kg torby z ciuchami do pralni i zpowrotem. SAMA! Jak bylam w ciazy z Maxiem, to J lecial na leb na szyje zebym sie nie przesilila organizmu... Pewnie pomyslal sobie, ze jak porod przeszlam to reszta pojdzie jak po masle i ze nie takie chuchro ze mnie jak mu moj tatus nagadal :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donn, jakie śiochy ;-), wstałam o 8 i czekam aż Michaś pójdzie na drzemkę to się może przyłączę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
be_B >> ale ci super że możesz do 8 spać ja prze 6 wstałam.. i też czekam aż Aurora pójdzie spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez dzis wczesnie na nogach ,nelka obudzila sie o 4 i nie chciala spac ,ale ja ja na sile i co pare minut wyla no zalamka ,zamiast byc coraz lepsza to jest odwrotnie,wyje nieraz w nocy i nie wiadomo o co jej chodzi,raz chce mleko ,dajesz jej mleko ,ona chce piciu i tak w kolko,dzis przebrala jej sie miarka i w poludnie zasypiala juz sama w lozeczku ,o boze ale bylo wycie ,wieczorem bedzie to samo ......strach sie bac plusia kochanie uwazaj na siebie Kseniu wracaj do zdrowka sluchajcie macie moze liste emailowa akutalna ,bo wysylajac zdjecia dostawalam zwroty ,a i Livmar mi napisala bym wiecej jej nic nie przysylala i wykreslila z listy ,ludzie ale sie glupio poczulam ,choc napisala to calkiem milo,oczywiscie jak ktorejs sie bedzie chcialo to podeslijcie z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edusiu, nie wiem czy masz mojego aktualnego mail, bo jakiś czas temu zmieniałam, mój aktulany beatka23@poczta.fm Nie ukrywam, że mile widziane sa zdjęcia pomniejszone, a to dlatego, że mam limitowany Internet, a zwłaszcza jak limit przekroczę to mnie telepie, bo się muuuli wszystko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!!! Plusia- Szymon zje wafelka, paluszka , biszopta, nawet dałam mu odrobinke orzecha. On nie je obiadów, sniadania, a na kolacje jak mu zrobie kaszkę to muzę go zabawiać ,żeby zjadł. Co zauważyłam ostatnio. Nie chciał ,jeśc zupy , ale banana wrąbał bez zastanowienia, czyli był głodny. No dobra może nie lubił buraczkowej. Ale kiedys jadł buraczkową , kalafiorową i inne , a dzisiaj nic. Jajko tez zjadał z chlebem. Wybieram sie z nim do lekarza ale nigdy nie mogę zdążyć bo on śpi do 14.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edusia>> właśnie miałam pisać ,że nie dostałam zdjęć od Ciebie!:-) mój e-mail- mika31-1976@ o2.pl- listy u mnie niet! agata_27>>> że się wtrącę:-) moim zdaniem nie masz się co martwić. Tak to jest teraz z tymi naszymi maluchami- jak zaczynają chodzić to tracą zainteresowanie jedzeniem. To przejściowe, ja też muszę Jasia zabawiać ,żeby go nakarmić! trudno utrzymać go na miejscu! banana nigdy nie zjadł no może pare kęsików. Często też, włącza się nasze wyobrażenie tego ile nasz maluch powinien zjeść, naszym zdaniem zawsze je za mało a on po prostu je tyle ile mu potrzeba!:-) Jeżeli nic nie zmieniło się w zachowaniu Szymonka ( tzn. nie jest apatyczny,przemęczony itp.) normalnie się bawi i jest uśmiechnięty to moim zdaniem wszystko jest w porządeczku! uszki do góry:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Be_B, wyslalam Ci zaproszenie do nowego konta emailowego na gmail (jest bezplatne). Pojemnosc jest niemal nieograniczona ;-) Dodam tyle ze ja do dzis nie musialam kasowac zadnego Waszego zdjecia...Tam bedziesz mogla otrzymywac jakiego chcesz formatu zdjecia ! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.....IMIĘ DZIECKA....M-C..KG/CM-UR.....KG/CM AKTUALNE..ZĄBKI ******************************************************** **************************** 1.Agata_27.........Szymon..13.......2900/51........11000 /80..........8. 2.Annaa20 ........Wiktoria..13.......3150/51.......11950/79........... 8. 3.Gorcia_27.........Maciej..13.......2950/54........9630 /82...........8. 4.Kotunia.......Aleksander..13.......3050/54........1400 0/86..........8. 5.Justa29...........Patryk..13........3470/54........11000/78...........8. 6.Donn...............Aurora..13........3190/56........92 00/74.........11. 7.Blondi-ania.........Jakub..13........3460/59......1350 0/88...........7. 8.Bernatka130......Bruno..13........2820/54........10000 /78..........9. 9.agnese34...........Lenka..13........3320/55......10500 /75...........4. 10.Agula30.......Martynka..13........3060/54.......10000 /.............8. 11.Aga2424..........Miłosz..13........3400/57.......1000 0/.............8. 12.Jagna25...........Marta..13........3040/56.......1045 0/............6. 13.Stokrotka_26 ..Wojtuś..13........3460/58 ......10700/78..........7. 14.Edusia……….........Nelly..13....... 3540/53........7000/71............. 15.Viki_33............Laura..13........3260/56.......100 00/75..........4. 16.Kika27............Natalia..13........3300/52........7 800/71..........6. 17.BE_B..............Michaś..13.........4550/59......122 00/79..........7. 18.banka26...........Dawid..13........3350/54 ......11100/82..........9. 19.Milka102.......Karolinka..13.......2950/54........700 0/73...........6. 20.Evvik..............Bartuś..13........3090/53 .......8950/71..........3. 21.Maggiem.......Marcelek..13........2260/50 ......10000/74-80......8. 22.Basia_26.......Dominika..12........2750/52.......8700 /73...........5. 23.Diann.............Michaś..12........3350/57........80 00/70............. 24.Zuza29.........Pawełek..12........3440/55.......10700 /78.........12. 25.Roxelka.........Vanessa..12.......2730/48........8400 /80...........6. 26.Doris...............Alicja..12........3460/57.......8 230/74...........4. 27.Katienka......Weronika..12.......3300/56.......10730/ 79..........8. 28.Agula-kruszyna...Kasia..12........2970/51......10000/ 80..........6. 29.Ali32..............Szymon..12.......3140/54.......900 0/74............8. 30.Kati75.........Maximilian..12......4860/56.......1200 0/78..........10. 31.Oliwia13............Piotr..12.......3270/59........78 00/72...........2. 32.Plusia.........Maximilian..12.......3475/53.......109 45/78...........3. 33.Kasia 30...........Jakub..12.......4820/58........1050073......... ..7. 34.Kpiotrowicz...Gabrysia..12.......4100/58........10500 /72.........6. 35.Basia24.........Paulinka..12.......3400/56........100 00/75..........3. 36.Moniap31.............Jaś..12.......3680/56........105 00/72..........6. 37.ToYaB................Staś..12.......3400/55........10 650/76.........8. 38.marsjanka....Agnieszka..12......3000/50.........9000/ 70 ..........5. 39.padlinka............Emilka..12......3260/59.........8 350/71..........7. 40.z daleka A.....Kacperek..12.......2940.............9600.............. .6. 41.ekinio..............Ksenia..12.......3160/53.......10 250/76..........3. 42.Lonta..............Beatka..12......4150/58........115 00/.............4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×