Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Moj brzuch to już taka niezła piłeczka (troche mniejsza niż do siatkówki :-)) Niestety serce mi dokucza, będę musiała umówić się chyba do kardiologa po następnej wizycie u gina. Blondi jak tak opowiadasz o Maćku to już od razu chciałabym mieć dziecko. Ja zawsze jakoś trochę bałam się niemowląt i nigdy się nimi jakoś szczególnie nie zachwycałam (wiem, że ze swoim dzieckiem będzie inaczej) Natomiast uwielbiałam i uwielbiam nadal starsze dzieci (już takie co siadają są super a już zupełnie kochane są roczne i starsze). z daleka anglia cieszę się że, tak samo myślimy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wieczorem przed zaśnięciem poczułam, coś nietypowego w dole brzucha - chyba pierwsze odczuwalne ruchy dziecka - niesamowite jeśli to to. Wyśniło mi się chyba. Teraz myślę, że to musi być chłopak, bo na Dzień Kobiet zrobił mi najlepszy prezent na świecie. Mąż od razu przyleciał i nastawił ucho przy brzuchu, ale to było takie delikatne, że nic nie wyczuł, choć powtórzyło się kilka razy, tak jakby mała rybeńka pływała w środku i trzepotała płetwami ;). Z samochodu ciężko mi wysiadać, bo mamy niskie zawieszenie. Brzuch przeszkadza w każdej chwili. Golę się już co 3 tygodnie, bo częściej mi się nie chce. Muszę bardzo uważać by się podpierać, by mnie nie zaczęły boleć przy tym plecy. Niestety rozstępy na piersiach wyszły mi okropne. Nie dość, że miałam wcześniej to teraz mam jeszcze więcej. Natomiast na wieczornym spacerku pobiegałam trochę z psem, być może to uaktywniło moje dzieciątko. Co do kawy, to już nie piję. W pierwszym trymestrze często miewałam na nią ochotę wiec piłam, mimo iż nie jestem kawoszem tylko herbaciarzem ;). Do kłuć w dole brzucha to się już przyzwyczaiłam, ale nie do końca faktycznie. Waga też mi powoli rośnie. Co tylko zabiorę się do pisania na forum to muszę dodawać kolejne pół kilo :(. Boję się, że przekroczę 80 kg jeszcze, teraz ważę 70, co jest już dużo. NICK.................MIASTO..........WIEK...............TERMIN.....KG miki25............Warszawa.............24................01.08.......0,5 Lia.................Warszawa............??.................01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.................28................01.08...... 3,5 agata_27..........Słubice..............27.................1.08.........2,5 doris26.............Kraków..............26................04.08........bz blondi23............Elbląg................23 ................05.08........+4 Elmirka76.......ok.Wadowic...........30..............05.08....+6,5 SYNEK Aga.B............KOŁOBRZEG.......... 26.............. 06.08.........5 insomnia.............??...................24................07.08.......0,0 donn................Kraków..............27................07.08........1,3 justyna..................................29.................08.08.....+2 SYNEk plusia.............Szwecja...............29.................11.08.......4,0 edusia.............Hannover.............32................11.08.......3,0 karamijja...........Łódź................28................12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik..............30................12.08.........?? Stokrotka _26......Lubin...............26................12.08........0,0 Agula 30.........zachodniopom.........30................14.08........+1.5 Kruszyna.........małopolska...........30.................15.08.........4,0 madelain.............J.Góra..............29................16.08........0,0 kpiotrowicz.........Warszawa.........23................17.08.......1,00 joanka...............Szczecin...........25.................17.08..........2 jolla80...............Warszawa..........25.................17.08.........? agusia2................USA................30..................19.08........?? z daleka ............Anglia................26..................19.08........3kg karola24...........Legionowo...........24.................19.08........?? ToYaB................Białystok...........27..............21(23).08...+1,5kg jagna25...........Wodzisław Śl.........25................23.08........0,0 marsjanka*........ok. Katowic.........27................24.08...........? roxelka.............Essex,GB............27..................25.08.......4,0 Kotunia.............Legnica..............27..................25.08.......2kg oliwia13............pomorskie...........27.................26.08.........4 Lonta..................Rybnik ............21...............27.08........2,5kg padlinka............Warszawa...........24.................27.08........2kg maggiem........zachodniopom..........27...............29.08........ 2,0 kika27...............Kraków..............28................??.............3 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livmar cieszę się razem z Tobą :-) U mnie w domu dziś szaleństwo. Okazało się, że meble do kuchni bedą już dziś, więc pełną parą ruszyło malowanie, przykręcanie listw no i elektryk. Wyczytałam, że dzieci w 16 tyg zaczynają słyszeć głosy. No cóż moje dzieciątko zamiast mozarta usłyszy najpierw wiertarkę :-) Na szczęścię mam dla siebie odizolowany pokój, w którym sie chowam jak robi się za duże zamieszanie. Ale to chyba ostatni taki zwariowany remontowy dzień, a od jutra słuchamy Mozarta :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierp.06
witam. jestem tu pierwszy raz. sporo sie naczytalam na roznych forach ale wlasnie tu postanowilam napisac mam 23 latka. to moja druga ciaza. pierwsza miala miejsce w zeszlym roku. niestety... :-( nie udalo mi sie urodzic . moje malenstwa(ciaza blizniacza) odeszly w 13 tygodniu. teraz szczesliwa choc pelna obaw nie moge sie doczekac sierpnia. pragne zeby to nastapila jak najszybciej bo kazdy kolejny dzien to niepewnosc i strach. lekarz twierdzi ze wszystko jest wporzadku ale jak tu sie nie bac po czyms takim. w poniedzialek 3 marca poczulam pierwsze kapniecia. wczesniej czulam takie ruchy jak by ktos plywal w moim brzuszku. mysle ze bedzie wszysko ok. trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierp.06
napiszcie czy tak samo jak mnie bola was brzuszki. ja czuje czasami takie uklucia a czasami tak mnie boli jak bym miala okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wieczorem wydarzylo sie cos najbardziej niesamowitego w calej historii mojej ciazy!!! Bobasek dal mi serie pierwszych kopniakow!!! Godz. 23:00 w nocy a tu malenstwo rozkopalo sie jak Maradona :-) Czulam jakies babelkowe ruchy wczesniej, ale te wczoraj nalezaly wyraznie do bebika a nie do jelit ;-) J przykladal reke a i tak przez nia wyczuwal ruchy, za to ja krzyczalam z radosci jak wariatka! To byla najprzyjemiejsza rzecz jak do tej pory podczas calej ciazy. Potem w nocy snilo mi sie niemowle, ktore nosilam na rekach i bylam w siodmym niebie! Wiecie co, mysle ze pozytywne wyobrazanie sobie ciazy i porodu to podstawa. Ja zaczelam to robic od jakiegos czasu i mam o wiele lepsze samopoczucie. Slonce, ktore wreszcie wyjrzalo zza chmur oczywiscie tez w tym pomaga. Badzmy optymistkami dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierp.06 witam serdecznie na naszym topiku :-) Dopisz sie do naszej tabelki. Jestem w podobnej sytuacji, pierwsza ciąża okazała się niestety obumarła. Jestem jednak teraz dobrej myśli i Ty również musisz wierzyć, że tym razem się uda! Trzymam kciuki bardzo mocno i za Ciebie i za nas wszystkie :-) Co do bóli brzucha ja też je mam i wiele dziewczyn na forum też. czasami jest to ciągnięcie, czasami kłucie a czasami boli właśnie tak jak na @. Super, że już czujesz pierwsze ruchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za te rady dot. kawy......ulzylo mi......hehehe bez kawy ze mna marnie :-) jejku ale wam zazdroszcze ze czujecie juz ruchy...ja tez chce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierp.06
olivia13 czy moglabys mi napisac jak mam dopisac sie do tabelki????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam sierp 06 u mnie z bólem brzucha to samo, wczoraj bardzo mnie bolało ale dzisiaj jest już troche lepiej, co do tego ciągnącego bólu to to cholerstwo nie daje mi spać w nocy, nie moge leżeć na żadnym boku bo dostaje coś jakby skurcz nogi.... Ruchów jeszcze nie czuje wyraźnych tylko czasem to bulgotanie i przelewanie, lekarz na ostatniej wizycie mnie pocieszył że tak właśnie wyglądają pierwsze ruchy... acha żeby dopisać sie do tabelki trzeba ją skopiować i wkleić w \"treść\" i tu już możesz tabelke modyfikować jak chcesz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padlinka a który u ciebie tydzień??? u mnie 19 i też nic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. U mnie niedługo wymiana drzwi, na początku tygodnia bodajże, jak wszystko dobrze pójdzie, więc może okazać się, że zamiast \"Mozarta\'\'\' moje dziecko usłyszy inne dźwięki mniej przyjemne dla ucha. Wczoraj jak prosiłam męża by mi puściła jakąś spokojną muzykę to był zbyt zajęty graniem na komputerze. Ja uważam, że kazdy kolejny dzień to większa pewność ponieważ zbliża nas do rozwiązania. Jak już połowa ciąży to wszystko jest na dobrej drodze. Moje dziecko przeżyło zawody karate na początku ciąży jak jeszcze nic nie wiedziałam, to jestem zdania, że przeżyje wszystko. Trzeba się cieszyć każdym dniem. Wiem, że nie zawsze można, ale jak już się fizycznie poczuje, że to już niedługo, to od razu lepiej. Jak mieliśmy wcześniej przykład, dziecko już w 6 miesiącu ciąży może przeżyć poród a potem żyć dalej. Jest to dla mnie wręcz niesamowite. Jak takie 750 gram dało sobie radę. Teraz gdy wiosna niedługo, choć jej nie widać, to nadejdzie szybko i w ten sposób od razu humory się poprawią oraz czas szybciej zleci. NIe mogę się już doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tego kłucia to lekarz mi ostatnio powiedział że tak ma być bo macica sie powiększa i coś tam sie rozciąga, byłam taka przejęta że zapomniałam co!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM SIERP.06 U mnie dzisiaj wizyta u gina i jak zwylke nerwówka. już w nocy nie moglam spać, budzilam się bardzo często. Cholera naczytam się o stratach ciąż i łapię stresa, wiem, że mi to nie potrzebne ale te obawy jakoś same przychodzą. O 16.00 mam wizytę, czas mi się dłuży cholernie dzisiaj. Liczę na to, że gin powie mi dzisiaj same dobre rzeczy i zobaczymy z mężem naszą Malutką NIUNIĘ. Jutro rano napiszę co i jak. Trzymajcie za nas kciuki. Pa, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maggiem ja przed każdą wizytą przeżywam to samo, dobrze że jak narazie na każdej wizycie mogłam oglądać dzidzie,, bo inaczej pewnie bym dalej nie wierzyła że wszystko dobrze.. trzymaj sie i koniecznie napisz jak było....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierp.06
dzieki za wszystkie rady. naprawde mi lepiej jak wiem ze moje dolegliwosci nie sa jakies wyjatkowe i wiekszosc tak ma. maggiem na pewno bedzie wszystko ok. trzymam kciuki. donn a nie wiesz czy w przypadku takich boli mozna wziasc np. nospe. zapomnialam zapytac lekarza a radza mi zeby wziasc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarz kazał sobie kupić nospe, ale brać tylko wtedy jak mocno boli, nie zaczęsto, ja przez miesiąc w sumie wzięłam 2 razy po pół tabletki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierp.06
NICK.................MIASTO..........WIEK...............TERMIN.....KG miki25............Warszawa.............24................01.08.......0,5 Lia.................Warszawa............??.................01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.................28................01.08...... 3,5 agata_27..........Słubice..............27.................1.08.........2,5 doris26.............Kraków..............26................04.08........bz blondi23............Elbląg................23 ................05.08........+4 Elmirka76.......ok.Wadowic...........30..............05.08....+6,5 SYNEK Aga.B............KOŁOBRZEG.......... 26.............. 06.08.........5 insomnia.............??...................24................07.08.......0,0 donn................Kraków..............27................07.08........1,3 justyna..................................29.................08.08.....+2 SYNEk plusia.............Szwecja...............29.................11.08.......4,0 edusia.............Hannover.............32................11.08.......3,0 karamijja...........Łódź................28................12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik..............30................12.08.........?? Stokrotka _26......Lubin...............26................12.08........0,0 Agula 30.........zachodniopom.........30................14.08........+1.5 Kruszyna.........małopolska...........30.................15.08.........4,0 madelain.............J.Góra..............29................16.08........0,0 kpiotrowicz.........Warszawa.........23................17.08.......1,00 joanka...............Szczecin...........25.................17.08..........2 jolla80...............Warszawa..........25.................17.08.........? agusia2................USA................30..................19.08........?? z daleka ............Anglia................26..................19.08........3kg karola24...........Legionowo...........24.................19.08........?? ToYaB................Białystok...........27..............21(23).08...+1,5kg jagna25...........Wodzisław Śl.........25................23.08........0,0 marsjanka*........ok. Katowic.........27................24.08...........? roxelka.............Essex,GB............27..................25.08.......4,0 Kotunia.............Legnica..............27..................25.08.......2kg oliwia13............pomorskie...........27.................26.08.........4 Lonta..................Rybnik ............21...............27.08........2,5kg padlinka............Warszawa...........24.................27.08........2kg maggiem........zachodniopom..........27...............29.08........ 2,0 kika27...............Kraków..............28................??.............3 kg sierp.06.........podkarpackie..........23..............25.08.........-1kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierp.06
w pierwszej ciazy to musialam ja przyjmowax 3 razy dziennie i wiele innych lekow i teraz sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.................MIASTO..........WIEK...............TERMIN.....KG miki25............Warszawa.............24................01.08.......0,5 Lia.................Warszawa............??.................01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.................28................01.08...... 3,5 agata_27..........Słubice..............27.................1.08.........2,5 doris26.............Kraków..............26................04.08........bz blondi23............Elbląg................23 ................05.08........+4 Elmirka76.......ok.Wadowic...........30..............05.08....+6,5 SYNEK Aga.B............KOŁOBRZEG.......... 26.............. 06.08.........5 insomnia.............??...................24................07.08.......0,0 donn................Kraków..............27................07.08........1,3 justyna..................................29.................08.08.....+2 SYNEk plusia.............Szwecja...............29.................11.08.......4,0 edusia.............Hannover.............32................11.08.......3,0 karamijja...........Łódź................28................12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik..............30................12.08.........?? Stokrotka _26......Lubin...............26................12.08........0,0 Agula 30.........zachodniopom.........30................14.08........+1.5 Kruszyna.........małopolska...........30.................15.08.........4,0 madelain.............J.Góra..............29................16.08........0,0 kpiotrowicz.........Warszawa.........23................17.08.......1,00 joanka...............Szczecin...........25.................17.08..........2 jolla80...............Warszawa..........25.................17.08.........? agusia2................USA................30..................19.08........?? z daleka ............Anglia................26..................19.08........3kg karola24...........Legionowo...........24.................19.08........?? ToYaB................Białystok...........27..............21(23).08...+1,5kg jagna25...........Wodzisław Śl.........25................23.08........0,0 sierp.06.........podkarpackie..........23..............25.08.........-1kg marsjanka*........ok. Katowic.........27................24.08...........? roxelka.............Essex,GB............27..................25.08.......4,0 Kotunia.............Legnica..............27..................25.08.......2kg oliwia13............pomorskie...........27.................26.08.........4 Lonta..................Rybnik ............21...............27.08........2,5kg padlinka............Warszawa...........24.................27.08........2kg maggiem........zachodniopom..........27...............29.08........ 2,0 kika27...............Kraków..............28................??.............3 kg sierp. 06 wkleiłam cie wg daty porodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to tylko te kłócia to chyba lepiej nie brać, lepiej sie położyć i poodpoczywać mi zwykle wtedy przechodzi, no przynajmniej jak leże to nie boli biore jeszcze duphaston i aspargin no i witaminki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.................MIASTO..........WIEK...............TERMIN.....KG miki25............Warszawa.............24................01.08.......0,5 Lia.................Warszawa............??.................01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.................28................01.08...... 3,5 agata_27..........Słubice..............27.................1.08.........2,5 doris26.............Kraków..............26................04.08........bz blondi23............Elbląg................23 ................05.08........+4 Elmirka76.......ok.Wadowic...........30..............05.08....+6,5 SYNEK Aga.B............KOŁOBRZEG.......... 26.............. 06.08.........5 insomnia.............??...................24................07.08.......0,0 donn................Kraków..............27................07.08........1,3 justyna..................................29.................08.08.....+2 SYNEk plusia.............Szwecja...............29.................11.08.......4,0 edusia.............Hannover.............32................11.08.......3,0 karamijja...........Łódź................28................12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik..............30................12.08.........?? Stokrotka _26......Lubin...............26................12.08........0,0 Agula 30.........zachodniopom.........30................14.08........+1.5 Kruszyna.........małopolska...........30.................15.08.........4,0 madelain.............J.Góra..............29................16.08........0,0 kpiotrowicz.........Warszawa.........23................17.08.......1,00 joanka...............Szczecin...........25.................17.08..........2 jolla80...............Warszawa..........25.................17.08.........? agusia2................USA................30..................19.08........?? z daleka ............Anglia................26..................19.08........3kg karola24...........Legionowo...........24.................19.08........?? ToYaB................Białystok...........27..............21(23).08...+1,5kg jagna25...........Wodzisław Śl.........25................23.08........0,0 marsjanka*........ok. Katowic.........27................24.08...........? roxelka.............Essex,GB............27..................25.08.......4,0 Kotunia.............Legnica..............27..................25.08.......2kg sierp.06.........podkarpackie..........23..............25.08.........-1kg oliwia13............pomorskie...........27.................26.08.........4 Lonta..................Rybnik ............21...............27.08........2,5kg padlinka............Warszawa...........24.................27.08........2kg maggiem........zachodniopom..........27...............29.08........ 2,0 kika27...............Kraków..............28................??.............3 kg ups.. tylko mi sie wydawało .... już poprawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierp.06
niestety pracuje i nie moge sie polozyc a te bole to najczesciej wlasnie do poludnia sie zdarzają. po poludniu za to dokucza mi bol w krzyzach. nie moge sie wogole zchylic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierp.06
DZIEKI ZA KOREKTE ;_)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierp.06
DZIEKI ZA KOREKTE ;_) SKAD BIERZECIE TE SEDUSZKA I KWIATUSZKI???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od 3 tygodni jestem na zwolnieniu, rozbolał mnie brzuszek i nie chciał przestać pobiegłam odrazu do lekarza wypisał mi odrazu zwolnienie i lekarstwa i od tamtej pory sie porawiło... Może powinnaś też pomyśleć o poleniuchowaniu sobie troszke, przecież w końcu dzidziuś najważniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierp 06. Jeśli pracujesz to wstań czasem, podejdź do okna i spokojnie poodychaj. Też pomaga i na bóle i na stres :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a uważam, że donn ma rację. Jeśli masz możliwość wziąć zwolnienie to bierz a niepowodzenie w pierwszej ciąży jest powodem do otrzymania L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierp.06
KURCZE CHCIALABYM. SAM LEKARZ MI PROPONAOWAL ALE NIE SKORZYSTALAM. TESCIOWEJ TO SIE NIE PODOBA BO TO ONA ZALATWILA MI TA PRACE I NIE CHCE ZEBY DYREKTOR BYL ZE MNIE ZADOWOLONY. PRACUJE OD NIEDAWNA I NIE WIEM CO MAM ROBIC. WIEM ZE DZIDZIUS NAJWAZNIEJSZY ALE ONA MI CALY CZAS OPOWIADA ZE PODSZAS OBYDWU CIAZ PRACOWALA AZ DO PORODU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierp. 06 radze ci nie słuchaj teściowej !!!! zwłaszcza że lekarz też cie wysyła na L4 ja jestem w takiej samej sytuacji tzn zmieniłam prace i w tej nowej udało mi sie przepracować tylko 3 mieś i musiałam iść na L4, niechciałam potem żałować.... pewnie już do niej nie wróce ale praca jak nie ta to następna acha a umowę mam do końca roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×