Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Cześć wszystkie mamusie i dzidziusie. U mnie widoczny już wreszcie brzuszek, narazie tak nieśmiało wystaje, zapiąć w spodniach się już nie mogę, i czekają mnie zakupy, przytyłam 1kg. 2 dni temu miałam w nocy straszny ból lewej nerki, obudziłam się zlana potem, bylo mi niedobrze, czekałam 30 min, zanim przeszło, rano oczywiście poszłam do pracy, ale jakoś cały czas nerwowa byłam przez tą sytuację, tym bardziej że z nerkami nigdy nie miałam problemów, zadzwoniłam po pracy do mojego lekarza, który się zdenerwował że nie przyjechałam w nocy na dyżur bo mogło to być coś poważnego, opisałam mu objawy i stwierdził że to typowe dla kolki nerkowej, kazał powtórzyć mocz i powiedział że jeżeli się to powtórzy mam natychmiast przyjechać. Zrobiłam badanie moczu które wykazało że jest idealny, nic kompletnie w nim nie znaleziono, wczoraj byłam na wizycie, lekarz stwierdził że szyjka macicy uciekła daleko i jest szczelnie zamknięta, wczoraj pierwszy raz słyszelliśmy bicie serduszka (w 14 tygodniu nie udało się usłyszeć) ok 160 uderzeń i bicie regularne, obwód główki 4,5 cm co wskazało na 19 tydzień dzidziuś ma 18 cm od szczytu główki do dupki, cały czas zapierał się nóżkami odbijając się od ścianki macicy i sobie skakał, kilka razy pokręcił głową i wogłe cały czas dotykała rączkami główki zupełnie jakby machała, potem oglądałam kość udową, jedynie stopy wyglądały jakoś dziwnie jakieś duże były :), pytałam o płeć, niestety mimo czekania nasza iskierka nie chciała pokazać co ma między nóżkami:) lekarz stwierdził że z doświadczenia wie że dziewczynki są wstydliwe i nie chcą pokazywać, dzidziuś jest zdrowy, lekarz nie miał żadnych zastrzeżeń co do rozwoju. Ja jednak zdecydowałam się na usg prenatalne, już umówłam się na przełomie 20/21 tygodnia do innego lekarza specjalisty ale z tej samej kliniki, chcę wiedzieć czy wszystkie narządy są prawidłowo zbudowane itp, postaram się wtedy dowiedzieć o płeć. Jak wspomniałam przytyłam 1 kg więc dopiszę do tabelki. W karcie ciąży lekarz wpisał 18 / 19 tydzień, dzidziuś regularnie mnie kopie, czuję codziennie, kopniaczki są bardzo przyjemne i cieszy mnie każdy, czasami w pracy siedzę i śmieję się sama do siebie bo moja dzidzia wierci się i kopie, rano gdy budzę się i leżę na plecach pod ręką czuję że dzidziuś jest w okolicach pępka jakieś 2 palce niżej, a pępek kiedyś był wklęsły bardzo teraz jednak robi się coraz bardziej płytki. Pozdrawiam wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.................MIASTO..........WIEK...............TERMIN.....KG miki25............Warszawa.............24................01.08.......0,5 Lia.................Warszawa............??.................01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.................28................01.08...... 3,5 agata_27..........Słubice........... 27.................01.08....3kg SYNEK doris26.............Kraków..............26................04.08........bz blondi23............Elbląg................23 ................05.08........+4 Elmirka76.......ok.Wadowic...........30..............05.08....+6,5 SYNEK Aga.B............KOŁOBRZEG.......... 26.............. 06.08.........5 insomnia.............??...................24................07.08.......0,0 donn................Kraków..............27................07.08........1,3 justyna..................................29.................08.08.....+2 SYNEk plusia.............Szwecja...............29.................11.08.......4,0 edusia.............Hannover.............32................11.08.......3,0 karamijja...........Łódź................28................12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik..............30................12.08.........?? Stokrotka _26......Lubin...............26................12.08........+1 kg Agula 30.........zachodniopom.........30................14.08........+1.5 Kruszyna.........małopolska...........30.................15.08.........4,0 madelain.............J.Góra..............29................16.08........0,0 kpiotrowicz.........Warszawa.........23................17.08.......1,00 joanka...............Szczecin...........25.................17.08..........2 jolla80...............Warszawa..........25.................17.08.........? agusia2................USA................30..................19.08........?? z daleka ............Anglia................26..................19.08........3kg karola24...........Legionowo...........24.................19.08........?? ToYaB................Białystok...........27..............21(23).08...+1,5kg jagna25...........Wodzisław Śl.........25................23.08........0,0 marsjanka*........ok. Katowic.........27................24.08...........? roxelka.............Essex,GB............27..................25.08.......4,0 Kotunia.............Legnica..............27..................25.08.......2kg sierp.06.........podkarpackie..........23..............25.08.........-1kg oliwia13............pomorskie...........27.................26.08.........4 Lonta..................Rybnik ............21...............27.08........2,5kg padlinka............Warszawa...........24.................27.08........2kg maggiem........zachodniopom..........27...............29.08........ 2,0 kika27...............Kraków..............28................??.............3 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam...coś dla odpręzenia i poczytania o sobie:) u mnie sie sprawdziło 100% ale jestem zaskoczona,,, wejdźcie na tą stronę i sprawdźcie, jaki macie przyporządkowany numer. Bardzo ciekawe. Warto! http://www.enneagram.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Remont już u finiszu :-) W następnym tygodniu będę mogła się cieszyć nową łazienką :-) Kuchnia już gotowa. Bardzo zmęczona jestem ostatnio, tylko bym spała. Gdzie ta wiosna ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierp.06
nie wiem czy cos zlego sie dzieje czy co ale trzeci dzien nie czuje dzidzi.fakt ze wczesniejsze ruchy nie byly za czeste ale codziennie je odczuwalam a teraz nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIERP.06-to normalne -u mnie tez czesto jest tak ze 2 dni czuje bardzo intensywnie a pozniej np 3 dni nic lub prawie nic-nasze dziciatka sa jeszcze za malutkie zebysmy bardzo czułu-zalezy jak sie dzidzia ułozy musimy sie uzbroic w cierpliwosc-jeszcze troche podrosna i wtedy poczujemy tak naprawde co to jest kopanie mamusi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIERP.06-to normalne -u mnie tez czesto jest tak ze 2 dni czuje bardzo intensywnie a pozniej np 3 dni nic lub prawie nic-nasze dziciatka sa jeszcze za malutkie zebysmy bardzo czułu-zalezy jak sie dzidzia ułozy musimy sie uzbroic w cierpliwosc-jeszcze troche podrosna i wtedy poczujemy tak naprawde co to jest kopanie mamusi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGUSIA2
Stokrotka swietnie ze z dzidzia wszystko ok ,ja tez moge wyczuc maluszka przez brzuch szczegolnie jak leze na plecach wtedy tak wyraznie widac gddzie sie znajduje:) Dziewczyny u mnie podobnie zawsze sie krecil ,teraz od jakiegos czasu czuje ale nie tak jak wczesniej ,pewnie mu sie znudzilo to pokanie bez skutku:) Ja jutro ide na wizyte ale taka ogolna takze nic sie zbytnio nie dowiem .brzuch widac bardzo nawet wczoraj bylam w molu ludzie zwracali uwage na moj odstajacy wyraznie brzuszek . Pozdrawiam.Czy wy tez tak macie ze po calym dniu w ruchu brzuch ciagnie i czasem pobolewa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula-kruszyna
witam dziewczyny,co tu dzis tak cichutko?Wszystkie odpoczywaja po niedzielnych obiadach:)Kotunia u mnie tez sie sprawdzilo jak maz wroci z pracy to kaze mu tez zrobic test,ciekawe czy pasujemy do siebie:)Agatka 20 naprawde wspaniale animacje.Agusia 2 mnie tez wieczorem brzucho boli i wydaje mi sie,ze jest o wiele wiekszy i czuje sie taka wieeeelka:(pozdrawiam i piszcie brzuchatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie wszystkie mamusie rodzące w sierpniu:)mam na imię Ania i jestem ze Szczecina!W tym roku kończę pedagogikę:)Nie wiem jeszcze jakiej płci jest mój dzidzius,bo zasłaniał sie strannie kolankami na usg w zeszłym miesiącu:)termin mam na 2.08!Mam takie pytanko:otóż nie jestem do końca zadowolona z wizyt u mojego lekarza prowadzącego(wizyty prywatne).Chciałabym go zmienić.Jeśli któraś z Was jest równiez ze Szczecina to proszę doradzcie mi dobregi lekarza!!!! Z góry dziękuje i serdecznie Was pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edusia
hej dziewczyny ! Ja mam czesto pobolewania w dole brzucha ,ale jak widze to jest calkiem normalne,ale co mnie martwi to mam takie uczucie jakby mi czasem strasznie sztywnial brzuch na dole tz. robil sie twardy,wizyte mam dopiero 24 .03 wiec chyba poczekam do tego czasu,czy uwazacie ze powinnam z tym isc jak najszybciej...nie zdarza mi sie to czesto ale co jakis czas napewno. Odnosnie snow ...tez mam zwariowane,nawet takie wrecz horrory!!!,ale z pierwsza ciaza bylo tak samo wiec to normlne. Mam tez juz obawy co do porodu ,pierwszy moj porod byl bardzo ciezki i zostawil okropna blizne tam na dole ,wiec teraz sie zastanawiam czy nie zdecydowac sie na carskie ciecie....nie wiem co mam robic....pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula-kruszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula-kruszyna
dzien dobry wszystkie ciezarowki:)widze,ze z tymi bolami brzusiow to prawie wszystkie mamy podobnie.Umnie w malopolsce nowy atak zimy ciekawe kiedy bedzie cieplej??Dosc,ze juz ciezkawo zaczyna sie chodzic to jeszcze nowy snieg i wielgasne zaspy.Dziewczyny gdzie sie podziewacie?czemu nic nie piszecie?Doris,Agula 30,Limar wszystko ok?Mam nadzieje,ze szybko sie odezwiecie.Edusia widze,ze z porodem mamy podobne doswiadczenia:(ja tez zastanawiam sie nad cesarka...wiem,ze tez boli ale jak pomysle o naturalnym porodzie to zaczynam sie trzasc.Tchorz ze mnie,ale ten strach jest silniejszy ode mnie.Zycze wszystkim paniom milego dnia i SLONCA!pozdrawiam i piszcie dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :-) widzę, że zaczęły się rozważania nad porodem, czy naturalny czy CC. Ja tego jeszcze nie doświadczyłam, więc nie boje się bólu (ciężko mi go sobie wyobrazić) natomiast będę musiała bliżej porodu udać się do kardiologa (ostatni raz byłam prawie 7 lat temu), żeby stwierdził, czy w ogóle nadaję sie na poród naturalny. No i jeszcze okulista, ponieważ mam dość dużą krótkowzroczność (dzięki Bogu istnieją soczewki kontaktowe, bo nie cierpie okularów na nosie) ale to jeszcze do siepnia 5 miesięcy. :-) więc mamy czas, żeby sprawę obgadać i przemyśleć :-) Czy wasi mężowie chcą być z Wami przy porodzie?? My postanowiliśmy, że raźniej nam będzie we dwójkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny!! troche mnie nie bylo ale to wina kompa, padl Dzisiaj zaczynamy 20 tydzien, ale zadnych wyraznych ruchow dalej nie czuje!!!! tylko takie bulgotanie wieczorem !!! Co do pobolewania brzuszka to widze ze wszystkie mamy to samo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też przed porodem muszę wybrac sie do kardilologa na konsultacje w sprawie porodu!!!Ale najprawdopodobniej będe miała cesarkę(jestem po operacji serca).Nie ukrywam, że wolałabym rodzić naturalnie:)ale kto wie, może kardiolog stwierdzi,że moje serduszko jest na tyle silne,ze poradzi sobie przy porodzie naturalnym:)Oby!!!Pozdrawiam wszytskie mamusie i zycze miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edusia , Agula ja wam zazdroszczę naturalnego porodu. Ja mam wadę miednicy i na pewno nie urodzę normalnie. Pierwsza też była cesarka z 3 dniową próbą urodzenia normalnie-bo nie wiedziałam, że mam wadę. Wspomnienia mam straszne, ale wolałabym poród naturalny niż cesarkę choć było na prawdę bardzo boleśnie ( z porodówki dzwoniłam do męża i do mamy, bo psychika juz mi wysiadała-dlatego popieram porody rodzinne). Nie zyczę nikomu takiego bólu jaki ja przeżyłam przy indukcji porodu, natomiast wcale tez nie polecam cesarki. Brzuch mam zniekształcony do końca życia, nad blizną robi się brzydka fałdka odcinająca tę część brzucha. Mam skłonności do bliznowacenia, więc blizna zrobiła się gruba i brzydka. Nie mogłam ćwiczyć po porodzie bardzo długo bo brzuch obolały, a teraz się boję jak to wpłynie na dalszy rozwój ciąży, bo w tej chwili jest dokładnie 14 miesięcy od ostatniej cesarki, a to bardzo krótko. Dziewczyny, na prawdę rozumiem wasz strach przed porodem, ale nie warto z tego powodu decydować się na cesarkę. Wiem bo przeżyłam oba warianty. Pamiętajcie, że drugi poród jest co najmniej o połowę łatwiejszy, po co wam teraz dwie blizny w dwóch miejscach-na prawdę odradzam ze szczerego serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierp.06
chyba wszystko jest dobrze bo dzis znow czuje moja kruszynke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierp. 06 rozumien cię świetnie, ze się martwisz, ale na pewno tym razem będze wszystko ok tylko dbaj o siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. U mnie wymiana drzwi, więc nie mam czasu. Odezwę się jak się trochę uspokoi. A trzeba jeszcze porządki zrobić. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierp.06
tez wierze ze tak bedzie. wszystkie urodzimy zdrowe i piekne dzieci. prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, a ja sie zastanawiam nad blizna po wyrostku.... Czy ktoras z Was, wie jak sie zachowuje taka blizna, kiedy brzuszek rosnie? U mnie narazie bez zmian, choc czuje juz ze skora sie napina i rozciaga, bo zaczelo mnie swedziec tu i owdzie, musze chyba kupic sobie szczotke do masazu :-) Narazie pomaga wsmarowywanie olejkow eterycznych... A jak Wy macie zamiar nie dac sie rozstepom? Przyjaciolka zabronila mi uzywania kremow przeciwko rozstepom podczas ciazy, poniewaz powiedziano jej w aptece (tzn tu w Szwecji), ze niektore czynniki chemiczne przenikaja do krwi plodu i mozemy bardziej zaszkodzic niz pomoc. Moj maz, ktory jest biochemikiem tez mi zabronil, powiedzial, ze mam uzywac ekologicznych olejkow na bazie naturalnej (oczyszczonych) i wystrzegac sie uzywania past do zebow i kremow ktore zawieraja \"triclosan\", najnowsze badania potwierdzily szkodliwa dzialalnosc i przenikanie ich do krwi plodu... Pisze o tym wszystkim, zebysmy byly bardziej swiadome, co sie dzieje z naszymi i dzidziusiowymi organizmami. Mam nadzieje, ze to bedzie bardzo fajny i sloneczny tydzien, czego Wam goraco zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia2
Dziewczyny polecam wam na rozstepy naturalny wyprobowany sposob przez inne dziewczyny ponoc jest naprawde skuteczny .... oliwa z oliwek ,bez chemi sama natura czyli bez obaw . Ja wczoraj zjadlam troche fasolki po brytonsku i moje dzidzi pokopywalo moze nie lubi fasoli ,zreszta czesto sie zdarza ze po posilku pokopuje ,dzis rano tez czuje ze sie kreci a juz bylam zaniepokojona. Dziewczyny nic nie piszecie jak wasze brzuszki rosna czy nie jeszcze ,bo moj wyraznie juz widac ,wlosy przestaly wypadac to byl koszmar garsciami wypadaly ,wczoraj zajrzalam do majowek z ciekawosci i trafilam znowu na bardzo smutna chistorie ,poryczalam sie jak wol ,czasem rozne mysli chodza po glowie nie ucieknie sie od nich ale treba byc silnym i myslc pozytywnie . Ja dzisiaj mam wizyte ,napisze jak wroce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia2
dziewczyny czy macie juz imiona na uwadze ja wybralam Sofi lub ANTONI,ale z checia sie zapoznam z innymi czy znacie jakas stronke z imionami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edusia
Ja czuje ze tym razem tez bedzie chlopczyk i nie mam pojecia jak go nazwac,musze wybrac takie imie ,ktore bedzie dobrze wypowiadane tu w Niemczech,myslelismy zeby dac chlopczykowi Nikodem a wolac Niko,ale nie jestem przekonana,dziewczynka bedzie napewno Neli .Pierwszego synka mam Bartosza. Ja nad tym porodem jeszcze pomyle,mam naprawde niemile wrazenia z porodu naturalnego,jak sie zobaczylam po porodzie w lusterku to sie nie poznalam i oczywiscîe rozryczalam....cala w jakis wybroczynach tz plamkach sino-czerwonych,cale bialka oczne czerwone,tak mi popekaly naczynka w nich,ja nie chce straszyc ale minelo juz 6 lat od mojego porodu i caly czas czuje ten bol ,az mna czasem otrzasnie jak sobie wspomne! wiem ze drugi porod moze byc latwiejszy ,ale wcale tak byc nie musi.....moze jednak warto posluchac blondi23?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×