Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Olaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Wymrażanie nadżerki

Polecane posty

Gość Mała....
no ja ostatnio bylam u ginekologa wlasnie wtedy co pisalam... i dokladniej mi opisal jak bedzie wygadac zabieg ja zaplace 300zl i szczepionka przeciw wirusowi 450zl wiec troche kasy pojdzie... ale nie ma wjscia;] hehe przerazilam sie troche jak mi opowiadal jak bedzie to wygladac i wogole ale uwazam ze dam radebo bede miec znieczulenie;] pozdrawiam;] Mała....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała....
no ja miałam dziisija zabieg. Dokładnie wymrażanie strasznie nie przyjemne i boli to brednie ze nie boli. JEszcze odczuwam ból w granicy brzucha. Były problemy z zakładaniem wziernika ale lekarz dal rade. Okropne uczycie. NIE POLECAM... ale jeśli trzeba to trzeba nie ma innego wyjścia.. mam nadzieje że wszystko bedzie okey. Pozdrawiam ;]]] Mała....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajka0005
No ja mam podejrzewam nadzerke, ale juz bylam po raz trzeci u ginekologa, i mi daje globulki ale nie stwierdza nadzerki, ale te jego leki nie dzialaja!!! Wiec niewiem, mam 15 lat i mam juz brunatne uplawy, wiec niewiem co mam robic! I mam juz od 4lat, niewiem co mam robic... licze na kilka slow otuchy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracus
kajka005 zgłupiałaś??????? brunatne upławy nie są objawem nadżerki. a poza tym, jeśli lekarz nie stwierdza nadżerki, to znaczy ze jej nie ma. nie wmawiaj sobie głupot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maartusia
pomyłka... następna wizyta za ok trzy miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lania102
Dziewczny mam nadżerke, wyalsciwie przy pierwszej wizycie, gdy chcialam talbetki anty. u ginekologa wykrył ja. Mam zrobic cytologie i wybieram sie jutro. ale moje pytanie jest inne, zaczelam sie kochac jakis miesiac temu i czasem odczuwam bol przy sexie, czy to mozliwe ze przez te nadzerke?? Was tez boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diana 22
witam! mam 19lat,mam stalego partnera i wspolzyje i ostatnio gdy bylam u ginekologa(sierpien) stwierdzil u mnie nadzerke! dal mi tabletki anty i do tego globulki albothyl co 10dni i powiedzial ze jak za pol roku przyjde na kontrol i bedzie jeszcze duza ta nadzerka to mnie polozy na oddzial i mi ja zamrozi! ale ja sie strasznie tego boje! moja siostra miala wypalana(urodzila 2 dzieci) i przez 7 mies po tym nie miala okresu! boje sie tego wymrazania strasznie, jestem z reguly panikara ale mnie sama mysl przeraza! ratunku! prosze o slowa otuchy Pozdrawiam goraco!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EEVVVEE
NIE MARTW SIE WYMRAżANIEM CI LEKARZE WIEDZą CO ROBIą JEśLI TAKą DECYZJE PODJOł LEKARZ TZN żE JEST WłAśCIWA A PO DRóGIE POMYśL CO MOZE SIE STAć JESLI LEKARZA NIE POSłUCHASZ!!!!MYśLE żE JEST WIECEJ STRACHY PRZED SWIADOMOśCIą ZE MOZESZ NIE MIEć DZIECI MIEś JAKIEś INNE TRUDNE OPERACJE OD KTóRYCH BEDZIE ZALEZAłO CZY SIE OBUDZISZ....PRZEPRASZAM ALE TAKA JEST DRAZTYCZNA PRAWDA!!! ZRóB TO DLA SIEBIE:):):) CIEPłE POZDROWIONKA::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EEVVVEE
LANIA 102 WIESZ TO BARDZO PRAWDOPODOBNE TEż MAM (DZIWNE) BóLE POWINNAś O TO SPYTAć LEKARZA PEWNIE JUż SIE SPUżNIłAM Z ODPOWIEDZIą:( Cóż POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziaLBBN
Witam wszystkich ;) byłam ostatnio u lekarza i atwierdził u mnie dużą nadżerkę co spowodowało u mnie wielki szok i niepokój. Zaproponował mi 3 dniowy pobyt w szpitalu żeby załatwić ten "problem", ale ja się tego wymrażania strasznie boję. Zabieg wyznaczono na 19 października a ja już strasznie to przezywam. Boję się chyba najbardziej bólu jaki się z tym wiążę. Czy któraś z Was mogła mi opisaćjaki to rodzaj bólu jest? Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabieg wymrażania nadzerki jest bezbolesny, jedyne trudności może sprawić zamontowanie wziernika który jest większy niż przy standardowym badaniu dlatego mozna odczuc bol, tak jak to było u mnie. ale nie rozumiem czemu lekarz chce cie trzymać w szpitalu 3 dni , przy takim zabiegu nie ma takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwi1976
byłam kilka dni temu na wymrażaniu nadżerki w Gdyni w prywatnej przychodni evi-med i zapłaciłam 150 zł. A czytałam, że niektóre z dziewczyn zaplaciły dużo wiecej. Mialam ten zabieg wieczorem. Trwało to wszyttko ok. pół godz. Były 3 zamrażania z przerwami. Mialo nie bolec a bolało, chciałam znieczulenie, ale nie dano bo nic to ponoc nie boli. najgorsze było zalożenie wziernika, potem przez te wymrażanie dostawalam coraz silniejsze bóle tak jak przy okresie. Ale ja mam strsznie bolesne okresy. Mysle, że kazda z nas może to inaczej odczuwać. Ponoc mam dziwna szyjke macicy istąd moga byc bóle. Po zabiegu czułam sie żle, mdłości, zawroty głowy, silne bóle brzucha, wziełam tabletke przeciwbólowa i rozkurczową. I po 3 godz. zaczełam dochodzic do siebie. Dało się przeżyć :-) ale lepiej zrobic to wczesnie, niz czekac na raka. Za 2 tygodnie mam zaaplikowac tabletkę dopochwowa z jakimis hormonami, za 3 tygodnie wizyta i lekarza i wtedy mam miec założoony jakiś tampon na godz. I za 6 tyg. kolejna wizyta ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od czego robi sie to cholerstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patriszja86
Ja miałam wymrażanie dokładnie 12 marca,czyli jestem kilka dni po zabiegu i szczerze polecam nie ma czego się bać!Jak tylko usłyszałam o tym co mnie czeka to tak jak połowa z was panikowałam,wyobrażałam sobie najgorsze rzeczy,ale dam wam dobra radę-Najlepiej wejść do gabinetu i odrazu na fotel,najważniejsza zasada u ginekologa to nie patrzeć na sprzęt którego używa,ja kompletnie się w tym nie orientuje co mam tam wkładane,a już mam kilkanaście wizyt za sobą.Te wszystkie narzędzia pewnie wyglądają strasznie a jak się ich nie widzi to jest większa swoboda i zanika strach.Ja przez cały zabieg rozmawiałam z ginekologiem o pierdołach i czas minął mi błyskawicznie,wyszłam po 7-8min z gabinetu,nie wolno o tym myśleć co on tam robi,trzeba sobie zorganizować czas i naprawdę jest w porządku!Ja przez jakieś 3 sekundy(na początku zabiegu)czułam,że ściąga mi lekko brzuch i nogi co było spwodowane zimnem(-120C),ale tak jak dziewczyny piszą to niewielki ścisk brzuszka jak przy okresie,trwa kilka sekund,a potem się już nic nie czuję.Ja płaciłam 350zł w Łodzi i jak narazie jestem zadowolona,że lekarz był delikatny, a to najważniejsze!Jestem umówiona na kontrolę po miesiączce,ale jak narazie się spóźnia jakieś 2dni,ale to pewnie normalne,organizm się zestresował!DZIEWCZYNKI NIE BAĆ SIĘ BO NIE MA CZEGO!STRACH MA WIELKIE OCZY,A TU CHODZI O WASZE ZDROWIE!OBY WSZYSTKIE ZABIEGI BYŁY TAK BEZBOLESNE JAK WYMRAŻANIE!PZDR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma sie czego bać!! Ja miałam wymrażanie jakieś 2 lata temu. Bałam sie przed zabiegiem, ale nie był tego wart :) Nawet nie wiedziałam, że ten wziernik był większy:) normalnie mi go "zamontował" bez problemów i nic nie bolało. Podczas zabiegu (u mnie z 4 min max) czułam taki jakby skurcz w brzuchu, troche jak przy bolesnym okresie. Po zabiegu jednak musze przyznać, że przez 2h źle sie czułam, baaardzo bolała mnie brzuch. (Być może dlatego, że zawsze miałam bardzo bolesne miesiączki). Za wszystko zapłaciłam 100zl. 4 miesiące później zabieg miałam powtórzony, bo moja nadżerka była duża i za pierwszym razem nie wymroziło jej całej. Ale nie ma sie czego bać!!!Lepiej sie tego pozbyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam małą nadżerke która strasznie boli mam ją mieć usuwaną poprzez kwasy! wiecie jaki jest koszt? i ogólnie jak ten zabieg wyglada?! pomocny jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam takie pytanie do tych ktore rodzily dzieci po mrozeniu. Czy mialyscie po tym zabiegu jakies problemy z zajsciem w ciaze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie tez to bardzo interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka865
smiesza mnie posty dziewczyn ktore ponoc mialy nadzerke wymrazana i je tak strasznie bolalo ze az mdlaly :| ja mialam wymrazanie 4 dni temu. moja nadzerka byla plytka ale dosc duza. wymrazano ja 5 min ale gin mnie ciagle zagadywala wiec minelo jak 5 sekund. jedyne co czulam to pod koniec lekkie bole jak przed miesiaczka ale to trwalo doslownie chwile. po zabiegu czulam lekkie sciagniecie w dole brzucha co wcale bolesne nie bylo. za zabieg zaplacilam 170 zl a zasypki sa darmowe bo refunduje je NFZ jedna mam za dwa tygodnie druga za dwa miesiace. faktycznie "lało" sie ze mnie przez ok 2 godziny po zabiegu i dalej sie niby "leje" ale wcale nie az tak duzo.... to cos jak taka baaaardzo skapa miesiaczka. moja gin powiedziala ze to normalne i wystepuje przez ok 2 tyg i jest to konieczne do odbudowania flory bakteryjnej i czegos tam jeszcze :) uwazam ze naprawde warto zaplacic za zabieg i pomeczyc sie z podpaskami przez 2 tyg niz potem miec raka macicy :) tak wiec dziewczyny nie bojcie sie i do dziela :D pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonatar4
Właśnie wróciłam od ginekologa po wymrożeniu dużej nadżerki! Szłam z duszą na ramieniu! A wcale nie było się czego bać! Przez momencik czułam tylko leciutki dyskomfort w dole brzucha! Po zabiegu na pichotkę wróciłam do domu! Potwierdzam fakt,że teraz trochę się ze mnie "leje" ale nic poza tym nie odczuwam! Za 2 tyg. wizyta kontrolna!Acha, za zabieg nic nie płaciłam! Pozdrawiam i naprawdę nie ma się czego bać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Softka
Dziewczyny! Jestem 4 godziny po zabiegu! Nie bójcie się że to boli! Ja naczytałam się różnych strasznych informacji na forach a później o mało nie zemdlałam ze strachu. Sam zabieg jest troszkę nieprzyjemny ale napewno nie boli. U mnie trwał niecałe 5 minut, może dlatego że moja nadżerka była niewielka. Przez 2 tygodnie są krwawe upławy ale to normalne. Jeśli ma się dobrego lekarza to skutki zabiegu nie powinny być bardzo dokuczliwe. Jeśli chodzi o cenę to zabieg robiłam w prywatnej klinice ale na fundusz. Nie dajcie się naciągać! Należy wam się bezpłatny zabieg! Przez 2 tygonie nie wolno brać leków dopochwowych ani uprawiać seksu:-( Trzeba dbać o higienę, żadnych kąpieli w wannie czy jeziorach, tylko prysznic. Jak narazie mam leciutkie uczucie w dole brzucha takie jak przy okresie. Nie bójcie się wymrażanie nadżerki. Lepiej pocierpieć 2 tygodnie niż dowiedzieć się że ma się ostatnie stadium raka! Aaaa jeśli chodzi o upławy to przed zabiegiem leczyłam się bezskutecznie przez 4 miesiące. Wszystko było spowodowane nadżerką. I jeśli mogę jeszcze pomóc to nie trzymajcie się 1 ginekologa, ja byłam u pięciu. A zabieg robiłam w klinice Euromedic w Katowicach u doktora Rokickiego. Polecam bo jak czytam o szubrawcach którzy biorą grubą kasę za zabieg a później są powikłania to mnie aż trzepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Softka
4 dni po zabiegu i nie mam żadnych krwistych upławów, co prawda są plamienia ale to jest coś takiego jak po użyciu lactovaginalu. Lekarz powiedział że mam przyjść na kontrolę za 6 tygodni ale idę za 2. Dziwią mnie niektóre informacje od was, że lekarz dał wam środki dopochwowe po zabiegu. Nie wolno nic wciskać! Upławy są do 2 tygodni, w tym czasie tkanka sie odnawia dlatego nie wolno stosować dopochwowych środków przeciwgrzybicznych. Mam pytanie, czy którejś z was po zabiegu powróciłu upławy? Bo ja bardzo długo się leczyłam, ale boję się że mój organizm już przyzwyczaił się do grzybków i brak nadżerki może nic nie zmienić. Może panikuję. W każdym razie 14 lipca mam wizytę kontrolną. Lekarz powiedział że seksu nie wolno uprawiać przez 2 tygodnie a potem można brykać:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melcia_ma
Witajcie. wczoraj miałam zbieg. Lekarz zapewniał, że nic nie będzie bolało. Było jednak inaczej. bohatersko wyszłam od lekarza w przekonaniu, że dojade do domu sama samochodem. Dostałam tak silnych bóli, zblizonych do porodowych, że zatrzymalam się w połowie drogi i mąz musiała po mnie przejechać. Myśle, ze nie ma zasady co do odczuwalności bólu i jego skali, każda z nas ma inne doswiadczenia, Które należy USZANOWAĆ...(to do poprzedniej rozmówczyni).Towrzysza mi również silne i mało komfortowe "upławy" .Mój zabieg kosztował 250 zl i mam nadzieję, że nie będę go musiala powtarzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jwps
Odnośnie funduszy hym ja robiłam ten zabieg dość dawno temu bo aż 5 lat mineło ale z tego co widzę to u nie których znieczulenie podobne ale zaś bólu zero wszystko zależy od lekarza w trakcie zabiegu się pyta czy wszystko ok jak mówiłam że boli to coś doszczykli do szczykawy i ok.Tylko zapach nie przyjemny był.Hym odnośnie całej tak zwanej wypalanki to po tym czasie zaszłam w ciąże i okazało się że nie mogę urodzić naturalnie bo szyjka macicy była zniszczona a dziecko wyjść chciało więc cesarka jednym słowem w pierwszych etapach choroby rubta wypalankę potem już robi szkody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Softka
Droga melcia_ma, nie chciałam nikogo urazić tym że zabieg nie boli. Po tym co przeczytałam na necie byłam naprawdę przerażona, mnie zabieg nic nie bolał, nie miałam też przykrych dolegliwości po zabiegu dlatego chciałam napisać że nie zawsze krioterapia jest bolesna. Z dzikiej radości że nic nie bolało napisałam że zabieg nie boli. Teraz wiem że każda z nas może inaczej zareagować. Mi nic nie jest a innym tak. Twój lekarz też nie powinien mówić że nie będzie bolało a chyba zna się na tym lepiej. W każdym razie życzę powrotu do zdrowia i przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jwps
Hello ja też tak mówię że nie boli lekarz ją dobrze poprowadzi i ok będzie.Ja jak już wyżej pisałam u mnie było to dawno.Tylko zostaje przykry zapach w trakcie zabiegu po chyba 2 godz wyszłam za szpitala.Życzę zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e22
ja wczoraj miałam wymrożoną nadżerkę. Ból był znośny, choć przyznaję że to niespecjalnie przyjemny zabieg. Gorzej było potem, usiadłam na korytarzu i poczułam straszny ból w dole brzucha, a potem odpłynęłam. Ale po kilku minutach było lepiej. Za zabieg nie płaciłam. Jedyne czego się boję, to problemów z zajściem w ciążę. Już się leczę a boję się że ten zabieg może na to jeszcze bardziej wpłynąć. Jeśli macie podobny problem będę wdzięczna za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnbvc
upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beeeat1234
hej , jakie sa objawy nadzerki? czy sa upławy jakie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria-Mewa
DZiewczyny!!! JA miałam wczoraj zabieg wymrażania nadżerki,kosztowało mnie to 70 zł.nie bolało mnie nic a nic! Potem tylko uczucie gorąca,jakby człowiek płonął,i mrowienie w nogach,lekkie zawroty.Teraz upławy przez dwa tygodnie i oczywiście zero sexu przez ten czas,żeby się ładnie zagoiło...A potem hulaj dusza...Nie ma się czego bać...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×