Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Olaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Wymrażanie nadżerki

Polecane posty

dziewczynyajak z tymokresemmialyscie regularny czy tez takie skoki???pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam normalnie, tak jak powinnam. może po prostu zapytaj swojego gina co i jak. może to taka nagła zmiana temperatur spowodowała, że masz takie opóźniania - tak organizm zareagował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam normalnie ale biorę tabletki anty - chociaż po zamrażaniu miałam juz dwa okresy to były bardzo obfine i tez się zastanawiam dlaczego - za tydzień bedzie trzeci to zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ja tez jestem po wymrozeniu nadzerki w pazdzierniku zagoilo sie ladnie po 2 tyg i moj ginekolog kazal mi poczekac do okresu i normarlnie sie strac.nawet dostalam clostabyget

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ktos planuje naturalny porod to po wymrozeniu nadzerki szyjka nie tak sie rozciaga dlatego karza odczekac ale ja jestem po cesarce i bede miala cesarke wiec lekarz nie kazal mi czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bilka
Witam dziewczyny!!! Byłam wczoraj na wymrażaniu duuuuużej nadżerki. W ogóle to miałam podejrzenie o stan przednowotworowy szyjki macicy, byłam spanikowana bo mam 26 lat i od pół roku jestem mężatką i w głowie miałam same mysli, że mój mąż zostanie wdowcem... No troche to wszystko przerysowałam ale panikara jestem więc to dlatego. Dzięki Bogu po 3 cytologiach, kolposkopii, pobraniu wycinka do badania histopatologicznego oraz wymazie na obecnośc HPV okazało się że moja dysplazja jest na jakimś innym podłozu (a nie nowotworowym) i moja gin. poleciła zrobienie kriokoagulacji. Przyznaję trochę się bałam chociaz po przeczytaniu postów na "kafeterii" trochę sie uspokoiłam. Wszystko razem trwało jakieś 30 min. Najpierw 5 min zamrażania, potem 15 min odpoczynku na kozetce (w ciągu tych 15 min. czułam sie dziwnie, było mi gorąco, zrobiło mi się nawet słabo, i bardzo bolał mnie brzuch - tak jak przy bolesnej miesiączce) potem kolejne 5 min. zamrażania. Podczas tych dwóch tur zamrażania bolał mnie tylko dół brzucha (tak jak przy okresie, ból jest podobno efektem kurczenia się macicy - dlatego aby go troszkę zminimalizowac lekarka kazała mi wziąć no-spe na 40 min przed zabiegiem). No i podczas zamrażania masowałam sobie brzuch żeby troszkę rozluźnić mięśnie. Po zabiegu moja lekarka przepisała mi globulki dopochwowe, 2 rodzaje - jedne przeciwbakteryjne a drugie na szybsze gojenie. Teraz jakieś 2 tygodnie upławów (biało - żółtych, bezzapachowych), wstrzemiężliwość ok. 6 tygodni, zakaz kapieli w basenach i wannie a także przez 2 tygodnie ograniczenie w uprawianiu sportu głównie ze względu na zwiększoną wtedy ilość wydzieliny. No i za 3 miesiące do kontroli. Mam nadzieję, ze pozbędę się w końcu tej diabelnej nadżerki!!! Dziewczyny na prawdę nie ma się czego bać!!! Pozdrawiam :) A gin mam wspaniałą!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam Ci spozywanie zywnosci na bazie kwasu mlekowego i badanie krwi czy przypadkiem nie ma w tobie bakterii wenerycznych. Wirus w pochwie sie mutuje im bardziej jak zabiedzisz tym bedziesz miala wyzsze stadium chorowe. Teraz mialam wymrazanie vi na zywca :( i ciagne.Grunt to miec jednego przywoitego partnera bo wirusy z roznych mezczyzn moga sie komulowac :) Poza kontaktami w gumie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maggddalena
Mam pytanie dwa tygodnie temu miałam wymrazaną nadżerke. Lekarka powiedziała mi że przez dwa tygodnie mam nie uzywać tamponów i nie współzyć zaś innej mej kolezance ten sam lekarz powiedział 6 tygodni. Nie wiem od czego jest to zalezne. I czy taka rozbieżność jest możliwa? Prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sialala1111
moja koleżanka 2 tygodnie temu urodziła ślicznego bobaska, przez cesarkę, niestety naturalnie nie mogła gdyż lekarz stwierdził że przez zamrażaną nadrzerkę szyjka macicy jest zbyt zbliznowaciała i nie kurczy się. Po 2 kroplówkach i 3 zastrzykach na wywołanie nic nie ruszyło, zero. Był to jej pierwszy poród, a nadrzerkę miała zamrażaną 2 lata temu. Niby nie koniec świata z tą cesarką, ale szkoda że nie poinformowano ją że jeśli jeszcze nie rodziła dzieci to może mieć potem problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korni1988
mam pytanie, ja np mialam wymrazana nadzerke 3 dni temu, jedyne co bolalo to zalozenie wziernika, no i po zabiegu bolalo w dole brzucha jak przy okresie, ale moj ginekolog przepisal mi leki przeciw grzybicy i kazal je stosowac po 2 dniach od zabiegu i tak zuzyc cala paczke, aplikujac globulke co 2 dni(globulek jest 6), jakas dziewczyna pisala ze nie powinno sie stosowac zadnych lekow przez 2 tygodnie ze flora sama sie reguluje, nie wiem czy przerwac stosowanie globulek(a wznowic je po tych 2 tyg.)? jesli ktos jest w stanie cos poradzic, bylabym wdzieczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkrakow
zabieg mialam robiony 10 dni temu, mam 19 lat. wszystko poszlo szybko i prawie bezbolesnie (oprocz pobolewania w dole brzucha) duzo strachu i nerwow, a po 15 minutach na fotelu powrót do domu. nie ma nie czym przejmowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sue43
witam, dziewczyny - jak radzicie - brać zwolnienie po zabiegu wymrażania nadżerki? - z tego co tutaj przeczytałam to jakieś tam dolegliwości po są:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusz87
hej dziewczyny. Miałam bardzo dużą nadżerkeę. Lekarz polecił mi wymrażanie i tak też zrobiłam. Zabieg miałam wykonany 6 dni temu. I tu moje pytanie: bo moje upławy po tym zabiegu są ogromne! podpaski zmieniam co dwie godziny i tak od 6 dni, w nocy mam to samo bo inaczej mnie 'zalewa':/ no i mają one bardzo nieprzyjemny zapach-czy to normalne?ile to jeszcze bo sama ze sobą wytrzymać nie mogę. i jeszcze pytanie bo zapmnialam spytac gina-po jakimczasie bede mogla isc na basen? bardzo dziekuje z gory za odp i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sue43
właśnie, tez jestem tym tematem zainteresowana, wymrażanie mam w przyszłą sobotę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A.K. 22
Jestem właśnie po wymrażaniu... Troche się o tym naczytałam ale mimo to bardzo się bałam... Ledwo moglam opanowac strach po wejściu do gabinetu... Kiedy usiadłam na fotelu nie mogłam opanować lękuv (kolana tak mi latały że bałam się że podbije nimi oko mojemu lekarzowi)... Nie było się czego bać... TO NIC NIE BOLI!!! Fakt sam wziernik jest nieprzyjemny ale to tak jak na każdej wizycie... Samo TO nic nie boli... Czasem czułam tylko chłodek... Po wymrażaniu zero czegokolwiek... Gdyby nie świadomość że coś tam było robione możnaby iść w miasto... Teraz męczę się tylko z podpaskami, bo pojawiają się wodniste upławy ale to normalne (podobno po 2 tygodniach nie ma juz tak lecieć). Przez cały czas trzeba szczególnie dbać o higiene (ale kąpiele są wylkuczone, tylko prysznic:/)! Wizyta kontrolna 6 tygodni po zabiegu. Koszt 300 zł. Aha i zakaz sexu PRZYNAJMNIEJ do zakończenia 1 miesiączki po zabiegu!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A.K. 22
Anusz87 NIe wiem czy upławy powinny być tak duże jak opisujesz... Jeśli chodzi o zapach to rzeczywiście jest nieprzyjemny... Może lepiej zadzwoń do ginekolog i zapytaj... O ile sie nie myle to przez miesią basen z głowy... Ale o to też możesz zapytać przez telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Anusz87 Upławy powinny być bezzapachowe, tak powiedział mój lekarz, a jeśli pojawi się nieprzyjemny zapach to trzeba się zgłosić do lekarza ponownie. Czy dostałaś jakieś globulki bądź też płukanki po wymrażaniu? Mój ginekolog kazał mi robić irygacje z Tantum Rosa ( 5 saszetek - 1 saszetka co 2 dzień). Nie kazał mi współżyć do końca cyklu. Upławy powinny ustąpić po 1 miesiączce. Zero kąpieli w wannie, a o basenie tym bardziej można zapomnieć. Wizyta kontrolna po zakończeniu 3 miesiączki. Anusz87, a może zakup sobie w aptece także Tantum Rosa i irygator, a brzydki zapach upławów zniknie. Za 5 saszetek i irygator zapłaciłam w aptece 27 zł. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Anusz87 Upławy powinny być bezzapachowe, tak powiedział mój lekarz, a jeśli pojawi się nieprzyjemny zapach to trzeba się zgłosić do lekarza ponownie. Czy dostałaś jakieś globulki bądź też płukanki po wymrażaniu? Mój ginekolog kazał mi robić irygacje z Tantum Rosa ( 5 saszetek - 1 saszetka co 2 dzień). Nie kazał mi współżyć do końca cyklu. Upławy powinny ustąpić po 1 miesiączce. Zero kąpieli w wannie, a o basenie tym bardziej można zapomnieć. Wizyta kontrolna po zakończeniu 3 miesiączki. Anusz87, a może zakup sobie w aptece także Tantum Rosa i irygator, a brzydki zapach upławów zniknie. Za 5 saszetek i irygator zapłaciłam w aptece 27 zł. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A. K. 22
nie wiem czy taka samowolka w kupowaniu i stosowaniu czegokolwiek jest dobra... kazda z nas jest inna i powinna patrzec na siebie indywidualnie... polecam KONSULTACJE Z LEKARZEM.... on zna historie przypadku i to on wie co robic nalezy a czego nie... to ze jednej pomaga dany specyfik nie znaczy ze dla innej bedzie dobry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akurat tantum rosa
jest praktycznie nieinwazyjnym srodkiem i nie moze zaszkodzic wystarczy o nim troszeczke poczytac poza tym w przypadku jakiegokolwiek dyskomfortu (pieczenie.swedzenie ból czy upławy) przynosi natychmiastową ulgę.. mozna go kupic w aptece bez recepty wiec to tez o czyms swiadczy... ja mam inny problem gin 2 tyg temu stwierdzila u mnie malutka nadzerke zapytalam co z tym zrobic a ona powiedziala ze narazie nie robimy z tym nic tylko obserwujemy...dlaczego? chyba lepiej sie pozbyc jej jak jest mała? co wam mowili wasi lekarze kiedy zauwazyli ze macie nadzerki? Dodam ze w ciazy nie jestem i dzieci narazie nie planuje (przez kilka najblizszych lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samantiiiii
Miałam wymrażaną nadżerkę miesiąc temu. Sam zabieg nie boli nic a nic. Miałam założony najmniejszy wziernik i włożoną rurke podłączoną do butli z azotem. Przez cały czas trwania zabiegu ( o 10 min) nic nie czułam, ale po wyjściu z gabinetu zrobiło mi sie goraco i słabo a potem bolał mnie brzuch tak jak przy miesiączce. Ale każdy inaczej reaguje. Ja leżałam chyba z godzinę na kozetce a dziewczyna która weszła na zabieg po mnie poszła do domu po 10 min. Polecam przed zabiegiem wziąć środek pzreciwbólowy czy rozkurczowy ( no- spa), no i koniecznie załozyć podpaskę bo bedzie sie lała woda. Przez tydzień wymieniałam podpaski co 1,5h bo lało sie naparwde mocno, ale ten płyn był bezzapachowy. Wraz z upływem czasu jego ilość się zmniejszała, ale zapach stawał się coraz badziej intensywny i nieprzyjemny :/. Co tydzien musze chodzi na tzw opatrunki - polega to na psiknieciu jakimś areozolem z antybiotykiem, dzieki któremu ma sie szybciej goić. Czeka mnie jeszce jeden zabieg bo nadżerka była bardzo duża. Może po tym co napisałam dziwnie to zabrzmi ale GENERALNIE NIC STRASZNEGO. Brzuszek boli krótko a do wymieniania podpasek mozna sie przyzwyczaić. Nie ma sie czego bać tylko tylko wolałam Was uprzedzić o ewentualnych konsekwncjach;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek999
cześć.miałam wymrażaną nadżerkę wczoraj.bałam się ale mój strach był zbędny. każda z nas wie jak boli skurcz macicy podczas miesiączki i właśnie to się czuje przy zabiegu-skurcz który trwa troszkę dłużej niż przy okresie. po zabiegu czułam gorąco a po 10 min pojechałam sama autem do domu. Naprawdę nie ma co się bać!!pozdrawiam Was wszystkie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dragonfly84
A czy PRZED zabiegiem trzeba ileś dni być wstrzemięźliwym? I jeśli tak to ile dni przed nie wolno uprawiać seksu? Bo wiem, że po to ok.1 mca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaczek_79
Ja miałam wymrażaną nadżerkę 4 dni temu, a sex uprawiałam dzień przed zabiegiem. Zabieg nie bolała sam w sobie ale zakładanie i mocowanie wziernika trochę. teraz mam lejące upławy i dzis zmieniły kolor na lekko żółty i z lekko nieprzyjemnym zapachem, więc wizyta kontrolna nastapi szybciej. Miało być za 6 tyg. współżycie wstrzymane na 4 lub dłużej jeśli bedzie trzeba, za zabieg zapłaciłam 350 zł, jeśli trzeba będzie poprawić, to już za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SELENKA27
WITAM MAM PYTANIE GDZIE W LODZI MOZNA DOKONAC ZABIEGU WYMRAZANIE NADZERKI ???I ILE TO KOSZTUJE ?ZEBY BYLO TANIO A SOLIDNIE:) PROSZE O PORADY W TEJ SPRAWIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palinodia
Witam, 4 dni temu wymrażał mi nadżerkę w Łodzi dr Kalinka, bardzo dobry ginekolog, zapłaciłam słono, bo 380zl, ale polecam, sprawnie, nie było przyjemnie ale bolało tylko przy zakładaniu wziernika, potem wszystko jak wyżej dziewczyny opisują, a teraz się leje...tak miało być, o wszystkim dr informuje, mam nadzieje ze za dwa tyg. się skończy, potem jeszcze tydzień celibatu ;) i wszystko wróci do normy. Na kontrol kazał zgłosic si ę za ok. 6tyg. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragonf Zabieg przeprowadza się zaraz po zakończeniu miesiączki. Przed zabiegiem nie wolno współżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×