Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Olaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Wymrażanie nadżerki

Polecane posty

Ja wczoraj bylam u Bas Budeckiej w Lodzi i wymrazanie zaproponowala mi dopiero za 2-3 tyg bo czekamy na wynik cytologi.Ostatnio mialam ja robiona w pazdzieniku i wyszla grupa 3 teraz tylko czekamy na wyniki i jesli bedzie ok to do dziela.Zabieg robi na Wigury i kosztuje 300zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj bylam u Bas Budeckiej w Lodzi i wymrazanie zaproponowala mi dopiero za 2-3 tyg bo czekamy na wynik cytologi.Ostatnio mialam ja robiona w pazdzieniku i wyszla grupa 3 teraz tylko czekamy na wyniki i jesli bedzie ok to do dziela.Zabieg robi na Wigury i kosztuje 300zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka666
mam 19 lat po pierwszej wizycie gin stwierdzil nadzerke z cytologi wyszla 2 grupa dostalam macmiror a na wymrazanie mam przyjsc zaraz po okresie koszt 350zl :( czy po tym calym wymrazaniu sa jakies problemy z zajsciem w ciaze? i czy ta nadzerka moze sie odnowic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilka dni temu mialam wymrazana nadzerke, od tego czasu cieknie ze mnie bezbarwny plyn, co jest normalne, ale dzisiaj zaczelam dosyc obficie krwawic i nie wiem czy to jest normalne. we wtorek mam isc na kontrole, a teraz nie moge sie skonsultowac z lekarzem, bo ma urlop... aha, wymrazanie mialam z prywatnej przychodni, ktora ma podpisywane umowy z NFZ i zabieg mialam za darmo, placilam tylko za cytologie, bo mam 23 lata a darmowa jest po 25 roku zybia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej...ja mam również nadżerke ale już raz rodziłam,Gdy byłam u ginekologa poradził mi tak,kontrole gin.co pół roku i cytologie narazie odradził zamrażanie poniewaz stwierdził że jeśli planuje jeszcze jedną ciąże to nie ma sensu robić bo po kolejne ciąży ona sie odnowi i stwierdził że to pieniążki wyrzucone w błoto.Koszt.400zł a mam 27 lat,cóż skoro po 25 jest darmowa to muszę się zorientować gdzie u mnie w mieście mogę ten zabieg wykonać bezpłatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka666
no tak mowisz ze moze sie po nastepnym porodzie odnowic ale ja mam 10 lat i nie planuje w najblizszym czasie ciąży a z cytologi wyszla 2gr i sstan zapalny to moze jednak trzeba cos z tym zrobic jak polecil lekarz..boje sie troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zostalam wczesnie zrozumiana,wiec pisze jeszcze raz: cytologia po 25 roku zycia jest darmowa, podobnie jak mammografia po 50, to jest bardzo naglasniane,zeby wiecej kobiet sie badalo. natomiast jesli chodzi o zabieg wymrazania, to tez jest refundowany, bez wzgledu na wiek, jesli chodzicie do ginekologa prywatnie to moze wam kazac placic, jesli nie ma umowy z nfz-em, ale jesli chodzicie do przychodni, albo po prostu do lekarza, ktory przyjmije i prywatnie i na nfz (a tak robi wiekszosc), to zapytajcie go czy mozna zrobic zabieg na kase chorych, bo z tego co tu widze to zabieg jest dosyc drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina2005
Hej dziewczyny ja mam taki problem, mialam 2 miesiace temu wymrażaną nadżerke, mam 18 lat i od paru tygodni brązowe upławy nie wiem czy ma to z nadźerką coś wspólnego ale sie boje, współżyje z jednym chłopakiem i zabezpieczamy sie tabletkami anty (Yasminelle) i prezerwatywami ( na raz). Nie wiem czy Wy też macie tak... ale ja sie boje, do lekarza wizyte mam dopiero na 5 maja, wiec jeszcze troche czasu, moze wiecie co moga znaczyc takie brazowe objawy? Prosze pomożcie:) pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selenka27
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selenka27
mam pytanie do valley86 cy moglabys mi podac jakies namiary do tej przychodni i gdzie ona sie znajdujw??aha czy jakiws skierowanie jest potrzebne skoro zabiego wykonywany jest za darmo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no coz, ja jestem ze Świdnicy i tutaj znajduje sie tez przychodnia, ale mysle ze (zwlaszcza w wiekszych miastach) nie powinno byc problemu ze znalezieniem przychodni, wystarczy ze podzwonisz i popytasz czy maja podpisane umowy z nfz czy lekarze przyjmuja tylko prywatnie-jesli tak jest to i zabiegi beda platne. a przy wizycie u ginekologa skierowanie nie jest potrzebne. tylko jak znajdziesz przychodnie to musisz tez zapytac czy robia zabiegi, bo nie w kazdym gabinecie maja sprzet do tego potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, mam pytanie... bo 2 dni temu miałam wycinek nadżerki i troszkę plamie po tym ale to podobno normalne. Chciałam się dowiedzieć ile dni muszę odczekać, aby zacząć współżyć?? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina2005
Hej dziewczyny ja mam taki problem, mialam 2 miesiace temu wymrażaną nadżerke, mam 18 lat i od paru tygodni brązowe upławy nie wiem czy ma to z nadźerką coś wspólnego ale sie boje, współżyje z jednym chłopakiem i zabezpieczamy sie tabletkami anty (Yasminelle) i prezerwatywami ( na raz). Nie wiem czy Wy też macie tak... ale ja sie boje, do lekarza wizyte mam dopiero na 5 maja, wiec jeszcze troche czasu, moze wiecie co moga znaczyc takie brazowe objawy? Prosze pomożcie pozdrawiam;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina2005
odpowiedz do Klaudii321 musisz poczekac tak mniej wiecej od 4 do 6 tygodni i oczywiscie kiedy tez skoncza Ci sie te upławy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina2005
Odpowiedz do Klaudi321 musisz ze wspolzyciem poczekac od 4 do 6 tygodni, musza tez przy okazji skonczyc sie te upławy po wymrazaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krupcia83
Witam. Ja mam dzisiaj mieć robione wymrażanie i się boję ale widzę że nie ma czego, więc mnie to bardzo pociesza. Z tego co mówicie to nie boli, to super:) Ale nerwy i tak są przed nieznanym. Dla zainteresowanych jutro zdam relacje jak było. Z tego co tu czytam to większość kobiet płaciło za wymrażanie jak przecież wymrażanie jest na NFZ, a cytologie można zrobić bezpłatnie w każdej przychodni do której jest się zapisanym za darmo, więc dlaczego kobietki przepłacacie?Wystarczy poszukać gdzie robią zabiegi na NFZ. No i widzę, że czekają mnie dużo straszniejsze upławy niż mam teraz, no ale dla zdrowia trzeba to przeżyć. Oby pomogło! Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenaaa1981
Dziwi mnie to, że płaciłyscie taką kasę za wymrażanie. Ja w panstwowej przychodni (Lublin, ul. Topolowa) miałam wymrażaną nadżerke wielkości, jak to określiła gin .... 5zł. Nic nie bolało, bez poprawek, po prostu idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krupcia83
Lenaaa pocieszyłaś mnie bardzo;) Ja też mam bardzo dużą nadżerkę, ale jak mówisz że nie bolało to się ogromnie cieszę:) Dziewczyny nie płaćcie za te zabiegi, NFZ to REFUNDUJE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenaaa1981
Cieszę się, że Cię pocieszyłam... Wiadomo dyskomfort jest jak to u ginekologa, a wrażenie podobne do bólu brzucha podczas okresu, więc do przeżycia :) Dla mnie gorsze było potem, jak miała wodniste upławy przez prawie miesiąc i non stop obawiałam się przeciekania ;) Trzymam za Ciebie kciuki, będzie ok! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krupcia83
No więc jestem po wszystkim i przyznaję, że nie było się kompletnie czego bać.Zabieg całkowicie bezbolesny, nie potrzebnie się stresowałam.Przy okazji lekarz mi pokazał na ekranie jak to wszystko wygląda przed i po wymrażaniu:) Trwa to max do 15 min. No i tak jak reszta pań pisała teraz się ze mnie leje dość intensywnie, no ale teraz to czekać aż się zagoi:) Na prawdę to nic NIE BOLI:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka666
a ja mialam dzis isc na zabieg wymrazania..ale ze okres jeszcze sie nie pojawil musze to przelozyc bo to podobno zaraz po okresie trzeba zerobic wiecie cos o tym? swoja droga zazwyczaj mam 29,30 dniowe cykle a teraz 36 dzien i nic..dodam ze stosowalam Macmiror od 8 dnia cyklu zeby wyleczyc stan zapalny..czy to moglo miec wplyw na przesuniecie okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcc
jak długo po wymrażaniu nie wolno współżyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słyszałam o dwóch skutecznych metodach usuwania nadżerki: mrożenie i przypalanie, z czego mrożenie podobno jest skuteczniejsze, tyle że mnie gin powiedział, że tego typu zabiegów nie powinno się wykonywać u dziewczyn, które jeszcze nie rodziły. Nie wiem czy to prawda, ale może warto byłoby upewnić się, żeby po latach nie żałować. To tak na marginesie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moni_a
Hello, czy może mi ktoś powiedzieć gdzie w Łodzi bezpłatnie wymrozić nadżerkę ?! W prywatnym gabinecie cena jest obłędna.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jumaju
Witam. Jestem właśnie 5 dni po wymrożeniu, jak większość pisze, lało się ze mnie strumieniem niemalże :) Teraz jestem lekko przerażona, gdyż wczoraj pojawiło się krwawienie, utrzymuję się do dziś, wygląda jak przy miesiączce (której raczej nie powinno być teraz). Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenie w takim przypadku??? Pozdrawiam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ykk
w tym tyg mam mieć wymrażanie w prywatnym gabinecie za 300zł u Aleksandry Krusz - Koziczak w Olsztynie. Mam wątpliwości czy to robić. cytologi - grupa II, za kilka lat bede chciala rodzic naturalnie (a czytałam wyżej że jedna z was miala problemy ze skurczami pochwy przez wymrazaną nadrzerke i konieczna była cesarka)...Nadżerka podobno jest dość duża. teraz najbardziej obawiam sie uplawów po zabiegu. Jak długo wydzialane są upławy? (szczerze mówiąc to jedną z przyczyn dla której podejmuje się tego zabiegu są właśnie wydzieliny śluzowe, z którymi czuje się bardzo niekomfortowo; a czytając Wasze wypowiedzi mam wrażenie że upławy i nieprzyjemny zapach utrzymują się jeszcze długo po zabiegu) W związku z tym mam pytanie... Czy upławy związane z nadżerką kiedyś się kończą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naviaa
Nadżerka jest to stan przedrakowy, więc jeśli ma się dużą, to lepiej jest wymrozić, bo można nie dożyć porodu. Ja właśnie szykuje się do tego zabiegu, ale będzie kosztował w prywatnej klinice ok. 150 zł. Ktoś wcześniej pisał, że z powodu nadżerki dostał leki przeciwgrzybicze, z tego co wiem, to gdy ma się spora nadżerkę, to ma się częstą grzybicę. Tak mi powiedział lekarz. Nie wiem, czy to boli, co jest później, ale wolę wymrozić. Zdania lekarzy są podzielone. Jedni uważają, że będzie miało się problemy przy porodzie itd. Ale o tym, że nadżerka prowadzi do raka to nie wspominają. Ja wymrożę. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka 100
ja tez mam miec to robione bardzo sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina777777
a po jakim czasie od zamrozenia nadrzerki mozna wspolzyc ??? bo ja to po miesiacu i na 2 kontrole juz nie poszlam ,,, teraz z pol roku juz od tego minelo , jak sadzicie moze mi cos zagrazac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam pare lat temu stosowany ten preparat Solcogyn i powiem od razu-kosztowal 100 zl a teraz jest o wiele drozszy i nie pomogl nic. To jest zwykly plyn do pedzlowania nadzerki ktorym pedzluje sie ja raz a potem drugi raz po 2 tygodniach.Strata pieniedzy!! Polecam zamrazanie.Mialam i mowie ze jest to bezbolesny super zabieg!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×