Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilla7

Planujące ciążę!

Polecane posty

100krocia, oprócz tego, że mam studia i inne egz na głowie to również chcę dzidzi na wiosnę :)... i jeśli chodzi o płeć to pragnę mieć dziewczynkę... ale oczywiście najważniejsze, aby było zdrowe i jesli to będziemy mieć chłopca- też będę bardzo szczęsliwa!!! Co do wróżki, nie raz mnie kusiło :p, ale powstrzymuję się ile sił, aby nie kontaktowac się z nią. Na razie się to udaje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TABELA I STARAJĄCE SIĘ LUB PRZYGOTOWUJĄCE NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO...... CYKL STARAŃ ..TERMIN @ J_A_N_A......Joanna.....22....Zielona Góra...........4...........20.01 Asik25........ Joanna.....26....DolnyŚląsk..............5...........12.02 Kamilla7.......Dominika...23....Kraków.................0............22.01 100krocia.....Nina........24....Rybnik.................0...........18.01 emilee.........Emilia.......27....Tczew..................0.........ok8-10.02 Karyn.........Kasia........25....Bielsk...................0..........25.01. Mikołajka....Monika......25....Wa-wa..................3...........2-3.02 agapa........emilka.......21....płock....................3.........12.-15.02 TABELA II PRZYSZŁE MAMUSIE Nick.........IMIĘ.....Wiek.......MIASTO....TC....Poród..........Płeć...LCS kwiat4......Ania......23..........Śląsk.......5......wrzesień......?.......5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pragnąca maluszka
Witam i pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mamusie. Mam pytanie - możecie napisać coś więcej o sprawdzaniu fazy cyklu poprzez mierzenie temperatury? Czy jest do tego jakś specjalny termometr czy może być zwykły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też chcieliśmy z mężem żeby nasze dziecko urodziło się na wiosnę i tak rozpoczeliśmy starania. Jak widać nie zawsze się tak da, chyba że akurat wydzie na kolejną wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikołajka--witaj,a kiedy był slub?:)żyzce owocnych starań:) a ja narazie mam@ wiec nawet starać sie nie moge,sama nie wiem kiedy mam owulacje wogóle bo cykl mi sie ostatnio wydłuzył...kurzce skomplikowane to strasznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pragnąca maluszka--witaj;) ,a wiec co do mierzenia tempki.moze byc normalny termometr,musisz mierzyć codziennie pzred wstaniem z łóżka o tej samej porze i uzywać tego samego termometra.najlepiej mierzyć w pochwie,trzymasz jakieś 5 minut i odnotowujesz tempke na takiej specjalnej karcie obserwacyjnej(ja karte ściągnełam z netu,ale juz nie pamietam z jakiej strony) cykl dzielimy na dwie fazy,w fazie pierwszej (zaczynając od pierwszego dnia miesiączki) masz faze niższych temperatur ,potem jest tak zwany skok o kilka kresek do góry i zaczyna sie faza druga wyższych temperatur. patrzysz kiedy był skok i tak mniej wiecej 3 dni pzrzed skokiem wystąpiła owulacja...mówie mniej wiecej bo zawsze moze sie coas popzrestawiać...a okres płodny trwa tak od 6 dni pzred skokiem do 3 dni po skoku temperatury. te informacje mam z ulotki kórą dostałąm od swojego ginekologa. mam nadzieje ze wszystko jest zrozumiałe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pragnąca maluszka
Wielkie dzięki, agapa. Mam strasznie rozregulowany cykl po pigułkach, pewnie nie będzie łatwo zajść w ciążę. Chodziło mi głównie o ten termometr, ale teraz już wszystko jasne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikołajka
AGAPA--->>>Witaj...;) A ślubek był w sylwestra 2005.... No to mam dobre 19 dni nowego stanu...;) Ha ha ha... Ale była zabawa...oJOJOJooo!!!! ;) Pozdrówka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikołajka
Pragnąca maluszka---->>> nie od razu RZYM zbudowali... Musisz dać trochę czasu dla swojego organizmu żeby wrócił do normy po tej dawce hormonków...ale to nie jest powiedziane ze właśnie teraz nie uda się... To właśnie teraz masz największe szanse na ciąże bliżniaczą i więcej....ale fajna perespektywa mieć 3-jaczki, czy 4-raczki...ojojjjjj ale ile radości... Nie mówiąc o wielkiej pracy i obowiazkach pomnożonych adekwatnie do liczby dzieci...;) Ale co tam jak by były to i tak kobieta potrafi wykszesać w sobie mnóstwo sił...bo czego sie nie robi dla dzieci??? Nie???Acha i becikowe większe....;) ZARTUJĘ oczywiście, bo to mało istotne...zważając na tą sugerowaną kwotę...i faktyczne wydatki! No ale póki co to życze jednego maleństwa,tym bardziej jak ma być pierwsze....ale za wiekszą ilość też trzymam kciuki...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikołajka
Hej sorki, ale ja jestem jeden dzień do przodu....cały czas myślałam,że dziś 18 stycznia...nawet na monitorze kompa mi sie wyświetla jak BYYYYYYYYK 17-ty to ja już jestem tak zakręcona,że historia...widzicie pisze prawdę - ŚWIRUJĘ!!! :) Tak więc mam za sobą 18 dni z błyskotką na palcu!!!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikołajka- gratulacje z okazji niedawnego ślubu:-) Jestem po ślubie prawie 7 miesięcy i z wielkim wzruszeniem wspominam ten magiczny cudowny dzień:-) Aż się cieplej robi na sercu...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikołajka
Dzięki Asiu... O tak to magiczna chwila i nie da się jej powtórzyć!!! Ja miałam to jeszcze połączone z powitaniem NOWEGO ROKU...oj tego nie da sie opisac---->>> wiedziałam że bedą to wyjątkowe chwile...ale było jeszcze lepiej....magiczniej!!! Oj teraz to wspomnienia!!! Ale jakie cudne...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikołajka---gratulacje:) ja w sylwestra obchodziłam rocznice zareczyn:):):)..a slub bedzie w lato 2007:) pragnąca maluszka---ja tez ostsawiłam tabletki ,teraz zaczełam 3 cykl od odstawienia,pierwszy cykl miałam 29 dni i juz się cieszyłam ze nic mi sie nierozregulowało a kolejny miałam 34 dniowy....eraz zaczełam 3 cykl ciekawe ile bedzie trwał??;)a twój który cykl i ile dni trwaly twoje cykle???tez mierze tempke,ale po tabsach jeszcze nie wróciła do normy nadal jest podwyższona wiec sama nie moge na tej podstawie ocenic kiedy mam ta owulacje:(...ale daj znac jak u ciebie z cyklami :)pozdrwaiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z samego rana :) Nie dość, że spóźniłam się do pracy 15 min, to jeszcze przy wejściu natknęłam się na szefa, nieźle co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomyślałam sobie, że przerobię trochę tabelki: TABELA I PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO.....TERMIN @......ZB Kamilla7.......Dominika...23....Kraków.......22.01..........? 100krocia.....Nina........24....Rybnik........18.01.........TSH, T3,T4,ATPO emilee.........Emilia.......27....Tczew.........ok8-10.02.....? Karyn.........Kasia........25....Bielsk..........25.01..........? --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA I STARAJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO...... CYKL STARAŃ ..TERMIN @ Mikołajka....Monika......25....Wa-wa..................3...........2-3.02 agapa........emilka.......21....płock....................3.........12.-15.02 J_A_N_A......Joanna.....22....Zielona Góra...........4...........20.01 Asik25........ Joanna.....26....DolnyŚląsk..............5...........12.02 --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA II PRZYSZŁE MAMUSIE Nick.........IMIĘ.....Wiek.......MIASTO....TC....Poród..........Płeć...LCS kwiat4......Ania......23..........Śląsk.......5......wrzesień......?.......5 ZB - zrobione badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TABELA I PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO.....TERMIN @......ZB Kamilla7.......Dominika...23....Kraków.......22.01..........? 100krocia.....Nina........24....Rybnik........18.01.........TSH, T3,T4,ATPO emilee.........Emilia.......27....Tczew.........ok8-10.02.....? Karyn.........Kasia........25....Bielsk..........25.01..........? --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA II STARAJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO...... CYKL STARAŃ ..TERMIN @ Mikołajka....Monika......25....Wa-wa..................3...........2-3.02 agapa........emilka.......21....płock....................3.........12.-15.02 J_A_N_A......Joanna.....22....Zielona Góra...........4...........20.01 Asik25........ Joanna.....26....DolnyŚląsk..............5...........12.02 --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA III PRZYSZŁE MAMUSIE Nick.........IMIĘ.....Wiek.......MIASTO....TC....Poród..........Płeć...LCS kwiat4......Ania......23..........Śląsk.......5......wrzesień......?.......5 sorki :P pomyliłam numerację tabelek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! 100krocia- dobry pomysł z przerobieniem tabelek. Rozmawiałam z mężem i jak wszystko dobrze pójdzie to na początku lutego ruszamy na tygodniowy urlop w górki:-) Już się cieszę na ten wyjazd. Trzeba się trochę zrelaksować, odstresować, żeby nie zwariować:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Asik25 :) Też bym chętnie gdzieś wyjechała :( Kurcze, chciałam wczoraj kupić sobie elektroniczny termometr do ptc ale 3, które oglądałam miały dokładność 0,1C, a ja chcę 0,01C. Jest taki firmy Mircolife MT 1622. Idę dzisiaj po pracy na miasto poszukać :) Co prawda nie bardzo wierzę, że będzie mi się chciało codziennie mierzyć tą temp (lub nie będę o tym pamiętać) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiat4
Hej dziewczyny. Widzę że u was dobre humorki od samego rana. U mnie tez nawet dobrze. Sesja nawet idzie do przodu, zostały mi tylko jeszcze 2 egzaminy. Poza tym nie mam mdłości porannych. Wogóle nie mam żadnych objawów ciążowych o których sie tyle mówi. Może oprócz przeczulicy piersiowej. Nie mogę się nawet dotknąć bo tak mnie bolą, biedny mój mąż. Moje maleństwo rozwija się dobrze. Wizytę mam na 1 lutego. Mam tylko małego stracha. Ciągle leci mi jakaś biała wydzielina która troche nieprzyjemnie pachnie. Ale nie wiem czy to nie jest z powodu tych tabletek co przepisała mi pani ginekolog. One sa dopochwowe. Może to one sie rozpuszczaja i dlatego leci. A czytają wasze wypowiedzi czy to dziewczynka czy chłopiec to ja bym chciała by było zdrowe. Powiem wam że najpierw chciałam syna, a teraz mi się odmieniało i bym chciała córeczkę. Mam kalendarzyk kiedy na córe, kiedy na syna. Jesli chcecie to podam. Sprawdzalismy ją w rodzinie i znajomych i sie sprawdzało. Potrzebny jest tylko wiek dziewczyny i miesiąc starania sie. Ale się rozpisałam. Ale jeszcze. W moim przypadku nie moge sobie jeszcze sprawdzić. Pani doktor powiedziała że wszystko mi sie poprzestawiało i nie może powiedzieć czy poczęcie wystąpiło w grudniu czy na poczatku stycznia. Jeśli grudzień to dla mnie córa, jesli styczeń to syn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) 100krocia- pomysł z tymi tabelkami- super! Bardzo mi sie podoba! Asik, jak fajnie,że jedziecie z mężem na urlopik, trzeba odpocząć, oderwać się od pracy, od myśli dnia codziennego ! My też jedziemy na nartki, tylko że jeszcze termin nieustalony, pewnie w połowie lutego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiat 4, dobrze, że nie odczuwasz tych dolegliwości związanych z ciążą.... Ta metoda, o której piszesz to \"chińska metoda\" planowania ciąży, zgadza się ? Znam ją , znajomi też opowiadali, że sprawdzali po rodzinie i ponoć się sprawdza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję że ten wyjazd dojdzie do skutku, właśnie wysyłałam zapytania do różnych pensjonatów czy mają miejsca i jakie są ceny. Zobaczymy co mi odpiszą. A co do zachodzzenia w ciążę na takich wyjazdach to... o to chodzi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiat4- ale ci dobrze... Kamilla7- tez bym chciała pojeździć na natrkach, strasznie mi się podoba ten sport ale niestety nie jeżdżę. Próbowałam kiedyś tylko na małej górce i było super. Może jeszcze wszystko przede mną:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik, pewnie że wszystko przed Tobą. Powiem Ci szczerze, że ja się jeszcze uczę... a właściwie to mnie Mój Mąż uczy jeździć! On umie jeździć od dziecka /jescze zanim nauczył się chodzić :)/ . Także ja jeżdżę z niskich górek... a on kocha Kasprowy w zakopcu!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już byłam 2 razy w górach w styczniu (na jeden dzien). My jeździmy na snowboardach. Wcześniej jeżdzilśmy na nartach, ale się przerzuciliśmy :) My niestety nie planujemy nigdzie w zime na dłużej pojechać. Wyrwiemy się gdzieś dopiero czeriwec-sierpień (też na dzidziusia) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kamila7! Zyczę Ci żebyś szybko zdała egzaminy i bez stresu zaczeła starania! My tez planyjemy latem, najgorsze jest to, że to jeszcze tyle czasu! Wiem Asik25 że to sie łatwo mówi \" nie przejmuj się\" ale duzo zalezy od naszej psychiki, poprostu musimy nastawiać sie pozytywnie. WOW! super wakacje zimowe, zazdroszczę....wiemy jak wyjazdy wpływają pozytywnie :) Mikołajka wszystkiego naj... na nowej drodze życia!! :) A co do starań to tak to jest, jak juz wczesniej pisałysmy najlepsza antykoncepcją jest staranie sie o dzidziusia hihi. 100krocia, witaj w klubie \"wiosennym\" , uuu same chłopaki faktycznie musicie mieć dziewczynkę. Dobrze, że wróżka podała chociaż w miare fajne imiona, hihi. Kwiat4 super masz, przynajmniej sie nie męczysz z objawami. A jesli chodzi o objawy to najlepiej zadzwoń do lekarza i zapytaj. Ja tez raczej wyjadę na wakacje (teraz nie dostane urlopu :( ale planujemy zrobic \"tydzień miodowy\" po ślubie. I wtedy zaczniemy 100% staranka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pusto to :( Dziewczyny \"planujące\" wpisujcie do tabelki jakie zrobiłyście badania :) ZB :) Będziemy miały przegląd badań, które powinnyśmy zrobić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×