Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilla7

Planujące ciążę!

Polecane posty

Aha, Nicolle- jeśli jeszcze się nie starasz zajść w ciążę to powinnaś wpisać się do tabelki wyżej- jako planująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej! Niicola - plasry anty to tak samo hormony jak tabletki, tylko podawane w innej formie. Czyli jeśli nie bedziesz dodatkowo stosować prezerwatyw to i tak możesz grzybice złapać. Bo niestety ona się zdarza częściej ponoć właśnie od współżycia...Tylko gumki w pełni przed tym zabezpieczają. Ja brałam tabletki 5 lat. Z początku było świetnie, ale ostatni rok nie bardzo... Najpierw krwawienia w środku cyklu - zmiana na inne tabsy - potem torbiel na piersi - znów zmiana, potem rzuciłam i zaraz dostałam jeszcze torebieli na jajniku... :( Jak urodze o nie mam pojęcia co będę stosować, ale do tabletek nie wrócę :( Pewnie zaliczę wpadke (pewnie to nie bedzie przykre :D chce dwójke dzieci ) bo nic innego nie jest tak skuteczne... Asik - już niedługo...niecały tydzień! :) GOSIK - gratuluje! Pamiętam że na pierwszym USG o mało się nie poryczała z ulgi (na drugim też :p ) ze dziecko zdrowe... Ale dziwne ze ta babka nic Ci nie powiedziała. Ja tez musialam isc z wynikami do mojego lekarza, ale ten co robil i tak mi powiedzial ze jest OK. A który to tydzien i ile mm ma dzidzia?? Ja juz wchodze tylko w 1 spodnie ! I właśnie je poplamiłam czekoladą :D Jak ja wyjde na ulice?! W czym? Spódnice mam jeszcze ale bardziej letnie, a nieco chłodno na dworze... Chyba by trzeba coś kupić, ale w sklepach dla ciężarnych mają tylko takie olbrzymie rozmiary :( Jak mnie zobaczą to stwierdzą ze dla mnie nie ma... Bo nie wyglądam na 18 tydzień :( A spodni dopiąć nie moge... eh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik- czyli wspisac sie do przygotowujace się? :D nie zalapalam gdzie. wlasnie mam miec okres i mnie krzyże bolą :( czy wy maci tez bardzo bolesne okresy? ja mam niezbyt obfity ale bolesny oraz krotki ze 3 dni.pierwszy dzien to katorga :( wlasnie mam miec na niedziele,ale pwnie sie spozni ze 3 dni jak zwykle.ale juz i tak boli :( J A N A Ja wlasnie tez nie wiem co bede stosowac :( ale napewno nie tabletki,no wlasnie takie sa skutki uboczne ich brania dlatego nie bede:( a czy mialas usuwane te cysty czy leki wykruszyly? pozdrawiam was wszystkie a do tabelki potem sie wpisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na torbiele miałam przepisany Duphaston. Bardzo szybko pomógł, bo to były na szczęście tylko małe torbielki czynnościowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to mnie też dopiszcie do tabelki, bo pewnie nic innego mnie nie czeka jak starać się ponownie :) na razie robię badania w kierunku HBS, Toxo i Rózyczki, Nicolle ja mam strasznie bolesne ale dopiero od 3 miesięcy, boli mnie w krzyżu i brzuch, a miesiączki mam bardzo obfite trwają około 5 dni, pierwsze dwa dni sa okropne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej Channah- uważajcie na siebie! Niech Mały lepiej się tak nie sieszy- cierpliwości! A może lepiej jak byś wcześniej poszła do lekarza? Do poniedziałku jeszcze trochę czasu. Mam nadzieję że wszystko jest w najlepszym porządku i te dolegliwości to normalne na tym etapie ciąży. Wielkie buzieki dla was!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Channah odpoczywaj i nie przemęczaj się jeszcze macie czas na bliskie spotkanie trzeciego stopnia :D, dużo zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaaaa26
Channah to faktycznie leż w łóżeczku i nie przemęczaj sie. Wykorzystaj jeszcze ten okres małego lenistwa, bo jak już maluch przyjdzie na świat to już nie bedziesz miała takiej możliwości. Ja dzisiaj mam wolne :) jak fajnie, na wszystko jest czas. Wlasnie robię obiadek i w przerwach czytam sobie forum. Zapisałam sie na początek czerwca na usg piersi. Potem na 12 czerwca mam termin do onkologa. Ale się denerwuję. Mam nadzieję że ten guzek to nic groźnego, ale i tak chodzą mi rózne myśli po głowie. Zmykam do kuchni, bo zaraz coś przypalę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! W wekendowy piątek :) J_A_N_A, G*O*S*I*K, Channah, Miama, Aleksandra, Guziczek wszystkiego naj... z okazji Waszego święta 🌻 Ja dostałam dziś od klientki bukiecik konwali.... taki miły gest. :) a mam dobry humor na resztę dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam dziś u lekarza powiedział, ze wygląda na to zaczęla się miesiączka no to chyba nici z tej ciąży, kolejne starania przede mną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! U mnie nieciekawie, choroba całkiem mnie rozłożyła i nawet nie ma się czym leczyć. Leżę w łóżku, wczoraj wieczór 38 stopni, dziś mam nadzieję tak nie będzie. Strasznie się boję o fasolkę. Mam nadzieję że wszystko u niej dobrze. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze Miama-mam nadzieje ze z Toba juz lepiej...a co to za chorobstwo zlapalas? wygrzej sie w lozku i nie bierz zadnych lekow-lecz sie naturalnie-goraca herbata z cytryna-miejmy nadzieje ze szybko pomoze-trzymaj sie kochana! ja chyba jakas wzmocniona jestem w tej ciazy, bo na razie-odpukac, nic mi nie dokucza-a nawet naweyki zmienilam-kiedys nie moglam nic pic z lodowki bo od razu zapalenie gardla-a teraz woda z lodowki jest dla mnie najlepsza!!!! i lodow jem wiecej, a wczesniej musialam ograniczac-za wzgledu na gardlo....zebym tylko teraz nie wykrakala czegos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki GOSIK dziś już lepiej. Temeratura spadła, czuję się lepiej, chociaż ciągle słaba. Byłam u doktorki wczoraj i żadnych strasznych leków nie przepisała, tylko takie dla dzieci. Kazała leżeć w łózku. To ponoć jakiś wirus. Temperatura mi wczoraj wieczór już tak nie skoczyła, tak że cieszę się bardzo. Tylko martwię się czy ta temperatura nie zaszkodziła mojemu Bombelkowi............. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Channah dziękuję i trzymam za Ciebie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Witam w nowym tygodniu! Będzie to dla mnie tydzień prawdy bo w czwartek lub piątek ma (nie)nadejść @. W sobotę byłam tak wściekła że myślałam że mi para uszami pójdzie a wszystko to... bez powodu! Biedny mężuś... Na duphastonie jest napisane że łagodzi objawy napięcia przed@ a ja miałam jakieś mega napięcie. Nic fajnego. Poza tym dość często i mocno mnie boli brzuch, coś wcześnie zaczął w tym cyklu, no i piersi są duuże jak na mnie i bolące. mam wielgachną nadzieję że to się Ktoś tam gnieździ i stąd te wszystkie sensacje. Chyba muszę swoim hormonkom kagańce pozakładać żeby kogoś nie pogryzły:-) Channah- trzymaj się i poczekaj jeszcze troszkę z Ktosiem:-) Chociaz z tego co piszesz to te skurcze przepowiadające oznaczają że to już niedługo?:-) Trzymam za was kciuki żebyście się oboje dobrze czuli, wytrzymali jak najbliżej terminu, a rozwiązanie było śpiewające, bezbolesne i szybkie:-) Miama- dobrze że choróbsko już przechodzi, też nie miało się kiedy przypałętać. Gosik- pozdrawiam i pisz nam co u was:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Witaj Asiku- widzę, że u Ciebie objawy jak najbardziej ciążowe :D.... ale nie chcę zapeszać, dlatego nic nie mówię tylko mocno trzymam kciuki :) Ja zaraz musze wychodzić, aby do mojej przyszłej pracki jechać.... Pierwszy czerwiec już tuż tuż....:) Poza tym u mnie oki.... Troszkę boję się o tą moją tarczycę, ale stram się o tym nie myśleć , zresztą jutro wiztyta u Pani endokrynolog i zobaczymy co powie. Miama- jak samopoczucie? karyn-czym zajmujesz się na codzień tzn zawodowo?? Channah-oszczędzaj się, bo dla Ktosia będzie zdeydowanie lepiej jak pobędzie jeszcze w twoim brzuszku ;) Gosia-kiedy wizyta u lekzarza, który ma zinterpretowac wyniki z usg? 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kamilla! Z tymi objawami ciążowymi to tak jest że są przeważnie identyczne jak na @:-( Chociaż nie powiem, napaliłam się znowu że może sie udało... Dobrze wiecie jak bardzo bym tego chciała... Oby znowu nie było płaczu na koniec tygodnia... Przywiązałam się do tego mojego jajeczka które widziałąm na monitorku usg:-) Mogłoby zostać ze mną na dłużej w nieco przekształconej formie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qurcze, ale mnie dziwnie ten brzuch boli, tak jakośjakby kłująco, piekąco, sama nie wiem jak. Mam nadzieję że to nie od nerek, o tak ogólnie to mam troche problemy nerkowe, ale ostatnio siedziały cicho że tak powiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Channah- widzę że u was wszystko w porządku i humorek dopisuje:-) Bardzo się cieszę:-) Wiesz że jestem już napalona na maxa i chcę usłyszeć to czego nie chcesz napisać. To normalne jak się jest na tym etapie- pare dni do terminu @ i oczywiście objawy ciążowe:-) Napisz mi co o tym sądzisz!!! Na moją odpowiedzialność:-) Chcę usłyszec pocieszenie że to jest to... albo dostac zimny prysznic żeby za pare dni tak nie bolało rozczarowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Channah- zapomnij o poprzednim poscie... Ciekawe co masz sądzić? Objawy jak objawy... na @ lub ciążę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Channah- dzięki za pocieszenie:-) Miałam nadzieję że jednak napiszesz to co chcę usłyszeć:-) To balsam na moje uszy:-) (no może oczy). Ten ból rzeczywiście wydaje się jakiś taki inny niz zwykle ale ja co cykl to mam jakis całkiem nowy objaw. Poczekamy zobaczymy. Test robie chyba w piątek. Fajnie byłoby teraz zasnąć i obudzić się w piątek na teścik (oczywiście pozytywny:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik:-) ja też choć nie chę to wciąż chodzę i myślę:-)u mnie na razie zero objawów i nie za bardzo wierzę by się udało:-( mnie nigdy nic nie boli przed @czasami piersi są większe i bolącę,ale nie zawsze,a brzuch dopiero w 1 i 2 dniu @ boli:-( a tuż przed jestem bardziej senna i zmęczona:-)ale ciesze się że u Ciebie cos sie dzieje i że zauważasz jakieś zmiany:-)i wiesz co te 2 tygodnie to strasznie długo czaaaaaaaasssssssssssuuuuuuuuuu.......ale jeszcze kilka dni i wszystko będzie jasne:-)oj chyba zostane sama w II tabelce:-) Channah- teraz dzieciątko juz tylko rosnie i wyjdzie sobie na spotkanie z Wami kiedy bedzie gotowe:-)trzymajcie sie dzielnie:-) Miamia-kuruj sie kuruj:-) niech to chorubsko juz sobie pójdzie postanowiłam juz zacząć brać witaminki:-) zdecyduje sie chyba na Feminatal:-)co o tym myślicie? GOSIK- :-)czy w Kanadzie mozna kupić wózki Mamas&Papas? buziaczki za ocean:-) czekamy na opis USG:-) 🌻- dla tych których nie wymieniłam spadam na kawkę(b.słabiutką z mleczkiem) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Channah- mam nadzieję że będzie bardzo konkretny powód do smska:-) Darka- mnie pobolewa nieraz brzuch przed @ , ale taka naprawdę jazda zaczyna się dopiero jak już dostanę. Wtedy pierwszy i czasem drugi dzień bez tabletek ani rusz. Jeszcze teraz jak nie można ibupromu tylko jakieś słabe apapy to trochę męczarnia. Ale może mnie to już nie będzie dotyczyło... Marzenia piękna rzecz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darka, Kamilla dziękuję zdrówko lepiej, wprawdzie jeszcze siedzę w domu i katarek całkiem nie minął, ale już się czuję dobrze i Chwała Bogu za to. Jestem bardzo dobrej myśli, tylko ta pogoda za oknem. Spróbowałabym już wychylić nosa na zewnątrz, ale się boję, bo zimno i wieje wiatrzysko. Już mnie skręca to siedzenie w 4 ścianach. Ale się poświęcę i wytrzymam :D Darka ja bym nie brała feminatalu, tylko folik, ale zrobisz jak będziesz chciała. Teraz jest wiosna, mnóstwo świeżych owoców i warzyw, naturalne witaminki. Poza tym trzymam kciuki, za Asika też, może akurat się już udało.... Channah niesamowite z tymi naleśnikami. Jak Twój to wytrymuje???? :D Pozdrawiam Was wszystkie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miama- dzieki:-) Dziewczyny do mojego testowania jeszcze tylko parę dni- proszę przez ten czas non stop trzymać kciuki- macie i tak ułatwione zadanie bo to będzie jednocześnie za Darkę:-) Darka- oby doczekać do tego piątku i nie zwariować:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miamia- :-)cieszę cię że u Ciebie już dużo lepiej:-) lepiej nie wychodż w taka pogode:-)u nas jest normalnie jesień:-) a folik to już od 3 m-cy zajadam, czasem nawet razem z mężem :-) a witaminki chyba nie zaszkodzą:-)czytałam że powinno sie je brać nawet przed poczęciem:-) i nie wierzę by w jedzeniu była ich wystarczajaca ilość:-)a przyznam się z ręką na serduchu że mało jem i moge jak Channach wkółko to samo:-)co pradwa nie naleśniki, u mnie na pierwszym miejscu jest ryż(brazowy, dziki, smażony,zapiekany itd) a mięsko wpycham w siebie na siłę:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co :D A kciuków nie puszczę, faktycznie łatwiej się będzie trzymać za 2 osóbki naraz. Tabelka III czeka ;-) Darka zrobisz, jak uważasz, najlepiej spytać lekarza o te witaminki. Ja na razie nie biorę, dopiero po 3 miesiącu chyba. 3 majcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mail to aisha_j@wp.pl..... A co do uczucia bolącego brzucha na początku ciąży Asiku to mnie bolało chyba identycznie jak na @... Na pewno, tak. I to jakieś 4 dni przed terminem @ i 3-4 dni po terminie, potem przestało. 3 dni po tym jak przestało boleć pomyślalam o teście (teraz sobie mysle ze kompletnie nie wierzylam w ciaze skoro wytrzymalam aż 7 dni po terminie @ z testem :D ). No, i ten ból niczym się nie różnił od @owego, tak że cały czas latałam sprawdzić czy już leci... A piersi mnie nie bolały tylko troche sutki. Teraz dopiero okropnie bolą :( A ja nie mam w czym chodzić. Wszystko mnie uciska... Spodnie jedyne dobre pobrudziłam czekoladą :( Chodzę w spódnicy, ale od rajstop mam na brzuchu czerwone pręgi, eh... Chyba musze sie przejsc po spodnie nowe... Miama - kuruj sie. I uważaj na siebie i dzidziusia. W ciąży z infekcjami nie ma żartów. Szczęśliwie mnie to ominęło ale za to miałąm bakterie w moczu i też leki musiałąm brać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J_A_N_A- twarda byłaś że tyle dałaś rade odczekać zanim zrobiłaś test. Ja, o ile nie przyjdzie @, taka twarda raczej nie będę, tak przynajmniej mi się wydaje. Myślę że jak w piatek jeszcze nic nie będzie to będę testować, oby mi się to udało:-) Niby w piątek będzie 28 dzień cyklu ale jutro biorę ostatnią tabl duphastonu, a @ przychodziła zawsze dwa dni po odstawieniu więc jak do piątku nie przyjdzie to byłoby miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Jana, odpukać, chyba mogło być gorzej, więc dlatego nie smucę się tak bardzo. A co do moich bóli to nie były one takie jak przy @. Właściwie, może troche podobne, ale dużo słabsze. Do tego dochodziły kłucia sporadyczne. Takie miejscowe bardziej. Czasami gdzieniegdzie boli brzuch, ale jest to ból do wytrzymania bez leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×