Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilla7

Planujące ciążę!

Polecane posty

kamilla a ktory to juz tydzien u ciebie?? u mnie prawdopodobnie 5-6, nie wiem jeszcze bo do lekarza za dwa tygodnie - juz nie moge sie doczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Tiki-tak! Wybacz, że jeszcze nie gratulowałam fasoleczki,... tak więc: GRATAULUJĘ!!!! Jestem w 12 tc. (dzis właśnie kończę....) :) ja byłam u gina w 5 tyg. ciąży i dostałam fotkę 2mm pęcherzyka ! p.s Dzięki za pomoc w zamianie stopki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki🌻 kamilko---dobrze zę wziełas to zwolnienie..nalezy ci się wypoczynek i relax ;)buźka 100-krocia--❤️ rozgrzewczeki ciąg dalszy ;)...a powiedz mi kiedy zaczynasz co dwa dni? tiki-tak--🌻 a gdzie reszta ekipy??:) ale chłodek dzisiaj niesamowity,aż sie czuje tą czystość powietrza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Agapka! Święta racja, marzyłam o tym wypoczynku! Czuje się dobrze w swiom doku i tu mi najlepiej! Poza tym, nie będę ukrywać, że cieszy mnie także fakt, iż co miesiąc z zus\'u będą wpływać pieniążki na nsze konto, co w sytuacji gdy czelkami na dzidzi nie jest nam obojętne :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilko--no widzisz same plusy ;) ale seeeeność mnie łapieeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Habuśka
witam wszystkie obecne i przyszłe mamusie. ja również staram się o dzidziusia już ponad rok. Nietety tym razem też się nieudało, w sobotę przyszła @, a miałam już taką nadzieję... W przyszłym tygodniu idę do gina. Męczą mnie jakieś grzybice czy coś. A tak w ogóle to jakie badania powinnam wg Was zrobić? Mój gin twierdzi że żadne w tej chwili są nie potrzebne. Ale mi się wydaje że coś by się przydało zrobić. Może zmienić gina? Ale trochę mi go szkoda, bo chodzę do niego od 5 lat i jest super fajny gość, a w dodatku bezpłatny. co mi radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubuska - to moze narazie nie zmieniaj gina tylko idz i zrob badanka nawet jak on ci teraz nie kaze no bo rok to juz długo. moim zdaniem z tego co sie na necie naczytałam dobrze zbadac: LH FSH Estriadol Progesteron Prolaktyna Testosteron i hormony tarczycy: TSH T3 całkowite T4 całkowite fT3-wolne ft4 - wolne i pozniej idz z tymi wynikam do swojego lekarza a jak ci głupio przed nim bedzie z mimo iz ci nie polecał badan zrobilas je no to idz do innego ten jeden raz moze na poczatek zbadaj kilka z tych hormonow co wypisałam, bo naraz to chyba duzy wydatek bedzie, nie wiem ile kosztuja ale mysle ze jedno w granicach 30 zł ale moze hurtem jest znizka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilla - a jekie badanka robiłas i na podstwie jakich wyników - co było nie tak ze ginka ci dała luteine i zwolnienie zaproponowała??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W cytologi wyszła mi \"reakcja estrogenna\". Ona niby powiedziała, żebym sie tym nie denerwowała bo 60% lasek dotyka coś takiego, no ale ja i tak troszkę się martwię.... Ale ze względu na dzidzi starm się o tym nie mysleć.... Daltego biorę Luteinę 2x1 dopochwowo. Za ok 3 tyg kontrola cytologi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo a co to oznacza dokladniej ta reakcja estrogenna -powiedziala ci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie chodzi o to, że mam za mało progesteronu, który utrzymuje ciążę. Na poczatku ciąży (5/6 tc.) robiłam prywatnie progesteron, bo gin zalecił i był super. No, ale to się niestety zminiło. Tą cytologie robiłąm ok 2 tyg. temu. Zobaczymy jak będzie po tej kontroli za 3 tyg. Oby luteinka pomogła.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie ja sie obawiam, że za dwa tygodnie mam dopiero wizyte. czy to nie bedzie za późno???:-o a jesli cos juz jest nie tak?? ja nie pamietan czy wam pisłam jakiie miałam przeboje z moim dotychczasowym ginem - juz do nieg w zyciu nie pojde! i teraz czekam bo sasiadka mojej kumpeli, ktora tez jest w ciazy, jest położną i ona ma nas zapisac do najlepszego jej zdaniem lekarza w szpitalu w ktorym pracuje, ale ona teraz wwyjechała i musze poczekac az wroci i wtedy pojde do lekarza i odrazu bede miala sterte pytan - spisuje sobie na kartke- i zrobi mi usg, tylko własnie czy to nie za poźno, musze jeszcze 2 tygodnie wytrzynac:( ta ela - położna powiedziła ze mam spokojnie poczekac i łykas folik, ale ja sie denerwuje, ja bym chciala juz, no ale isc do pierwszego lepszego lekarza to przeciez nie o to chodzi:-o a i poźniej bym rodziła w tym samym szpitalu co mój lekarz prowadzacy pracuje i ta znajoma połozna by była przy porodzie t o bardzo dobry układ nie?? tylko to czekanie mnie dobija :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiki-tak, nie denerwuj się!!!!!! Wszystko bedzie oki!!!! Po co sie martwisz na zapas ?! Nie ma sensu dręczyc siebie i maleństwa... Wiem ,że łatwo sie mówi, bo ja też tak się o wszystko martwię..... ale to nic dobrego. Nie wiem co Ci doradzic w sparwie lekarza... jeśli jesteś przekonana co do tego ze szpitala to może faktycznie poczekaj. Akurat dzidzi urośnie..... I nic się nie martw!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki kamilla:) w sumie tak bardzo to sie nie denerwuje, tak troche tylko mnie gnebi ze jesli cos jest nie tak to wczesniej mozna by zareagowac, no i doczekac sie nie moge ujrzenia mojej kruszynki:) przekonana do lekarza z tego akurat szpitala jestem dlatego , że: - i tak nie mam innego i namiarow na takowego, z dotychczasowego definitywnie zrezygnowałam - ten akurat lekarz jest polecony przez znajomą położną - ten sam lekarz pracuje na oddziale na ktorym bym rodziła innych powodow nie mam bo go na oczy nie widziałam, innego gina nie ma mi kto polecic bo ja w tym miescie niewiele mam znajomych teraz, a mieszkam tu od 7 lat, ciagle chodzilam do jednego ale do niego juz w zyciu nie pojde! wiec poczekam te 2 tygodnie, tylko skad brac cierpliwosci??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
witam w piekny ;) SIERPNIOWY dzien greta 👄 ale niestety niewiem jak zrobic zebylas byla czarna moze pomoze ci lyzeczka ona tego dokonala :):):) ja odrazu bylam \"czarna\" i gratuluje przejscia do 2 tabelki :) coraz wiecej nas tuuuuuuu !? agapko ❤️ dziekuje :) kamila ciesze sie ze przechodza ci juz mdlosci :) i ze jestes na l-4 wypoczynek ci sie przyda tym bardziej ze twoj tez ma wolne wiec mozecie poszalec jeszcze we dwoje :P:P:P no no 100krocia ja czuje duchote :( fakt ochlodzilo sie :) i widze ze idziesz w lep lep z agapka :) tik-tak niedenerwuj sie :)kamila ma racje wszystko bedzie dobrze ❤️ cala reszte mocno sciskam i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agapko, zaczynamy od dzisiaj co dwa dni. Tylko coś mojego miska gardło boli :( ale tak jest jak sie nie slucha zony, która zawsze przecież wie lepiej :P Ja chce słonko !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Greta, żeby byc czarna musisz sie zarejestrowac: Wyżej kliknąc na \"Preferencje\" i sie zarejestrować. Wtedy bedziesz musiala przy wysylaniu kazdego postu podac swoj login i haslo i nikt nie bedzie mogl uzywac twojego nicka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiki-tak - nie denerwuj sie tak bardzo. Ja właściwie pierwwsze USG miałam dopiero w 9 tygodniu i wszystko było ok... Jeśli nie plamisz to nie ma powodu do niepokoju. 100krocia - życze powodzenia :) Kamilla7 - z Luteiną bedzie ok. Ale uważaj na siebie! Ja sie czuje jak parowóz. Po kilku krokach okropnie dysze, juz nie ta kondycja, pompuje krwi za dwoje :) Dziś zaczynam 7 miesiąc, wiec III trymestr i niestety czuje to... Maleńka dostała wczoraj bure od mojego męża, bo uparła kopać sie moj pecherz przez co jeszcze bardziej mnie bolal i latałam siusiu... Powiem wam ze po ochrzanie sie uspokoiła :D Ale potem żal mi jej było i pół godziny głaskałam brzuch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jana- strasznie mi przykro z powodu nerki :(. Mam nadzieję, że już wkrótce powrócisz w pełni do zdrowia. Jak to było u Ciebie z wagą, tzn. od kiedy zaczęłam przybierac na wadze i ile kg, szczegóólnie zależy mi na I trymestrze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qrcze... jak ja piszę..... chodziło mi; ile \"zaczęłaś\" przybierać na wadze, a nie \"zaczęłam\"..... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w I trymestrze schudłam kilogram, zaczelam tyć tak od 4 miesiąca, ale powolio, po 2-3 kilo. Ale to moje 9 kilo jest przesadzone bo od opuchlizny i duzej ilosci wody którą w siebie pompuje. Teraz pewnie jest mniej, czuje ze schudlam od choroby :( Ale niedlugo (w pt) bede miec wyniki i zaczne leczenie :) Jestem dobrej mysli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak się zastanawiam nad ta moja wagą..... bo mam jakieś 1-2 kg w plecy.... na razie nic nie tyję ....:o A chyba już powinnam, bo to przecież 12 tc.... tyle, że to przez te wymioty tak to wygląda. w sumie to tylko raz na kilka dni rano wymiotuję. Aha, dziwna sprawa z witaminami. Mam Prenatal i po zażyciu tabletki wymituję.... Muszę o tym powiedzieć gince, bo ja mam już dość wymiotów...... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy wymiotach to normalne ze chudniesz, nie ma czym sie przejmowac. Mialam z początku ten sam problem, a teraz bym chciala zeby waga w koncu zahamowała ! :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uspokoiłaś mnie tym, bo już zaczęłam rozmyślać intensywnie co jest grane...... A gdzie jest Asik??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja dziś po badankach, jutro wyniczki.. Widzę że się rozkręciłyście i że Kamilla wróciła :D U mnie ok, brzunio rośnie, trzeba będzie zrobić sesję zdjęciową ;-) A teraz moja poprawka....... TABELA I PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO.....TERMIN @......ZB Karyn.........Kasia..........25....Bielsk.........27.07.....ogólne, TSH Moluś..........Joanna.....29....Koło.............po 20.VIII.................- Kamilkaaaa26.....Ania...26....małopolska.........14.08.........cytologia, tsh, toxoplazmoza, WZW B STARAJĄCE SIE NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO...... CYKL STARAŃ ..TERMIN greta78.....karolina.....27.....destin(floryda).......1...........01.09 Rosa...........Bozena.....28....Rybnik................\"x\"...........7.08 Asik25........ Joanna.....26....DolnyŚląsk.............11...........24.08 darka..........daria.......29....Malbork.................1...........08.07 100krocia....................24.....Rybnik..............1..............22.08 Agapka..........Emilia.......22.......Płock....wkońcu ...1.........23.08. TABELA III PRZYSZŁE MAMUSIE Nick.........IMIĘ.....Wiek.......MIASTO....TC....Poród..........Płeć.LCS Mikołajka...Monika..26.....Wa-wa..........25....15pażdz......chłop...3 J_A_N_A...Joanna...23......ZielonaGóra...26.....3/4list.........dziew...6 G*O*S*I*K...Gosia....28........Olsztyn..............Styczen07.......?.....5 Miama.......Lidia......26......południePL...19.....styczeń07....?......2 Kamilla7...Dominika...23.....Kraków......8........16Luty.07......?.....1. tiki-tak .. Kasia .... 27 ... Wrocław-Legnica...marz/kwie 07...?.....1 TABELA IV MAMUSIE nick..............dzień porodu.....imię channah .......04.07.2006........Jakub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co mi się stało z tabelką???????????????????? TABELA I PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO.....TERMIN @......ZB Karyn.........Kasia..........25....Bielsk.........27.07.....ogólne, TSH Moluś..........Joanna.....29....Koło.............po 20.VIII.................- Kamilkaaaa26.....Ania...26....małopolska.........14.08.........cytologia, tsh, toxoplazmoza, WZW B STARAJĄCE SIE NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO...... CYKL STARAŃ ..TERMIN greta78.....karolina.....27.....destin(floryda).......1...........01.09 Rosa...........Bozena.....28....Rybnik................\"x\"...........7.08 Asik25........ Joanna.....26....DolnyŚląsk.............11...........24.08 darka..........daria.......29....Malbork.................1...........08.07 100krocia....................24.....Rybnik..............1..............22.08 Agapka..........Emilia.......22.......Płock....wkońcu ...1.........23.08. TABELA III PRZYSZŁE MAMUSIE Nick.........IMIĘ.....Wiek.......MIASTO....TC....Poród..........Płeć.LCS Mikołajka...Monika..26.....Wa-wa..........25....15pażdz......chłop...3 J_A_N_A...Joanna...23......ZielonaGóra...26.....3/4list.........dziew...6 G*O*S*I*K...Gosia....28........Olsztyn..............Styczen07.......?.....5 Miama.......Lidia......26......południePL...19.....styczeń07....?......2 Kamilla7...Dominika...23.....Kraków......8........16Luty.07......?.....1. tiki-tak .. Kasia .... 27 ... Wrocław-Legnica...marz/kwie 07...?.....1 TABELA IV MAMUSIE nick..............dzień porodu.....imię channah .......04.07.2006........Jakub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jestem zakręcona :D :D :D Bardzo przepraszam........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a własnie miłam was zapytac - myslicie ze moge sama zakupic sobie witaminki dla ciezarnej?? narazie tylko kwas foliowy łykam ale moze lepsze by były kompeksowe witaminki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sokratynka
Czesc Forumki! Chciałabym sie do Was przyłączyć. Jestem męzatką od roku (20 sierpnia bedzie pierwsza rocznica) i rowniez zaczynam starac sie o dzidziusia. W zasadzie "starac' to troche nieodpowiednie słowo, po prostu zaczynam coraz bardziej o tym myslec. Nie jestem jeszce do konca przekonana czy to dobry moment, no ale ile mozna czekac? Najpierw czekalam az obronie magistra, teraz jestem juz po no i dalej sie waham bo w pracy mam umowe tylko do konca stycznia 2007 no i boje sie ze nie przedluza jak sie dowiedza o ciązy. Ale patrzac na to to nigdy sie nie zdecyduje, a tak bardzo mi czegos, a wlasciwie kogos brakuje :(. Odstawilam juz tabletki i musze wybrac sie do gina, slyszalam tez ze trzeba lykac folik. Ale ile czasu przed trzeba zaczac to brac, no i czy folik jest na racepte? Bardzo licze dziewczyny na wasze rady i wsparcie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×