Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilla7

Planujące ciążę!

Polecane posty

Gość
hello zaczne od GRATULACJI MAIAM superrrr ze odczuwasz ruchy dzidzi to naprawde rewelacyjny okres w calej ciazy gdy mozna nawiazac kontakt dzidziusiem :) wiec pochalaj brzucho od nas i czekaj na reakcje ;) moze odp kopniakiem ze nas lubi ;););) tik-tak ja mialam podobna sytuacje tz umowe dostalam do dnia poodu ALE MACIERZYNSKI dostalam :) bo zus placi :) jednak na wychowawczy nie ma co liczyc :( ale moze dostaniesz potem kuroniowke jesli zmiescisz sie w limitach !? niechce klamac ale to bylo jakos tak ze musisz miec przepracowane w 18 misc.ROK pracy skladkowej :):):) i oczywiscie jesli sie przepisy nie zmienily :):):) agapko fantastycznie ze ci tak kibicuja :) misia napewno przyniesie ci szczescie :):):) jana szkoda gadac ale cie urzadzili z ta szkola :( przykro mi ale nie zalamuj sie :) 3maj sie :):):) 100krocia 3mam kciuki ❤️ a jak sie czuje twoj maz :) gdzies przeczytalam ze na godzinke przed zblizeniem dobrze zeby maz wypil cole :) podobno pomaga :):):) ale ile w tym prawdy to nie wiem ;););) ASIK zaczynam sie MARTWIC O CIEBIE !? gdzie sie podziweasz!? odezwij sie ...prosze chanah jak tam kubolek ❤️ jesli wiesz co u asik daj znac !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaaa26
z tego co się orientuję to sytuacja wygląda następująco: pracodawca nie może zwolnic kobiety w ciąży. Jeśli umowa kończy się po skończeniu 3 miesiaca ciąży to pracodawca musi przedłużyc umowę do dnia porodu. Wtedy zasiłek macierzyński płacony jest z Zusu. Niestety nie ma wtedy wychowawczego. Najlepiej dopytać się w Zusie czy się ic nie zmieniło w tej kwestii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaaa26
OOo pisałam w tym samym czasie co Rosa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
kamila ❤️ hihi wyprzedzilam cie ;) do 100kroci gdzie kupujesz folik i ile za niego placisz i za jaka ilosc tabletek :) ????? a jak jest u was dziewczynky ???? jestem w szoku bo na innym topiku przeczytalam ze mozna kupic 120 tabl, a nawet 250 :> !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kuowałam tylko małe opakowania foliku (po 7 zł?nie pamietam), bo potem w tabletkach dla ciężarnych tez jest kwas foliowy, ale wiadomo, im wieksze opakowanie tym taniej wychodzi. Żyganko moge miec ponoc od nerki. A gdzie Asik? PZDR!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha zmieniam swoje kilogramy, bo sie okazało ze te dodatkowe 2 to była opuchlizna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A S I K U
ASIKU GDZIE JESTEŚ??????????????????????????????? ODEZWIJ SIĘ DO NAS BO JUŻ TU SIĘ BARDZO ZA TOBĄ STĘSKNIŁYŚMY! PEWNIE MASZ DOŚĆ I POSTANOWIŁAS PRZYSTOPOWAĆ Z NAKRĘCANIEM SIĘ...TAK JAK jANA KIEDYŚ...:( Ale to nic, nie martw się, jesteśmy z Tobą .... .... i czekamy tu na Ciebie! Wracaj szybko z dobrymi wieściami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaaa26
Asiczku wracaj do nas prędko. Czekamy :) A ja chyba tej dzidzi nigdy nie zaplanuje:( Niby mam już termin na wyciecie migdałów, ale wczoraj byłam jeszcze prywatnie u lekarza i on znowu odradza, bo mówi ze zawsze jest na to czas i zeby jeszcze próbować je leczyc. Dostałam zas skierowanie na różne badania i zobaczymy co one pokażą. Mam już dość, znowu mnie dziś pokłuli. Tym razem obyło sie bez mdlenia :) I dalej czekam na wynik biopsji.... Ten rok 2006 coś mnie za bardzo doświadcza. Efekt będzie taki ze w końcu skończy mi sie umowa o pracę i pewnie dopiero wtedy się okaze że już jest ok ze zdrowiem i mogę dziecko planować. A wtedy to juz będzie za późno, bo z męża pensji nie utrzymamy się w trójkę. Jedyna nadzij, że mi znowu przedłużą umowę. Pozdrawiam cieplutko i dużo zdrówka wszystkim życzę. J_A_N_A tobie w szczególności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosa ja kupuję \"kwas foliowy\" firmy Puritan\'s Pride 250 tbl za ok 15 zł. Apteka na przeciwko Kościoła św Jadwigi na nowinach. Wcześniej kupowałam 30 tbl za 4-7zł. Najtańsze z 30 tbl. to kwas foliowy firmy VITA w aptece w realu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
hello dzieki 100krocia ❤️ :) fantastyczne info :) jak mi sie skonczy te opakowanie to napewno tam podskocze :) a ja naiwna liczylam ze pod lwem jest najtaniej i za 30 tab - placilam 5,8 :P jeny dziewczyny umieram mam takie zawroty glowy ze szok :( ale to nie to myslicie :(:(:( jana lecz te brzydka nereczke :) oj wymioty to paskudna rzecz mnie mdli jak cholera :( ale to dlatego ze sie strulam \" arbuzem \" nie zartuje serio serio :(:(:( pozdrawiam goraco :) ide sie polozyc bo swiat wiruje mi przed oczmi :( asik prosze odezwij sie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze Miama---GRATULUJE pierwszych ruchów dzidziusia..to musi byc cos cudowneog:)❤️ 100krocia--u mnie dziś 8dc..wczoraj przytulanek nie było dziś palujemy się poprztulać..ale u nas to i tak pełen spontan :)sluziku narazie zadego nie mam wiec jeszcze troszkę do dni płodnych...bo ja anjpierw mam sluzik taki metny to oznaka ze za kilka dni bedzie szklisty i płodny...a narazie zero śluzu..ale poczekamy zobaczymy;) a jak u ciebie??🌻 Asiku--kochana pewnie postanowiłąś sobie odpocząć...moze to i dobrze ci zrobi.....a moze gdzies wyjechałaś?/troszke sie niepokoje...daj znac ze zyjesz;)❤️ dla Wszyskich duszyczczek😘 i jeszcze kilka fotek z ostatnich dni;) mój wczorajszy prezencik Mis na nasze starania:) http://i45.photobucket.com/albums/f60/agapa/mis.jpg ja z Teosiem http://i45.photobucket.com/albums/f60/agapa/r6.jpg http://i45.photobucket.com/albums/f60/agapa/r4.jpg ja zamysolona http://i45.photobucket.com/albums/f60/agapa/r3.jpg i moje dwie miłości:) http://i45.photobucket.com/albums/f60/agapa/r10.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agapka - twój piesio jest super :) A tak na marginesie to jesteś baardzo podobna do mojej koleżanki z liceum, tylko włosy masz ładniejsze, kurcze ale naprawde bardzo, jak sobowtór... Wiem ze jestes z innego miasta, bo gdyby nie to to pomyślałabym ze Ty to ona :p Kamilkaa26 - bedzie ok, dobrze ze robisz te badania, lepiej byc wszystkiego pewnym i w ciąży być zupełnie zdrowym. Lepiej poczekac niżmiec potem problemy. A ja chudne... W 2 dni kilo w tył (nie liczac tych 2 z opuchlizny) czyli z 57 zrobiło sie 54 :( Oby mdłości przeszły bo prawie nie jem :( Moja biedna dzidzia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jana-heheh fajnie byc sobowtóre;) chanach--❤️wycmokaj kubolka;) jedziemy oglądać działeczke do kupna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, jestem zla...bo wczoraj nie mialam usg , w gabinecie mojej ginekolog pomylili daty na moje badanie i zamiast 11 kazali mi isc na 1 ...wiec nie bylo mnie na liscie musialam wrocic do domu i jechac jeszcze t=raz 11 sierpnia...:( Poza tym musze sie zapisac na szkole rodzenia...do najblizszego szpitala.. Miama...ja od dwoch dni czuje wyrazne ruchy dziecka!!! to na prawde cudne uczucie, dla mnie tak wyrazne , ze zastanawiam sie czy z zewnatrz cos czuc, ale niestety na razie to tylko ja czuje...coa jakby laskotanie z bulgotaniem(nie wiem jak to dokladnie opisac..) weekened mialam super odpoczelismy oboje-zdjecia moze wysle w tym tygodniu, Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie moje mile:) gosik-a ja tak czekalam na twoje nowiny z usg:(bez sensu:(nawet wczoraj po pracy lecialam prosto do kompa bo my w tej samej strefie czasowej wiec gnalam zeby zobaczyc co ci powiedzieli no ale lipa!!!szkoda bo ja sie zawsze tak niecierpliwie jesli o takie wiadomosci chodzi:)no ale do 11 w takim razie co ma wisiec nie utonie:)dawaj znac jak tylko cos bedzie wiadomo agapka -super,ze cie tak rodzinka radzia wspiera,to musi byc wspaniale uczucie:)ja niestety nie mam takiego wsparcia w rodzinie rafala i jest mi bardzo przykro z tego powodu,tym bardziej,ze rafal ma w moje rodzinie wsparcie absolutne.....no ale widocznie nie wszystko mozna miec bo bylo by zbyt pieknie......,jeszcze raz agapka powodzenia!!!! jana-jak dlugo ty sie staralas i czy rzeczywiscie musialas wziac sobie przerwe od forum zeby sie nie nakrecac tak jak dziewczyny pisaly????napisz mi o tym prosze bo sama sie zastanawiam czy takie nakrecanie faktycznie moze byc przeszkoda w poczeciu malenstwa,wiem od ludzi,ze bariera psychiczna to czasem duzy problem a to jest ostatnia rzecz jakiej mi potrzeba bo ja jestem bardzo niecierpliwa i czekania nie znosze!!!!!tymczasem jednak wracaj do zdrowia i dbaj o siebie i o kruszynke justynke a szkola rodzenia sie nie martw,kiedys tego nie bylo i jakos nasze mamy dawaly rady:) a teraz tak ogolnie wam posmece,ze moje obawy i strachy na lachy z kazdym kolejnym dniem cyklu rosna(dc 4) a i nastawienie tez wzrasta bo juz sobie mysle jak obwieszcze ta radosna nowine,jakie ciazowe sukienki sobie kupie i to chyba nie jest dobre bo potem rozczarownie boli bardziej a tego zadna z nas nie lubi.....dziewczyny ,ktorym sie udalo zajsc w ciaze bez wiekszych problemow napiszcie nam czy wy tez mialyscie tego typu problem,z gory dziekuje i sciskam was wszystkie bardzo goraco milego dnia babeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosik dokładnie jakby takie bulknięcie ;-) Reszcie dziękuję za gratulacje i trzymam kciuki za wasze kopniaki :-) Dziś odebrałam wyniki badań i wyglądają na w porządku, ale dowiem się za tydzień u lekarza co on na to. Całusiątka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greta--dzieki;)❤️ gosik❤️ miama❤️ jestem padnieta całe popołódnie oglądalismy działki do kupienia...ale narazie nic nie wybrane..w soboete jeszcze raz! a w piatek ajde pojeździć na konikach..znajoma z córeczką jada i mi zaproponowały:)uwielbiam konie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100krocia :) hej ;)ja tez uwielbiam koniki:) ale nigdy nie jeździłam.. jak wam mija poranek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeździłam codziennie. Nawet trochę na zawody. Brakuje mi tego, ale teraz mam męża, pracę i nie mogę poświęcać min 3 godz. dziennie :( Teraz bardzo rzadko jeżdżę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello:) agapko - sliczne te twoje miłości;) i zazdroszcze Ci kochana oglądanie działek - jak mi sie marzy domek wybudowac - ale co tak kiedys sie zisci to moje marzenie:) na konikach nigdy nie jezdziłam i powiem wam ze troche sie ich boje, ale fakt to piekne i madre stworzenia. uwielbiam psiaki:) mam rudzielca takiego mojego paskudnego -kochanego, szczeka duzo i wlasnie go oduczam, bo co to bedzie jak zamieszka z nami malenstwo??:-o bedzie je budził mój rudzielec! musze popracowac nad nim bo nie chce go nigdzie oddawac:-o na szczescie gdyby naprawde nie mozna bylo sobie pooradzic to mamy alternatywe - tesciów - ale to juz ostatecznosc, no ale dobrze ze mozna bedzie do ludzi ktorych zna i lubi a nie do schroniska np - tego bym nie przezyła, nie wiem co bym zrobiła, wiem ze dziecko najwazniejsze i ze pies to tylko pies ale ja go porostu kocham - to moj syneczek przeciez:P duzo mam pracy ale tak mi sie nie chce:-o myslami jestem juz na jutrzejszej wizycie u gina:) - pisałam wam, że ide jutro prywatnie?- juz nie moge wytrzymac - bedzie usg:):):) oby wszystko było oki! miama - zycze dalszych cudnych bulgotan i Tobie i JANIE i Gosikowi:) Gosik - ale cie zrobili z tym usg - niedobrzy ludzie!! channah - ucałuj kubolka:) - ile on juz ma dni?? juz zabawki go interesuja?? buziolki i milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Dzisiaj zamiast się wczuwać w nocy w swój organizm, dostałam okropnego skurczu w łydce, ajć, do teraz boli. magnez piję 2 razy dziennie, feminatal raz, czego mi jeszcze brakuje, psiakrewka? Zazdroszczę Wam jazdy na koniach, nigdy nie miałam okazji, a chętnie bym pojeździła. Całusiątki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaaa26
Karyn widzę ze robiłaś badanie tsh i jaki Ci wyszedł wynik? Agapka teoś jest prześliczny J_A_N_A bidulko też się nacierpisz ostatnio Jej a Kubuś będzie już jutro miał miesiąc, ale ten czas ucieka A powiedzcie dziewczynki czy w ciazy dłuzy sie wam czas czy szybko mija. Bo jak na razie dla mnie 9 miesiecy ciazy to chyba wieczność. Channah a ty po macierzyńskim wybierasz sie na wychowawczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta+
witam wszytskim Mam do was takie jedno pytanko, kiedy właściwie u mnie przypadają dni płodne, jeśli 2 trwa 5 dni i mam ją co 22-23 dni? ile dni po zakończeniu 2 powinnam sie starac o dziecko? Będę bardzo wdzieczna za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta+, masz bardzo krótkie cykle. Trudno powiedziec kiedy przypadają dni płodne u Ciebie. Przy cyklach 28-dniowych Zazwyczaj są ok 14 dni przed rozpoczęciem @, ale jest to indywidualne, a u Ciebie przy cyklach 22 dniwych może przypaść w innym terminie. Rozpocznij staranka po zakończeniu @ i do 2 dni. Może wybiesz się do gina na monitoring cylku lub badaj sobie temperaturę. Owulacja jest dzień przed skokiem tempki. II faza cylku trwa tyle samo więc m.w. będziesz wiedziała w następnym miesiacu kiedy masz owu. Jeżeli II faza cyklu trwa krócej niż 10 dni, możesz mieć kłopoty z zajściem w ciążę (jajeczko nie zdąży się zagnieździć). Ja mam II fazę krótką (10) dni przy cyklu 25-27 dni. Najlepiej odwiedź gina i porozmawiaj. Nic więcej nie mogę ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta+
Dzięki 100-krocia. oczywiscie te 22-23 dni są liczone po zakończeniu @ do momentu przyjscia kolejnej. Wczesniej miałam @ co 24 dni, ale ostatnio zaczelo sie to skracać i niekiedy mam nawet co 20 dni. No ale byłam u gina i chyba wszystko ok, tylko własnie nie mogę wyczuć kiedy płodne dni mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta+, cylk się liczy od rozpoczęcia @, a nie zakończenia. Jeżeli masz @ 5 dni, to cykle masz 27-28 dni. Wtedy dni płodne powinny przypaść 13-15 dzień od rozpoczęcia @. Więc staranka zacznij 11 dnia i co dwa dni aż do 17. Polecam Ci mimo wszystko pomiar temperatury i badanie śluzu, dla dokładniejszego poznania cyklu. Na stronie: http://www.fertilityfriend.com można notować swoje pomiary, i owulacja zaznaczy się sama. Zobacz mo przykład - drugi link w stopce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronkaa
marta+! Cykl zaczynasz liczyć od dnia przyjścia @, nie od jej zakończenia! Pierwszy dzień cyklu to pierwszy dzień miesiączki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marat+--100-krocia dobzre mówi ;)trzymaj się ;) a ja skorzystam z tego ze mikołaj spi i ide pod prysznic...jeju jak sie jutzrejszych koników doczekać niemoge:) 100-krocia a ja Tobie zazdroszcze jeszcze nurkowania..jeju jak ja bym kiedyś chiała sobie ponurkowac tylko w takich czystych wodach ja ty;)..opowiedz co trzeba zrobic i ile akski mieć aby ponurkować???bardzo mnie to iteresuje..a czy tezeba miec jakiegos instruktora???opowiadaj...to ja lece pod prysznic jak wróce to poczytam co tez napisałąś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agapko, jak chcesz ponurkowac to najlepiej zapisac sie na kurs. Są różne, trwają od 4 dni do tygodnia. Można także weekendowo. Musisz poszukać na necie. Ceny kursu chyba od 700 zł. Istnieje też coś takiego jak intro dive. Osoba nieumiejaca nurkowac zchodzi pod wode z calym sprzetem z instruktorem za reke. Instruktor wszystko obsługuje, a ty tylko odgladasz rybki. Mozna tez pojsc na bezplatne nurkowanie w basenie. Najlepiej nurkować w Egipcie :). Fajnie tez jest w Chorwacji. W Polsce nurkowalam w jeziorze (jak robilam kurs 6 lat temu), ale woda jest mętna i nie ma kolorowych rybek. Nurkowanie jest proste. Nawet nie trzeba umieć super pływać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×