Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilla7

Planujące ciążę!

Polecane posty

Joka ja znam 2 rodzaje testów: płytkowy i paskowy. Jak się pobiera pobkę to ze środka strumienia moczu. Niby można zrobić test o dowolnej porze dnia, ale ranny ma największe stężenie hcg. Ja jeden test robiłam popołudniu, a drugi rano. Płytkowy: http://www.aksel.com.pl/nina/test.jpg W komplecie jest płytka, zakraplacz i czasami pojemniczek. Pobierasz z pojemnika mocz i wkrapiasz ok 3 kropel do wskazanego miejsca na płytce. Paskowy: http://www.aksel.com.pl/nina/test2.jpg W komplecie pasek i czasami pojemniczek. Pobierasz próbkę do jakiegoś pojemniczka i zanurzasz wskazany koniec paska do moczu na ileś sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100krocia-> dzięki bardzo za szybką odpowiedź:) czy to, żeby to była próbka \"ze środkowego strumienia\" jest bardzo ważne? i dlaczego? Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie, o ile mogę, oczywiście?- jak dobrze pamiętam, z tego co tu przeczytałam, to już powiedzieliście o ciąży rodzicom... mogę zapytać, jak to zrobiliście? tzn. czy poprostu oświadczyliście, że jesteś w ciąży, czy że rodzice zostaną dziadkami, czy może jeszcze inaczej? może to głupie pytanie, ale tak sobie pomyślałam, jak można by to fajnie zrobic, żeby było jakoś tak uroczyście;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joka z tym środkowym strumieniem jest chyba tak, że z początku i pod koniec mocz jest zanieczyszczony białkiem i bakteriami znajdującymi się przy wejściu do pochwy. Ostatnio robiliśmy remont 2 pokoi i zaprosiliśmy teściów, żeby zobaczyli. Wyciągnęliśmy szampana i mąż oznajmij że spodziewamy się dzidziusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to rodzice mieli niespodziankę;) na pewno baardzo się ucieszyli:) Ja ze swoimi rodzicami to jakoś na temat dziecka nie rozmawiam, może dlatego, ze wiem, że szczególnie mama bardziej byłaby zadowolona gdybysmy wzieli slub kościelny, a nie tylko cywilny. I tak jakoś u moich rodziców tematu dziecka nie ma. Za to moja teściowa często robi jakieś żartobliwe aluzje na temat wnuczka:) Przyznam szczerze, że mimo prawie 30-tki podchodzę do całej sprawy bardzo spokojnie. Prawie 4 miesiące temu odstawiłam pigułki, zrobilismy 3-miesięczną przerwę i właśnie zaczęliśmy starania. Mój mąż bardzo by chciał, zeby nam się udało już w pierwszym cyklu, a ja wolę się nie nastawiam. Moja ginekolog powiedziała, ze to bardzo dobrze, bo nie tworzę tzw. bariery psychicznej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej z rana w sobotni popranek;) @ nadal brak i jakeeś mam przeczucie ze raczej juz nie przyjdzie..jutro powtarzam teścior i zobaczymy..boje sie tylko ze ejstem w ciazy a test i tak nic nie wykarze bo nieraz tak poprostu jest...no ale jak nic nie wyjdzie to chyba odrazu do moejj doktórki sie zapisze na środe ;) całuje Was mocno kochane jade własnie do Warszawy na zakupy wiec nie bedzie mnie cąły dzionek ;) kisssssssssssssssssssssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agapko :) napewno nosisz juz fasolke pod sercem :) tylko ona ;) jak juz pisalam wyrzej robi was w konia :P hihi sprawdza wasza wytrzymalosc :):):) testuj z rannego mocza i pisz nam wynik :) trzymam mocno kciuki !? zycze udajej soboty i niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, mam dzis okropny dzień, głowa mnie boli, mdłości mam dalej, jajniki mnie bolą i plecy, nie wiem kiedy okresu dostanę liczę że na początku września, ale po braniu tabletek to mój organizm jeszcze się uregulował pytanie do joki czy @ dostawałaś normalnie tzn regularnie po odstawieniu tabletek? bo ja pierwszą po odstawieniu oprócz tej która przyszła jak zwykle po zakonczonym opakowaniu, dostałam po 40 dniach, a jak u ciebie to wyglada (ja ostatnią miesiączkę mialam 27 lipca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diddlania -> pierwszą @ już bez pigułek dostałam po 30 dniach, następną po 35, ostatnią po 31 dniach. Czyli cykl jest nieregularny, niestety. Teraz powinnam mieć @ ok. 1 września- zobaczymy. Dobrze, że przynajmniej odczuwam bóle owulacyjne, więc mogę podejrzewać, kiedy mamy intensywnie się starać:) Jak narazie nie bawię się w mierzenie temperatury ani w testy owulacyjne, mam nadzieję, ze obejdzie się bez nich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki kochane etstu nie zrobiłam bo wczoraj z zakupków wrćóilismy póxno wiec nawet zapomniałam kupic w tym szale zakupów testu..ale jutro robie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego ?? a ja myslam ze bede pierwsza ktora przeczta o nowej fasolce :) agapko ty lubisz trzymac ludzi w napieciu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mam takie pytanie. Kiedy trzeba/można przedstawić zaświadczenie o ciąży w pracy jeśli ma się umowę na czas określony? Po trzecim miesiącu ciąży czy można wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello kromka :) niby jest ze kobiete w ciazy nie wolno zwolnic :) ale tak naprawde od 9 tyg. jest chroniona prawami :) wiec jesli czujesz sie dobrze to popracuj do 3 miesiaca !? a jesli zle sie czujesz to idz na l-4 wtedy pracodawca tez nie moze cie zwolnic nawet jakbys byla w 2 tyg. ciazy :) a jesli masz umowe na czas okreslony i jesli pracodawca nie bedzie juz cie chcial :( to napewno bedziesz ja miec przedluzona do dnia porodu :) ( jesli wygasa ci ona przed przypuszczalna data porodu ??) pozdrawiam mam nadzieje ze ci pomoglam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Nowa Rosa. Twoja odpowiedź rozjaśniła moje wątpliwości. Jeszcze nie wiem czy jetem w ciąży. Okres mi się spóźnia. I tak na prawdę liczę na to że nie przyjdzie wcale.Ale na wszelki wypadek chcę wiedzieć od kiedy chroni mnie prawo, ponieważ umowa kończy mi się w listopadzie. Wielki dzięki. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaaa26
od 9 tygodnia jest chroniona? A nie od 3 miesiąca? Channah cude fotki, ale ty korzystnie wyglądasz po ciąży, jaka szczuplutka. Też bym tak chciała wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chanach--jeju zdjatka boskieeeeeeee Kubolek cudnyyyyyyyyy a ubranko prosiaczka poprostu rewelacjaaaaaaaaaaaaaa ..mam pytanko gdzie takie kupiłaś??? ja tez chce!!!! :) wogóle stwierdziąłm ze etstu jne bede robiła bo pamietając moje perypetie wpierwszej ciazy to test wyszedł w 41 dc..weic szkoda aksy..umówie sie zmoją ginką na środe(bo wtedy przyjmuje) i bedzie wszystko jasne ;) no chyba że jeszcze wyśle dziś Radzai po etsta..bo ta niepewność jest okropna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agapka zrob sobie test przeciez taki test to nawet na pamiatke dziecku pokazac.mezowi niespodzianke podlozyc,cokolwiek,naoczny dowod kruszynki pod serduszkiem,mozesz do pamietnika ciazowego wkleic,bo to to jest dopiero pamiatka:) a do tego my tu juz paznokcie obgryzamy zeby wreszcie na te dwie krechy sie doczekac wiec wysylaj radzia i niech leci po ten test bo przeciez to tylko test wiec chyba majatku nie kosztuje!!!!agapka ja tu czekam i caly czas sprawdzam kafe z twojego powodu teraz wiec szybko dostarczaj mi tu atrakcji i innym dziewczynom bo widzisz,ze rosa tez sie juz od rana czai:) :) :) trzymam kciuki a teraz pochwal sie co tam nakupilas w warszawie:) i jak sie czujesz channah-piekne fotki a synek sliczniutki,to wspaniale,ze jestescie zdrowi i szczesliwi lola78-co z toba???gdzie sie podziewasz????wracaj???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100krocia mam do ciebie pytanko:jak ty mierzysz swoja teperature bo ja juz sama nie wiem jak to sie mierzy bo moj wykres wyglada jak alpy:( sa takie duze skoki ,ze juz sama nie wiem czy to mierzenie ma sens.....i napisz mi prosze o tym wiesiolku i castangusie jak to dziala i kto ci to polecil i jak to brac i czemu ma to sluzyc,ja mniej wiecej sie orientuje ale chcialabym wiedziec wszystko:) dzieki wielkie z gory i czekam z niecierpliwoscia na odp. i jeszcze nie wiem gdzie mam zmienic na celcjusza :) buziaki dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wytrzymajcie prosze do środy :) a jesli chodzi o test to jak się wyjaśni i bede w ciazy to napewno zrobie teścik na pamiąteczke ;) wiec prosze wytrzymajcie kochane do środy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Agapka- ty urwisie!My tu z ciekawości umieramy, a ty aż do środy nas trzymasz w niepewności?!..... ;) Asiku- tak sobie myślałam ostatnio o Tobie i mam nadzieję, że się nie obrazisz, ale gdybyś tylko mieszkała w okolicach mojej mieściny to bym Cię zapisała do mojego byłego gina... On jest bardzo dobrym specjalistą jeśli chodzi \"zapłodnienia\" i jestem przekonana, że szybko by pomógł. Fakt jest faktem, że jest drogi ale skuteczny!!!! My w pitątek byliśmy na całodnowej wycieczce, z której przywieźlismy dużo samkuśnych grzybków :) Tak więc na obiad była zupka grzybowa ;) i część poszła do marynaty! Kocham marynowane grzybki!!!!! Nie wyobrażam sobie nie maieć zapasu na zimę :D Popołudniu robiliśmy ognisko :)- było super! Sobota i niedziela upłynęła w podobny sposób, staralismy się byc poza domkiem, na powietrzu.... Miłego dzionka życzę! 👄 buźka dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greta78, tempkę mierzy się zaraz po obudzienium, zanim wstanie sie z lozka, o tej samej porze. Jesli wstajesz w jakis dzien o innej porze, to musisz skorygowac pomiar. Za kazde pól godziny pozniej odejmujesz 0.05\', a za kazde pol godziny wczesniej dodajesz. Ja mierzylam w pochwie. Wiesiolek wplywa na poprawe jakosci sluzu plodnego (tego wygladem przypominajacym bialko kurze). Bralam 2 kapsulki rano i dwie wieczorem od pierwszego dnia cyklu do owulacji. Co do castagnusa to musisz przeanalizowac sama, czy jest ci potrzebny. On obniza prolaktyne, reguluje cykl i lagodzi napiecie przedmiesiaczkowe. Ja bralam go na wydluzenie II fazy cyklu bo mialam ok 10 dni, a to troche malo. Bierze sie go rano. Jak wazysz do 60 kg to jedna tabletka, jak wiecej to dwie. Bierze sie przez caly cykl. Kuracja trwa 90 dni. Jak zajdziesz w ciaze, to musisz przestac go brac. Jak bralam castagnusa i wiesiolek tylko jeden cykl. W tym cyklu mialam bardzo bolesny okres i mocno wyczuwalna owulacje (silny bol owulacyjny). Prawdopodobnie spowodowal to castagnus lub wiesiolek. Aha bralam jeszcze wit b6, ktora tez pomaga wydluzyc II faze cyklu. Nie wiem, czy mi to pomoglo, ale fakt faktem ze sie udalo. Doba Agapka, poczekamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w poniedziałek! Kamilla7- oczywiście że się nie obraziłam! Przecież to najważniejsza teraz sprawa. Bardzo chcę zajść w ciążę i chętnie bym skorzystała z twojej propozycji, ale niestety do Krakowa mam kawałek:-) Bardzo liczę na tą piątkową wizytę u mojej gin. Mam nadzieję że mi szybko pomoże. W niedzielę miałam mega załamkę to chyba dlatego że @ przeszłam w miarę spokojnie, to wczoraj musiałam nadrobić i sobie popłakać. Żeby to już nie trwało długo... Channah- mam nadzieję że juz się lepiej czujesz. Odpoczywaj ile tylko Ci Kubuś pozwoli i pełna sił i humoru wracaj do nas!:-) Agapka- myslę że już masz to szczęście w sobie:-) Greta- buziaki za ocean!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Greta, aby zmienic na celcjusze wybierz w menu po lewej \"settings\", \"Chatring options\" i tam \"units\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aiku, mam nadzieję ,że ta ginka pomoże za co trzymam baaardzo mocno kciuki! Bo kurde chcę w końcu tobie pogratulować tej fasolki!!!!!!! Przyciśnij tą babkę w piątek do muru i koniec ;) niech coś mądrego wymyśli!!! Co sie podziało z Karyn....?? Może ja coś przeoczyłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilla7- mam ogromną nadzieję że ta gin mnie nie zlekceważy bo chyba jej się rozpłaczę w gabinecie i powiem że nie wyjdę stąd dopóki nie zajdę w ciążę:-) A Karyn rzeczywiście już długo się nie odzywała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiku--mocno trzymam za ciebie kciuki..nalezy ci sie dzidziuś bardzo!!!! tyle czekania tyle prób..ale wierze ze sie uda!!!tylko jeszcze troszkę cierpliwości..ale warto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Laseczki! :) Jestem już. Dziś jeszcze wolne ale jutro juz do pracy. Z tabletkami koniec od soboty. Czekam cierpliwie na @ a potem do roboty ;) :) Musze nadrobić czytanie bo nie wiem co tam u Was. Wychaczyłam tylko, ze 100krocia jest w stanie błogosławionym. GRATULACJE! Całuski! Pożniej powysyłam foty z Zakopca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Channah- cieszę się że już się sprawy układaja lepiej:-) Wiem, wiem, żartowałam z tą okupacją gabinetu:-) Ale tak bardzo bym chciała że już nawet groźbą chcę od gin wyłudzić fasolkę:-) Irracjonalne to ale to już desperacja. Moluś- witaj po urlopie! Czekam na zdjęcia!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×