Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilla7

Planujące ciążę!

Polecane posty

Greta WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE I NAJPIĘKNIEJSZE Z OKAZJI URODZIN!!! 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Kamilka fotki poszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merighold
Pierwsze USG najlepiej zrobic miedzy 9 a 12 tyg ciazy. Wczesniej nie ma sensu, bo i tak nie za wiele widac. Jesli chcesz przy okazji zrobic pomiar przeziernosci karkowej warto poczekac do 11 tc, wtedy mozna juz zrobic ten pomiar. W prawidlowo rozwijajacej sie ciazy wystarczy 3 USG- 9-12tc, ok.20 tc. i potem ok 36 tc. We wczesnych USG naprawde niewiele mozna zobaczyc. W usg ok.12 tc widac juz mozg, pecherz mozczowy i zolodek. Jesli matka jest zdrowa to nie ma objawow do niepokoju. Wlasciwie dopiero ok.20 tc. widac czy dziecko rozwija sie prawidlowo, czy nie ma nieprawidlowosci, ktore ewntualnie mozna zaczac leczyc, czy dziecko nie ma zespolu spina bifida itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greta wszystkiego naj naj najlepszego :) z serca❤️ II krech :):) tak ja juz tam dzialam z wykresem na 28 :) jestem jako rosa :) i na forum tez jako rosa :) wiec trudno mnie nie znalesc :) agapko no to do 15 -tej ?? cierpiliwie czekamy z toba szkada ze mnie o tej porze w domku nie bedzie bo bede buszowac po skarbowce :( moj maz ma ciezka noge i zarobli mandat :(:(:( i musze isc zaplacic 200zl + 17 zl odsetek :( a na miejscu powini udzielic ci info . jesli chdzi o wynik ...mocno tzrymam kciuki 100krocia to gdzie ty bylas u lekarza ?? mi po stwierdzeniu ciazy odrazu dala skierownie na badania zeby wiedziec na czym stoi i nanowo mi robila cytotogie , badani krwi ,cisnienie ,wage itp. potem fakt faktem czekalam na gratissowe badnie krwi i moczu 2 mies. badanie glukozy tez mialam gratis :) a nzf usg ma sie gratisowe tylko 3 razy ?? jesli ciaza jest prawidlowa ?? i pierwszy usg robia miedzi 12- 22 tyg ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam na orzepowieckiej, bo na wieźniów dopiero termin na koniec października. Dzisiaj ide prywatnie na Bushido

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100krocia pierwsze usg mialam prywatnie w 6 tyg ciazy i widzialam tylko taka banieczke \"pecherzyk \" dla mnie cudny widok jednak fotki nie dostalam :( bo lekarz niemial juz papieru w sprzecie , a i usg mialam robione dopochwowo gdyz przez brzuch niemozna bylo stwierdzic ??a i zadnych badn mi nie przepisal tylko dostalam prezent dla mam reklamowke z duza iloscia reklam kremow , witamin , + 3 gazetki mamo to ja :):):) i zalecil zdrowe odzywianie i kazal na siebie uwazac :) i kazal przyjs za 3tyg . i powiedzial ze wtedy bedzie juz wszystko ladnie widac itp .. dlatego tobie doradzalam odczekanie :):) posle ci cus na e-mail ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o w bushido przyjmuje lekarz ktory byl u mnie przy porodzie :) rochalski i bylam u niego 2 razy :) fajny facet ( przy porodzie mialam tez grudnia :) tez super gosciu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merighold
Z NFZ tylko 3 USG sa za darmo i to jest norma w ciazy. Zreszta nie tylko u nas, ale rowniez na Zachodzie. Wiele dziewczyn mieszkajacych za granica na to narzeka, choc absolutnie nie ma powodu. Radze naprawde poczekac do przynajmniej do 9 tc. z tym USG.Wtedy lekarz jest w stanie zobaczyc cos wiecej. Wiadomo, ze prywatnie lekarz moze robic USG i co tydzien, bo mu sie za to placi. Taka opinie uslyszalam tez od kolezanki, ktora jest lekarzem. Warto natomias zrobic szybciej wszystkie badania krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Greta- wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!! Duzo szczęścia i dwóch kresek na najbliższym teście!!!:-) Agapka- trzymam za ciebie kciuki, jutro chcę skakać z radości od rana!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do USG... Ja chodze na NFZ, pare razy byłam tez prywatnie. Na NFZ w prawidłowej ciąży są 3 USG. Ja miałam pierwsze w 9 tygodniu i maleństwo było ładnie widać - dopochwowe,bo ciąża jeszcze za mała żeby przez brzuch. Kolejne robi sie w 20 tyg i pod koniec ciąży. Musze powiedziec ze w mojej przychodni (na NFZ) jest dobry lekarz który robi tylko USG i zawsze daja zdjątka z opisem :) Niestety ja już miałam robione USG siedem razy... :( A jutro bedzie ósmy. To przez te choroby. Ale co zrobić, mój gin powiedział że trzeba spradzać czy mała rośnie, bo przy kłopotach z nerkami jakie mam może nie rosnąć jak trzeba. :( A mocz badam co tydzień, właśnie dzisiaj odbieram kolejne wyniki (mam ich już cały plik..) Greta - Najlepszego!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro dostałam @ i zaczyna starania to musze poprawić tabelke! :) PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO.....TERMIN @......ZB Karyn.........Kasia..........25....Bielsk.........27.07.....ogólne, TSH Kamilkaaaa26.....Ania...26....małopolska.........14.08.........cytologia, tsh, toxoplazmoza, WZW B --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA II STARAJĄCE SIE NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO...... CYKL STARAŃ ..TERMIN greta78......karolina.....27.....destin(floryda).......1...........01.09 Rosa...........Bozena.....28......Rybnik................\"x\"...........5.09 Asik25........ Joanna.....26......DolnyŚląsk.............12...........18.09 Agapka.........Emilia......22.......Płock....wkońcu ...1.........23.08 lola78 ..........ola .........27 .....almeri(hiszpania)...3...........02/09 diddlania.......ania........25.....siemianowice.....1..... joka............Agnieszka..30.........Ełk.............1.............01.09 Moluś...........Joanna......29.......Koło.............1............26.09 --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA III PRZYSZŁE MAMUSIE Nick.........IMIĘ.....Wiek.......MIASTO....TC....Poród..........Płeć...LCS darka...daria........29.......malbork.......10....15marzec.......?........2 Mikołajka...Monika..26.....Wa-wa......... 32....19pażdz......chłop....3 J_A_N_A...Joanna...23......ZielonaGóra...30.....3/4list.........dziew...6 G*O*S*I*K...Gosia....28........Olsztyn..............Styczen07....chlopiec......5 Miama.......Lidia......26......południePL...19.....styczeń07....?........2 Kamilla7...Dominika...23.....Kraków......8........16Luty.07......?.......1. tiki-tak .. Kasia .... 27 ... Wrocław-Legnica...marz/kwie 07...?.........1 100krocia....................24.....Rybnik.....5......kw/maj.........?.......2 --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA IV MAMUSIE Nick..............dzień porodu.....imię channah .......04.07.2006........Jakub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) greto - wszystkiego naj:):):):):) byłam wczoraj u arelgologa - niestety zadnych testów nie można robic w ciazy i potem jak bede karmiłam, mam przyjsc za dwa lata - nieżle. byłam tez u internistuy bo znow mam nawrót potwornego kataru, bólu głowy, zatok, ogolnie jestem do niczego, przepisał mi bioparox - antybiotyk miejscowy, juz drugi lekarz mi go dał, wczesniej nie wykupilam bo stwierdzilam ze jakos moze przemęcze, ze moze samo przejdzie, ale to juz trwa prawie miesiac, ja juz nie wyrabiam:( wkoncu postanowiłam brac ten antybioty :( czuje sie fatalnie, powinnam isc na zwolnienie, chyba tak zrobie. przez to chorowanie nie moge porobic badan:( to juz 11 tydzien a ja nie mam zadnych badan:(:( zapisałm sie tez na jutro do gin na nfz do tej przychodni gdzie alergolog i internista - chce dostac skierowanie na badania, zawsze troche mniej kasy wydanej, no tak tylko kiedy ja wkoncu zrobie te badanka??:( agapo - na wyniku musza byc podane normy i bedziesz wiedziała 100krocia - ja tez jak poszłam do gin na nfz to tak sie zachował, kazł przyjsc za miesiac i nic o zadnych badaniach nie mowił, dltego poszłam prywatnie - potwierdzil ciaze bo zrobil usg i zaspiewal 100 zł, sprobuje znow chodzic na nfz do nowej gin co teraz sie zapisał jesli okaze sie fajna a jesli nie no to jednak pochodze prywatnie Moluś dzieki za foty:) ach zeby mi tylko to wstretne choróbsko przeszło zebym mogła jechac i podziwiac te piekne widoki, z namiaru na noclegi jednak nie skorzystam bo my nie chcemy tak blisko centrum, ja chce na uboczu, bez ludzi i tłoku, pozatym wtedy sa tansze noclegi za 20 zl z łazienka pokoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! greta- wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, przede wszystkich upragnionego dzidziusia 🌼 Moluś-bardzo dziekuję za zdjęcia :), piękne widoki, widać, że bawiliście się znakomicie! Ja kocham Zakopane i z Mężem od kąd sie znamy (a to już \"parę\" lat.....) zawsze przynajmniej raz w roku jesteśmy w Zakopcu :) Być może że wybierzemy się tam we wrześniu :D 100kroca- ja u gina (prywatnie) byłam w 5/6 tydzień ciąży i nie żałuję. Zrobił mi usg (dopochwowo) i widziałam maluteńki pęcherzyk, ale to mnie uspokoiło, że go zobaczyłam. Rózne myśli mi do głowy przychodziły (ciąża pozamaciczna itp.) dlatego wyszłam z gabinetu pełan radości po tym co widziałam na ekarnie. Napisał jakie badania mam zrobić, ale ja do niego nie wróciałm (był bardzo drogi) więc, skierowania dostałam już od swojej Pani doktor. Jana- nie martw się tymi usg, że ich tyle było.... wiem, wiem.... ostatnio tyle o tym mówią, ale moja koleżanka miała w ciąży (od samego początku do końca) non stop usg, ponieważ stwierzdono u niej toksoplazmozę..... a teraz córeczka ma 1,5 roku i jest ślicznym urwisem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molus- ja tez poproszę o fotki asiaburza@interia.pl I ja tez chcę zobaczyć już pęcherzyk ciążowy na usg...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilla7 to moze my sie spotkamy w Zakopanem:):) ja wybieram sie z mężem po 11 wrzesnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fotki poszły! Asiku doczekamy się. Ja, Ty i cała tabelka starających się i przygotowujących :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moluś- dzieki za zdjęcia. Nigdy nie byłam z Zakopanem ale chętnie by się wybrała. Tylko to taki kawał drogi że na 2 dni się nie opłaca a na dłużej na razie nie możemy. Channah- no prosze już nawet porozmawiać z Kubusiem mozesz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agapka, jak tylko bedziesz cos wiedziala to pisz szybko :) Tu masz normy, jakby Ci nie dali: 3 – 4tydz. 9 - 130 4 – 5 tydz. 75 – 2600 5 – 6tydz. 850 - 20,800 6 – 7tydz. 4,000 - 100,200 7 – 12tydz. 11,500 - 289,000 12 – 16tydz. 18,300 - 137,000 16 – 29tydz. 1,400 - 53,000 29 – 41tydz. 940 - 60,000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe co u Gosik, dawno sie nie odzywała... No i Karyn ciągle nie ma... Halooo, tęsknimy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buu :(:(:(:( wynik 0,1 :(:( to gdzie ejst moja @ niegdy nie miałam tak długiego vyklu :(:( co ejst

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asienko....wlasnie mialam zasiasc za pisanie co u mnie...a ty mnie tak magicznie wywolalas..:) czesc kochana bo nie widzialam cie tu po tej Towjej dlugiej nieobecnosci!!! Greta...100 lat 100 lat !!!!!!!!!!! pewnie swietujesz gdzies z mezem....samych umiechow i spelnienia marzen z okazji ...nastych urodzin! ja wczoraj kupilam sliczna bluze dla mojego synka...taka zielona z polaru z napisem..Cheerokie! -tak a propo moj chlopak ma takie auto Jeep Grand Cheerokie-to fajnie przypasowalo-musze zrobic zdjecie i wam wyslac jutro! U mnie dobrze-dziecko coraz bardziej kopie- czuc juz na zewnatrz-niesamowite uczucie! nawet teraz mnie stuknal..:) Agapka trzymam kciuki za dzisiaj !!! wlasnie 15- ta wybila!!! Daria a ty dbaj o siebie i niczym sie nie denerwuj, bo nasze male istotki wszystkie te uczucia odbieraja i potem beda za nerwowe-wiem ze czasami to trudne, ale chyba warto to sobie przetlumaczyc-pamietaj ze faceci sa z marsa-i nie zawsze nadaja na tych samych falach co my! a prawda jest taka ze na pewno bardzo cie kocha i robi wszystko zeby bylo jak najlepiej dla waszej nowej rodziny! Buziaki a co u Miamy tez sie dlugo nie odzywala... Jana walsnie zauwazylam , ze masz ten sam termin porodu co moja kuzynka! A mnie sie skrocil-wedlug ostatniego usg mam rodzic 30 grudnia!!!! wiec sylwestra mozemy spedzic w szpitalu-super! A!!! i zapisalam sie na klasy rodzenia od 21 wrzesnia...bedzie wesolo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey hey:-) dziewczyny jesteście kochane, ogromne dzięki za te cipłe i przemawijące do mnie słowa:-)i nastąpiła znaczna poprawa:-) a wczoraj na poprawę humoru ciasto upiekłam....pyszne wyszło:-) i mój był zadowolony.... a dzis już mnie potulkał, pogadał, rano sniadanko zrobił:-)aż mam wyrzuty że na niego narzekałam...a on taki kochanay jest....haha rano był ze mną u poożnej:-) no i jestem juz oficjalną ciężarówką:-) mam założoną książeczkę ciaży, pani pomierzyła, zważyła (3kg na plus,mówiła że to norma)i odrazu pobrała krew na odczyn WR, bo inne juz mam...i wgóle jakos tak sympatycznie było:-) Agapka:-) tak mi przykro:-(ale jeszcze wszystko przed Tobą:-)dbaj o siebie i wszystko bedzie dobrze:-)dzidzia sama wybierze dla siebie najlepszy moment na pojawienie się w Twoim brzuszku:-) Moluś:-) dzięki za śliczne fotki:-)ah te góry... my musimy calą Polskę przemierzyć....więc troche na nas poczekają:-) GRETA🌻 🌻nie będę oryginalna bo też pożycze Ci by wasza upragniona córcia pojawiła się wtedy gdy sobie wymarzysz🌻 i wielkie dzięki za wykład:-)pomogło...masz rację:-) 100krocia:-) ja byłam u gina w 5 tyg. zrobił usg bo na fotelu nie był pewien:-)no i pojawiła się nasza kropeczka:-)wysyłałm Wam fotki:-) i nic więcej nie zrobił tylko kazał przyjść za kilka tyg.bo ja akurat miałam już sporo badań zrobionych przed ciążą. ale tego przeżycia nie zapomne nidgy:-)byliśmy razem i dopiero do nas dotarło że właśnie zostaliśmy rodzicami:-) dla wszystkich 🌻 i ❤️ :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agapko serce mi sie kraja ;(;(;( kurcze ale szkada ::(:(:(:(:(:(:( gosik witaj po przerwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darka gratuluje oficjalnie ze zostalas ciezarowka ;) i pierwszego wpisu do ksiazeczki ,brawo>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alemam dołek dziś... :(:(:( buuu płakac mi sie chce..ja wiem ze to pierwszy cykl,że nie zawszewychodzi za pierwszym razem,że napewno wszystko samo ładnie się potoczy,że wszystko pzrede mna....ale nic nie zmieni faktu ze się napaliłam a to pzrez te wszystkie obiawy..normalnie wszystkie -mdłość -tempka cały zcas wysoko 37,4 -bóle brzucha jak na @ a jej nie było -kłucia w dole brzucha takie jak w pierwszej ciaży -bóle w krzyzu -zgaga -bóle piersi -pieczenie i czarwone sutki -nawet lekkie zawroty głowy ..no i @ brak a cykle zawsze regularne 30 dniowe a nawet 29 dniowe nigdy dluższe.......no jak się nie naopalać..jak??? :( a tu masz beta 0,1..a dała bym sobie normalnie reeke uciąc ponieważ miłam takie przeczucie a wręcz pzrekonanie że sie udało ze ..aahhhhhh szkoda gadac...jutro bedzie lepiej ale dzis jestem totalnie rozbita... :( dziekuje Wam za kciuki i za to że jesteście takie kochane i wspieracie dobrym słowem ściskam Was z cłych sił❤️ aa i dzwoniłam do mojej gini powiedziałam o wynikach ...powiedziała ze ciazy nie ma wyniki o tym światdczą...a na @ mam czekac jak w ciągu tygodnia sie nie pojawi mam przyjsć na wizyte.....ahhh juz bym chiała aby sie @ pojawiła przynajmniej mogła bym zacząć działać...tym razem bez zadnego napalania.........nawet jak 2 bedzie się spóxniała nie zrobie testu teraz juz napewno sie nie na krece!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×