Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilla7

Planujące ciążę!

Polecane posty

U mnie niestety dobrych wiesci nie ma. W 35 dc dostałam przed połnoca @. Az sie zlekasza popłakałam. TABELA I PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO.....TERMIN @......ZB Kamilla7.......Dominika...23....Kraków.......18.02..........TSH,Tf3, Tf4,anty-TPO, morfologia 100krocia.....Nina..........24....Rybnik.......17.02.........TSH, T3,T4,ATPO emilee.........Emilia.......27....Tczew.........ok8-10.02.....? Karyn.........Kasia..........25....Bielsk.........25.01.....ogólne, TSH --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA II STARAJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO...... CYKL STARAŃ ..TERMIN @ Mikołajka....Monika......25....Wa-wa..................3...........2-3.02 agapa........emilka.......21....płock....................3.........12.-15.02 J_A_N_A......Joanna.....22....Zielona Góra............5...........24.02 Asik25........ Joanna.....26....DolnyŚląsk..............5...........12.02 Moluś..........Joanna.....29....Koło.....................7............1-3.02 Folik............Zuzia......30.....Śląskie................5..............23.01 julk_a..........Sylwia.....31....Szczecin..............1..............3-4.02 --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA III PRZYSZŁE MAMUSIE Nick.........IMIĘ.....Wiek.......MIASTO....TC....Poród..........Płeć...LCS kwiat4......Ania......23..........Śląsk.......5......wrzesień......?.......5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moluś- strasznie mi przykro. Ale widzisz w tym miesiącu Folik, w następnym ty, musi buć po kolei nie wszyscy na raz. Na pewno uda się w kolejnym cyklu. Ale chyba źle wpisałaś sobie datę spodziewanej @, zamiast marca (chyba) wpisałaś luty. Folik- pisz co u Ciebie!!! Karyn- coś się nie odzywasz do nas... i tabelki nie poprawiasz... czyżbyś jeszcze czekała na @?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze faktycznie ;) TABELA I PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO.....TERMIN @......ZB Kamilla7.......Dominika...23....Kraków.......18.02..........TSH,Tf3, Tf4,anty-TPO, morfologia 100krocia.....Nina..........24....Rybnik.......17.02.........TSH, T3,T4,ATPO emilee.........Emilia.......27....Tczew.........ok8-10.02.....? Karyn.........Kasia..........25....Bielsk.........25.01.....ogólne, TSH --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA II STARAJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO...... CYKL STARAŃ ..TERMIN @ Mikołajka....Monika......25....Wa-wa..................3...........2-3.02 agapa........emilka.......21....płock....................3.........12.-15.02 J_A_N_A......Joanna.....22....Zielona Góra............5...........24.02 Asik25........ Joanna.....26....DolnyŚląsk..............5...........12.02 Moluś..........Joanna.....29....Koło.....................7............1-3.03 Folik............Zuzia......30.....Śląskie................5..............23.01 julk_a..........Sylwia.....31....Szczecin..............1..............3-4.02 --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA III PRZYSZŁE MAMUSIE Nick.........IMIĘ.....Wiek.......MIASTO....TC....Poród..........Płeć...LCS kwiat4......Ania......23..........Śląsk.......5......wrzesień......?.......5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Moluś ta wtrętna @ wykręciła taki numer...albo może to było samoistne usunięcie słabego zarodka, w końcu testy pokazały kreseczkę. :( Kochana nie poddawaj się. Nowy miesiąc, nowa nadzieja. Sama mam stracha, że nie będę mogła zajść w ciążę. Straszne to jest. Martwię się teraz, że mój zakład pracy nie przedłuży mi umowy (mam do grudnia 2006) jak powiem, że spodziewam się dziecka :( Jak to jest z tymi zasiłkami? boję się, że zostanę bez pieniędzy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik25 nadal nie mam @, ale bojawy mam okresowe. Po odstawieniu pigułek tak mi się stasznie przesuwa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm, Karyn jakby ci to powiedzieć... zrób sobie test kochana, bo wiesz... może ta @ przesunąć sie nawet o jakieś.... 9 miesięcy...:-) Jak zajdziesz w ciążę to zakład pracy musi ci przedłużyć umowę do dnia porodu. Nie wiem jak to jest z macierzyńskim, czy wtedy płaci zakład, ZUS, czy w ogólne nikt. Tego dokładnie nie wiem. Oczywiście jeżeli zakład po porodzie umowy nie przedłuży, bo przecież może przedłużyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik25 hihi nie chciałabym brać śluby w zaawansowanej ciąży. Chciałabym z maluszkiem posiedzieć dłużej niż te pół roku. ale boję się o kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karyn, jakie pół roku? Macierzyński jest chyba krótszy? 16 tygoni, czy więcej? Miało wejść 18 o ile się nie myle. Wiesz coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny własnie mam pytanie odnośnie przdłuzenia umowy podczas ciąży, słyszałam, że jeśli powie sie pracodawcy przed upływem 3 m-ca ciąży to takiej umowy nie muszą przedłuzac co innego gdy to będzie po 3 m-cu- wtedy maja obowiązek przedłuzyc ją do terminu porodu. Czy może się mylę. Chcialabym sie mylić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie tez słyszałam o magicznych 3 m-cach, ale z drugiej strony słyszałam że kobieta jest chroniona pod tym względem od początku ciąży, chyba jak tylko przedstawi zaświadczenie że jest w ciąży. Ale szczerze to nie znam szczegółów, tylko tyle co mi się o uszy obiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik25 to jest 4 miesiące, ale często jest tak, że bierze się niewykozystany urlop i wychodzi ok. pół roczku. SugEsia z tego co czytałam, teraz nie może Cię zwolnić przed 3-mc. ale poszukaj dla pewności. te przepisy tak szybko sie zmieniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karyn- faktycznie, nie pomyślałam żeby doliczyć urlop wypoczynkowy, a przeciez tak przeważnie kobiety robią, żeby być dłużej z maleństwami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kolezanka jest właśnie na macieżyńskim to wypytam ją dokładnie jak to jest ze świadczeniem. Zeby nie te nasze warunki w kraju...żeby kasa za pracę była większa...i dziwią się, że kobiety nie chcą rodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie sie dowiedziałam(z forum prawnego), ża pracodawca ma prawo zwolnić osobe będącą do 3m-ca w ciąży- normalnie przeciez to paranoja no nie trzeba sie ukrywać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, prawo w naszym kraju jest po prostu świetne. Przynajmniej w tej sprawie. To że kobieta jest w ciąży od razu jest traktowana przez niektórych pracodawców jako naciągaczka, zbrodniarka i oszustka która chce wyłudzić kasę za swoją pracę. Bo przecież powinna pracowac 24 godz na dobę i nie chceć zapłaty, bo to przeciez przywilej że może pracować. Na szczęście u mnie nie ma takich problemów jak na razie. Mój dyr jest CZŁOWIEKIEM. Sam namawia dziewczyny żeby nie czekały za długo tylko zachodziły w ciążę bo dzieci to sama radość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To faktycznie beznadziejne, ale czy napewno tak jest teraz? Trzy moje koleżanki w pierwszym miesiącu przedstawiły zaśw. od lekarza i nikt ich nie zwolnił. Dwie dostały w czasie ciąży umowy na czas nieokreślony. Czyżby trafiły na takich pracodawców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też coś takiego kiedyś słyszałam że kobieta jest od początku ciąży chroniona przed utratą pracy itd. To czy w czasie ciąży dostanie umowe na stałe to już dobra wola pracodawcy ale do porodu musi jej przedłużyć- to na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik25 mi też sie obiło o uszy, muszę sprawdzić. Bo jednak ciąza jest najwazniejsza, ale nie może \"zagłuszyć\" innych ważnych czynników. Bo co tu duzo mówić, w dzisiejszych czasach trzeba myśleć, kombinować i planować, żeby nie zostać z dzieciątkiem bez srodków do życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się Karyn, niestety tak jest że ciężko jest zapewnić byt dzieciątku. Wszystko jest strasznie drogie bo musi kosztować tak jak w unii ale jakoś nikt nie wpadł na to żeby pensje były tez unijne i opieka socjalna... ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikołajka
Witajcie DZIEWCZĘTA....;) Pamiętacie mnie jeszcze? Dłudo sie nie odzywałam-złośliwość rzeczy martwych=AWARIA!!!!! Oj widzę że te podstępne @ zbieraja dalej żniwo? ;( MOLUŚ nie łam się bedzie dobrze....trzymam kciuki i wielka bużka na pocieszkę ;) Wiem jak to jest bo ja też ostatnio przeżyłam rozczarowanko...;( Ale trzeba mieć nadzieję... Teraz też na nią nie czekam....i będę szczerze rozczarowana jak się pojawi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Mikołajka! Sto lat cię nie było! Zrób nam tą przyjemność i nie dostań @:-) To jest takie budujące, jak komuś się udaje to sobie myślę- mi też się uda!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikołajka
Sto lat? Tylko tyle? ;) To super że ktoś zauważył wogóle moją nieobecność.... ASIK uwierz mi że wcale nie tęsknię za @ i chętnie bym się jej pozbyła choćby na te 9 m-cy!!! Szczerze mówiąc mam taką nadzieję i mój mężuś też...ale wiesz jakie te @ są zdradliwe.... Ale póki co - będę sie bardzo starać....OBIECUJĘ!!!! ;) A co tam u Ciebie? Mam nadzieję ze nie ustajesz w staraniach,co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne że nie ustaję! Mam nadzieję że w tym cyklu się uda. Dzidzia urodziłaby się chyba pod koniec października. Co prawda chciałabym w pierwszej połowie roku urodzić a najlepiej na wiosnę, ale w tej chwili skakałabym z radości nawet jakby chciało się urodzic 31 grudnia:-) Jak człowiek się stara przez kilka miesięcy to bardzo mu się wymagania obniżają. Nieważne czy dziewczynka czy chłopczyk, w jakim miesiącu się urodzi czy jaki to będzie znak zodiaku. Wszystko to przestaje być ważne. Żeby tylko juz wreszcie było i żeby było zdrowe!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie jak czytam wasze wypowiedzi to też chcę!! Wprawdzie zaplanowaliśmy z mężem dziecko za 2 lata ale jakoś nie chce mi się tak długo czekać... :( Jestem teraz na drugim roku studiów i nie wiem czy to nie za wcześnie.. Mam 22 lata ale.. studia.. Akademia Muzyczna.. dam radę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikołajka
ASIK jak miło czytać o tych Twoich staraniach... Wogóle miło jest czytać takie wypowiedzi pełne ciepła i pragnienia dzidzi... Pisze o tym dlatego że ostatnio byłam świdkiem rozmowy kobiet,które były anty-.... Oj aż mi się wszystko wywracało w środku i żal mi ich bo mają tak płytkie uczucia i nie znają tych najwspanialszych pod słońcem.... Ale cóż i takie kobitki bywają... Ale dobrze że tych "normalnych" jest więcej....;) Jak zwykle trzymam kciuki!!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankjod- odpowiedziałam ci na topiku \"zachodzimy w ciążę...\" Mikołajka- dzięki:-) Różne są kobiety i różnie są nastawione, niektóre chyba nie czują instynktu macierzyńskiego. Nie wiem, może i są szczęśliwe ale nie chciałabym się obudzić za późno np mając 40 czy 50 lat i stwierdzić, kurczę, chyba jednak to był błąd że się nie zdecydowałam kiedy był na to czas, teraz nie mam nikogo tak bliskiego jak własne dziecko. A może się mylę, tak tylko sobie gdybam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikołajka
ankjod>>>> oj ja Ci szczerze współczuje tego rozdarcia, kiedy serduszko i instynkty się rozbudzają i pragną dzidzi, a zdrowy rozsądek podpowiada, żeby jeszcze zaczekać..... To dopiero problem... Porozmawiaj może z mężem....opowiedz o tych swoich pragnieniach i przesuńcie tą datę....;) Pytasz czy dasz radę? Kobieta to takie stworzenie, które potrafi wiele przetrzymać a tym bardziej dla dzidzi....;) Z Bozi pomocą wszystko się uda....i napewno dasz radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×