Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilla7

Planujące ciążę!

Polecane posty

molus--bywało lepiej ale jest nienajgozrej ;) zyli bedziemy sie razem starać :) fajnie ;) TABELA I PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO.....TERMIN @......ZB Kamilla7.......Dominika...23....Kraków.........13.04..........TSH,Tf3, Tf4,ATPO, morf. 100krocia......................24....Rybnik.......10.05.........TSH, T3,T4,ATPO emilee.........Emilia.......27....Tczew.........ok8-10.02.....? Karyn.........Kasia..........25....Bielsk.........17. 04.....ogólne, TSH darka.........daria..........29....Malbork...... 04.05........ogólne Agapka.....Emilka....22........Płock..............?.........tsh,cytologia,toxo,cytomegalia,rózyczka,krupa krwi,morfologia Moluś..........Joanna.....29....Koło.............?.................? --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA II STARAJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO...... CYKL STARAŃ ..TERMIN Asik25........ Joanna.....26....DolnyŚląsk..............8...........06.05 julk_a..........Sylwia.....31....Szczecin..............2..............25-26.02 emilcia26......Emila......26....Elbląg..................2..............13.02-- G*O*S*I*K....Gosia......28......Olsztyn...............4..........26.04 aleksandra.....alex......28.....londyn.................4.............10.04 --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA III PRZYSZŁE MAMUSIE Nick.........IMIĘ.....Wiek.......MIASTO....TC....Poród..........Płeć...LCS kwiat4......Ania.....24.........Śląsk.........5.......wrzesień......?.......5 Folikk......Zuzia.....30.........Śląsk........10......2pażdziernik...?.....5 Mikołajka..Monika...26........Wa-wa.......8/9....pażdziernik....?.....3 J_A_N_A...Joanna....23....Zielona Góra....12.....4listopad.......?.....6 k ala....Kalina.......26.....Gdańsk...........6.....19 listopad........?....2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo Moluś- fajnie że do nas zajrzałaś, dawno cię nie było:-) Agapa- dzięki- ale mi się tak powiększyły jeszcze przed duphastonem tak z 2 dni. Wiem że to na ciążę i tak by było za wcześnie, bo z 2 lub 3 dni temu dopiero owu była, ale jestem zadowolona z ich wyglądu:-) Mężuś chyba też:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Agapuś damy rade- zobaczysz!!! :) Juz sie nie moge doczekac. Poz koniec maja jade do lekarza, ciekawe co powie... Hello Asik! oj dawno, dawno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Kamila7 gratulacje z okazji nowej pracy! Jak tylko wszystko się wyjaśni napisz co to za praca :) Ja zaczynam drugi etat, chcem rozkręcić drugą firmę, oprócz tego sprzedaje pefrumy z feromonami :) i szukam dystrybutorów (gdyby któraś z Was chciała czy prefumki, czy dodatkowe żródło dochodów to zapraszam. Więc trochę pracy mam. G*O*S*I*K myślę, że dwa drinki nie zaszkodziły :) Darka super są te ptaszki. Ile kosztuje takie cudo ze szkła? Agapa widzę, że humor dopisuje, to dobrze, grunt to nastawienie! Buziaki dla wszystkich !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim :) Choroba mnie łapie, duszę się od kaszlu i wszystko mnie boli :( Po południu ide do lekarza, pewnie dostane l4 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moje piersi po Duphastonie były bez zmian :o Brałam chyba ok. 3 cykli, nie pamiętam dokładnie. Darka, okropnie Ci zazdroszcze.... :( Ja zawsze chciałam malować... Wiem, że mam talent, z resztą jedyny jaki mam, w całej reszcie jestem po prostu przeciętna. Ale moi rodzice nie pozwolili mi pójść do liceum plastycznego ani na studia w tym kierunku - bo nie mieli na to pieniędzy :( (za bogaci zeby dostac socjalne ale za biedni zeby mnie w innym miescie utrzymac) Mój brat mógł studiować co chciał, wtedy jeszcze mieli prace, ale potem... Ja jestem dużo młodsza i już nie miałam wyboru. Musiałam wybrać coś na miejscu i nie to co chciałam :( I nie moglam sobie pozwolic zeby zawalic rok, bo musialam jak najszybciej finansowo sie uniezaleznic. Juz na szczescie tak jest, juz nie czuje takiej presji... Ale zawsze bedzie mi psychicznie ciężko :( I juz za pozno, bo zaocznie malarstwa nie ma :p Moze dlatego tak nie lubie tego co studiuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moluś--🌻 ja na początku maja do lekarza..tez zcekam z niesierpliwością co powie ... 100krocia--pwoiedz mi kochana(bo widze w tabelce) ze robiłąś badanie ATPO..co to jest i na co to?? ;) ja juz troszkę badań zrobiłam ale tego nie wiec pisz kochana o co chodzi i czy warto zrobić ;) Asik--trzymam kciuki mozę tym raze się udało i te cycochy to na bejbi a nie na 2 ;) ściskam ;) uciekam do ąłzienki ,prysznic czeka :) ps/a tak wogóle to mam ajies ropne upławy.. wwrrrrrr aby do wizyty szybko zleciało ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agapa- muszę przyznać że w tym cyklu jakoś nak bardziej się nakręcam, że tym razem musi się udać. Zupełnie nie wiem dlaczego, po 8 miesiącach rozczarowań powinnam tym bardziej być zniechęcona a ja napalam się jak szczerbaty na suchary:-) Mogłoby się w końcu udać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agapko aTPO są to antyciała przeciwko peroksydazie tarczycowej. Mi te badanie zlecił lekarz endokrynolog, bo kiedyś miałam chorą terczycę, ale teraz wszystko wydaje się być w porządku. Powiedział, że jak wynik nie będzie w normie, to może być coś źle w ciąży Niedobór hormonów tarczycy w istotnym stopniu zmniejsza płodność. W łagodnej niedoczynności tarczycy ciąża jest możliwa, ale wiąże się z ryzykiem poronienia i porodu przedwczesnego. Ponadto niedobór hormonów tarczycy matki może mieć niekorzystny wpływ na funkcję rozwijającej się tarczycy dziecka i co najważniejsze na rozwój jego centralnego układu nerwowego. Niedoczynność tarczycy (wysokie TSH) sprzyja pośrednio nadprodukcji prolaktyny, co dodatkowo niekorzystnie wpływa na płodność. Nadczynność tarczycy nie upośledza w sposób istotny płodności, ale jeśli jest bardzo nasilona to wywołuje problemy. Nadmiar hormonów tarczycy może blokować receptory estrogenowe sprawiając, że estrogeny działają w organizmie mniej efektywnie (np. na endometrium). Nadczynność może prowadzić też do komplikacji w ciąży (nadciśnienie, stan przedrzucawkowy, zmiany w układzie sercowo naczyniowym). Uwagi: Najczęstszą przyczyną zaburzeń funkcji tarczycy u młodych kobiet są choroby o podłożu autoimmunologicznym. Sposobem wykluczenia albo potwierdzenia tej przyczyny są badania na obecność przeciwciał antymikrosomalnych, inaczej antyperoksydazowych (a-TPO) oraz antytyreoglobulinowych (a-TG). W ciąży i w czasie stymulacji owulacji (głównie gonadotropinami) wzrasta zapotrzebowanie na hormony tarczycy dlatego, że pod wpływem wysokich stężeń estrogenów zmniejsza się ich biologiczna dostępność tzn. potrzeba więcej T4 i T3 dla utrzymania dostatecznego poziomu fT4 i fT3. W związku z tym często trzeba zmodyfikować dawkę leku u osób z niedoczynnością tarczycy, a subkliniczną niedoczynność należy uważnie obserwować. W okresie ciąży czynność tarczycy jest pobudzana przez obecność gonadotropiny kosmówkowej (HCG). Jest to mechanizm który utrzymuje produkcję hormonów na poziomie pokrywającym zwiększone zapotrzebowanie. Prowadzi to do przejściowego obniżenia poziomu TSH we wczesnej ciąży. Ale ten sam mechanizm nasila, zwłaszcza we wczesnej ciąży, nadczynność tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100krocia--dziekuje bardz ;) ja tez w jak byłąm młodsza leczyłam sie na tarczyce..powiedziałm to lekarzowi a on zlecł tylko TSH..ale widze ze bede musiała an wlasną reke zrobić ft3 i ft4 wtedy dopiero bede spokojna ;) .a powiedz mi czy jeżeli wyjdzie coś źle z moja tarczyca to bde musiałą odłozyć starania i barc jakoś lek i dopwiro jak sie poprawi to zacząć czy bede mogła sie starć i zazywac leki jednocześnie...i tak zapyta lekarza ,ale wizyte mam dopiero za 2 tygodnie wiec pytam ;) jeszcze raz dzieki za info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem agapko jak z lekami i staraniami, u mnie jest dobrze, więc nie pytałam się. Jak ma się niedoczynność to mogą być kłopoty z zajściem w ciążę. Napewno lepiej podleczyć się troszkę, zanim się zajdzie w ciążę. Musisz się spytać lakarza. A jaki masz wynik tsh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100krocia--jeszcze nie mam wyników,hormony mają być w czwartek a reszta na początku maja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatjcie! :D Przed chwileczką wróciłam do domku... uff... Karyn, 🌻, dziękuję. Mam dużo spraw na głowie, jeżdżę tez do firmy, w której mam pracować i uczę się wszystkich rzeczy, które są związane z moim nowym stanowiskiem... darka- robisz wpsaniałe rzeczy! Gratulacje! Robić na codzień to się lubi to rzadka rzecz w dzisiejszych czasach.... Asiku- trzymam MOCNO kciukasy! Moluś, witaj spowrotem! 100krocia-kuruj się i zdowiej jak najszybciej! Agapka- ciesze się że jestes już w lepszej formie ❤️ Dziewczyny, mam coraz mniej czasu, a najbliższej przyszłości będę mieć go coraz mniej....aaaaa..... Musze siąść do pracy mgr, także zmykam! pozdrawiam Was wszytstkie 👄 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, i tabelka! w końcu ją uaktualnię! TABELA I PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO.....TERMIN @......ZB Kamilla7.......Dominika...23....Kraków.........10.05..........TSH,Tf3, Tf4,ATPO, morf.,aTG,toxo, CMV,róż,HBS,antyHCV 100krocia......................24....Rybnik.......10.05.........TSH, T3,T4,ATPO emilee.........Emilia.......27....Tczew.........ok8-10.02.....? Karyn.........Kasia..........25....Bielsk.........17. 04.....ogólne, TSH darka.........daria..........29....Malbork...... 04.05........ogólne Agapka.....Emilka....22........Płock..............?.........tsh,cytologia,toxo,cytomegalia,rózyczka,krupa krwi,morfologia Moluś..........Joanna.....29....Koło.............?.................? --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA II STARAJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO...... CYKL STARAŃ ..TERMIN Asik25........ Joanna.....26....DolnyŚląsk..............8...........06.05 julk_a..........Sylwia.....31....Szczecin..............2..............25-26.02 emilcia26......Emila......26....Elbląg..................2..............13.02-- G*O*S*I*K....Gosia......28......Olsztyn...............4..........26.04 aleksandra.....alex......28.....londyn.................4.............10.04 --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA III PRZYSZŁE MAMUSIE Nick.........IMIĘ.....Wiek.......MIASTO....TC....Poród..........Płeć...LCS kwiat4......Ania.....24.........Śląsk.........5.......wrzesień......?.......5 Folikk......Zuzia.....30.........Śląsk........10......2pażdziernik...?.....5 Mikołajka..Monika...26........Wa-wa.......8/9....pażdziernik....?.....3 J_A_N_A...Joanna....23....Zielona Góra....12.....4listopad.......?.....6 k ala....Kalina.......26.....Gdańsk...........6.....19 listopad........?....2 P.S Asiku, może ty za mnie zrobisz porządek w tabelce...oki? Mnie jutro raczej nie będzie, także zróbcie co uważacie za słuszne! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:-)) Asik,Agapka, Kamilla, Karyn- dzięki za miłe słowa:-))motywuje mnie to jeszcze bardziej do działania:-)dzięki dziewczyny-🌻dla WAS nie narzekam fajnie jest robić to co się lubi ale czasami jest ciężko...bo wiecie jak to jest gdy sie pracuje u siebie...raz się zyskuje a raz sie traci...i czasmi zazdroszczę tym co maja co miesiąc pensję na swoim koncie :-)) i czasami marwie się jak to będzie jak już będzie dzidzia:-))ale mój mnie zawsze uspokaja, że nie ma sensu martwić sie na zapas:-))dlatego teraz staramy się robic jak najwiecej mozemy...właśnie pracuje nad nową stronką:-)) Karyn-pochwal się jaka firmę rozkręcasz:-)) a ceny szkła są uzależnione od ilości zamowionego towaru, rodzaju transportu, odległości, czy to zamowienie od hurtownika czy od detalisty, itd...ale jesli interesują cię pojedyńcze egzemplarze tak dla siebie to daj znac:-) oczywiscie podam Ci cenki i z przyjemnością wyślę Wam nawet pojedyńcze sztuki:-)) to przecież forum o ciąży więc nie chciałabym by ktos poczuł się urażony:-)) to mój nr GG 3857124 JANA - jeśli to jest to o czym marzysz to NIDGY nie rezygnuj!!!!to że pracujesz i jestes niezależna to ogromnie dużo:-))rób co musisz, a sztuka zawsze moze byc obecna w Twoim życiu:-))i nigdy nie wiadomo jak sie życie poukłada, masz całe życie przed soba:-))to ż enie skończyłaś ASP to jeszcze niczego nie przekresla:-))ważne jest to co potrafisz!rysuj, maluj, fotografuj i nie rezygnuj:-))w Reczpospolitej co piatek jest ciekawe wydanie ksiażek o znanych malarzach, polecam, warto, ładnie wydane i naprawde dobre:-))narysuj cos dla dzidzi którą nosisz pod serduszkiem:-))na pewno bedzie ciekawa by to kiedyd obejrzec gdy dorośnie:-))a morze dasz jej troche swioch zdolności:-)) Moluś- my sie jeszcze nie znamy:-))miło cię poznac:-))jesteśmy w tym samym wieku:-))a już się dołowałam że ja tu sama taka \"staruszka\":-)) Kamilla- trzymamy kciuki za Twoja nową pracę:-)) choć jak pisałaś to przesunie Wasze staranka:-))ale masz jeszcze dużo czasu:-)) Asik- trzymam kciuki by to było to:-))) 100krocia- kuruj się:-)) i szybko zdrowiej:-)) agapka- trzymaj się🌻 i znów referat w moim wykonaniu:-)) ale chiałam do Kazdej z Was cos napisać:-))choć dziś udało mi się spędzic dzień bez kompa :-)) spadam na sofkę na Madgdę M:-)oglądacie? widziałam kiedyś Asie Brodzik, rozem z serialowym Tomkem:-))(Kasia i Tomek) na life jest tez taka ładna:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Zgłaszam się na kafe:-) Trzymajcie kciuki, trzymajcie, żeby to było to. Tak strasznie się napalam jakby to był pierwszy cykl starań. Obym się tym razem nie przejechała, bo upadek będzie bardzo bolesny. Gosik- trzymam kciuki żeby @ nie przyszła, dzisiaj masz termin, więc w najbliższym czasie czekamy na dobre wiadomości:-) Z samego rana jestem z Agapką na posterunku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik--heheh na posterunku obie...hehehe:P ja uciekam an spaceraxa bo pogoda cuuuudnaaaaaaaa ;) az szkdoa pieska w domu trzymac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj też bym z wielką chęcią wybrała się na spacerek, pogoda idealna żeby spędzić dzień poza murami pracy... Ale niestety, muszę obejść się smakiem i widokiem z okna:-) Podobno w majowy weekend ma być brzydko, zimno i deszczowo- oby się nie sprawdziło. Chociaż we wtorek i tak jestem w pracy, jakby co:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm, nie wiem jak zmienić tabelkę żeby było dobrze. Trochę głupio tak całkiem wywalać dziewczyny, nie wiem jak to zrobić żeby dać im jeszcze szansę na odezwanie się. Ale strasznie długo Mikołajka się nie odzywała! Haloooo! Mikołajka, co u ciebie? Nie pamiętam czy ostrzegała że jej nie będzie jakiś czas? Muszę poszukać jak będę miała chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc 🌻 Ja już wróciłam ze spacerku z psinką i już zdążyłam stłuc 2 miski, duży talerz i wazon :) Wszystko mi ostatnio leci z rąk ;) Mam L4 - zapalenie gardła. Troszkę sobie odpocznę w domciu. Uff, jakie te leki są drogie. Zapłaciłam 85 zł. Co prawda, kupiłam dodatkowo ibuprom, ten duzy kwas foliowy (250 tbl) i wapno. :) Kurcze, za niedługo muszę wpłacić resztę kasy za wczasy, a tam znowu zamachy bombowe :( Raczej i tak pojadę, bo uważam, że w Polsce jest takie samo prawdopodobieństwo, że coś mi się może stać, jak za granicą. Ostatnio był u nas wybuch gazu i 3 osoby zginęły :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100krocia- spotkałam się już z paroma takii opiniami, że na początku ciąży dziewczynom wszystko z rąk leciało i dużo rzeczy stłukły:-) Z cenami leków to masz rację- przegiecie, aż strach chorować. Przesadzają bo wiedzą że ludzie i tak kupią, bo muszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To napewno nie ciąża, jeszcze nie miałam owu :) i jeszcze się nie staramy :) Zresztą w tamtym miesiącu stłukłam słoik z dżemem, ale było sprzatania :) Może jestem przemęczona, ale z drugiej strony duzo ostatnio miałam wolnego, więc sama nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100krocia- wiem, to tylko żarty:-) Jakby w ten sposób testowało się czy sie jest w ciąży to byśmy nie wyrobiły na naczynia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski, w koncu sroda...! -czyli moja chwila prawdy, na razie nic nie przyszlo...ale zaobaczymy do wieczora, dzieki Asia za trzymanie kciukow..:) U mnie nic nowego siedze w pracy- mamy 26 kwietnia...a tu zimno sie zrobilo ze szok-a ja jak na zlosc za lekko sie dzis ubralam...niby slonce swieci ale za cieplo nie jest-na razie 6 stopni-ale to dopiero 9 rano... Daria...super praca, przynjamniej robisz cos co lubisz! artystyczna dusza jak to gapaka zauwazyla.... ja sie mecze niesamowicie, ale to chyba z powodu mojej firmy-sami starzy ludzie- bez zycia...:( tesknie za moja praca z Polski, powiem tylko, ze pracowalam dla buzdetowki w wydziale polaczonym z Unia Europejska-bardzo ciekawa praca, sami mlodzi ludzie, az przychodzic sie chcialo...no coz, zawsze cos kosztem czegos... a jeszcze propo naszego przewodniego tematu...zaczynam sie martwic,ze jeszcze nie porobialm zadnych badan, a wy po takich testach ze hoho...ja mam robic badania w 3 dzien mojej meisiaczki-to jakies testy krwi i potem ten na droznosc jajowodow...no i moj luby testy spermy... dobra biore sie za robote, buziaki**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosik;) spoko 😘 ;) zaraz ruszam z Miskiem po kwiatki(żąkile) bo tesściówka (przyszla)ma dzis imieninki .Marzenka🌻 buxka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Gosik- trzymam kciuki żeby @ nie przyszłą i badanka nie były potrzebne:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dzeczyny ;) hej Asik--🌻 gdzie sie wszystkie podziewają??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×