Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

do salakamna: ŚJ chodzą, bo to dzieło jest polecone przez Jezusa: Ewangelia wg Mateusza 10:7. Do alez domi: Nie wiem, kochana, raz mówisz, ze nie napiszę swoimi słowami, raz - ze piszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszyscy pindolicie
kilka telefonów do radia maryja: telefon do RM: – Ja sobie taką modlitwę wymyśliłam sama. Mogę powiedzieć – Prosimy... – Jak to dobrze, że jesteś, ojcze Rydzyku, jak to dobrze, że ciebie ta mama urodziła, niepokalana... ---------------------------- słuchacz RM: – Chciałem pozdrowić moją zmarłą siostrę. Żeby zawsze była zdrowa ------------------------------ rozmowa na antenie RM: – Jak to jest, ojcze? Znajoma chodziła po domach i zbierała pieniądze na Radio Maryja i wpadła do piwnicy głową w dół i teraz ma wstrząs mózgu i cała poraniona jest... – Może źle zbierała... -------------------------- rozmowa na antenie RM: – Tu Radio Maryja, katolicki głos w twoim domu. Słuchamy, kto się do nas dodzwoniłPytajnik – Tu... tu... Włodź...dź... dzi... mieeerz z No... oooo... weg...g...g... Sącz...cz...cza... – O widzę, że z Panem sobie nie porozmawiamy... --------------------------- telefon do RM: – Miałam do usunięcia ząb... i to mądrości. Bardzo się bałam i poszłam do kościoła, i modliłam się: „Panie Jezu, co to będzie, co to będzie...”. I taka myśl mi wtedy przyszła do głowy: to ja się boję o ból zęba, a przecież Jego na tym krzyżu bardziej bolało. No to zaczęłam się modlić i ofiarowałam Jezusowi ten ząb. Poszłam do dentystki, a Jezus mi to wynagrodził i wcale mnie nie bolało. ------------------------------ Słuchaczka: – Słuchałam pana wypowiedzi i muszę przyznać, że była ona na bardzo niskim poziomie, wręcz na poziomie żenującym. o. Rydzyk: – Widzicie... to telefonował do Radia Maryja szatan, choć o niewieścim głosie. A jeśli to nie sam szatan dzwonił, to jego niewolnik o imieniu Urszula. ------------------------------- Mam jeszcze kilka takich kawałków, ale poprostu ruszać się nie mogę, więc może innym razem podeślę!!! Boże, dlaczego nie grzmisz.... DLACZEGO??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, to ta sama domi1_23 z czarnym nickiem, co z pomarańczowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przemo
"do salakamna: ŚJ chodzą, bo to dzieło jest polecone przez Jezusa: Ewangelia wg Mateusza 10:7." aha, jak tak wykonujecie polecenia itp stosujecie sie tak do biblii to dlaczego chodza kobiety ? apostolowie nie byli kobietami?! teraz rozdajecie jakies ulotki o alkoholizmie ciekawe czy dajecie je pijakom z pod budki z piwem ? szedlem chodnikiem i obok mnie szedl jakis "brudny koles" dlaczego zatrzymali mnie ? czystego pachnacego, TRZEZWEGO ! :D i dla mnie chcieli dac ulotki ? nie rozumiem takiej polityki, chcecie nawracac ludzi ktorzy tego nie potrzebuja?! chodzicie do ludzi biednych, ubogich, bezdomnych? nie sciemniac, bo wiem jak jest :D A tak swoja droga hmm nie rozumiem "katolikow". Czy slyszeliscie aby w spolecznosciach np sj, czy prawoslawnych itp. ktos cos zlego mowil na swoich ludzi ?wszystko zostaje nawet jak cos jest zle "zatajone" w rodzinie, kazdy kazdego "kryje", a "katolicy" odrazu zaczynaja gadac czy to na ksiedza czy to na kogos innego, pisze "katolicy" w cudzyslowiu bo przewaznie nie maja oni nic wspolnego z kosciolem, pokaza sie w nim raz na 5 lat, a robia taka opinie a nie inna...a pozniej inni szydercy podlapuja co ktos powie niekoniecznie prawde i rozsylaja polotki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Tak sobie poczytałam i wiecie co, głowa mnie rozbolała-większość osób z tego topicu (głównie ci zaczernieni) rozmawia z sensem i można jakoś spokojnie wszystko wytłumaczyć. Jak wpada tu ktoś komu tylko na mąceniu zależy to robi się jeden wielki kogel-mogel i już nic wyjaśnić nie można. Irytujące wręcz są teksty typu :\"dlaczego nie podajesz wersetów\" a za chwilę \"dlaczego sypiesz wersetami\" i na odwrót. Jak wam ludzie dogodzić? Dowiedziałam sie niedawno, że w Gdańsku powstała silnie finansowana Organizacja przeciwko Świadkom Jehowy. Ich działanie polega głównie na tym, że buszują po sieci i mieszają ludziom w głowach, albo podając się za obecnych SJ lub byłych. Czasem mam wrażenie, ze to właśnie ci mieszacze na tym forum :P Ago dowiadywałam się coś niecoś na temat obchodzenia Pamiątki przez pierwszych chrześcijan. Otóż po śmierci Jezusa obchodzono te święto w taki sposób, jak Jezus z apostołami, czyli wszyscy spożywali emblematy. Dlaczego? Pierwsze zbory były na prawdę prężne i odznaczały się silną wiarą-dlatego wszyscy chrześcijanie otrzymali ten przywilej. Niestety bardzo szybko bo już 100 lat po śmierci Jezusa wkradło się do zborów odstepstwo i nawet zaprzestano obchodzenia tego święta w pierwotnej formie. Nie było osób, które spełniałyby wymagania dotyczące grupy wybranych do grona 144 tys. chociaż do tamtej pory wszyscy chrześcijanie mięli nadzieję niebiańską. Z czasem wprowadzono też Biblię do zbioru Ksiąg Zakazanych (zrobiło to aż 3 papieży) więc ludzie nie mięli wiary opartej na Biblii a jedynie na tym co \"wkładano\" im do głowy. Dopiero wtedy, gdy Darvin, Nitshe i inni im podobni zaczęli badać sprawę stworzenia i egzystencji człowieka-Biblia powróciła do łask i mógł ją czytać każdy. Tym samym przez wieki nie obchodzono Pamiatki wzorowanej na Ostatniej Wieczerzy i tym samym nikt nie spożywał emblematów. Przypuszczam, że za to się obrazisz, bądź będziesz co najmniej oburzona, ale do tego zwyczaju powrócili dopiero Badacze Pisma Sw. nie świadczy to jednak, że w tym czasie nie było nikogo kto otrzymał nadzieje niebiańską-emblematy są tylko symbolem i to, ze przez wieki nikt ich nie spożywał nie musi świadczyć o tym, że nikt nie został wybrany. Tak samo jak samo spożywanie emblematów nie musi oznaczać, że dana osoba na pewno będzie przydzielona do grona 144 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo--> piszesz \"nie sciemniac, bo wiem jak jest \" to ty chcesz znać nasze zdanie czy tylko chciałbyś przeczytać, że to co ty myślisz to prawda? Jeśli tak to nie będę nic mówić skoro wiesz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przemo
ok jakie jest twoje zdanie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie raz za panny jeszcze bywałam u ludzi bardzo biednych, rodzinach patologicznych i powiem szczerze, że znam kilka takich rodzin, które udało się wyciągnąć z tego kieratu. Nie zawsze wszystkich, ale udawało się pomóc choć części rodziny. Moj ojciec jest tego przykładem-kiedyś hulaka, imprezowicz, okładał moją mamę i nas też-Biblia go zmieniła-nie jest SJ, ale jego życie zmieniło się diametralnie. Ciężko mi o tym pisać bo to mój ojciec, ale dzięki SJ moi rodzice uratowali swoje małżeństwo. Kiedy mama zetkneła się ze Świadkami Jehowy była w trakcie sprawy o separację i myślała już o rozwodzie. Przez 3 lata żyli osobno, ale jak tata nas odwiedzał (robił to żadko i często pod wpływem alkoholu) zaczął powoli zauważać zmiany w naszym domu. Mama zachowywała się inaczej, zainteresował się tym i o dziwo kiedy się zeszli zaczął studiować Biblię. Brat, który z nim studiował miał ciężkie zadanie, bo ojciec nie potrafił odciąć się od alkoholizmu-z czasem jednak się to udało. Dziwne bo nawet rzucił palenie, a moja mama do tej pory nie. Więc nie mów Przemo, ze SJ nie głoszą u takich ludzi bo moją rodzinę uratowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czyż dzielne niewiasty nie wspierały apostołów w dziele głoszenia, np. Dorkas, Piscyla i i nne kobiety? W Mateusza 24:14, Łukasza 8:1, Dzieje 10:42, 2 Tymoteusza 4:2 - nie jest powiedziane, ze tylko mężczyźni mają głosić, jest to powiedziane do ogółu. Zaś w Dziejach 2:17 jest to powiedziane do synów i córek, Kolosan 4:15 jest napisane, ze mieli przekazać pozdrowienia braciom w Laodycei, jak również w Nimfie i zborowi W JEJ domu. Świadkowie głoszą WSZYSTKIM. W tym roku Na Pamiątce Śmierci Jezusa, byli różni ludzie (bezdomny, po piwach), mieli DRZWI OTWARTE, nikt ich nie wyprosił, wręcz po Pamiątce ten Pan po piwach, podszedł do książek i pewien brat z nim rozmawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kobiet głoszących na ulicach to może czasem boją się zaczepić osobę będącą pod wpływem alkoholu, stąd twoje wrażenie. W Ew. Mateusza 28 rozdział czytamy : \"16 Jedenastu zaś uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. 17 A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. 18 Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. 19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody4, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. 20 Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata»5. \" Czy te słowa oznaczają, że tylko apostołowie mięli głosić dobrą nowinę? Nie wszyscy chrześcijanie mięli to robić i stąd również kobiety. To KK nie dopuszcza kobiet w ewangelizacji, a w Biblii nie ma słowa o tym, że kobietom tego nie wolno. Gdyby taki zakaz miał istnieć na pewno byłby zapisany w Biblii. Nie sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ANNY: Pisałyśmy w tym samym czasie, zdublowało się, ale to oznacza, że organizacja jest jenomyślna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kochanka SJ
Do Przemo.. Z tego co jest mi wiadome w Biblii potepiane jest zatrzymywanie wszystkiego wewnątrz.. Mamy się strzec tego co na zewnątrz piękne a wewnątrz zepsute...Myslisz, ze jesli cos jest zatrzymywane wewnatrz i zatajone to świadczy o tych grupach lepiej?? nie sadze..Swiadczy raczej o wiekszym zaklamaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do kitra: Jeśli zajrzysz na to forum, to (jeśli jeszcze chcesz), proszę, odezwij się na GG. Nr. pod nickem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do kitra: Jeśli jeszcze będziesz na tym forum (jeżeli chcesz), to proszę, odezwwij się na GG (nr. pod nickiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zainteresoooowana tematem
Pytanie do Świadków.. Proszę o wytlumaczenie mi w jaki sposób tlumaczycie sobie tak duża zmienność doktryn podawanych w czytanych przez Was publikacjach "straznica" itd... Jak to tumaczycie.. Skoro uważacie, ze organizacjha jest nieomylna, natchniona przez Boga, a nawet jest "kanalem laczacym" w jaki sposób tlumaczycie jej zmiennosc??? Musicie przznac, ze analizujac wyfdania Straznic, bardzo czesto jedno zaprzecza drugiemu.. Skad to wynika jak myslicie? Na jakiej podstawie owe zmiany tak czesto zachodzą ? wiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zainteresoooowana tematem
'To moówi Pan Zastępów: Nie słuchajcie proroków, którzy wam przepowiadają: wprowadzają was w błąd; zwiastują wam urojenia swego serca, nie zaś to, co pochodzi z ust Pańskich. " "Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; " Uważam, ze te cytaty jak najbardziej moga odnosić sie do kogoś (czegoś) kto przewiduje cos, pozniej zmienia zdanie, wypisuje przepowiednie o koncu swiata, w momencie gdy przepowiednia nie spelnia sie zmienia termin, podobnie z krwią... I dlaczego w Straznicy mozemy znależć te cytaty , które odnoszą sie rzeczywiście do Chrystusa jako te które odnoszą sie do organizacji?? To Jezus jest Prawdą jako "Pradwa, Droga, Zycie"- jak jest napisane w Biblii a nie organizacja- jak jest napisane w Straznicy "Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie." (Jan 14:6 BT) - przeciez nie jest to zaproszenie do organizacji, jak naucza straznica. Tylko przez Jezusa mozna przyjsc do Ojca- Pismo Świete tak twierdzi.. Dlaczego Straznica uwaza inaczej??? ...Co sadzicie na ten temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do głoszenia przez kobiety SJ: św. Paweł - 1 Tym 2:12 Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości. Czy mnie osobiście ten zakaz się podoba, to inna sprawa. Faktem jest, że rola kobiety w społeczności chrześcijan jest zaledwie pomocnicza, dlatego np. nie zostają one kapłanami, nie udzielają sakramentów. Wyjątki są, ale b. niewiele (miewają widzenia, stygmaty itp, np. Hildegarda z Bingen, zwana Sybillą Reńską; siostra Faustyna). Normą jest rola pomocnicza i tyle (obie wymienione zresztą ją wypełniały, były zakonnicami). Kobiety czasami mogły nauczać (Pryscylla) ale z a n i m Paweł wydał zakaz. Koniec, kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze pytanie co do krwi. SJ z pewnością są lekarzami. Czy bywają także chirurgami? Jeśli tak, to czy ze względu na przekonia religijne mogą odmówić wykonania transfuzji krwi, jeśli taka transfuzja uratuje życie chorego - mowa o gwałtownej utracie krwi w wyniku wypadku, ciężki krwotok np. w wyniku operacji, przy braku możliwości odzyskania krwi chorego itp? Jeśli nie mogą podjąć takiej decyzji, to czy wykonanie transfuzji jest dla nich grzechem? Czy wolno im uczestniczyć w akcji honorowego krwiodawstwa - jako lekarz, który pobierze krew? Czy wolno im pracować w banku krwi (czy jak to się tam fachowo nazywa)? Specjalności medyczne nie związane bezpośrednio z taką sytuacją (pediatra, internista, stomatolog, ginekolog i tak dalej, i tak dalej...)są oczywiście poza tematem. Pytam wyłącznie o chirurgię. Domi pisałaś, że nie podałabyś krwi swojemu dziecku. Tak się składa, że dziecko nie jest twoją własnością i nie możesz decydować o jego życiu i śmierci. Możesz do pewnego stopnia decydować o dziecku, ale nie do tego stopnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóg daje nam coraz jaśniejsze światło, czyli stopniowo oznajmia nam różne rzeczy; my, słabi ludzie, nie potrafimy przyjać ze zrozumieniem niektórych rzeczy na raz; objawiane jest to stopniowo. Jak juz piszalam na tym forum: osoby, które przewidywały koniec swiata, a on nie nastapił, później zostały odstępcami (wykluczonymi), jak jeszcze byli Świadkami - Bóg mocno ich za to zganił. Termin PRAWDA, ma szerokie znaczenie, moze odnosić się też do czegoś, co faktycznie jest prawdą, wśród kłamstwa. Tak, nikt nie moze przyjść, inaczej jak przez Jezusa do Boga, ale musi być jakaś prawdziwa droga, by Ci ludzie się zebrali, a nie byli rozproszeni, czy Bóg jest Bogiem nie porządku (1 Koryntian 14:33). Jest droga o której mówił Jezus; jest waska, ciasna, nie wiele osób ją znajduje Mateusza 7:13, 14 oraz Izajasza 30:21.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zainteresoooowana tematem
Domi Naprawde uważasz, że to tlumaczenie jest odpowiedzia na moje pytania?? Strażnica i cala Organizacja podaje sie za cos nieomylnego. Wypisuje rzeczy, którym Wy ufacie, wierzycie.. a jak odniesiesz ta zmienność do biblijnych tekstów ktore przytoczylam o falszywych prorokach?? Ja uważam, ze jesli na lamach STRAZNICY bylo pisane o roznych proroctwach- koncach swiata, o roznych spojzeniach na transfuzje i wiele naprawde wiele tematów na które bylo zmienne spojzenie... to spokojnie Straznice mozna uznawac za "falszywego proroka"... a jesli na jej Lamach bylo takze napisane , ze tylko organizacja jest prawda- to w jaki sposob ta organizacja , ktora jest prawda, moze w ogole kiedykolwiek sie mylic??? naprawde nie budzi to waszych watpliwości Świadkowie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zainteresoooowana tematem
a i jeszcze jedno... W jaki sposób zganil ich za to Bóg????Ciekawi mnie ta kara... Ktos ma na to dowody?? I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do bardzo proste: Nestety, ale rodzice mogą decydować za dziecko w sprawach, o których piszesz. Mogę dcydować, co jest dla niego lepsze (poniewaz dzieci nie wiecą co..., dlatego jest im potrzebny rodzic, do pewnego momentu). Podanie krwi (przeciwstawienie się Bogu) i utrata zycia wiecznego po armagedonie, czy posłuszeństwo, wierność Bogu, w wyniku tego śmierć i uzasadnoina nadzieja spotkania dziecka, po armagedonie, w Bożym Nowym Świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alez domi
teraz zacytuje Ciebie . Oto Twojej kawalek wypowiedzi z dnia wczorajszego bodajze z godziny 14:40 "To dlaczego w tych wersetach, które podałam pisze o zamieszkanej ziemi. Werset, który ty podałaś, mówi o 144.000 osób, które mają nadzieję niebiańską." No i co ja mam myslec na ten temat. Ja podalam wlasnie wersety blogoslawieienstwa.(czyzbys nie czytala tego co ja podalam) no i co z tym zrobimy. Znow piszesz ze blogoslawiensta sa dla tych co na ziemi. TW Twoej wypowiedzi z godziny 1$ z minutami z wczorajszego dnia jasno wynika iz wersety ktore ja podalam dotycza osob majacych nadzieje na "niebo. Kochana zastanow sie troche,. Caly czas powtarzam zebys pisala wlasnymi slowami plynacymi z serca ( a nie to co mysli organizacja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Zainteresowana tematem: Koniec świata uroili sobie ludzie, byli ŚJ, nie byli cierpliwi. Jak ich za to Bóg zganił: Ksga Daniela, końcowe rozdziały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zainteresoooowana tematem
Pytanie- Jak Bog zganil ludzi tych , którzy przepowiedali konce swiata ostatnich czasów?? I jaka odpowiedzialność ponosi za te oszustwa STRAŻNICA???? i pytanie najwazniejsze CZy naprawde nie budzi to w Was watpliwości???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zainteresoooowana tematem
Domi spojz na moja wypowiedz z 14.23 i prosze ustosunkuj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zainteresoooowana tematem
I domi prosze wytlumacz mi dlaczego podejmowanie za wasze dziecko w przypadku transfuzji uznajecie za normalne , a nasze w przypadku chrzczenia dzieci jest zle... Brak logiki wg mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Szymka
śledze z zainteresowaniem temat. I mam takie spostrzezenie do Anny. Anno nie wiem czy pamietasz gdzies napoczatku topicu pisalam moje spostrzezenia na temat SJ i rekrutacji do tej organizacji. Dotyczylo konkretnie tego iz SJ czesto ida na latwizne i rekrutuja ludzi bedacych na zakrtetach zyciowych (mnie nikt nie rekrutowal chociaz mieszkalam kilka miesiecy u SJ). Dzis napisalas na temat Twojej mamy, jak zostala zrekrutowana. Czy to nie dziwne ze rowniez byla na zakrecie zyciowym (separacje).To taka moja chwilowa refleksja nie obrazaj. Trzymaj sie cieplo, przeczytalam ze na przelomie lipca i sierpnia bedziesz miala dzidziusia, trzymam kciuki za zdrowko. Dzidzius bedzie rowno 2 lata mlodszy od mojego Szymka (tez przelom lipca i sierpnia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otóż ależ domi: Jest to ostatni post do Ciebie, bo uważam, jesli rozmawiałaś ze ŚJ kiedyś, to ta \"rozmowa\" nie ma sensu. Ty masz na celu tylko podwazanie doktryn itp. Ja, przed udzieleniem ostatniej dla Ciebie odpowiedzi, chcę zaznaczyć, że należy przestrzegać regulaminu forum, a szczególnie punkt 4. http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3203362 A oto wersety, które Ty podałaś i o które się toczy dyskusja: \"Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie\" (Mat. 5:3), Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą. (Mat. 5:8). A więc słowo BŁOGOSŁAWIEŃSTWO oznacza zyczenie, powinszowanie ze względu na jakiś otrzymany dar, czy jakiejś korzystnej sytuacji. Widzisz, ja chciałam powiedzieć, że nie tylko Błogosławieństw doznają Ci, którzy idą do nieba, ale tez Ci, którzy zamieszkają na ziemi. Nie będą napewno poszkodowani. Ty cały czas mówisz o niebie i o błogosławieństach pobytu w nich, a ja o ziemi i błogosławieństwach na niej. Czyż nie mozna podzielić tego na dwie kategorie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×