Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość domi1_23
Tak, w Izajasza, w Rozdziale 26 jest 21 wersetów. Pomyliłam się - to miał być Izajasza 66:22. Sorry za pomyłkę. Do odpowiedz na pytanie: nie będę szukać dowodów, że istnieją metody alternatywne, bo to i tak nie ma sensu... Każdy wie, co wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi1_23
Na stronie uStronie Rumburaka jest jeszcze wiele na temat metod alternatywnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedz na pytanie
oto masz cytat ze strony rumburaka: Techniki chirurgiczne: Dokładne planowanie przedoperacyjne, obejmujące konsultacje ze specjalistami, pomaga zespołowi chirurgów uniknąć komplikacji. Decydujące znaczenie ma szybkie zatrzymanie krwawienia. Opóźnienia, trwające dłużej niż 24 godziny, znacznie zwiększają prawdopodobieństwo śmierci pacjenta. To się sprawdza, ale w wypadku planowanych zabiegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy to znaczy, ze ten, kto umrze, pojdzie do nieba, a kto zostanie przy zyciu, zostanie na ziemi? W obydwu cytatach (ktore podalas) jest mowa o nowych niebiosach i nowej ziemi. Skad wiec wiesz, ze pierwszy cytat odnosi sie do raju na ziemi, a drugi do nieba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi1_23
aga1979: W Ewangeli wg. Jana 11:25, pisze również o tym. A o nowych niebiosach i nowej ziemi pisze w Objawieniu 21:1 A te artykuły szerzej wyjaśnią, co oznacza życie na ziemi i dla kogo, a co w niebie i również dla kogo: http://www.rumburak.friko.pl/BIBLIA/raj/index.php http://www.rumburak.friko.pl/BIBLIA/raj/swiat_bez_wojen.php http://www.rumburak.friko.pl/BIBLIA/raj/nowy_swiat.php http://www.rumburak.friko.pl/BIBLIA/raj/eden.php http://www.rumburak.friko.pl/BIBLIA/raj/raj.php http://www.rumburak.friko.pl/BIBLIA/raj/144.php http://www.rumburak.friko.pl/BIBLIA/raj/ziemia.php Dość wyczerpujące artykuły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to milo mi sie z toba dyskutowalo.... MOja droga, strone Rumburaka juz znam, artykuly juz przeczytalam. A na forum jestem, zeby podyskutowac, a nie po to, zeby dostac liste linkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi1_23
Do aga1979: Więc tam są wyczerpujące informacje na ten temat. Są tam wersty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiadkowie jehowy to mordercy
Swiadkowie Jehowy sa potencjalnymi mordercami i moga sobie podawac ile chca cytatow... fakt jest faktem. Przed chwila jedna taka powiedziala, ze nie zgodzilaby sie na podanie krwi wlasnemu dziecku ani matce... (Ja oddalabym wlasne zycie za swoje dziecko i za wlasna matke takze.) Jaki Bog pozwala na zabicie wlasnego dziecka gdy te jest chore? Profanacja religii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiec moze w ogole skonczymy dyskusje, skoro wszystko jest u Rumburaka? W tym momencie chyba wypada zamknac topik, bo widze, ze nie ma o czym dyskutowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi1_23
Tak samo myślę i wierzę, jak jest napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi1_23
Jak myślicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi1_23
aga1979: Poruszyłaś temat zmartwychwstania, odpowiadałam, a później, po jakimś poście, wkleiłam linki, a po przeczytaniu linków, bym dalej odpwiadała na pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posluchaj, jesli tak bedziesz apostolowac od drzwi do drzwi i na pytania ludzi bedziesz im podawac strone Rumburaka, albo gotowe broszurki na dany temat, to chyba nie wiele duszyczek nawrocisz. Ja wiem, ze jest mnostwo gotowych opracowan. Mnie interesuje, czy ty sama potrafisz myslec, czytac ze zrozumieniem Pismo sw., a nie co Rumburak na ten temat przemyslal. Bo chyba masz tez wlasne przemyslenia? Chyba potrafisz sama obronic przekonania swojej nowej wiary? Bo jesli nie, to nie rozumiem, dlaczego chcesz sie ochrzcic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK. W takim razie ponawiam pytanie- (bo artykuly przeczytalam juz wczesniej)- Czy to znaczy, ze ten, kto umrze, pojdzie do nieba, a kto zostanie przy zyciu, zostanie na ziemi? W obydwu cytatach (ktore podalas) jest mowa o nowych niebiosach i nowej ziemi. Skad wiec wiesz, ze pierwszy cytat odnosi sie do raju na ziemi, a drugi do nieba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi1_23
aga1979: W głoszeniu od drzwi do drzwi mamy broszury i na ich podstawie też SJ głoszą, więc też posługują się pomocami, a później to wyjaśniają. A przez Internet, to inaczej. Nie wszyscy idą do nieba po śmierci, tylko 144.000 osób (Objawienie 7:4) , są to ludzie, którzy mają zawarte przymierze z Jezusem, co do panowania z nim w niebie (Łukasza 22:29), na ziemi pozostanie Wielka Rzesza (Objawienie 7:9-17), będą to ludzie zmartwywstali (Daniela 12:2) oraz ci, którzy żyja (Objawienie 7:14). Kto będzie zył na ziemi: Będą to ludzie - „Sprawiedliwi posiądą ziemię i zamieszkają na niej na zawsze” (Psalm 37:29). „Szczęśliwi łagodnie usposobieni, gdyż oni odziedziczą siemię” (Mateusza 5:5). „Pokorni odziedziczą ziemię i rozkoszować się będą obfitym pokojem” (Psalm 37:11). A co do nowych nienios i nowej ziemi: „I ujrzałem nowe niebo i nową ziemię; bo poprzednie niebo i poprzednia ziemia przeminęły” (Objawienie 21:1a), „Bo oto stwarzam nowe niebiosa i nową ziemię; i nie będzie się w umyśle wspominać rzeczy dawniejszych ani nie przyjdą one do serca”. (Izajasza 65:17), „Ziemia trwa na wieki (Psalm 102:26-28) oraz Psalm 89:36-37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi1_23
Do swiadkowie jehowy to mordercy: Jeśli Ty oddałabyś życie za najblższych, sama byś była morderczynią - siebie. Bóg, jest wiele dowodów, potafi wszystko, nawet przywrócić do życia, jeśli postępuje się zgodnie z tym, co podaje Biblia. Jak juz pisałam, nastąpi to w Raju. Poza tym, człowiek nie powinien siebie kalać, czy upokarzać. Każdy człowiek jest indywidualnością. Zresztą, to juz było tu poruszane. To jest szacunek dla człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok. Powolujesz sie na konkretne fragmenty, wiec je rozwazmy (nie zasypuj mnie dodatkowymi, zostanmy na tych, ktore podalas): W mojej biblii czytam (Obj, 7), ze te 144000 to ludzie z plemion Izraela, wielka rzesza zas to ludzie z pozostalych narodow. Czy u ciebie tez tak jest? Poza tym czytam, ze zarowno te 144000 Izraelitow, jak i Wielka Rzesza stoja przed tronem Boga w NIebie. Czy w takim razie chcesz powiedziec, ze Bog wezmie ta Wielka Rzesze na chwile do nieba, na ten moment, a potem wysle spowrotem na ziemie? W podanym przez ciebie fragemncie wyraznie pisze, ze Wielka Rzesza jest w Niebie! W podanym przez ciebie fragemncie z Lk (22,29) nie ma wzmianki o tym, ze tyczy sie on tych 144000- obietnica ta odnosila sie do apostolow. I nie wyczytalam tam tez, ze apostolowie mieliby wspolkrolowac z Jezusem- byla jedynie wzmianka o sadzie nad Izraelem. Moj wniosek: 1. Wszyscy zbawieni beda w niebie, 2. nie bedzie zadnej klasy rzadzacej. Co do tego ostatniego- w przypowiesci o sadzie ostatecznym czytamy, ze zli poszli na lewo a dobrzy na prawo. NIgdzie nie bylo dodatkowego podzialu dobrych na szara cizbe i krolow! Pokaz mi na wyzej wymienionych fragmentach (wybranych przez Ciebie!), ze sie myle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krytykujesz ofiare zycia z siebie. Oto co powiedzial Jezus na ten temat: Nikt nie ma miłości większej niż ta, gdy ktoś daje swoje zycie za swoich przyjaciół (J15,13). Piszesz, ze nie dalabys swojemu dziecku krwi, bo Bog by ci je w nagrode wskrzesil. A czy spotkalas sie juz takim przypadkiem, ze jakis SJ powstal z martwych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kochanka SJ
a co powiecie na to?? rok temu z bardzo niby zaangazoiwanym SJ spotykalam sie ( wspomne tylko, ze byl synem jednego z wazniejszych bikupow- tak sie chyba nazywaja ich guru)... Nie wspomne juz o wyzej wymienionym ojcu, ze slynal z tego, ze mocno molestuje zone- jak widac jest to dopuszczalne... ale moj cudowny kochanek- moge tak spokojnie o nim powiedziec- bardzo szybko pragnal zblizenia... i tak to trwalo, bylo cudownie- do momentu jak najwyrazniej ktos z jego zboru sie o tym dowiedzial, bo zaczal mnie niestety indoktrynowac... bluznic na papieza, na nasza wiare... ja nie lubie takiego podejscia . Wiec z moich obserwacji wynika, ze SJ: 1. Uprawiaja jak najbardziej seks- takze z katoliczkami 2. sa w nim jak najbardziej niezli i doswiadczeni, rózne techniki im w glowie 3. Pija wodke- ale tylko daleko od domu 4. Zarabiaja niezla kase- szczegolnie te osoby na górze. 5. sa agresywni jesli chodzi o ludzi nie podzielajacych ich pogladow. 6. jesli chodzi o krew- to wydaje mi sie , ze troche jest to dla nich jak skladanie ofiar z ludzi ( w momencie kiedy umrze ktos z powodu odmowy- po wszystkich zborach rozsylany jest list ze zdjeciem owej ofiary- list dziekczynny, list w którym namawia sie do powielania takiej postawy).. a to kojarzy mi sie z próba, próba której zostal poddany Abraham, który mial w ofierze zlozyc swojego syna... Bardzo mi to przypomina.. Co sadzicie o tym Swiadkowie?? Czy nie uwazacie , ze to lekka przesada??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kochanka SJ
a jesli chodzi o perfekcyjna znajomosc Biblii... Jest to tak, ze odgórnie maja narzucane te fragmenty których maja sie uczyc... Zauwazcie, ze kazdy Swiadek zazwyczaj ma te same "obcykane", na swoich spotkaniach (jak równiez podczas róznych domowych nauk- których maja tak wiele, ze nie maja czasu na watpliwosci) tematy.. Wiec jesli chodzi o znajomosc cytatów jest ok- a w wyznawcach innych religii budzi to faktycznie falszywe odczucie, ze znaja sie lepiej, wiec moze maja racje.. ale tak naprawde nie potrafia dyskutowac na inne tematy jak te które sa poruszane na zebraniach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kochanka SJ
Och... a mialam ochotke na dyskusje jakas ciekawa :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze masz ochote na dyskusje. Niestety musisz sie uzbroic w cierpliwosc- na ten temat mozesz porozmawiac tylko ze SJ. Czy ojciec twojego chlopaka zarabial tyle w zborze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kochanka SJ
A tak poza tym.. Swiadkowie nie moga korzytstac z netu... no chyaba zeby wchodzic na ich stronke to tak ;) ;) ;) przeciez za takie cos... mozna zostac wykluczonym!!!!!! nie boicie sie?? ze ktos z Nadarzyna ( zreszta piekne bogate miejsce) was tu wyczai?? i napisze list do zborów?? eeeeeechhh ryzykanci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kochanka SJ
miedzy innymi tak :) ogólnie za duzo nie pracowal.. raczej zajmowal sie biciem zony ... niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdas
Skoro tylko 144 000 zostaje zbawionych a reszta zostaje na ziemi to chyba już limit się wyczerpał? a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nie mam czasu żeby rozwiać znów wszystkie wątpliwości, ale napiszę w sprawie tych najbardziej kontrowersyjnych bo znów zrobiło się tu więcej zamieszania niż to warte. Do kochanki SJ--> nikt nie jest idealny, sama znam przypadki kiedy ludzie oficjalnie podający się za gorliwych SJ wcale nimi nie są a nawet są gorsi niż gdyby nimi nie byli. Większość jednak stara się żyć zgodnie z tym w co wierzy i wszędzie - w każdej religii się z tym spotkasz (to dotyczy punktów 1,2,3,5) Co do kasy-> jeszcze nikt za to kasy nie dostał, że jest bratem starszym, a to co zaobserwowałaś raczej nie z religią jest związane a z tym, że jeśli ktoś ma dobry interes i kręci się bez problemu to ma więcej czasu, a tym samym może go poświęcić dla zboru. W moim zborze również tak jest, że bracia lepiej zarabiający są starszymi-maja na to czas. A ci biedniejsi niestety w naszych polskich realiach muszą i więcej pracować, aby zarobić na rodzinę i nie mają już czasu na zajmowanie się zborem. Stąd się to bierze. Jeśli chodzi o twoją wypowiedź z godz.22:08 to powiem tyle, ze nie poznałaś świadków dostatecznie-raczej myślę, że osądzasz na podstawie tych najbliżej ciebie, a nie są to najlepsze wzorce. Poza tym nie wiem gdzie przeczytałas abo gdzie usłyszałaś że SJ nie moga kożystać z netu-przecież to kompletna bzdura :D Co do tego brata o którym piszesz, ze bije żonę to dziwię się, że to nie wyszło jeszcze na jaw-ktoś to powinien zakończyć, tacy ludzie nie mogą być starszymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi1_23 ----> \"Jeśli Ty oddałabyś życie za najblższych, sama byś była morderczynią - siebie\" To... to mnie szczerze mowiac zszokowalo... Bo wszelkie takie przejawy poswiecenia wprawiaja mnie we wzruszenie i mysle wrecz przeciwnie! A w zmartwychwstanie tez wierze (jak wszyscy KK). Ale to nie znaczy, ze nie powinnismy dbac o zdrowie i zycie najblizszych tu na ziemi... Znaczy, ze wszyscy lekarze to szarlatani, kuszeni Szatanem?I wszyskie cuda techniki i to zlo... To ja jeszcze wroce do tej transfuzji. Napisalas, ze matka nie, dziecko nie, a ktos inny z rodziny KK to tak. Ale dziecko przeciez jeszcze nie bylo chrzczone, nie jest SJ, a w przyszlosci moze nie bedzie... Skoro SJ sa przeciwni aborcji (ja w pewnych przypadkach dopuszczam taki wybor za mozliwy) to jak to mozliwe, ze dopuszcza do smierci urodzonego juz dziecka? Bo tego nie moge zrozumiec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kochanka SJ
do Anna 19... Hmmm... Otrzymalam standardowa odpowiedz od Ciebie.. Macie wyuczone wszystko o co sie Was zapyta... hmm.. a co powiesz na to : Ja uwazam , ze transfuzja nie jest spozyciem krwi... Jak mi odpowiedza Swiadkowie?? na pewno standartowo... och jak wiele mozna zdzialac manipulacja.. p.s. A dlaczego wsród starszycjh nie ma ludzi biednych?? nie zastanawialo Cie to nigdy??? zreszta.. dlaczego za ksiazeczki wykorzystywane dogloszenia placicie?? skoro to nie biznes... przesylki powinny byc darmowe... A mialam doczynienia ze swiadkiem bardzo oddanym... Co do bicia zony- zbor na poewno wie- skoro wiedza to osoby spoza... dobrze wiesz , ze jest to przemilczane w wiekszosci przypadków..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kochanka SJ
Do krwawa.. Pisalam wczesniej skad wydaje mi sie, ze to wynika.. Caly Nadarzyn az huczy jesli ktos umrze z powodu odmowy krwi... ciesza sie , wysylaja listy z usmiechnietymi ofirami.. sa dumni... podziwiaja te osoby... Kojarzy mi sie ze skladaniem ofiar :(( niestety ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×