Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

NICKY1 Jak chcesz dowiedzieć się więcej o powstawaniu Starego i Nowego Testamentu, to poczytaj sobie trylogię Anny Świderkówny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian
moim zdaniem ŚJ mają dużą racje na temat PALA poniewasz mam wiele dowodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakład że dowody
są co najmniej wątpliwe. Krzyż jest o wiele bardziej prawdopodobny chociażby dlatego, że napis INRI był umieszczony nad głową a nie nad rękami Jezusa. A nie tak znowu wiele lat później, kiedy żywa była jeszcze ustna tradycja i przekazy świadków (żyli niektórzy apostołowie i inni świadkowie) chrześcijan zabijano m.in. przez krzyżowanie (a nie przybijanie do pala) kopiując i jednocześnie parodiując śmierć ich Mesjasza. Tradycja ustna także wspomina o ludziach, którzy ponieśli śmierć krzyżowani głową do dołu, ponieważ nie czuli się godni umierać tak jak Jezus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No choćby św. Piotr został ukrzyżowany do góry nogami. A poza tym jakie to ma znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikolletta
Prosze piszcie coś ,ponieważ ja wchodzę do kafeterii tylko po to , by przeczytac ten topik.Ostatnio wchodzę a tu nie mam co czytać.Czasem ,kiedy was czytam mam wrazenie ,ze jestem na meczu piłkarskim i kibicuję pewnej druzynie.A wiecie jak wyglądają mecze w naszym ukochanym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba musisz zaapelowac do Anny i Nicky, zeby sie zglosily, bo przeciez sami ze soba nie bedziemy dyskutowac, a reszta SJ sie zmyla (jak zwykle na tym topiku). Ale Nicky pisala, ze sie musi uczyc, bo ma sesje, Anna sie zdenerwowala dyskusja i pewnie tez ma duzo roboty (juz nie mowiac o zaawansowanej ciazy). Wiec wypada nam czekac. Ale ja juz tez zatesknilam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja też mam egzaminy (sesja) do tego w pracy młyn bo pracuję w branży budowlanej, a co do ciąży-ostatnio czuję się tragicznie, mam nadzieję, że dociągnę do końca bez szpitala. Dlatego wybaczcie, ale jestem zbyt zapracowana i zbyt zmęczona, aby szukać odpowiedzi dla was-tym bardziej, że większość ostatnich wątków się powtarza. Na razie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katolicy wierzą właśnie, że Bóg w swoim miłosierdziu zbawi wszystkich ludzi, którzy go kochają, tych mocnych w wierze i tych słabych. Nie stawiamy żadnej bariery dla bożego miłosierdzia - żaden prawdziwy katolik nie obrazi się na Boga gdyby Ten zechciał zbawić ateistów, czy SJ A jak będzie wyglądał RAJ - a co za różnica? Na pewno pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani na razie nie będzie - wczoraj wylądowała w szpitalu. Na razie obserwacja - jesli będę mieć jakiekolwiek wieści - napiszę. Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co sie stalo z Ania? Napewno cos z ciaza... Piszcie, jak bedziecie cos wiedziec, jak sie sprawy maja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszelakie pytania i watpliwosci moga zaczekac w obliczu narodzin nowego zycia ;) Oby Anna nie musiala zostac w szpitalu... :( Ja mysle, ze tu raczej nikogo innego ze SJ nie bylo poza Nicky, Anna i domi... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co rozni SJ od Baptystow? Bo mialam znajomych i jednych i drugich i nigdy do tego nie doszlam... ;) (podstawy obu religii znam :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pobieżnie przeglądałam topik parę stron wstecz i natknęłam się na ciekawy post: 07:36 do agi aha aga i jeszcze tak krotko!Ci uczniowie, na ktorych spoczal duch swiety,otrzymali nie tylko ten dal,czyli Mowienie jezykami,ale takze dary uzdrawiania i wskrzeszania zmarlych!Ty tez masz takowe dary?nie sadze!hehe mnie sie to kojazy z demonizmem tak samo jak wudu czy zielonoswiatkowcy brrrrr. Wniosek z tego, że apostołowie, którzy mieli te dary, w tym dar wskrzeszania zmarłych kojarzą ci się z demonizmem \"tak samo jak voodoo\"??? Tekst przykazania o obrazach: Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. Dla mnie są dwie możliwości rozumienia. 1. Albo zakaz dotyczy każdej rzeźby i każdego obrazu (stoi wyraźnie - \"żadnej\", \"żadnego\" - pierwsze zdanie - i wyklucza również sztukę. 2. Albo dotyczy wizerunków fałszywych bogów - pamiętajmy, że przykazania zostały dane po wyjściu Żydów z Egiptu, gdzie wielu bogów przedstawiano ze zwierzęcymi głowami i otaczano zwierzęta czcią (wysoko - ptaki, nisko - np. byk, w wodach - krokodyl). Po prostu dotyczy innych bogów. Bóg zaznaczył, że jest Bogiem zazdrosnym. Tzn - nie toleruje innych bogów, do których mogliby się modlić ludzie. Nie przekraczamy tego zakazu, bo modlimy się do Niego, a nie do innych bóstw. Zdaję sobie sprawę, że to jest i tak wołanie na puszczy, bo jak ktoś sobie wbił do głowy, że katolik modli się do papieru, to nic go z tego poglądu nie zbije. Proszę o odpowiedź na pytanie, które powtarzałam już dwa razy, to o lekarzach i wierze. Żeby nie latać po stronach wklejam po raz kolejny: SJ z pewnością są lekarzami. Czy bywają także chirurgami? Jeśli tak, to czy ze względu na przekonia religijne mogą odmówić wykonania transfuzji krwi, jeśli taka transfuzja uratuje życie chorego - mowa o gwałtownej utracie krwi w wyniku wypadku, ciężki krwotok np. w wyniku operacji, przy braku możliwości odzyskania krwi chorego itp? Jeśli nie mogą podjąć takiej decyzji, to czy wykonanie transfuzji jest dla nich grzechem? Czy wolno im uczestniczyć w akcji honorowego krwiodawstwa - jako lekarz, który pobierze krew? Czy wolno im pracować w banku krwi (czy jak to się tam fachowo nazywa)? Specjalności medyczne nie związane bezpośrednio z taką sytuacją (pediatra, internista, stomatolog, ginekolog i tak dalej, i tak dalej...)są oczywiście poza tematem. Pytam wyłącznie o chirurgię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo proste doskonale wiesz o co chodziło w tamtym poście. czepiasz sie słówek i próbujesz wywołac kolejna burze. ŚJ nie zostają chirurgami, właśnie ze wzgladu na kwestie krwi. jest wiele innych zawodów, które mogą wykonywać, a które nie bedą ich stawiały w obliczu takich decyzji. krwi też nie oddajemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mysle. co do 1 Koryntian, dlatego osoby takie sa wykluczane ze zboru chrześcijańskiego. nie rozumiem dlaczego wg ciebie list ten \"obala nasza teorie by wystrzegac sie ludzi ze świata\" jak to napisałas. ŚJ nieodseparuje sie od innych ludzi tylko dlatego ze należą do innej religii. Żyjemy jak inni ale wystrzegamy sie typowych dla świata postaw, zachowań, które nie dają sie pogodzić z drogami, zasadami Jehowy. a że \"złe towarzystwo psuje pożyteczne zwyczaje\" (1 Kor 15:33) nie przystajemy z ludźmi, którzy takie postawy przejawiaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak będzie wyglądał raj? Izajasza 35: 5:10, objawienia 21:4, Iz 9:7 znikną choroby - Izaj. 33:24, zostana usunięte skutki starości - Hioba 33:25 życie codzienne - Izaj. 65:21-23 pokój między i ze zwierzętami - Izaj. 65: 25; Izaj. 11:6-9 nie bedzie wojen - Izaj 2:4 i to jest właśnie przedstawione na ilustracjach w naszych publikacjach. uśmiechnięci, szczęśliwi ludzie, cieszacy sie życiem na pięknej ziemi, żyjac w pokoju ze sobą i ze zwierzetami. co ci przeszkadza? że drzewko czy rzeczka jest nie w tym miejscu narysowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SJ nie mogą być chirurgami? Czyli gdybyśmy wszyscy przyjęli waszą wiarę, to nie będzie chirurgów - to nie będzie chyba dobre dla ludzkości? To taka prośba - nie korzystajcie w takim razie z pracy chirurgów (to nieuczciwe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze pytania dodatkowe: 1. Czy SJ mogą być żołnierzami (wiem, że nie)? 2. Czy SJ mogą być policjantami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszesz, że nie oddajecie krwi, ale jak to jest jak ktoś się skaleczy? Albo jak kobieta ma okres? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja sie juz tez o to pytalam... Czy grzechem jest skaleczony palec mimowolnie wsadzis do buzi i ssac krew. Co mi sie czesto zdarza ;) Jezeli chodzi o ten drugi upust... to ja bym juz nie byla taka upierdliwie zlosliwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawyyyy
Wlasnie tez jestem ciekawy odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co.............
.........ta dyskusja..........kod da vinci............mowi sam za siebie!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pocecam bardzo ciekawa stronke poswiecona SJ. Sa tu wypowiedzi bylych i zrazazem dlugoletnich dzialaczy tej organizacji. byłam w szoku po przeczytaniu tego.Szczegolne sposoby werbowania,rekrutacji....... Sposoby na podtrzymanie przynależności oraz wykluczenie. szok,szok i jeszcze raz szok. oto link. http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,4158

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łooooooooo
zaje******* jest ta strona,poświęcona wszystkim wyzaniom. dzięki marvelon:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nicky, przytoczylas piekne fragementy o przyszlym szczesciu w raju. Wszystko sie zgadza. Ale czy fragmenty te swiadcza o tym, ze raj bedzie na ziemi? Pismo sw. mowi jedynie o zyciu pelnym pokoju i szczesliwosci. Jak wy z takich abstrakcyjnych opisow wydobywacie ilustracje raju? To przeciez wyglada prawie ze jak reklamy w katalogu- nic, tylko zapisac sie do SJ i wygrac podroz swojego zycia. Przepraszam za ironie, ale wy tak samo jak katolicy nauczacie, ze Pismo sw. trzeba czytac w calosci, a nie wybiorczo. Dlatego ja sie pytam, dlaczego ciagle cytujecie ST dla potwierdzenia teorii o raju na ziemi, a nie piszecie, co Jezus na ten temat powiedzial? Chyba sie ze mna zgodzisz, ze proroctwa ST dopiero w swietle nauki i dzialalnosci Jezusa daja pelnie zrozumienie? Czy Jezus wspomnial cos, ze raj bedzie na ziemi? Bo mnie sie wydaje, ze z uporem maniaka przy kazdej okazji mowil o nagrodzie w niebie oraz jednej owczarni i jednym pasterzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egis
Mam koleżankę, która jest Świadkiem Jehowy, jest w porządku.Co mogę powiedzieć na ten temat: 1. Nie śmieje się z wulgarnych dowcipów. 2. Nie rozmawia na temat religii, nikogo nie agituje. 3. Nie uprawiała seksu przed ślubem. 4.Jej mąż nie był w wojsku, bo Jehowi są przeciwko przemocy. 5. Jest kulturalna, uczciwa, uczynna, prawdomówna, wesoła. A mój mąż robi z Jehowymi interesy i jest super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to fajna masz kolezanke. Mam takich mnostwo wsrod katoliczek. I o czym to swiadczy? Ze czlowiek jest czlowiekiem- jeden lepszy drugi gorszy. Ale my tu rozmawiamy o interpretacji Biblii, a nie o tym, kto sie potrafi lepiej zachowac (bo to- jak wiadomo- nie jest uzaleznione od religii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIe, no niektore rzeczy to mnie wrecz szokuja (nie wiedzialam, nie slyszalam), czy ktos moglby potwierdzic pare punktow z tej strony? # działalność w stowarzyszeniach młodzieżowych (strata czasu), # oglądanie filmów (grzeszny wpływ, stracony czas, który można poświęcić na głoszenie), # wizyta u psychiatry lub psychologa (ryzyko wprowadzenia w błąd), # udział w zajęciach pozaszkolnych (strata czasu przeznaczonego na głoszenie), # studia na uczelni wyższej - niektóre kierunki kategorycznie zabronione (światowe towarzystwo, strata czasu), # gra w szachy, warcaby, karty, itp. (charakter militarny), # czytanie książek i publikacji innych wyznań religijnych (zaśmiecanie umysłu), # interesowanie się znanymi osobistościami i ich filozofią (cześć oddawana ludziom, niebiblijne wartości), # organizowanie spotkań młodzieżowych (pokusa seksualna), Oczywiscie jedna z moich znajomych SJ tez nie brala udzialu w \"spotkaniach towarzyskich\" ale myslalam, ze to dlatego, ze nie moze sie integrowac z innowiercami ;) NAtomiast inni SJ nie maja oporow przed tym. I te punkty wydaja mi sie obledne! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To troche podpada pod kosciol scjentologiczny (uznany we wszystkich bodajze krajach za grozna sekte!!) Zwlaszcza ten psycholog :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×