Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Bzdury ty wypisujesz. poczytaj moje ostatnie wpisy z całą historię SJ- to może się przekanasz. Podałam nawet odnośniki do waszych lektur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RODOWÓD ŚWIADKÓW JEHOWY 1.1. Sympatycy ŚJ, zapoznając się z historią i naukami Towarzystwa Strażnica powinni zastosować się do rady, której ono udziela: \"Musimy zbadać nie tylko to, w co sami wierzymy, lecz także to, czego naucza wyznanie, do którego należymy. Czy jego nauki są całkowicie zgodne ze Słowem Bożym, czy też oparte na tradycjach ludzkich? Jeżeli miłujemy prawdę, to nie będziemy się obawiać takiego sprawdzenia.\" (\"Prawda, która prowadzi...\" rozdz.2 par.5). 1844 - Baptysta W.Miller (1782-1849) ogłasza na ten rok powrót Jezusa. Później jego \"uczennica\" E.H.White (ur.1827), założycielka (prorokini) Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego naucza na podst. swych wizji, że zna \"dzień i godzinę\" ponownego przyjścia Chrystusa (\"Doświadczenia i widzenia\" E.H.White s.11, ed. pol. 1935). Uczy też, że za jej życia ( 1915) nastąpi zmartwychwstanie umarłych i że będzie zabrana wraz z nimi do nieba: \"Gdy 144.000 poznało swych przyjaciół, których im śmierć zabrała, zawołali: \'Alleluja\' i w tym momencie byliśmy przemienieni i podjęci wraz z nimi w powietrze na spotkanie Pana\" (s.12). Mówi też o kwestii \"kilku miesięcy\" (s.52). Inni adwentyści (wiele sekt) głoszą, że Chrystus powróci w 1873 lub 1874r. (Barbour, Paton, Wendel) \"Wykwalifikowani...\" rozdz. \'Nowożytna historia Świadków Jehowy\' s.44; por. \"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.132, 62. 1852 - Rodzi się w USA w rodzinie prezbiteriańskiej C.T.Russell (rodowód szkocko-irlandzki). Pracuje jako subiekt w sklepie ojca, który handluje odzieżą męską. Mając 11 lat staje się jego wspólnikiem. Zmienia wyznania religijne. Staje się kongregacjonalistą, działaczem YMCA, niewierzącym (interesował się też religiami Wschodu) i od 1868 sympatykiem adwentystów z \"Ruchu Okrzyku Północy\" (\"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.42-3, 122; \"Dokonana Tajemnica\" s.60; por. \"Wykwalifikowani...\" rozdz. \'Nowożytna historia Świadków Jehowy\' s.45). 1870 - Zaczyna wraz z pięcioma osobami samodzielnie interpretować Biblię (\"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.44). \"Prywatnie przyznawał, że wierzył, iż go Bóg powołał od urodzenia\" (\"Dokonana Tajemnica\" s.59). Uczono też o nim: \"Bóg powołał Jezusa (Dawida), umiłowanego (...) i Pastora Russella jako wiernego i mądrego pasterza, któryby brał ze spichlerza Biblijnego prawdy nowe i stare i nimi karmił owce\" (j/w. s.624), \"Człowiek z wysokim czołem, jakie miał Pastor Russell, jest nadzwyczaj inteligentnym\" (j/w. s.426). \"Brat Russell świetnie sobie radził zarówno w sprawach duchowych, jak i handlowych...\" (\"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.575). 1874 - Doznaje zawodu. Oczekiwany (w październiku) przez niego Chrystus nie przyszedł widzialnie na ziemię (\"Dokonana Tajemnica\" s.61; patrz też 1875, 1876, 1928, 1931, 1943). 1875 - Dowiaduje się i naucza, że Jezus ma przyjść niewidzialnie (\"Walka Armagieddonu\" s.757; \"Co kaznodzieja Russell odpowiadał...\" s.392-3; \"Dokonana Tajemnica\" s.82; \"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.132; por. ang. Strażnica [Zion\'s Watch Tower] 1883 s.512-5, gdzie piszą, że to poznanie nastąpiło w 1874r. - po zawodzie października; \"Pojednanie\" s.254 podaje, że \"około roku 1874, lub na początku roku 1875\"). Nie zna jednak daty Jego powrotu (patrz 1876). Bierze tę naukę od tych, których nazwie później \"Babilonem\" (\"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.46-przypis). 1876 - Poznaje N.Barboura (\"Adwentyści Powtórnego Przyjścia\" [Second Adventists]) i dowiaduje się, że Jezus przyszedł niewidzialnie na ziemię 2 lata wcześniej tzn. w 1874r. (\"Dokonana Tajemnica\" s.61; \"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.46-7, 133). Nadal jednak uważa (jeszcze przez parę lat - może do 1881r.), że gdy Chrystus w późniejszej fazie będzie wykonywał sąd nad ludzkością, to będzie widzialny i będzie się później ukazywał ludziom na ziemi (\"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.132-3). Wyd. z Barbourem pismo \"Zwiastun Poranka\" (do V 1879). Później definitywnie rozstają się (Strażnica Nr 1, 1994 s.20-1; \"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.47-8, 619). Ogłasza, że w 1914r. zakończą się \'czasy pogan\' i \"Żydzi mają być przywróceni do dawnego stanu, królestwa pogańskie mają być rozbite w kawałki \'jak naczynia garncarskie\', a królestwa tego świata staną się królestwami naszego Pana i jego Chrystusa i zostanie wprowadzony wiek sądu\" (\"Wykwalifikowani...\" rozdz. \'Nowożytna historia Świadków Jehowy\' s.47; por. Strażnice: Nr 20, 1990 s.19; Rok XCVI Nr 21 s.16-7; Przebudźcie się! Nr 7, 1995 s.8). Uważa też, że zaczęło się (świta) z 1874r. szczęśliwe \"1000-lecie\". Tą początkową jego fazę nazwał \"Brzaskiem Tysiąclecia\" (\"Nadszedł Czas\" s.41-2, 271). Naucza, że w 1799r. zaczęły się \'czasy ostateczne\' (\"Przyjdź Królestwo Twoje\" s.17). Pogląd ten odrzucono pod koniec lat dwudziestych na korzyść 1874 i później 1914r. 1877 - Wyd. pierwszą ang. broszurę pt. \"Cel i sposób powrotu naszego Pana\" i wspólnie z Barbourem książkę pt. \"Trzy światy i żniwo tego świata\", w której nauczają, że Jezus powrócił w 1874r. (\"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.47). 1878 - Spodziewa się wraz ze swymi sympatykami zabrania do nieba (ang. Strażnica [Zion\'s Watch Tower] 15 VII 1906; \"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.632). Później stwierdza, że w tym roku zaczęło się niewidzialne zmartwychwstanie klasy niebiańskiej (j/w. s.632). 1879 - Zaczyna od lipca wyd. miesięcznik (patrz 1892) \"Strażnica Syjońska i Zwiastun Obecności Chrystusa\" (tylko po angielsku - 6 tys. egz.; patrz też 1909) \"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.48. Żeni się z Marią F.Ackley. 1880 - \"Przynajmniej od roku 1880 (...) czciciele Jehowy nie obchodzą już Wieczerzy Pańskiej jak nominalne chrześcijaństwo wielokrotnie w ciągu roku, lecz tylko dnia 14 Nisana po zachodzie słońca\" (Strażnica Rok XCVII Nr 3 s.20 por. \"Bądź wola Twoja...\" rozdz.7 par.17). Patrz \"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.242, gdzie mówią o ok.1876r. 1881 - Zakłada w Pittsburgu organizację \"Strażnica Syjońska Towarzystwo Traktatowe\" (\"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.718; patrz też 1884, 1896, 1909, 1913, 1955). Zakończyć się miało definitywnie powoływanie do klasy niebiańskiej (ang. Strażnica [Zion\'s Watch Tower] X/XI 1881 s.3; \"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.632). Spodziewa się znów zabrania do nieba (ang. Strażnice: [The Watch Tower] 15 IX 1915 s.285-6). 1882 - Przyjmuje tytuł i przydomek \"Pastor\" (\"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.54). 1884 - Rejestruje organizację \"Strażnica Syjońska Towarzystwo Traktatowe\" (\"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.718; patrz też 1881, 1896, 1909, 1913, 1955). 1886 - Wyd. tzw. I Tom, tzn. \"Boski Plan Wieków\" (ed. pol. 1907) z cyklu \"Wykłady Pisma Świętego\" (Tomy II-VI wyd. w latach 1889-1904, tytuły ich patrz \"Bibliografia\"; por. 1917) \"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.53-przypis. Naucza w nim, że piramida Cheopsa, którą zwano do 1928r. \"Biblią w Kamieniu\" potwierdza różne jego wyliczenia i koncepcje (por. \"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.201, 162-ilustracja; Strażnica Nr 1, 2000 s.9-10) patrz 1928. Prorokuje też w nim (s.300), że pojawią się w przyszłości przeciwnicy krzyża (patrz 1936). Uczy, że po zmartwychwstaniu dla niektórych, \"Karą jego będzie taką, że kiedy powstanie z grobu w czasie restytucji, będzie musiał przeczytać siedem tomów Wykładów Pisma Św., aby cała sprawa wyjaśniła się w jego umyśle\" (\"Dokonana Tajemnica\" s.403) por. 1928. 1891 - Odbywa pierwszą podróż do Europy (\"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.406). Na okładce Strażnicy umieszcza krzyż (wraz z koroną), który będzie widnieć na niej aż do 1931r. (j/w. s.200). Organizuje pierwszy walny zjazd (j/w. s.719). 1892 - Zmienia Strażnicę w półmiesięcznik (\"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.724). 1893 - Sugeruje, że \'wielka burza\' może nastąpić za 12 lub 14 lat tzn. w 1905 lub 1907r. (Jehovah\'s Witnesses in the Divine Purpose s.52). 1894 - Wprowadza funkcję pielgrzyma wygłaszającego odczyty publiczne i zakładającego pierwsze zbory, zwane wtedy klasami biblijnymi (\"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.222, 719, 206 i 223-przypis, gdzie opisano ewolucję tej funkcji). 1895 - Wprowadza w zborach funkcję starszych (nadzorców), wybieranych przez głosowanie (\"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.205-6). 1896 - Zmienia nazwę organizacji na \"Strażnica Towarzystwo Biblijne i Traktatowe\" (\"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.603). Patrz też 1881, 1884, 1909, 1913, 1955. 1897 - Dziedziczy po zmarłym ojcu 300 tys.$. (\"Dokonana Tajemnica\" s.65). 1900 - Otwiera pierwsze zagraniczne biuro Strażnicy w Londynie (\"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.210). 1902 - Otwiera pierwsze na kontynencie europejskim biuro Strażnicy w Niemczech w Barmen (\"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.210). 1905 - patrz 1893.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorpionnn
Nie mam zamiaru czytac to co ty wklejasz. Ty w ogole rozumiesz to co wklejasz? Watpię. Ty nawet nie mozesz pojąc, ze ktos kto nie wyraża sie źle o sJ sam nie jest śJ. Takie jest twoje rozumowanie - kto ich nie opluwa ten jest świadkiem Jehowy. Ty sie lepiej zajmij swoja religią. O religii śJ wiem o wiele więcej niz ty, choc tobie sie wydaje, że jesteś najmadrzejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpionnn wiesz ze tak najczesciej mowia zwolennicy SJ wogole nie chca słuchac faktów. To jest ich normalna postawa i Ty zachowujesz sie podobnie Pewnie myslą ze jezeli o czyms nie wiedza czegos nie bede chcieli uslyszec to to nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorpionnn
oj oj Jesteś w głębokim błędzie, ale tak zachowuja się wszyscy ci, ktorych celem zycia jest przywalenie innaowiercom. Ty nie wiesz o świadkach Jehowy nawet 10% tego co ja wiem. Co innego wskazywać błedy sJ, a co innego przypisywac im niestworzone rzeczy i oczerniać ich. Nawet jeśli takim jak ty bedę na okrąglo pisał, że nie jestem sJ to ty i tak bedziesz w kółko powtarzać, że jestem. Nie możesz pojąc, że nie wszyscy pałaja do nich nienawiścia taką jak wy. Katolicyzm ma na swoim sumieniu więcej grzechów niz swiadkowie Jehowy. I im bardziej bedziecie sJ opluwac tym więcej ludzi będzie sie do was bardzo krytycznie odnosić. Odczepcie sie w koncu od nich. W kółko Macieju paplecie to samo i często kłamliwie. Jak juz chcesz sie na ten temat wypowiedzieć to zajmuj sie prawdziwymi wypaczeniami ich religii, a nie wydumanymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedz mi skorpionnn gdzie ja napisalam ze jestes SJ. Wiesz dlaczego ma katolicyz ma wiecej grzechów na sumieniu niz SJ dlatego iz katolicyzm jest o wiele starsza wiarą - nie wiedziales o tym? Moze nie wiem tego co Ty o SJ ale mialam sposobnosc bytowania z nimi przez jakis czas 24 h na dobe (mozna to tak okreslic) wiec zdazylam ich troche poznac. Ciekawe ze piszesz iz katolicy palaja nienawiscia do Sj a niezauwazasz jak SJ opluwaja katolikow. sama zreszta zostalam zwyzywana, gdy zaproponowalam bysmy razem poszli do kosciola pomodlic sie (mozna bylo powiedziec grzecznie nie ale niestety SJ tego nie potrafili. Przebywajac z SJ slyszalam wiele obrzydliwych wypowiedzi na tema Świat Bozego Narodzenia (jak je obchodza katolicy) na temat pielgrzymek pieszych do Czestochowy, na temat rekolekcji itd. wiec nie mow mi o wielkiej milosci Sj do katolikow bo poprostu nie wiesz o czym piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorpionnn
wiec nie mow mi o wielkiej milosci Sj do katolikow bo poprostu nie wiesz o czym piszesz. A ja cos pisalem o milosci sJ do katolikow? I nie uwierze ci ani trochę, ze zostalaś wyzwana przez sJ. To nie ich maniera. Mogli ci tylko zwrócić uwage, ale nie wyzywać. Znów ich oczerniasz. Skoro twierdzisz, że katolicyzm jest starszą religią - wyobraź sobie, że to wiem - to powiedz jeszcze kiedy powstał. A to, ze jest starszą religia wcale nie jest usprawiadliwieniem. Jest tak wypaczona religia w porównaniu z chrystianizmem że praktycznie nie mają cech wspólnych. I daj już spokoj Swiadkom Jehowy. Lepiej ci z tym , ze możesz tu cały czas na nich brzęczeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj kolego krzyczeli jeszcze na mnie gdy byłam juz dosc daleko i to tylko dlatego ze zaproponowalam wspolna modlitwe w kosciele (jezeli nie wierzysz znaczy ze jeszcze malo wiesz. Scorpion jezeli nie wiesz odkad siegaja dzieje katolicyzmu zajrzyj chociazby do wikepedii. Mowisz ze przez wieki katolicyzm sie zmienil. Oczywiscie ze sie zmienil i temu nie zaprzecze. Spojrz jak krótko jest ruch Sj i ile razy juz zmieniali sowie proroctwa; ile razy zapowiadali armagedon i pozniej sie z niego wycofywali. Caly czas bede twierdzic ze sa tak samo grzesznymi ludzmi jak katolicy - a Ty to czywiscie nazywasz obrzucaniem blotem, czyzby prawda tak bardzo bolala. Niestety nie sa idealami za jakich dosc czesto chcieliby uchodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorpionnn
Kobieto, ty o wozie, a ja o kozie. Katolicyzm sie wypaczył. Zawsze tak rozmawiasz, wmawiając tej drugiej stronie, ze nic nie wie? i nie wysylaj mnie do wikipedii bo tam może pisać każdy, nawet ty, choc masz mizerna wiedzę. Jesteś moherem? Bo takie robisz wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popopop
scorpionnn ---------> ciągle to samo , mnie też mówią ze jestem SJ ( choc kilka razy pisałam ze nie jestem ) czepiają się jakichs bzdur i twierdzą , żę jest tutaj tyle argumentów potwierdzających iż SJ są w błędzie ( a ja czytam i nic mnie nie przekonuje - przepraszam - przekonuje mnie cos innego - widzę teraz gdzie jest miłość !!! piękna miłość do bliżniego oczerniająć i wysmiewając się ze SJ ) bywałam na zgromadzeniach , zebraniach, prywatnych rozmowach, bywam ze SJ niemal każdego dnia i stwierdzam że naprawdę kochają Boga !!! a my jestesmy chyba zazdrośni , żę oni tak potrafią a my nie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahhahahaha oj scorpionn alez mnie rozbawiles hahha. Zarzucasz komus nienzwisc wiecadze spojrz na swoje postty. Ziajasz zloscia i nie rozumiesz czytanego tekstu. gdybys rozumial to zobaczylbys ze nie jestem slepo zapatrzona w ksiezy. no ale coz Twoje ego nie zniesie przyznana komus racji i powiedzenia oj tak troche sie pomylilem. jezeli nie wierzysz wikepedi zajrzyj do encyklopedii ;) (PWN na przyklad) koncze pisanie z Toba bo szkoda czasu na tlumaczeniu, jezeli wolisz tkwic w bledzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo to chyba masz wielkie szczesie trafiajac na takich SJ ja niestety nie mialam takiego szczescia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popopop
oj oj ---> ale Ty nic nie tłumaczysz tylko krzyczysz !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo no to blednie interpretujesz to co pisze (chociaz podobnie wrazenie odnosze w stosunku do Ciebie - no ale mam nadzieje ze równiez sie myle - tak jak Ty )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpionnn--------------> niech dotrze w końcu do ciebie informacja , że jehowi to NIE religia, to sekta założona ponad sto lat temu. Dlatego wkleiłam ci ten fragment, a nienawiść tylko jak narazie tu od ciebie czuć 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość topikowiec
czytam i czytam i czytam i widzę błędne koło .......... a Jezus mówił nie oko za oko lecz gdy ktos uderzy w jeden policzek nadstaw drugi ....... a tutaj walka się toczy i o co? każdy wierzy w to co chce ! czy to religia czy sekta czy to ważne ? każdą religie można okreslic mianem sekty ! oj oj kłócisz sie i sama nie wiesz o co a solansz pisze i pisze i niczego tym nie udowadnia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez sensu.....
No i po co to? Solansz co chceszna siłę udowodnić? Że to sekta? No to co. Ciebie ona nie dotyczy, nie należysz do nich więc o co biega? Wklejasz tu całe epistoly, których chyba nikt nie czyta. Niech każdy żyje wg swojego sumienia. Jak komuś pasi być jehowitą to jego sprawa. No nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
topikowiec - solansz udowadnia dla tych co chca zobaczyc, usłyszec , a dla tych co udaja ze nie widza (nie słyszą) i tak nic nie docieta\" kto ma uszy niechaj słucha\" Mowisz ze ja sie kłoce hmmmmmmmmm to masz dziwne wrazenie kłotni, nie ma we mnie odrobiny zlosci. Opislam tylko swoje doswiadczenia z SJ to oznacza ze sie kłoce- nic na to nie poradze ze były takie jakie byly. A ze były nienajlepsze to nic na to nie poradze ze nie mam dobrego zdania o tej organizacji. Byłam kiedys kilka miesiecy na Ukrainie i mialam stycznosc z wiara prawoslawna i musze poiwedziec ze bardzo pozytywne odnioslam wrezenie - nie wpiaraja nic nikomu na sile, nie zloszcza sie gdy ktos ma inne zdanie, zapewne tez uwazaja ze ich wiara jest ta prawdziwa (jak kazdy) , lecz raczej o tym nie mowia.. Wiec cóz mowi sie ze \"poznamy ich po owocach\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie jest OGROMNA różnica pomiędzy sektą a religią. Sekta- jak sama nazwa wskazuje to coś złego, błędne koło, wykorzystywanie, zła interpretacja Pism - mogłabym tu zrobić burzę mózgów wymieniając kolejne argumenty. Ktoś założył taki wątek o SJ , jak nie chcesz to tu nie zaglądaj. Ja nie pałam nienawiścią ani do jehowitów ani do nikogo innego. To co napisałam to sam prawda, kto chce niech czyta. Ty czytałeś pewnie sądząc po atakch na moją osobę. Jezus jest drogą, prawdą i życiem. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co oo
jehowi robia jak myświętujemy Boże Narodzenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur Schwacher
Co robia? To samo co my. Spotykają się jedzą, piją (nierzadko alkochole), pieką ciasta tylko nie świętują - zawsze będą mówic ,że to nie z okazji świąt tylko dni wolnech bo nie świętują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romulaus
Artur ctzy Ty byles SJ ? Zastanawiam sie,bo znasz nawet takie szczegoly dotyczace zwyczajow SJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur Schwacher
Nie byłem, nie jestem i nie będę. Znam to jednak i z autopsji (byłem,spiewałem, jadłem i tańczyłem) i z opowieści: zarówno aktywnych SJ (czasem światusowi powiedzą więcej niź niejednemu w zborze) jak i ex-ŚJ oraz "śpiochów" SJ(to tacy co mają wątpliwości ale z róźnych przyczyn pozostają).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejjj ejj
a co tu tak cichutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romulaus
SJ pewno sprzataja na swieta i pieka ciasta!Oczywiscie jak Artur wyzej powiedzial, to nie z okazji swiat tylko dlatego,ze sa dni wolne od pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SCORP1ON
""SCORP1ON przecież ja doskonale wiem , że SJ mają rację tylko głupio mi sie do tego przyznac !!! bardzo was za to przepraszam - wybaczcie mi bracia , zbłądziłem !!! """ Jakiś idiota podszył się pod mego nicka i napisał co wyżej wkliłem. Prawda boli, a kłamcy nawet twego nicku użyją żeby ci dokopać. Jestem anty sekciarski i anty ŚJ, ale nie toleruje strażnicy a nie szeregowych ŚJ, gdyż oni są tylko ofiarami indoktrynacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SCORP1ON
"""""skorpionnn ą /SJ nie są chrześcijaninami/ To sa twoje slowa, solansz. Ty wydałaś wyrok, ze sJ nie sa chrześcijanami (chrześcijaninami? co za dziwaczne slowo) A kim są? Kto jest chrześcijaninem? Nie od "chrzest" pochodzi to slowo?A czym jest chrzest jeśli nie oddaniem sie na słuzbę Bogu. Może jeszcze napisz, ze oni sie nie chrzczą. Bzdury piszesz o swiadkach Jehowy i tyle. """"" Słowo chrześcijanin nie pochodzi od słowa chrzest. Słowo jest pochodzenia łacińskiego (po łacinie christianus znaczy 'wyznawca Chrystusa'). Pamiętać należy, że należy tym mianem określać wierzącego w Boskość Chrystusa. ŚJ zaprzeczają że Jezus jest Bogiem, czym wykluczają się ze społeczności prawdziwych chrześcijan. Pierwotnie symbolem Chrześcijaństwa była ryba, zaś w III w. stał się nim krzyż. Nawiązano w ten sposób do dwóch pierwszych liter greckich słowa Christos (chi i ro), a następnie również do ukrzyżowania Jezusa Chrystusa. ŚJ odrzucili krzyż symbol chrześcijanina. Prawdziwy chrześcijanin wierzy w Trójcę Świętą. ŚJ jej nie uznają... Nie uznają też Ducha Świętego jako Boga, a nawet zaparli się, że jest to Osoba Boża... ŚJ wyparli się podstawy chrześcijaństwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj SCORP1ON A czym jest chrystianizm? Czy te cechy, ktore przedstawiłeś to nie sa właśnie cechy chrystianizmu? SJ nazywaja siebie nie chrześcijanami a kultywującymi chrystianizm. Widać chrystianizm i chrześcijaństwo to nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artur.schwacher
Jest różnica Christianizm to to co wynika wprost z Pisma Św i nauk Jezusa. Proste zasady które dają się zamknąć wsłowach: kochaj i rób co chcesz. Natomiast chrześcijaństwo to religia. Obecnie nie ma chrystanizmu bo jest to niemożliwe zuwagi na rozwój człowieka i wytworzenie przezniego reguł i tradycji. jest to naturalny proces. Dal przykłądu: chrystnizm nie zajmuje się transfuząi krwi aborcją, eutanazją, klonowaniem itd. i tak SJ wywodzą sięz chrześcijaństwa, tradycji protestanckiej, rytu milenarystycznego, nurtu badackiego (uff) i maja swoje tradycje i zasady, których w chrystianizmie nie było: kongresy na stadionach, czytanie i roznoszenie gazetek itd, komitety sądownicze, teokratyczna organizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×